Şimdi Ara

Deniz kızarıklığı ne kadar sürede geçer?(acısı da dahil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
8.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanma geçi ama felaket kaşınıyor uyuz gibi oldu bu daha kötü yanmadan.

Ekleme:Konu dışında yeri olmayabilir ama bin tane alakasız konu görüyorum günde.İnsanfınıza kaldım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 24 Temmuz 2011; 20:36:33 >

• beyaz tenliysen muhtemelen soyulcan buz la rahatlat kızarıklık 2-3 günde geçiyoo çok şiddetliyse su toplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Temmuz 2011; 22:56:59 >
  • Benim iki haftadır geçmedi omuzlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: berksus

Benim iki haftadır geçmedi omuzlarım

Sadece omuzlarım olsa iyi.Omuzlarım,sırtım,yüzüm,kollarım,göbeğim . Hatta şeyim bile pişik oldu o derece yani(Şorta sürtünmeden).O kısa sürede geçer diye düşünyorum.

@kerimcem

Biraz beyaz tenliyim ama o kadar değil ya 2-3 gün çok uzun bir süre yahu.Yokmu bunun bir çaresi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 23 Temmuz 2011; 22:59:38 >
  • 3-4 gün,düşük faktörlü krem sürdüysen eğer,sürmediysen daha uzun sürer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

quote:

Sadece omuzlarım olsa iyi.Omuzlarım,sırtım,yüzüm,kollarım,göbeğim . Hatta şeyim bile pişik oldu o derece yani(Şorta sürtünmeden).O kısa sürede geçer diye düşünyorum.

@kerimcem

Biraz beyaz tenliyim ama o kadar değil ya 2-3 gün çok uzun bir süre yahu.Yokmu bunun bir çaresi.

Dostum bende de aynisi oluyordu. Mayonun içine, içi yumuşak slip mayo giyiyorum. Hem sürekli şortun düşmesiylede uğraşmaya gerek kalmiyor

• quote:

quote:

quote:

@kerimcem

Dostum bende de aynisi oluyordu. Mayonun içine, içi yumuşak slip mayo giyiyorum. Hem sürekli şortun düşmesiylede uğraşmaya gerek kalmiyor

Normalde bagsır giyerdimde içine birşey olmaz diye giymedim bu sefer.Çok büyük eşşeklik ettim çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 23 Temmuz 2011; 23:07:14 >

• quote:

quote:

@kerimcem

benim alnım soyuldu komple omuzlarım buzla rahatlat min 2 gün sürer bende buğday tenliyim esmersen soyulma oranın az o yuzden yazdım.

• Bende 2 gündür yanıyorum gölgede durmama rağmen. Soyulmamak için günde 2-3 defa nemlendirici krem sürüom Hem rahatlatıyor biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

quote:

@kerimcem

benim alnım soyuldu komple omuzlarım buzla rahatlat min 2 gün sürer bende buğday tenliyim esmersen soyulma oranın az o yuzden yazdım.

Buz koymayı bende planlıyordum ama hep canım ister diye koymuyorum

• Tüm yananlara muhteşem bir yöntem öğreteyim o zaman. İyi dinleyin ve uygulayın. Bundan birkaç yıl önce alanyada öyle bir yandım ki, eczaneden almadığım ilaç ve krem kalmadı çare bulamadım. Aşırı derecede de canım yanıyor neredeyse hastaneye gidicem artık. Sonra aklıma basit bir yöntem geldi. Eski usul birşey. Hani ateşlenince annelerimiz ninelerimiz başımıza ıslak bez koyarlardı, ulan dedim bir de şunu deneyeyim.

Üzerimdeki tişörtü çıkardım, çeşmeyi açtım, tişörtü ıslayıp sıktım. Öyle ıslak ıslak giydim üstüme. Yaklaşık bir dakikada vücudumun sıcağı tişörte geçti. Sonra tekrar ıslayıp giydim üstüme. Öyle yanmışım ki, vücudum ıslak tişörtü bir dakikada ısıtıveriyordu. Belki on defa ıslatıp giydim tişörtü ve inanın anında ateşimi alıp bu yöntem beni iyileştirdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustf9 -- 23 Temmuz 2011; 23:34:38 >
  • Dar gelirliğin alemi yok.Babe 100% Aloe Vera Gel al eczaneden ve yanan yerine sür.
  • Naparsan yap yoğurt sürme. Ben sürmüştüm bi keresinde o yoğurt üstümde kuruyunca ova ova çıkarmak zorunda kalmıştık. Ölümdü ölüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondris

Naparsan yap yoğurt sürme. Ben sürmüştüm bi keresinde o yoğurt üstümde kuruyunca ova ova çıkarmak zorunda kalmıştık. Ölümdü ölüm.

Geçen sene denemiştim hocam dediğin kadar olmadı aba çok kötü olmuştu.Sağolasın.

@mustf9

Sağolasın.Deneyeceğim...
  • denizin yaktığından haberim yoktu bundan sonra dikkatli olayım bari denizde fazla kalmayayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

Tüm yananlara muhteşem bir yöntem öğreteyim o zaman. İyi dinleyin ve uygulayın. Bundan birkaç yıl önce alanyada öyle bir yandım ki, eczaneden almadığım ilaç ve krem kalmadı çare bulamadım. Aşırı derecede de canım yanıyor neredeyse hastaneye gidicem artık. Sonra aklıma basit bir yöntem geldi. Eski usul birşey. Hani ateşlenince annelerimiz ninelerimiz başımıza ıslak bez koyarlardı, ulan dedim bir de şunu deneyeyim.

Üzerimdeki tişörtü çıkardım, çeşmeyi açtım, tişörtü ıslayıp sıktım. Öyle ıslak ıslak giydim üstüme. Yaklaşık bir dakikada vücudumun sıcağı tişörte geçti. Sonra tekrar ıslayıp giydim üstüme. Öyle yanmışım ki, vücudum ıslak tişörtü bir dakikada ısıtıveriyordu. Belki on defa ıslatıp giydim tişörtü ve inanın anında ateşimi alıp bu yöntem beni iyileştirdi...

Bende bunu aynısını geçen sene yapmıştım.Sırtım o kadar yanmıştıki klimayı 14 dereceye düşürdüğüm halde odada sırtım inanılmaz derecede yanıyordu uyamakta bile güçlük çekiyordum..
    Sonra her 2 dk da bir tişörtü yıkayıp sırtamı koydum...Yine sırtımın geçmesi 1-2 günü buldu.Tişört ıslak ve soğuk olduğu sürece acıyı %80 azaltıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yokujin -- 24 Temmuz 2011; 0:06:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

quote:

Tüm yananlara muhteşem bir yöntem öğreteyim o zaman. İyi dinleyin ve uygulayın. Bundan birkaç yıl önce alanyada öyle bir yandım ki, eczaneden almadığım ilaç ve krem kalmadı çare bulamadım. Aşırı derecede de canım yanıyor neredeyse hastaneye gidicem artık. Sonra aklıma basit bir yöntem geldi. Eski usul birşey. Hani ateşlenince annelerimiz ninelerimiz başımıza ıslak bez koyarlardı, ulan dedim bir de şunu deneyeyim.

Bende bunu aynısını geçen sene yapmıştım.Sırtım o kadar yanmıştıki klimayı 14 dereceye düşürdüğüm halde odada sırtım inanılmaz derecede yanıyordu uyamakta bile güçlük çekiyordum..
    Sonra her 2 dk da bir tişörtü yıkayıp sırtamı koydum...Yine sırtımın geçmesi 1-2 günü buldu.Tişört ıslak ve soğuk olduğu sürece acıyı %80 azaltıyor..

Denedim ama giyerken ve çkartırken(daha fazla) canımı yakıyor.Bu kadarda süt olma demeyin sadece söyleyeyim dedim.

Saolasın yorumun için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

quote:

Denedim ama giyerken ve çkartırken(daha fazla) canımı yakıyor.Bu kadarda süt olma demeyin sadece söyleyeyim dedim.

Saolasın yorumun için.

hocam ben giymedim bu arada sırtımın üstüne koydum.
    2 tane tişört ıslattım..Birini sırtıma birine yattıgım yere koydum..

• Yapman gereken küveti ılık suyla doldur hakiki elma sirkesi dök gir içine acın hafiflicek
  • 4 gün falan.Varsa Bepantene sür.Büyük ihtimalle de soyulursun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.