- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Navitech Nav-DX 9000 veya Navitech DTV-8600
336 Cevap61907 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1141 Mesaj
23 Temmuz 2011; 22:28:20 

2005 model Cerato'ma artık biraz masraf yapmak istiyorum.

Aşağıda linkini verdiğim double din'lik DVD-navigasyon sistemini almak istiyorum.

Sizce nasıl olur? Takarken sorun yaşarmıyım? Yakışır mı? Ne dersiniz...

http://www.hepsiburada....545&SKU=OTDELNAV-DX9000

Bir de aynı modelin navigasyonsuz hali var. Diğer herşey aynı. Arada 250 TL lik ciddi bir fiyat farkı da var. Acaba biz cep telefonlarımıza yüklediğimiz gibi navigasyon yükleyemezmiyiz daha sonra. Yüklenirse nasıl yüklenir acaba.

Aşağıda normal modelin linki var.

http://www.hepsiburada....tv8600&categoryId=17545

MediaMarkt'ta da satılıyor bu modeller, hem orada montaj ücretsiz. Ancak yetkili bir çerçeveden bahsetti, birde onu almam gerekiyormuş.

Bilen birisi süreci biraz anlatabilir mi?

Ne dersiniz???

_-Pinokyo'yu yapan Gepetto Usta değilim ki, her odunu adam edeyim...-_

<<<===Panasonic TX-P50G10E===>>> incelemesi için buraya tıkla...

1141 Mesaj
25 Temmuz 2011; 17:48:18 

Forumda bu modelleri kullanan kimse yok herhalde???

1 Mesaj
28 Temmuz 2011; 13:00:14 

bende 307'm için düşünüyorum.. hiç kullanan yokmu acaba ?

1141 Mesaj
29 Temmuz 2011; 0:17:48 

Bugün MediaMarkt'taki montaj elemanıyla görüştüm. Detaylı anlattı bana.

Hatta son olarak benim araç ile aynı bir araca takmış. Tam oturmuyor dedi, kenarlarına plastikten dolgu yapmak zorunda kalmışlar.

Bu durum benim canımı sıktı. Nasıl oluyorda 2 DIN lik bir sistem söküldüğünde yerine başka bir 2 DIN lik sistem tam olarak oturmaz, anlamadım.

Başka bir çözüm bulmak lazım ama nasıl?

115 Mesaj
29 Temmuz 2011; 0:26:57 

fiyat olarak 250 tl lik fark normal, ilaveten bir gps almaya kalksanız daha pahalıya gelir gps kullanırım diyorsanız gpslisi daha mantıklı tabi.

1141 Mesaj
30 Temmuz 2011; 23:16:48 

Navigasyonlu modeli aldım ve aracıma monte ettirdim.

Oldukça güzel oldu. Yan tarafta kalan ince boşlukları usta çok iyi kapattı.

Alışmaya çalışıyorum, özellik çok fazla, çok da şık duruyor.

Umarım sorunsuz uzun süre kullanırım.

1141 Mesaj
9 Ağustos 2011; 11:48:33 

Son 10 günde 2500 Km yol yaptım ve yeni cihazım sürekli açıktı. Şimdilik oldukça memnunum, sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

1089 Mesaj
9 Ağustos 2011; 19:52:41 

Merhaba,

Fiat Linea 2011 model aracım var.
DX 9000'i geçen Bimeks'te görmüştüm fiyatı çok cazip geldi ve cihaz hoşuma gitti.
Acaba aracımla tam olarak uyumlu mudur ? Monte sırasında zarar verir mi ? Garanti kapsamı dışına çıkartır mı ?

İyi Günler...

1141 Mesaj
9 Ağustos 2011; 21:36:48 

Garanti konusunu kafaya takmayın, ses sistemi garantiyi etkilemez.

Ben de ayrıca 2009 Linea'da var, şirket aracı olarak. Eğer bir değişiklik yoksa, Linea'da 2 DIN lik bir alan yok gibi. Sabah daha dikkatli incelerim, kesin bir cevap veririm.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2011; 17:12:41 

lineada orjinal ürün çıktıgında 2din lik bir boşluk vardır. NAV-DX9000 modelini çerceve destegi ile aracınıza montaj yaptırabilirsiniz.

1141 Mesaj
11 Ağustos 2011; 19:59:19 

quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzRégén

Merhaba,

Fiat Linea 2011 model aracım var.
DX 9000'i geçen Bimeks'te görmüştüm fiyatı çok cazip geldi ve cihaz hoşuma gitti.
Acaba aracımla tam olarak uyumlu mudur ? Monte sırasında zarar verir mi ? Garanti kapsamı dışına çıkartır mı ?

İyi Günler...

Benim Linea'da durumu inceledim. Eğer 2009 ve 2011 modeller arasında bir fark yoksa (ki yok diye biliyorum), maalesef 2DIN lik bir alan mevcut değil.

Evet standart alandan biraz daha büyük bir yer var, ancak bu 2 DIN lik değil. Olsa olsa 1,5DIN liktir. yani standart bir ölçü değil maalesef.

1089 Mesaj
12 Ağustos 2011; 4:15:05 

quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Benim Linea'da durumu inceledim. Eğer 2009 ve 2011 modeller arasında bir fark yoksa (ki yok diye biliyorum), maalesef 2DIN lik bir alan mevcut değil.

Evet standart alandan biraz daha büyük bir yer var, ancak bu 2 DIN lik değil. Olsa olsa 1,5DIN liktir. yani standart bir ölçü değil maalesef.

Uğraşlarınız için çok teşekkür ederim. Tadilat olmadan uymaması imkansız anlaşıldı.
Tekrar teşekkür ederim.

33 Mesaj
15 Ağustos 2011; 15:25:47 

NAV-DX 9000 + DM-071 SUR-B 2005 model freelander 2,0td4hse araca olur mu acaba bilgisi olan var mi

1141 Mesaj
15 Ağustos 2011; 19:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: tasomaniax

NAV-DX 9000 + DM-071 SUR-B 2005 model freelander 2,0td4hse araca olur mu acaba bilgisi olan var mi

Aracınız hakkında hiçbir bilgim yok, ancak 2 DIN lik standart bir alan varsa mutlaka bir şekilde olacaktır.

34 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:36:04 

İyi günler, bende Audi A4 1.6 2002 model bir araç var. Fakat benim çift taraflı digital klima tam olarak kültablasına kadar inmiyor. Yani klima ile kültablası arasında boşluk var. Bu boşluk olmasa bu ürünün benim aracıma olacağını sanıyorum. Ustanın birisine sorduğumda olmaz dedi. Fakat 1.8 lerin bazı modellerinde bu Navitech uyumlu. Sadece klima kültablasına kadar inmiş durumda. Acaba bende bu digital klimayı kültablasına kadar indirebilirmiyim onu düşünüyorum ya da bu ürün tadilatsız benim aracıma olur mu diyeceğim ama sanırım olmaz ?
0

Yani yukarıda ki gibi acaba klimayı tam olarak aşağıya indirebilir miyim :)

34 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:37:11 

Size zahmet olmazsa tam ölçülerini biliyorsanız bana iletebilir misiniz ? ,
Şimdiden Teşekkürler.

39 Mesaj
17 Eylül 2011; 9:46:54 

Herkese selamlar,
Bende NAvitech dx-9000 modelinden alıp geçen hafta aracıma taktırdım.Merak edenler için aracım 2001 VW POLO 16V Highline, aracımın teyp bölümü ve altındaki eşya gözü çıkarıldıktan sonra tam bu cihaza göre yer açılıyor ve yanında gelen çerçevesiyle mükemmel oturuyor, kutusundan tv anteni çıkmadı şimdilik buna bir çözüm bulamadım kablosunu çektirdim ama ne tür bir anten taksam karar veremedim, ayrıca video klip indirmiştim youtube'dan .flv uzantılı bunu .avi'ye çevirdim ses var görüntü yok kodek desteklemiyor diyor, .mpeg-4 e çevirdim bu seferde görüntü var ses yok:(( anlamadım nasıl olucağını bilen varsa yardımcı olabilirmi?Almak isteyenlere tavsiye ederim çok güzel bir alet, GPS i heryerde çekiyor ve doğru sonuçları çok hızlı şekilde veriyor.Aracımda görenler çok beğendi orjinal gibi olduğunu söylediler. Umarım video sorununuda çözerim...

390 Mesaj
20 Eylül 2011; 14:37:38 

focus için olan modellerini düşündüm.
ama kararsız kaldım. yani pek güvenemedim açıkcası.
aklımdaki bi kaç soruyu sorayım.
bu cihazların ses kalitesi nasıl?
Navigasyon açıkken video izleyebiliyormuyuz? (izleyebiliyorsak, kullanışlımı?)
geri görüş kamerası takılabiliyor mu?
son sorum ise; bizim aracın kadranındaki saat ve tarih, teyipden geliyor.
bu teybi takarsam kadrandaki saat ve tarih sapıtır mı?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1141 Mesaj
30 Eylül 2011; 17:09:17 

Çok ilginç, benimkinden TV anteni çıktı. Sizden neden çıkmadı anlamadım.

6 Mesaj
3 Ekim 2011; 11:22:58 

Deepkurt, yazmış bilgileriniz için çok sağol. Gerçekten çok yardimcı oldu. Bir şey daha sormak isterim.... bluetooth handsfree özelliği var ama acaba bluetooth üzere iphone yada telefonunuzdan müzik çalabilir mi? Bazen teypler sadece handsfee aramalar destekliyor ve bazilar hem handsfree aramalar hem de müzik çalabilme destekliyor. Bu Navitech 9000 hakkinda bilgisi olan varsa yardımcıl olurmusunuz?

1 Mesaj
8 Ekim 2011; 13:27:42 

merhabalar forumda navitech9000 ile ilgli yorumlarını okudum bende megan 2 2005 model araç var ve ona taktırmak istiyorum acanba uyumlu olurmu aracın kendi kumandası ile çalışrımı senin gibi bende krarsız kaldım navigasyonlumu alsam yoksa navigasyonsuz mu telefonumda tom tom navigasyon var o idare ediyor beni birde navitech marksını pek tavsiye etmiyorlr ama bana çok iyi gibi geldi medimarkta navigasyonsuz 499tl navigasyonluda 799tl bimekste ise navigasyonlu 728 tl ankarada oturuyorum bana yardımcı olabilrmisin bu konu hakkında

Uzaklaştırılmış
10 Ekim 2011; 17:30:00 

aracınıza çerceve yardımı ile takılır fakat direksiyon kumandası çalışmaz

409 Mesaj
15 Ekim 2011; 19:44:01 

Arkadaşlar ,

Kafayı yemek üzereyim yeni NAV-DX 9000 aldım.Aracı çalıştırıp harekete geçince ses belli bir seviye kısılıyor sonra tekrar açılıyor bunu sürekli tekrarlıyor.

Dururken hiç problem yok..Var mı çaresini bilen?

Teşekkürler..

Xbox 360 NTSC-U Slim 254 GB :) & Logitech FX & Philips a5.600 5.1 & 5.1 Audio Gear HD Decoder
Halo 3 , Halo 3 : ODST , Halo : Reach Limited Edition , Forza Motorsport 3 : Ultimate Collection , Gears Of War , Gears Of War 2 : All Front Collection , Battlefiled Bad Company 2 , DJ Hero + DJ Hero 2 , Dead space 2

GamerTag : Antalyalogy2

409 Mesaj
22 Ekim 2011; 16:34:21 

quote:

Orijinalden alıntı: tuning07

Arkadaşlar ,

Kafayı yemek üzereyim yeni NAV-DX 9000 aldım.Aracı çalıştırıp harekete geçince ses belli bir seviye kısılıyor sonra tekrar açılıyor bunu sürekli tekrarlıyor.

Dururken hiç problem yok..Var mı çaresini bilen?

Teşekkürler..

yok mu bılen arkadaşlar

Xbox 360 NTSC-U Slim 254 GB :) & Logitech FX & Philips a5.600 5.1 & 5.1 Audio Gear HD Decoder
Halo 3 , Halo 3 : ODST , Halo : Reach Limited Edition , Forza Motorsport 3 : Ultimate Collection , Gears Of War , Gears Of War 2 : All Front Collection , Battlefiled Bad Company 2 , DJ Hero + DJ Hero 2 , Dead space 2

GamerTag : Antalyalogy2

281 Mesaj
5 Kasım 2011; 22:38:45 

arkadaşlar toyota avensis aracıma teyp çerçevesi ile gayet güzel uyum sağladı gg den 720 tl ye aldım ürün kullanışlı başta alıp almamakta tereddüt etmiştim ama boşa tereddüt etmişim tv anteni çok kaliteli değil gps bağlanma hızı iy sd kart girişi flaş bellek takılabiliyor 10 üzerinden 7 verdim bu cihaza orta düzey kullanıcılar için harika ürün fazlası var eksiği yok

0

Ekteki dosya (1)

yaşadığın sürece çadiyla lağanayi yemamişsan yaşamanında anlamı yoktur

1898 Mesaj
9 Kasım 2011; 11:06:00 

9000 içindeki system dosyalarını kontrol etmek gerek bence. tabi çökertmeden

3889 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:58:57 

quote:

Çok ilginç, benimkinden TV anteni çıktı. Sizden neden çıkmadı anlamadım.

hangi modelini aldınız? birde tv antenini nereye taktılar? Bende bugün navisiz olan versiyona baktım mediamarkta 600 tl idi. Alt katında 40 tlye montaj yapıyorlar, bide çerçeve almam gerekecektii. Ama tv anteninin montajı beni rahatsız etti. Eleman sağ ön A sutununu içten sokmekten bahsetti. Yalıtımın altından geçirip ön cama yapıştırılıyormuş anten. Ama ön sütün sökülünce orjinalliği bozulabilir die vazgeçtim. Herşey dahil 700tl gibide bir fiyata gelecekti ama navitec markasına çok güvenmemem de karamı etkiledi.

bu arada arabam 2007 golf 5

"charcot-marie-tooth"

1141 Mesaj
12 Kasım 2011; 21:45:24 

quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

hangi modelini aldınız? birde tv antenini nereye taktılar? Bende bugün navisiz olan versiyona baktım mediamarkta 600 tl idi. Alt katında 40 tlye montaj yapıyorlar, bide çerçeve almam gerekecektii. Ama tv anteninin montajı beni rahatsız etti. Eleman sağ ön A sutununu içten sokmekten bahsetti. Yalıtımın altından geçirip ön cama yapıştırılıyormuş anten. Ama ön sütün sökülünce orjinalliği bozulabilir die vazgeçtim. Herşey dahil 700tl gibide bir fiyata gelecekti ama navitec markasına çok güvenmemem de karamı etkiledi.

bu arada arabam 2007 golf 5

Anten ön camda, camın üst kısmındaki koyu renk bölgede, dışarıdan hiç görünmüyor.

Evet sağ ön A sütunundan geçiriyorlar, ama hiç sökmeden, 30 saniyelik iş, hiç merak etme, anlamıyorsun bile...

3889 Mesaj
13 Kasım 2011; 0:35:24 

quote:

Anten ön camda, camın üst kısmındaki koyu renk bölgede, dışarıdan hiç görünmüyor.

Evet sağ ön A sütunundan geçiriyorlar, ama hiç sökmeden, 30 saniyelik iş, hiç merak etme, anlamıyorsun bile...

bir kaç aydır kullanıyorusunuz sanırım. Nasıl memnun musunuz? Tv çekiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 13 Kasım 2011; 12:53:55 >

"charcot-marie-tooth"

947 Mesaj
13 Kasım 2011; 1:41:27 

hocam bu aletler çok aklımı çeliyor, o özellikte rns 310 filan vw'si olanlar bilir parasını,
çakması zenec, necvox bile uçmuşten 700 750'ye son teknoloji bir ürün almak çok iyi.

1-dokunmatiği nasıldır basmatikse hiç bulaşmayayaım
2-vw özelinde cevap verebilecek olursak direksiyondaki tuşlar çalışacak mı
3-radyo çekmesi nasıldır
4-ses kalitesi nasıl?
5-yazılımı, animasyonları nasıl
6- menü kullanışlı mı, geçişlerde laklaklama filan oluyor mu?

çok soru sordum ama hb de en çok satılmasına rağmen forumlarda pek yorum yok

saygılar, selamlar

3889 Mesaj
13 Kasım 2011; 12:50:26 

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

hocam bu aletler çok aklımı çeliyor, o özellikte rns 310 filan vw'si olanlar bilir parasını,
çakması zenec, necvox bile uçmuşten 700 750'ye son teknoloji bir ürün almak çok iyi.

1-dokunmatiği nasıldır basmatikse hiç bulaşmayayaım
2-vw özelinde cevap verebilecek olursak direksiyondaki tuşlar çalışacak mı
3-radyo çekmesi nasıldır
4-ses kalitesi nasıl?
5-yazılımı, animasyonları nasıl
6- menü kullanışlı mı, geçişlerde laklaklama filan oluyor mu?

çok soru sordum ama hb de en çok satılmasına rağmen forumlarda pek yorum yok

saygılar, selamlar

okadar para veripte bu tarz aletler gg den alınmaz bana kalırsa. Servistende 2-3binden aşağı vermezler. Ben şu ürünü düşünüyorum. Bi tanıdığıa getirticem. Fiyatına göre çok iyi ama montaj sorunu var. Uyarmı bilmiyorum.

http://www.crutchfield....XR610/JVC-KW-XR610.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 13 Kasım 2011; 12:52:11 >

"charcot-marie-tooth"

947 Mesaj
13 Kasım 2011; 13:48:17 

quote:

okadar para veripte bu tarz aletler gg den alınmaz bana kalırsa. Servistende 2-3binden aşağı vermezler. Ben şu ürünü düşünüyorum. Bi tanıdığıa getirticem. Fiyatına göre çok iyi ama montaj sorunu var. Uyarmı bilmiyorum.

http://www.crutchfield....XR610/JVC-KW-XR610.html

hocam benim mesajda ne gg'dan ya da servisten alacağım var ne senin getireceğin alette renkli ekran, dvd, tv, navi gibi özellikler var.
sorularımın 1 tanesine cevap yazaydın bari, neden alıntılayıp aha cevap geldi diye gereksiz heyecana soktun beni

124 Mesaj
18 Kasım 2011; 1:11:10 

bende accent era var bende bu markanın fiyatını cok beyendim ama biraz daha koyup pionner mı alsam acaba tv tuner olayı ve cekisi daha iyi olsa gerek pionner ın :d

home cinema epson tw6000w, sony str-dn1020, Asus g75vw-bose ac16 seri 2,sony str-db940, logitech z5500, definitive tech bp2002

5 Mesaj
19 Kasım 2011; 23:26:10 

dün aldım taktırdım aracıma (2007 Nissan Note) çok da iyi çalışıyor ancak direksiyon kumandaları için adaptör gerektiğini söylediler mediamarkt da montajı yapan arkadaşlar. (nav dx-9000 modeli aldığım). acaba nerden bulabilirim bilen varmıdır?

3889 Mesaj
20 Kasım 2011; 1:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mrtyldmr

dün aldım taktırdım aracıma (2007 Nissan Note) çok da iyi çalışıyor ancak direksiyon kumandaları için adaptör gerektiğini söylediler mediamarkt da montajı yapan arkadaşlar. (nav dx-9000 modeli aldığım). acaba nerden bulabilirim bilen varmıdır?

hangi mediamark?

"charcot-marie-tooth"

96 Mesaj
20 Kasım 2011; 12:53:58 

Kullanan biri olarak test ettiklerim..

Evet arkadaşlar bende aracına navitech nav dx 9000 cihazı takan ve kullanan biri olarak kısa kullanma süresinde tecrübelerimi aktarayım..Aracım Peugeot 207 ve resimleri aşağıya koyuyorum.Aslında hayal ettiğim gibi olmasa da yinede görenler 'çok şık olmuş,çok güzel,hocam bundan bizde taktırabilir miyiz' gibi yorumlar yapmaktan geri kalmıyor..Öncelikle Cihaz DVD-DVX,MP3-TV-Radyo-Bluetoot,USB -SD ve Navigasyon ve geri görüş kamerası gibi özelliklerle donatılmış.Ekran çözünürlüğü 800x480 çözünürlükte LCD ve dokunmatik bir yapıda üretilmiş.Yani HD görüntü vermesini beklemek pek bir hayal kırıklığı yaşatabilir.Ancak Dokunmatiği gayet iyi yapılandırılmış.Ekranın her bölgesi aynı hassasiyeti gösterebiliyor.Radyosu oldukça donanımlı ekran ve ses seçeneklerine sahip.Tabi aynı durum Mp3 ve SD kart okuyucusu içinde geçerli.Araç içinde ses yönünden sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.TV içinde aynı şeyleri söylemek isterdim lakin çok bir şey beklemeyin derim.Çünkü tamamen kılçık anten mantığıyla çalışıyor (Eskiler bilir çatıya çıkıp yağmurlu havalarda ne zorluklar çekildiğini ) İşte bu yüzden önünüzde büyükçe bir bina yoksa veya düz bir alanda iseniz dikkatle takip ettiğiniz dizinizi kaçırmaya bilirsiniz.TV anteni ise gayet hoş bir yerde.Yani tam olarak araç ön camının şoföre göre sağ üst köşesinde siyah kısmın tam üzerinde.Yaklaşık 10 cm uzunluğunda 2-3 milim yapışma özelliği olan bir şey.Dikkatli bakmayan kesinlikle fark etmeyecektir.O yönden bir şüpheniz olmasın.Bluetooh özelliği başka bir güzellik ki uzun yolculuklarımda telefonumu bu cihaz sayesinde kullandığımı ve oldukça rahat ettiğimi belirtmekte fayda var.Ancak sadece bu özellikle telefona dokunmadan kullanacak arkadaşlar o esnada cihazın sesini biraz arttırmak zorunda kalabilir zira ses oldukça derinden ama net geliyor.Gelelim cihazın en dokunaklı yerine yani Navigasyon özelliğine.Bu konuda canı oldukça yanan biri olarak aracın navigasyon özelliğini tam olarak kullanamadığımı belirtmek isterim.Cihazı ilk taktırdığımda navigasyonun bozuk olduğunu tam 1 hafta sonra anladım ve anten arızası teşhisiyle yaklaşık 15 -20 gün anten tamiri bekledim.Ancak yeni anten geldiğinde sıkıntının devam ettiğini görünce bir hayli şevkim kırılmadı değil.meğer sıkıntı tamamen yazılımla alakalı bir durummuş.Çünkü cihazla birlikte 2gb mikro kart içine sıkıştırılmış bir yazılımda size teslim ediliyor ki bu tamamen cihazın navigasyonunu çalıştıran mekanizma bundan ibaret.Yazılımın değişmesiyle (kartın yani) sıkıntının bir nebze hallolduğunu belirteyim.Bir nebze diyorum çünkü hala bulunduğum yerde nagivasyon 4-5 uyduyu anca görüyor..Araç biraz hareket edip önü açık bir yere geldiğinde tamamını gördüğü yada hiç görmediği durumlar oldukça fazla.Özellikle havanın kapalı olduğu yerlerde yüksek bir performans beklemeyin ancak cihaz bütün uyduları görüp navigasyonu tam anlamıyla devereye girdiğinde nerede olursanız olun çekim gücünü kaybetmiyor.Yani tam anlamıyla çalışmıyor (bu tamamen benim cihazımdanda kaynaklı olabilir ) ancak çalışması durumunda ise oldukça mükemmel özellikte bir program ve özelliklere sahip.Örneğin yol üzerindeki Gezici ve sabit Polis RADAR larını algılayıp o anda sesli ve görüntülü uyarı verebiliyor.Ancak bunun tespit edilmesi durumunda çok ciddi para cezası ve hapis cezalarının olduğunun altını çizerek belirtmek isterim.Navigasyon haritasının ise 2 yıl gibi ücretsiz olarak gücellenme durumu var ki oldukça basit bir şekilde evinizdeki pc vasıtasıyla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.Son olarak geri görüş kamerası.Özellikle park etmekte sorun yaşayan arkadaşlar için oldukça kullanışlı diyebiliriz.Kamera merceği temiz olmak koşuluyla(çamur vs olmadığı müddetçe) gece gündüz oldukça net bir görüntü ile size yardımcı oluyor.
Yazı oldukça uzun oldu kusura bakmayın elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyor araçta nasıl durduğunun görüntülerini ekliyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/254/img0204id.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/411/img0212cq.jpg/

0

local://upfiles/869270/F13A34C636724A35A349BC0FC2E0FBC6.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey174 -- 20 Kasım 2011; 13:20:46 >

3889 Mesaj
20 Kasım 2011; 13:04:08 

quote:

Orijinalden alıntı: atabey174

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/39/img0197t.jpg/][IMG]
[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Evet arkadaşlar bende aracına navitech nav dx 9000 cihazı takan ve kullanan biri olarak kısa kullanma süresinde tecrübelerimi aktarayım..Aracım Peugeot 207 ve resimleri aşağıya koyuyorum.Aslında hayal ettiğim gibi olmasa da yinede görenler 'çok şık olmuş,çok güzel,hocam bundan bizde taktırabilir miyiz' gibi yorumlar yapmaktan geri kalmıyor..Öncelikle Cihaz DVD-DVX,MP3-TV-Radyo-Bluetoot,USB -SD ve Navigasyon ve geri görüş kamerası gibi özelliklerle donatılmış.Ekran çözünürlüğü 800x480 çözünürlükte LCD ve dokunmatik bir yapıda üretilmiş.Yani HD görüntü vermesini beklemek pek bir hayal kırıklığı yaşatabilir.Ancak Dokunmatiği gayet iyi yapılandırılmış.Ekranın her bölgesi aynı hassasiyeti gösterebiliyor.Radyosu oldukça donanımlı ekran ve ses seçeneklerine sahip.Tabi aynı durum Mp3 ve SD kart okuyucusu içinde geçerli.Araç içinde ses yönünden sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.TV içinde aynı şeyleri söylemek isterdim lakin çok bir şey beklemeyin derim.Çünkü tamamen kılçık anten mantığıyla çalışıyor (Eskiler bilir çatıya çıkıp yağmurlu havalarda ne zorluklar çekildiğini ) İşte bu yüzden önünüzde büyükçe bir bina yoksa veya düz bir alanda iseniz dikkatle takip ettiğiniz dizinizi kaçırmaya bilirsiniz.TV anteni ise gayet hoş bir yerde.Yani tam olarak araç ön camının şoföre göre sağ üst köşesinde siyah kısmın tam üzerinde.Yaklaşık 10 cm uzunluğunda 2-3 milim yapışma özelliği olan bir şey.Dikkatli bakmayan kesinlikle fark etmeyecektir.O yönden bir şüpheniz olmasın.Bluetooh özelliği başka bir güzellik ki uzun yolculuklarımda telefonumu bu cihaz sayesinde kullandığımı ve oldukça rahat ettiğimi belirtmekte fayda var.Ancak sadece bu özellikle telefona dokunmadan kullanacak arkadaşlar o esnada cihazın sesini biraz arttırmak zorunda kalabilir zira ses oldukça derinden ama net geliyor.Gelelim cihazın en dokunaklı yerine yani Navigasyon özelliğine.Bu konuda canı oldukça yanan biri olarak aracın navigasyon özelliğini tam olarak kullanamadığımı belirtmek isterim.Cihazı ilk taktırdığımda navigasyonun bozuk olduğunu tam 1 hafta sonra anladım ve anten arızası teşhisiyle yaklaşık 15 -20 gün anten tamiri bekledim.Ancak yeni anten geldiğinde sıkıntının devam ettiğini görünce bir hayli şevkim kırılmadı değil.meğer sıkıntı tamamen yazılımla alakalı bir durummuş.Çünkü cihazla birlikte 2gb mikro kart içine sıkıştırılmış bir yazılımda size teslim ediliyor ki bu tamamen cihazın navigasyonunu çalıştıran mekanizma bundan ibaret.Yazılımın değişmesiyle (kartın yani) sıkıntının bir nebze hallolduğunu belirteyim.Bir nebze diyorum çünkü hala bulunduğum yerde nagivasyon 4-5 uyduyu anca görüyor..Araç biraz hareket edip önü açık bir yere geldiğinde tamamını gördüğü yada hiç görmediği durumlar oldukça fazla.Özellikle havanın kapalı olduğu yerlerde yüksek bir performans beklemeyin ancak cihaz bütün uyduları görüp navigasyonu tam anlamıyla devereye girdiğinde nerede olursanız olun çekim gücünü kaybetmiyor.Yani tam anlamıyla çalışmıyor (bu tamamen benim cihazımdanda kaynaklı olabilir ) ancak çalışması durumunda ise oldukça mükemmel özellikte bir program ve özelliklere sahip.Örneğin yol üzerindeki Gezici ve sabit Polis RADAR larını algılayıp o anda sesli ve görüntülü uyarı verebiliyor.Ancak bunun tespit edilmesi durumunda çok ciddi para cezası ve hapis cezalarının olduğunun altını çizerek belirtmek isterim.Navigasyon haritasının ise 2 yıl gibi ücretsiz olarak gücellenme durumu var ki oldukça basit bir şekilde evinizdeki pc vasıtasıyla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.Son olarak geri görüş kamerası.Özellikle park etmekte sorun yaşayan arkadaşlar için oldukça kullanışlı diyebiliriz.Kamera merceği temiz olmak koşuluyla(çamur vs olmadığı müddetçe) gece gündüz oldukça net bir görüntü ile size yardımcı oluyor.
Yazı oldukça uzun oldu kusura bakmayın elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyor araçta nasıl durduğunun görüntülerini ekliyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/39/img0197t.jpg/

paylaşım için teşekkürler. Bende zaten navisiz olanı almayı düşünüyordum. O zaman gönül rahatlığıyla tavsiye edersiniz sanırım. Birde benim beğenmediğim özelliği bu cihazın menüleri. Özellikle en çok kullanacağımız radyo arayüzünün tasarımı çok basit ve uyduruk duruyor. Yani kacaman ekran var insan şöyle güzel bi grafik renkli bir menü yapar die düşünmeden edemiyor. Benim için televizyon özelliği çok önemli ama ondan da pek bir performans beklememek gerek anlaşılan.

"charcot-marie-tooth"

5 Mesaj
20 Kasım 2011; 13:10:22 

quote:

hangi mediamark?

Ankara Kentpark AVM şubesinden aldım. Ancak direksiyon kumandalari çalişmiyor artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

96 Mesaj
20 Kasım 2011; 13:13:33 

quote:

paylaşım için teşekkürler. Bende zaten navisiz olanı almayı düşünüyordum. O zaman gönül rahatlığıyla tavsiye edersiniz sanırım. Birde benim beğenmediğim özelliği bu cihazın menüleri. Özellikle en çok kullanacağımız radyo arayüzünün tasarımı çok basit ve uyduruk duruyor. Yani kacaman ekran var insan şöyle güzel bi grafik renkli bir menü yapar die düşünmeden edemiyor. Benim için televizyon özelliği çok önemli ama ondan da pek bir performans beklememek gerek anlaşılan.

yazımdada belirttiğim gibi navigasyon sıkıntısı tamamen benim cihaz yazılımından kaynaklıda olabilir 1 hafta içinde servisle görüşmeye gideceğim eğer vaktin olursa sebebini buradan yazarım.Cihaz geri kalan özellikleriyle sorunsuz.Ancak radyo seçeneğini değiştirme gibi bir şansın var.Radyoyu açtığında ekranın alt kısmında yer alan tuşları kurcalağında daha detaylı ve akranı 3 e bölen menü var.Yanılmıyorsam RDS tuşu ile bu özelliğe girilebiliyor.

5 Mesaj
22 Kasım 2011; 14:08:43 

Navitech Nav-DX 9000 Bu cihaz Corolla 2003 modele uygun mudur arkadaşlar bilen var mı?

Uzaklaştırılmış
22 Kasım 2011; 18:14:53 

cerceve destegi ile araç verso kasa ise olur direk siyon kumandası çalışmaz

947 Mesaj
22 Kasım 2011; 18:26:01 

quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

cerceve destegi ile araç verso kasa ise olur direk siyon kumandası çalışmaz

hocam direksiyon kumandasının çalışması için ne lazım, veya hangi modellerde çalışıyor.
eğer böyle başka markalarda çalışmama durumu varsa kabloyla direksiyon altında renaultlar gibi sabit bir yere kumanda yapılamaz mı?
aynı tv anteni gibi ürünün, kabloyla a sütununa uzanıyormuş

947 Mesaj
22 Kasım 2011; 18:32:56 

quote:

0

atabey 174 başka açılardan değişik menü fotoları koyabilir misiniz, gayet güzel yazı olmuş

96 Mesaj
22 Kasım 2011; 20:15:39 

teşekkür ederm dostum resimleri atıyorum

0

Ekteki dosya (1)

776 Mesaj
24 Kasım 2011; 19:33:11 

quote:

0

Hocam güle güle kullanın.

Bende aracıma bugün taktırdım bu cihazdan. Bahsettiğiniz navigazsyon problemi bende de mevcut. Usta bütün bağlantıları yaptı, navigasyonu açtık bekledik bekledik uydu bağlantısı sağlanamadı. Sonra aynı antenden başka bir tane taktı hafıza kartını falan çıkarttı taktı çalıştı, benim anteni tekrar taktı çalışmadı. Anteni aracın orasında burasında gezdirirken çalıştı sonunda sabitledi ve mutlu bir şekilde ayrıldık ordan. Ama daha sonra aracı stop edip ayrıldım. Tekrar araca binip cihazı çalıştırdığımda navigasyonun çalışmadığını farkettim. Çok canım sıkıldı. Problem olursa getir servise yollayalım anteni dedi usta. Şu an çalışmıyor navigasyon heralde göndermek durumunda kalıcam anteni.

Sizin başınıza da benzer olay gelmiş hafıza kartı olayını nasıl çözdünüz detaylı anatabilir misiniz?

207 HDI

38 Mesaj
24 Kasım 2011; 20:42:33 

kaç gündür bu cihazi araştıryorum fiyatı uygun ama sorun çıkartmaz umarum focus 1 e düşünüyorum bende

3889 Mesaj
24 Kasım 2011; 22:14:36 

görünüşe bakılırsa navisiz olanı sorunsuz

"charcot-marie-tooth"

947 Mesaj
24 Kasım 2011; 23:23:43 

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

hocam direksiyon kumandasının çalışması için ne lazım, veya hangi modellerde çalışıyor.
eğer böyle başka markalarda çalışmama durumu varsa kabloyla direksiyon altında renaultlar gibi sabit bir yere kumanda yapılamaz mı?
aynı tv anteni gibi ürünün, kabloyla a sütununa uzanıyormuş

navitechservis bey bilginiz var mı?

bir de arkadaşların 9000 de uydu bulmama sorununa ne diyorsunuz?
var mı böyle kronik sorun

96 Mesaj
25 Kasım 2011; 0:38:10 

quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Bende aracıma bugün taktırdım bu cihazdan. Bahsettiğiniz navigazsyon problemi bende de mevcut. Usta bütün bağlantıları yaptı, navigasyonu açtık bekledik bekledik uydu bağlantısı sağlanamadı. Sonra aynı antenden başka bir tane taktı hafıza kartını falan çıkarttı taktı çalıştı, benim anteni tekrar taktı çalışmadı. Anteni aracın orasında burasında gezdirirken çalıştı sonunda sabitledi ve mutlu bir şekilde ayrıldık ordan. Ama daha sonra aracı stop edip ayrıldım. Tekrar araca binip cihazı çalıştırdığımda navigasyonun çalışmadığını farkettim. Çok canım sıkıldı. Problem olursa getir servise yollayalım anteni dedi usta. Şu an çalışmıyor navigasyon heralde göndermek durumunda kalıcam anteni.

Sizin başınıza da benzer olay gelmiş hafıza kartı olayını nasıl çözdünüz detaylı anatabilir misiniz?

Sayın hocam malesef aynı sorunları bende yaşadım ve 3 gün önce cihazı komple söküp servise geri yolladım..Benimde ilk takıldığında çalışmadı ve problemin antenden olduğu zannedildi..yeni anten sparişi verdiğimizde antenin yanında birde yazılım yollamışlar..Yeni anteni taktık hiçbir değişme yok..Usta tam sökecekken cihazı komple birde şu yazılımı dene dedim tesadüfen..Yolladıkları yazılımı takınca cart diye geldi birden bütün uydular..Ancak kontağı kapadığımın ertesi günü baktım yine çalışmıyor :S umursamadım daha sonra araçla gezerken birden geldi demek ki havadandır dedim.lakin havayla suyla alakası yok ondan sonra gelmedi çünkü bir daha gidiş o gidiş..Ne yağmur ne çağmur ne düz yol ne başka birşey..Anlamadım defalarca reset attım kartı güncelledim yani harita yazılımını ama 3-5 tane uydu sarı renge geldi başkada bişe yok..En sonunda ana bayiiliği aradım ve durumu anlattım yolla yenisini gönderelim sana dediler..Sorunu anlattım onlarada nedir bu kontak kapayınca olan olay dedim..Onlarda bana olmaz hocam olmaması lazım öyle biye dediler..Şimdi aracın ciğeri bağrı sökük bir biçimde çıplak duruyor o kısım yenisini bekliyoruz cihazın..Gelince merak ediyorum aynısını yapacak mı yine diye..Eğer oda aynısını yaparsa anlayacağım ki araçla cihaz arasında bir uyumsuzluk var.Çünkü bu yeni nesil araçlar çok farklı donanımla yaılandırılmış ve elektirik aksamı bir hayli ilginç..Aracınızın marka ve modeli nedir ?

776 Mesaj
25 Kasım 2011; 2:39:35 

quote:

Sayın hocam malesef aynı sorunları bende yaşadım ve 3 gün önce cihazı komple söküp servise geri yolladım..Benimde ilk takıldığında çalışmadı ve problemin antenden olduğu zannedildi..yeni anten sparişi verdiğimizde antenin yanında birde yazılım yollamışlar..Yeni anteni taktık hiçbir değişme yok..Usta tam sökecekken cihazı komple birde şu yazılımı dene dedim tesadüfen..Yolladıkları yazılımı takınca cart diye geldi birden bütün uydular..Ancak kontağı kapadığımın ertesi günü baktım yine çalışmıyor :S umursamadım daha sonra araçla gezerken birden geldi demek ki havadandır dedim.lakin havayla suyla alakası yok ondan sonra gelmedi çünkü bir daha gidiş o gidiş..Ne yağmur ne çağmur ne düz yol ne başka birşey..Anlamadım defalarca reset attım kartı güncelledim yani harita yazılımını ama 3-5 tane uydu sarı renge geldi başkada bişe yok..En sonunda ana bayiiliği aradım ve durumu anlattım yolla yenisini gönderelim sana dediler..Sorunu anlattım onlarada nedir bu kontak kapayınca olan olay dedim..Onlarda bana olmaz hocam olmaması lazım öyle biye dediler..Şimdi aracın ciğeri bağrı sökük bir biçimde çıplak duruyor o kısım yenisini bekliyoruz cihazın..Gelince merak ediyorum aynısını yapacak mı yine diye..Eğer oda aynısını yaparsa anlayacağım ki araçla cihaz arasında bir uyumsuzluk var.Çünkü bu yeni nesil araçlar çok farklı donanımla yaılandırılmış ve elektirik aksamı bir hayli ilginç..Aracınızın marka ve modeli nedir ?

Açıklamanız için teşekkür ederim.

Benim aracım 2003 model 307. 5'li CD changerin doğru düzgün çalışmamasından bıktım böyle bir olaya girdim almışken navigasyonlu double din olsun dedim.

Bu navigasyon olayını nasıl çözeceğiz hiç bilmiyorum.

Navigasyon çalışmıyor, TV anteni çok dandik, direksiyondan kumanda çalışmıyor, film ve videolarda tam desteklediği format olmazsa ya hiç çalmıyor yada ses veya görüntü oluyor sadece, müzikler çalarken çıkan bass lar sanki orjinalinden daha kötü oldu.

Şu anda sadece dokunmatik ekranın oluşturduğu hoş görüntü ve mp3 için dünya kadar para vermiş gibi hissediyorum

Umarım çözebiliriz şu navigasyon olayını da keyifle kullanırız cihazı.

207 HDI

96 Mesaj
25 Kasım 2011; 12:59:39 

quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Açıklamanız için teşekkür ederim.

Benim aracım 2003 model 307. 5'li CD changerin doğru düzgün çalışmamasından bıktım böyle bir olaya girdim almışken navigasyonlu double din olsun dedim.

Bu navigasyon olayını nasıl çözeceğiz hiç bilmiyorum.

Navigasyon çalışmıyor, TV anteni çok dandik, direksiyondan kumanda çalışmıyor, film ve videolarda tam desteklediği format olmazsa ya hiç çalmıyor yada ses veya görüntü oluyor sadece, müzikler çalarken çıkan bass lar sanki orjinalinden daha kötü oldu.

Şu anda sadece dokunmatik ekranın oluşturduğu hoş görüntü ve mp3 için dünya kadar para vermiş gibi hissediyorum

Umarım çözebiliriz şu navigasyon olayını da keyifle kullanırız cihazı.

kardeşim öncelikle sıkma canını.Gelen mala gelsin.Şu bir gerçek ki aracın orijinaliyle oynamayacaksın.Oynayacaksanda elini cebinden çıkarmayacaksın.Hoş bizim araçlara göre fabrika çıkışlı cihazı yurt dışından getirteyim dedim 2000 eurodan başlıyor fiyat tarifesi..Haliyle şimdi bu sorunlarla uğraşıyoruz.Aslında cihaz navigasyon dışında pekte kötü değil..Ses olayı kendi cihazlarımızdan çok daha iyi emin olabilirsin.Zaten değişen hoparlör veya mekanik aksam değil sadece kumanda merkezin.Sana tavsiyem klavuzu atmadıysan orada ses seçenekleri ile ilgili önemli detaylar var.Oradan en uygun ayarı seç.Film olayına gelince doğrusu ben pek TV yada dvd meraklısı bir adam değilim o konu hakkında hiç kullanmadığım içinde hakim bir bilgiye sahip değilim.gelelim navigasyona ki anlattıkların hayli ürküttü beni çünkü aklıma ilk pejo & navitech uyumsuzluğu geliyor. :((( ki böyle bir durumda alet sağlamda olsa kullanamıyacağız sanırım..Eğer cihazın hala çalışmıyorsa genel merkezde ŞAHİN bey var yetkili müdür onunla iletişime geç ve durumu bildir..Benim Alet servisinden geldiğinde aynı sıkıntıyı yaşarsa bu kez kontaktan bağımsız bağlatacağım cihazı yani kontağa bastığında otomatikman devreye girmeyecek cihaz ve özellikle kapandığında elektiriği kesmeyecek bir anda..Eğer tahminlerim doğruysa cihazın bize sorun çıkarmasındaki temel nedenin o olduğu kanısındayım..

776 Mesaj
25 Kasım 2011; 13:22:52 

quote:

kardeşim öncelikle sıkma canını.Gelen mala gelsin.Şu bir gerçek ki aracın orijinaliyle oynamayacaksın.Oynayacaksanda elini cebinden çıkarmayacaksın.Hoş bizim araçlara göre fabrika çıkışlı cihazı yurt dışından getirteyim dedim 2000 eurodan başlıyor fiyat tarifesi..Haliyle şimdi bu sorunlarla uğraşıyoruz.Aslında cihaz navigasyon dışında pekte kötü değil..Ses olayı kendi cihazlarımızdan çok daha iyi emin olabilirsin.Zaten değişen hoparlör veya mekanik aksam değil sadece kumanda merkezin.Sana tavsiyem klavuzu atmadıysan orada ses seçenekleri ile ilgili önemli detaylar var.Oradan en uygun ayarı seç.Film olayına gelince doğrusu ben pek TV yada dvd meraklısı bir adam değilim o konu hakkında hiç kullanmadığım içinde hakim bir bilgiye sahip değilim.gelelim navigasyona ki anlattıkların hayli ürküttü beni çünkü aklıma ilk pejo & navitech uyumsuzluğu geliyor. :((( ki böyle bir durumda alet sağlamda olsa kullanamıyacağız sanırım..Eğer cihazın hala çalışmıyorsa genel merkezde ŞAHİN bey var yetkili müdür onunla iletişime geç ve durumu bildir..Benim Alet servisinden geldiğinde aynı sıkıntıyı yaşarsa bu kez kontaktan bağımsız bağlatacağım cihazı yani kontağa bastığında otomatikman devreye girmeyecek cihaz ve özellikle kapandığında elektiriği kesmeyecek bir anda..Eğer tahminlerim doğruysa cihazın bize sorun çıkarmasındaki temel nedenin o olduğu kanısındayım..

Kesinlikle aynı fikirdeyim, aracın orjinaliyle oynamayacaksın. Sırf bu yüzden problem çıkartır canımı sıkar uğraştırır diye LPG dönüşümü bile yaptırmadım araca ama benzin parası gerdirmeye başladı, uzun vadede canımı yakacağını düşünerek sınıf küçültüp 207 1.4 HDI alma niyetim bile var şu sıralar.

Az önce farkettim cihaz çalışırken sesi kapattığımda fm transmitter larda olduğu gibi sssssssssss şeklinde bir ses geliyor. Sanırım benim ayarlarımda bir problem var dediğiniz gibi ben onları biraz kurcalayım.

Peugeot-Navitech uyumsuzluğu benim de aklıma geldi, inşallah böyle bir durum yoktur, yoksa boşuna verdik 250 TL navigasyon farkını

207 HDI

70 Mesaj
25 Kasım 2011; 15:21:29 

Arkadaşlar bendede aynı problem var navigasyonda imleç bir kitleniyor birdaha yarım saat sonra hareket ediyor yani uydu buluyor merkezi aradım anteni yollayın diyorlar takan kişi sert davranmışsa problem oluşmuş olabilir diyorlar peki acaba başka ve daha güçlü bir gps anteni alınıp takılabilirmi olursa böyle birşeyi nerden buluruz.

70 Mesaj
25 Kasım 2011; 15:22:45