Şimdi Ara

İşletme Bölümünün İş Olanakları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
237
Cevap
17
Favori
349.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isletmekonomist

quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Eşit ağırlıkçıyım. Hukukmuş , pdrymiş gibi yerleri kazanamam kendimi biliyorum çünkü. Temelim yok. Hürriyetin robotuna göre aşağıdaki yerler geliyor (bazılarını yazdım)

Cumhuriyet Üniversitesi - Sivas - İşletme İö
    Nevşehir Üniversitesi - İktisat - İö
    Atatürk Üniversitesi - İşletme İö
    Bilecik Üniversitesi - İşletme İö
    Kırklareli - İktisat İö
    Sütçü İmam Üniversitesi - Kahramanmaraş - İşletme İö
    Ahi Evran Üniversitesi - Kırşehir - İktisat İö
    Harran Üniversitesi - Tarım Ekonomisi
    Kafkaf Üniversitesi - Kars - İşletme
    Yüzüncü Yıl Üniversitesi - Van - İşletme
    Niğde Üniversitesi - İşletme İö
    Giresun Üniversitesi - İktisat İö
    Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi - İşletme/İktisat İö
    Aksaray Üniversitesi - İşletme İö
    Çankırı Karatekin Üniversitesi - İktisat İö
    Ordu Üniversitesi - Çeko

Özel Üniversiteler

Doğuş Üniversitesi - İşletme %50
    Beykent Üniversitesi - Uluslararası Ticaret %50
    Aydın Üniversitesi - İşletme İngilizce %50
    Haliç Üniversitesi - İşletme %50
    Beykent Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri %50
    Zirve Üniversitesi - İktisat %50
    Okan Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler %50

bilecik nevşehir kırklareli niğde kırşehir karaman tercih edilebilir

ozman olabilir dostum inşallah olur madem istiyosun =)) arada çok fark yok

• şimdilik gidiyorum arkadaşlar sorusu olan yazsın geldiğimde cevaplarım kolay gelsin
  • Toros üniversitesinin sitesinde burs ile ilgili şu yazılmış

quote:

Bu burslar İngilizce hazırlık programında geçirilen bir yıllık süreyi de kapsar. Bu burslar karşılıksız olup normal eğitim-öğretim süresini kapsar; normal eğitim-öğretim süresini aşan süreyi kapsamaz.

Şu bölümlerde sonlara doğru yazmayı düündüğüm devlet ve tam burslu tutan yerler

Kocaeli Üniversitesi - Dış Ticaret
    Sakarya Üniversitesi - Dış Ticaret
    Faruk Saraç Tasarım MYO - Lojistik İng Tam Burslu
    Kadis Has Üniversitesi - Dış Ticaret Tam Burslu
    Arel Üniversitesi - Lojistik Tam Burslu
    Akdeniz Üniversitesi - Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
    Aydın Üniversitesi - Muhaseve ve Vergi Uygulamaları Tam Burslu
    Başkent Üniversitesi - İşletme Yönetimi Tam Burslu
    Gelişim MYO - Muhaseve ve Vergi Uygulamaları Tam Burslu
    Gediz Üniversitesi - Dış Ticaret Tam Burslu
    Doğuş Üniversitesi - Menkul kıymetler ve sermaye piyasası Tam Burslu
    Bahçeşehir Üniversitesi - İşletme Yönetimi Tam Burslu
    Kadis Has Üniversitesi - Bankacılık ve Sigortacılık Tam Burslu
    Uludağ Üniversitesi - Dış Ticaret
    İstanbul Ticaret Üniversitesi - Lojistik Tam Burslu
    Gelişim MYO - İnsan Kaynakları Yönetimi Tam Burslu

Bunlar bazıları daha yazmadığım devlet üniversiteleride var. 2 yıllığa gidersem eğer son sene 4 yıllığa geçiş için dgs kasmayı düşünüyorum. İşletme yönetimi , pazarlama , dış ticaret , bankacılık ve sigortacılık , muhasebe , maliye gibi yazmadığım yerlerde var.

• bir iktisat bölümü değil
  • Yetkili abimiz, ben 25.079 oldum, 24.700 siradaki dokuz eylul ing. isletme gelir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çeko hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
  • İstanbul Üniv, Marmara ,Yıldız Teknik ,Hacettepe ve diğerlerinde (bir kaç tane üniv. hariç)iktisat,işletme,maliye,uluslararası ilş. tutuyor bende igilizce hiç olmadığı için türkçe olanları yazmayı düşünüyorum ama hangisini yazayım kararsız kaldım İstanbul Üniv. de Kamu yönetimi Bölümünü ve Siyaset ve Uluslararası ilş de yazmayı düşünüyorum ama bunlar hakkında pek bilgi sahibi değilim çok kararsızım ne yapsam yardım edin
  • KPSS A için nereye başvurmak gerekiyor? Hangi belgeler götürülmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taarruzZ

Yetkili abimiz, ben 25.079 oldum, 24.700 siradaki dokuz eylul ing. isletme gelir mi?

büyük ihtimal gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: b@tt@l_34

İstanbul Üniv, Marmara ,Yıldız Teknik ,Hacettepe ve diğerlerinde (bir kaç tane üniv. hariç)iktisat,işletme,maliye,uluslararası ilş. tutuyor bende igilizce hiç olmadığı için türkçe olanları yazmayı düşünüyorum ama hangisini yazayım kararsız kaldım İstanbul Üniv. de Kamu yönetimi Bölümünü ve Siyaset ve Uluslararası ilş de yazmayı düşünüyorum ama bunlar hakkında pek bilgi sahibi değilim çok kararsızım ne yapsam yardım edin

hepsi güzel üniversiteler eğit,mler, açısından kafanda soru işareti olasın eğitim açısından değilde kişisel beğeni açısından bak nerede oturysn mesela istanbulumu ankarayımı daha çok sevysn... vs onları değerlendirmen lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: _BySmhr_

benim sıralamam 118.000 sakarya işletme gidicem %95 kendi şehrimde olduğu için istanbul falan tutmuyo zaten benim sorum 3 üstü bi ortalamayla max hangi üniversiteye geçebiliriz yatay geçişle?

3 üstü derken ucu çok açık bişe :D 3.20 civarı bursa kocaeliye geçebilirsin istanbul ankara istiyosan 3.5 3.60 falan olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alenderonn

çeko hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

çeko bölmümünde genelde sendikacılık alanı ile ilgili dersler görülüyor tolu sözleşmeler zartlar zurtlar =) uli işletme maliye kadar iyi bir bölüm değil genelde kızlar tercih ediyor nedense
  • [37] KASTAMONU
    [78] KARABÜK
    [14] BOLU
    [10] BALIKESİR
    [17] ÇANAKKALE
    [09] AYDIN
    [48] MUĞLA
    [07] ANTALYA
    [20] DENİZLİ
    [45] MANİSA
    [43] KÜTAHYA
    [03] AFYON
    [32] ISPARTA
    [42] KONYA

Bu iller arasında sıralama yapmak gerekse ilk sıraya hangilerini koyarsınız üniversite kalitesi olarak ?
    Birden Kamu yönetimi,Çeko,İşletme,Sosyoloji,Felsefe ,Maliye sıralamanız ne olur ?
    Gazi Üniversitesi Turizm işletmeciligi yada Eskisehir Arkeoloji sadece üniversiteleri için okunurmu ?
  • İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ndeki işletme mi yoksa Marmara mı?İst'i araştırdım kamu üniversitelerinde olmayan akreditasyon uygulaması varmış.
  • Puanım Boğaziçi işletmeye yetiyor ama ailem hukuk okumaı istiyor. Onlara göre işlteme mezunu olursam ya işsiz kalıcam yada çok düşük bir maaşla çalışıcam. Sizce ailemi nasıl ikna ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asshur

[37] KASTAMONU
    [78] KARABÜK
    [14] BOLU
    [10] BALIKESİR
    [17] ÇANAKKALE
    [09] AYDIN
    [48] MUĞLA
    [07] ANTALYA
    [20] DENİZLİ
    [45] MANİSA
    [43] KÜTAHYA
    [03] AFYON
    [32] ISPARTA
    [42] KONYA

Bu iller arasında sıralama yapmak gerekse ilk sıraya hangilerini koyarsınız üniversite kalitesi olarak ?
    Birden Kamu yönetimi,Çeko,İşletme,Sosyoloji,Felsefe ,Maliye sıralamanız ne olur ?
    Gazi Üniversitesi Turizm işletmeciligi yada Eskisehir Arkeoloji sadece üniversiteleri için okunurmu ?

sondan başlarsak gazi turizm okunabilir arkeoloji asle =)

1.Sosyoloji
    2.İşletme
    3.Kamu
    4.Maliye
    5.Felsefe
    6.Çeko

iLLER

1.Konya
    2.Antalya
    3.Bolu
    4.Çanakkale
    5.Denizli
    6.Balıkesir
    7.Isparta
    8.Aydın
    9.Muğla
    10.Kütahya
    11.Afyon
    12.Manisa
    13.Kastamonu
    14.Karabük

• quote:

Orijinalden alıntı: derilla

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ndeki işletme mi yoksa Marmara mı?İst'i araştırdım kamu üniversitelerinde olmayan akreditasyon uygulaması varmış.

akreditasyon sakarya ünv dede var da ben olsan ist. işletme yazardım tabi sen bilirsin ikiside iyi yurt sışında master falan diyosan marmara olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslan_ilker

Puanım Boğaziçi işletmeye yetiyor ama ailem hukuk okumaı istiyor. Onlara göre işlteme mezunu olursam ya işsiz kalıcam yada çok düşük bir maaşla çalışıcam. Sizce ailemi nasıl ikna ederim.

öncelikle ilker arkadaşım b.içi işletme mezunu olunca düşük bir ücretle başlama gibi bir durum yok gayet iyi yerlere geliceksin ancak benimde tavsiyem hukuk yada pdr yazman sen işletmede ısrarcıysan tabi yaz b.içi işletme sonuçta =))) nasıl ikna edebileceğin konusunda pek fikrim yok açıkcası burdaki iş olanaklarını gösterebilirsins =)
  • Koç İşletme mi, Bilkent İşletme mi ? Yoksa Sabancı Yönetim Bilimleri mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robérto

Koç İşletme mi, Bilkent İşletme mi ? Yoksa Sabancı Yönetim Bilimleri mi ?

hepsi aynı ayarda ya burda birazda sosyal imkanlar giriyor devreye sabancı çok kötü bir yerde yer olarak bilkent işletme olabilir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.