Şimdi Ara

(AYRILIK YAKLAŞIYOR) AİLEDEN AYRILMAK (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
377
Cevap
11
Favori
21.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayrı kalmayayaım diye şehir dışı yazmadım
    İstanbulda hergün 2 saat yol çekececeğim bunun dönüşüde var ki trafik olursa 2,5 saat

yurda çıkmayı düşünüyodum ama babam güvenmiyo
    arkadaşıda cemaat yurtları iyi demiş ()

neyse bakacağız artık

herşeyin bir bedeli oluyor işte
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

ayrı kalmayayaım diye şehir dışı yazmadım
    İstanbulda hergün 2 saat yol çekececeğim bunun dönüşüde var ki trafik olursa 2,5 saat

neyse bakacağız artık

Kyk yurtlarına girebiliyor musun? Ailesi aynı şehirde olana kyk yurtları çıkıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Ben çok süt büyütüldüm.Doğru değil belki ama 18 yaşına kadar çorabı ayagıma annem giydirirdi en basiti.Bir kasıkla corba içirmedigi kalmıstı.Daha önce hiç dışarı cıkmadım ben.Ailemden ayrı asla 1 günüm geçmedi.

Okadar aileye baglı yetiştim ki birde evin tek cocuguym ben.Annem babam sagolsunlar hayatta görebileceğim en en en büyük şefkati gösterdiler.

Uzaklasıp gitmek istedim bir an.Geçen sene en uzak yerleri yazdım tekirdağa kadar.İlk tercihim afyon kocatepe kimya mühendisliği idi ve bir baktım ilk tercihim gelmıs.

Basta gidene kadar cok cok mutluydum taaaki son 1 saat kalaya kadar.Ailem okadar cok stres yapmaya basladılar ki yüzlerinin asıklıgından gitmemi istemeyişleri belli oluyordu..

Zaman geldi Afyon yolcusu kalmasın dediginde yüreğime şimşekler çaktı.Anneme oan bir sarılmışımki şuan yazarken bile o anı hatırlayıp gözlerim doluyor.Anne sakın sağlama sakın dedim.Kısık bir şekilde tamam oglum aglamıyorum dedi.Sonra babama sarıldım ama ağlamamak ıcın kendımı kasıyorum gözlerimden yaşlar geldi gelecek zor tutuyorum kendımı.Otobüse bindim.Tam otobüs kalkıyor baktım annem feci şekilde aglıyor ve annemi teselli etmeye calısan kuzenlerim , teyzelerim...

O manzarayı görünce dayanamadım yüzümü öbür tarafa döndüm koridor tarafına.Ve otobüs kalkana kadar yüzümü cam tarafına dönmedim.Baktım baya ilerledikten sonra babamlar arabayla bizim otobüsü takip ediyorlar :) görünce gene duygulandım

Babam bile duygusallık nedir bilmeyen adam neredeyse otobüsü durdurup benı geri indiricekmiş..

Halbuki biliyorlarki okumaya gidiyorum ama insanlık hali işte...

Ben gittim aradan 1 2 hafta geçti dayanamadım onlara sürpriz yapıp geri döndüm.Annem benı görür görmez ağladı ve boynuma atıldı.Sarıldı sarıldı kokladı beni.Hiç bklemiyordu galıba.Aksam oldu babama sürpriz yaptım babamın gözleri doldu..

1 hafta sonra tekrar dönecegım zaman tekrar aynı şiddette olmasada gene o duyguları yaşadık.Her gitmemde bir kopukluk hissediyorum.

Annem ben eve dönünce yüzü gülüyor , neşeleniyor sanki bütün dert ve tasasını unutmus gibi.İşlerini seve seve yapıyor benımle muhabbet ediyor. ws. ws.

Sonradan fark ettim ben yokken annemler ne et yemişler nede meyve..Sırf ben et ve meyveyı cok severim diye bogazlarından geçmemiş...

Ben şunu söylüyorum ben her ailemden ayrılıp yolculuk ettigimde ve şehirden uzaklastıgımda gözümün önüne film şeridi gelir ve yaşadıgım duygusal anları hatırladım.Ve o bana acayip kötü bir acı verir.Kulaklıgı takıp ne kadar pop müzik dinlemeye calısıp kafa dagıtsamda bunu başaramam.Şehre varana kadar film şeridi devam eder...Ne gözüme uygu girer nede anam babam benı her 10 dakıkaya bir aramaktan vaz geçer...

Uzak yerı yazmadan önce düşünün.Hem maddi hem manevi yönden sıkıntı çekebileceğinizi göz önünde bulundurun...

Hocam naptın sen ya? Tek ümidim kafa dengi DotA oynayan bir arkadaşımın çıkması ya DotA oynarken dünyayla bağım kesiliyor, alışırız heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkbora

quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

ayrı kalmayayaım diye şehir dışı yazmadım

neyse bakacağız artık

Kyk yurtlarına girebiliyor musun? Ailesi aynı şehirde olana kyk yurtları çıkıyor mu?

çıkmıyor diye biliyordum ama galiba belli mesafesi varmış

mesela üniversite şehir merkezinde ve öğrenci o şehirde köyde oturuyor(köy olarak örnek verdim genelde şehir merkezine uzak olurlar)
    bu tarz uzak durumlarda çıkıyormuş

zaten bana normal durumda kyk yurdu felan çıkmaz

• aileden ayrılmaktan çok doğup büyüdüğüm şehirden ayrılmak zorlamıştı beni. öyle çok da aileme bağlı yetişmemiştim zaten, çocukluğumdan beri bi çok konuda kendi başımın çaresine bakmaz zorunda kaldım, lisedeyken de yaz tatillerimin çoğunu ailemden ayrı geçirirdim falan... ama aileye bağımlılık olmasa bile bir anda tanıdığın herkesten ayrılıp, yepyeni bir ortama girmek zorluyor insanı. tanıdık şeyler arıyosun bi şekilde ve farkında olmadan saçma bi hemşeri kafası oluşabiliyor. ankaradan izmire gittim, resmen ankaralı kolonisi halinde yaşıyorduk.
    hiç unutmam bi gün kordonda 20 kişi falan kalabalıkça bi grup oturuyoruz ama çoğu birbirini tanımıyo, birbirinden alakasız küçük gruplar birleşivermiş. elemanın biri iki kızla konuşurken ankaralılara ters bi laf etti. bütün grup bi anda kafaları çevirip pis pis baktı bi, çocuk neye uğradığını şaşırdı tabi sonra herkes "aa sen de mi ankaralısın ya" sorularıyla kaynaşıverdi. bu da böyle bi anımdır.

• Alonso...
    Bende ailesiyle aynı yerde oturanlara çıkmıyor diye biliyordum. Seninde yol baya uzakmış Allah yardımcın olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkbora

Alonso...
    Bende ailesiyle aynı yerde oturanlara çıkmıyor diye biliyordum. Seninde yol baya uzakmış Allah yardımcın olsun

uzak değil aslında
    trafik+ başka yerlere uğrayarak gidiyo bu yüzden çok uzun sürüyo
    ama metromuz bitim aşamasında(hersene böyle söyleniyo)
    metro biterse işim çok kolaylaşacak
  • Babasından bir şey kalmadan büyük adam olan insan, ailesinden ayrılan insandır! B.D.
  • bulunsun
  • İlk yıl herkesin içinde bir burukluk olur o zaten inkâr edilmiyor.İçten içe acıda çekersiniz ama öldürmeyen acı güçlendirir lafı çok doğru.Kendi sorumluluklarınızı öğreniyorsunuz,artık tam bir birey oluyorsunuz o açıdan bakın.Ömür boyu ailenizle yaşamayacaksınız.

edit:düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Mühendis -- 18 Ağustos 2011; 15:30:06 >
  • aynı şehirde maalesef dışarıda,ayrı okuyanın öğrendiği birçok şeyden mahrum olunur.3yıldır ayrıyım bu yıl yeniden girdim yine uzağa gidicem.walla kesseler burda kalmam.üni de ailesiyle oturan arkadaşların problemlerini dertlerini az dinleyip üzülmedik.rahat olun.kendi ayaklarınız üzerinde durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hainelf -- 19 Ağustos 2011; 12:14:42 >
  • yeni öğrencilere allah sabır versin.ailesinin yanında okuma şansı olanlar asla ayrılmayı düşünmesinler.hayatınızı çapulcularla yurtlarda , 3-5 kişi tuttuğunuz mülteci evine benzer yapılarda kalmaya mahkum etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Ben çok süt büyütüldüm.Doğru değil belki ama 18 yaşına kadar çorabı ayagıma annem giydirirdi en basiti.Bir kasıkla corba içirmedigi kalmıstı.Daha önce hiç dışarı cıkmadım ben.Ailemden ayrı asla 1 günüm geçmedi.

Okadar aileye baglı yetiştim ki birde evin tek cocuguym ben.Annem babam sagolsunlar hayatta görebileceğim en en en büyük şefkati gösterdiler.

Uzaklasıp gitmek istedim bir an.Geçen sene en uzak yerleri yazdım tekirdağa kadar.İlk tercihim afyon kocatepe kimya mühendisliği idi ve bir baktım ilk tercihim gelmıs.

Basta gidene kadar cok cok mutluydum taaaki son 1 saat kalaya kadar.Ailem okadar cok stres yapmaya basladılar ki yüzlerinin asıklıgından gitmemi istemeyişleri belli oluyordu..

Zaman geldi Afyon yolcusu kalmasın dediginde yüreğime şimşekler çaktı.Anneme oan bir sarılmışımki şuan yazarken bile o anı hatırlayıp gözlerim doluyor.Anne sakın sağlama sakın dedim.Kısık bir şekilde tamam oglum aglamıyorum dedi.Sonra babama sarıldım ama ağlamamak ıcın kendımı kasıyorum gözlerimden yaşlar geldi gelecek zor tutuyorum kendımı.Otobüse bindim.Tam otobüs kalkıyor baktım annem feci şekilde aglıyor ve annemi teselli etmeye calısan kuzenlerim , teyzelerim...

O manzarayı görünce dayanamadım yüzümü öbür tarafa döndüm koridor tarafına.Ve otobüs kalkana kadar yüzümü cam tarafına dönmedim.Baktım baya ilerledikten sonra babamlar arabayla bizim otobüsü takip ediyorlar :) görünce gene duygulandım

Babam bile duygusallık nedir bilmeyen adam neredeyse otobüsü durdurup benı geri indiricekmiş..

Halbuki biliyorlarki okumaya gidiyorum ama insanlık hali işte...

Ben gittim aradan 1 2 hafta geçti dayanamadım onlara sürpriz yapıp geri döndüm.Annem benı görür görmez ağladı ve boynuma atıldı.Sarıldı sarıldı kokladı beni.Hiç bklemiyordu galıba.Aksam oldu babama sürpriz yaptım babamın gözleri doldu..

1 hafta sonra tekrar dönecegım zaman tekrar aynı şiddette olmasada gene o duyguları yaşadık.Her gitmemde bir kopukluk hissediyorum.

Annem ben eve dönünce yüzü gülüyor , neşeleniyor sanki bütün dert ve tasasını unutmus gibi.İşlerini seve seve yapıyor benımle muhabbet ediyor. ws. ws.

Sonradan fark ettim ben yokken annemler ne et yemişler nede meyve..Sırf ben et ve meyveyı cok severim diye bogazlarından geçmemiş...

Ben şunu söylüyorum ben her ailemden ayrılıp yolculuk ettigimde ve şehirden uzaklastıgımda gözümün önüne film şeridi gelir ve yaşadıgım duygusal anları hatırladım.Ve o bana acayip kötü bir acı verir.Kulaklıgı takıp ne kadar pop müzik dinlemeye calısıp kafa dagıtsamda bunu başaramam.Şehre varana kadar film şeridi devam eder...Ne gözüme uygu girer nede anam babam benı her 10 dakıkaya bir aramaktan vaz geçer...

Uzak yerı yazmadan önce düşünün.Hem maddi hem manevi yönden sıkıntı çekebileceğinizi göz önünde bulundurun...

Abi naptın ya ağlatmak mı istiyorsun bizi

• Bulaşık ve çamaşır sorun olacak gibi, ona da zamanla alışırız heralde. İlk 2-3 ay mutfakta dev gibi pis tabaklar birikebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

Bulaşık ve çamaşır sorun olacak gibi, ona da zamanla alışırız heralde. İlk 2-3 ay mutfakta dev gibi pis tabaklar birikebilir

Yurtta kaldığınızde bir sıkıntı yok.

Çamaşır için ya bir şey ödemezsiniz ya da ödeseniz de çok pahalı bir şey olduğunu sanmıyorum. Makineye at gitsin.

Bulaşık da çok çıkmaz.

• Valla ben kendi isteğimle gitmiyorum dışarıya. Ailem yaşlı. Elleri ayakları herşeyleri benim burada. Babamın kalp rahatsızlığı var araba kullanamıyor. Şoförleriyim,her işlerine bakıyorum .Ağabeyim zaten dışarıya gitti konya da okuyor. Ben de gidemem onları burada bırakıp. O yüzden şehrimde kalıyorum .Ne yapalım kısmet.
  • şehir dışı ve ikinci öğretim gelme ihtimali yüksek
    ilk başta gidiyim kurtuluyum modundaydım ama gözüktüğü gibi değilmiş.
    ailen, arkadaşın tüm varlığın burda ! sense başka bir şehire gidiyosun. nasıl insanlarla karşılaşacağın hiç belli değil
    sınava hazırlanırken bile bu kadar yıprandığımı hatırlamıyorum. ne lanet bir şeymiş bu tercih
    Ankara gibisi yok
    çok az bi süre kaldı. hepimiz için hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Tractor

Valla ben kendi isteğimle gitmiyorum dışarıya. Ailem yaşlı. Elleri ayakları herşeyleri benim burada. Babamın kalp rahatsızlığı var araba kullanamıyor. Şoförleriyim,her işlerine bakıyorum .Ağabeyim zaten dışarıya gitti konya da okuyor. Ben de gidemem onları burada bırakıp. O yüzden şehrimde kalıyorum .Ne yapalım kısmet.

Kardeş vardır bunda da bir hayır. Hayırlısı neyse o olsun.
  • Şuan il dışını kazandım sevindim hatta ama bikac dakika önce annemi aradım sevinçle söyledim ama o kadar soguk bi tepki verdi ki o tüm sevincim gitti şuan napıcam gerçkten bilmiyorum biraz da nazlı diz dibi büyütüldük şimdi gitmeyi çok istiyorm ama bi yandan da geride kalanları düşünüyorum kadın sevinmedi bile. Napıcam hiç bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.