Şimdi Ara

SQL aylık toplam sorgusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
3.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    C# projemde forma girilen kilo bilgilerinin güncel aylık toplamını sql den çekip forma yansıtamıyorum.
    Kullanıcı gün gün kilo bilgilerini forma giriyor bunda problem yok. Ancak; yan taraftaki label da hangi ayın içinde isek o aya ait güncel toplamları yansıtmak istiyorum. Örneğin bugün 22 Temmuz ise ay toplamı 22 temmuza kadar girilen verileri versin istiyorum. 1 Ağustosa girildiğinde ise aylık toplam sıfırlanıp ayın 1 inden itibaren toplanmaya başlayacak. yani her ayın başı ve sonu toplamları forma yansıtılacak. Buna güncel ay toplamıda diyebiliriz.

DatePart ile yapmaya çalışıtım bi sonuç elde edemedim. Sorgum aşağıdaki gibi kilo toplamını label da yazdırmak için önce datatable a çektim. Ancak Sql sorgusunu doğru yazamadım

SqlCommand cmd = Connection.SqlCon.CreateCommand();
    cmd.CommandText = "Select datepart(mm, No)datepart(mm,getdate())";
    Connection.SqlCon.Open();
    DataTable dt = new DataTable();
    SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
    dt.Load(dr);
    Connection.SqlCon.Close();
    dataGridView1.DataSource = dt;

Yardımlarınız Bekliyorum

• Anladıgıma gore yazıyorum; veri tabanında gunler ve agırlık diyi her kisi iki kolon var yapman gereken
    Stored Procedure yazıp bunu calıstırman söyleki ;
    dısardan tarahi alan proc taraihe bakarak o ay icinde ise by agirlik ile sum(agirlik) toplucak eger ve sadece o ay icindeki egırlıkları where gunler='ay' seklinde olucak.

CREATE PROCEDURE kilo_hesap
    @tr nvarchar(20)
    AS
    SELECT SUM(kilo) From satis where MONTH(sahıs.tarih)=@tr GROUP BY MONTH(sahis.tarih)

exec kilo_hesap 12 ile sql server denersen 12. aya ati o sahsın tum kilosunu sana toplar verir .Sen bu sp yi kendi projende kullanabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.