Şimdi Ara

Microsoft 2011 mali yılı son çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Yazılım devi Microsoft, 30 Haziran'da sona eren 2011 mali yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Bir önceki yılın aynı dönemine göre gelirlerini %8 arttırarak 17.37 milyar dolar seviyesine çıkartan şirketin net karı ise yine bir önceki yılın aynı dönemine göre %30 gibi dikkat çekici bir artış ile 5.87 milyar dolar olarak gerçekleşti.   

Microsoft'on son çeyrek raporunda gerileme yaşayan tek kalem, Windows ve Windows Live bölümleri oldu. Açıklanan rakamlara göre gelirleri %1 düşen bu bölümler dışında, İş Bölümü %7, Sunucu ve Araçlar Bölümü ise %12 gelir artışı yaşadı. Xbox 360'ı da içeren Eğlence ve Cihazlar ile Onlive Servisler bölümü ise sırasıyla %30 ve %17 gelir artışı yaşadı.   

2011 mali yılının tamamında %12 artış ile 69.94 milyar dolar gelir elde eden Microsoft'un net karı ise %23 artış ile 23.15 milyar dolar olarak kaydedildi. 

• Microsoft'un farkı bu işte, bu haber apple olsaydı yorumlarda bisürü apple fan ı yorum yapardı ama microsoft'un benden başka fan ı olmadığı için tek yorum yapan benim :) helal microsoft devam...
  • CodeMachine doru söylüyrosun ama eksik söylüyorsun. Zira Apple'in haberlerine fazlaca yorum yapılmasının tek nedeni Apple fanları değil. İkinci bir neden de Apple fanlarından çok daha fazla olan Apple Anti-Fanları. :D
  • @Erasmus78
  • Helal Microsoft' a. iPhone 4 ü olan bir Anti-Applecıyımdır :) Microsoft Fanıyım ben :)
  • Micro durmak yok yola devam.Daha tess yapan konsol çıkaracagınız bize.Hayde bakeem.
  • micro paraya para demiyor.
    bill gates amca kömür yerine euro yakıyormus diye duydum
  • Bu 25 katrilyon demek yani dimi? Katrilyon oluyo yani? Nasıl bişey acaba 25 katrilyon kar etmek :D çok garip ben olsam deliririm direk o kadar parayı duysam :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.