Şimdi Ara

Apple Yönetim Kurulu, Steve Jobs'un halefini mi arıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Uzun süredir Apple'ın icra kurulu başkanlığını başarıyla yürüten ve Financial Times tarafından son 10 yılın yöneticisi seçilen Steve Jobs'un sağlık sorunlarının dönem dönem nüksetmesine bağlı olarak Apple yönetim kurulu, iddiaya göre, Steve Jobs'un halefini bulabilmek için çalışmalara başladı.

Wall Street Journal'ın haberinde dile getirdiği iddiaya göre üst düzey yönetici arama çalışmaları için danışmanlık firmalarıyla görüşmeye başlayan Apple'ın yönetim kurulu, bu çalışmasının bir parçası olarak Steve Jobs'un halefi olabilecek üst düzey teknoloji şirketinin başındaki bir isimle görüşmüş durumda.

Gazete Apple'ın yönetim kurulunun bu çalışmasının Steve Jobs'un bilgisi dahilinde yapılıp yapılmadığının şimdilik netlik kazanmadığını belirtirken; Steve Jobs ise Wall Street Journal'a gönderdiği cevapta söz konusu iddianın saçmalık olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

En son geçtiğimiz ocak ayında, sağlık sorunları nedeniyle Apple'daki tam zamanlı çalışmasına ara veren fakat çalışmalarına yarı zamanlı olarak ve firmanın stratejik kararlarında rol oynamaya devam eden Steve Jobs'un halefi olarak konuşulan isimlerin başında Apple'ın operasyonlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Tim Cook gelirken; çeşitli kaynaklar Google'ın icra kurulu başkanlığını geçtiğimiz aylarda Larry Page'e bırakan Dr. Eric Schmidt'in de Apple'a bu sefer Steve Jobs'un yerini almak üzere geri dönebileceğini iddia ediyor.

• Allah para verceğine sağlık verse keşke bak onca parayı yiyemeden ne hale geldi Allahın tokadı yok demek yoldan biraz sapanları böle cezalandırıyo...
  • adamın yaptığı şey sadece donanım üretmek değildi.. eğer öyle olsaydı yılda onlarca model çıkaran şirket yöneticileri daha başarılı olurdu. adamın yaptığı bir cep telefonunda çok daha fazla şey yapabilmek oldu. mülyarlarca film, video, müzik, ses arşivi ni bir araya getirmek yüzbinlerce uygulama ve oyunu bir araya getirmek bunu son derece basit bir arabirimle sunmak ve asla kaliteden taviz vermemek son olarak ürettiği ürünün arkasında yazılım olarak çok ciddi bir duruş sergilemekten ibaret.. bugün bir android cihaz alsanız acaba üreticisi yeni bir güncelleme yayınlarmı düşüncesi sarıyor insanı.. işte fark burada yani salt donanım ile ram ile bu işler olmuyor.. işte başarı burada yatıyor bence koca bir eko sistem oluşturabilmekte..
  • quote:

Gazete Apple'ın yönetim kurulunun bu çalışmasının Steve Jobs'un bilgisi dahilinde yapılıp yapılmadığının şimdilik netlik kazanmadığını belirtirken; Steve Jobs ise Wall Street Journal'a gönderdiği cevapta söz konusu iddianın saçmalık olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

2. kere kendi kurduğu şirketten kovulmaz umarım :)

Şakası bir yana kendisini en son WWDC 2011'de 10-15 dk görebildik. Kendisiyle ve sağlık problemleriyle ilgili pek haber çıkmıyor artık. Kanser tedavisi için bir sağlık merkezine giderken çekilen fotoğrafları dolaşıyordu bir ara internette. Sonrası belirsiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 21 Temmuz 2011; 23:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyot_eksikliği

Allah para verceğine sağlık verse keşke bak onca parayı yiyemeden ne hale geldi Allahın tokadı yok demek yoldan biraz sapanları böle cezalandırıyo...

kardeşim sende iyot eksikliği var.
  • Nedense resme takıldım. Sağ-sol çevirmişler resmi :)

Adamı sürekli takdir ediyorum. Adama laf atanları da anlamıyorum. İzleyip bir şeyler öğrenmek yerine taş atmayı tercih edenlerden söz ediyorum.
  • quote:

Allah para verceğine sağlık verse keşke bak onca parayı yiyemeden ne hale geldi Allahın tokadı yok demek yoldan biraz sapanları böle cezalandırıyo...

sen önce git bi dinini öğren insanlığa çok faydası olan bi insandan söz ediyoruz adam yaptıklarıyla insanların hizmetine geçekten çok şey kattı senden çok cennete gitmeyi hakediyo olabilir.
    HİÇ BİŞEYİ TAKMIYOSAN ŞUNU DÜŞÜN SONUÇTA ODA BİR İNSAN
  • quote:

İyot eksikligi sende baya olumsuz bir sonuc dogurmus. Adamin yoldan ciktigini nerden biliyorsun? Alamadiginiz cihaz ureticilerini yada mucidini bu sekilde karalamak nasil bir akli noksanliktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

quote:

İyot eksikligi sende baya olumsuz bir sonuc dogurmus. Adamin yoldan ciktigini nerden biliyorsun? Alamadiginiz cihaz ureticilerini yada mucidini bu sekilde karalamak nasil bir akli noksanliktir.

tabi ki de ozel hayatini kastetmis arkadas. sahsen ben de cocuk yapip kabul etmemeyi yoldan cikmak olarak kabul ederim. bilip bilmeden hakaret eden sizlerdeki eksik ise sadece iyot degil zannedersem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam hastalıklarla boğuşuyor millet burada ne saçma yorumlar yapıyor inanılacak gibi değil. İnsanlar kendi kalitesini böyle belli ediyor işte. Anti Apple cılık insanı insanlıktan çıkarıyormuş demekki.
  • 2. defa o hataya dusuceklerini sanmam. Zaten saglik sorunundan kaynaklanan bi durumda kendi istifasini verir veya ara verir.

Tedavi yuzunden bir ara gorevini Tim Cook'a gorevini birakmisti. Oyle bir sorun olsa ya aynisini yapar yada kendi birakir.
  • quote:

Yahu öyle bir laf etmişsin ki tam delinin kuyuya taş atması gibi olmuş seninki . Ve millet bırakmış Steve'i, sana cevap vermekle uğraşıyo (ben de ).

Güzel kardeşim bu lafı gayet samimi olarak söylediğin belli ancak adam bir kere müslüman değildi ki doğru yoldan ayrıldığından bahsedesin . Yaptığı buluşlarıyla insanlığa faydası olmuş o ayrı konu...

Allah iyiliğini versin senin, doğru yoldan ayırmasın emi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 22 Temmuz 2011; 8:58:33 >
  • Apple tabii ki yeni bir CEO arayışı içinde olacak. Bundan daha doğal ne olabilir ki. Adam sonsuza kadar kalamazdı ya Apple'ın başında. Colin Mcrae adına oyun yapıldığı gibi Apple da bu adamın da adına özel ürünler çıkarır vefa göstermek için, kapış kapış gider hem de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 22 Temmuz 2011; 8:59:42 >
  • Kimse Steve Jobs'un yerini tutamaz.
  • Gelen gideni aratır derler ama..
  • Jobs gibi tüccarları hiç sevmem.Alayına isyan.
  • Kimsenin günahına girmek istemem ama sanırım hastalığı için illegal yollarla, parasıyla karaciğer nakli yaptırdı kendisine.
  • Düşenin dostu olmaz derler.
  • Milleti birbirine düşürmeye bayılıyorum yaw :DD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

Kimsenin günahına girmek istemem ama sanırım hastalığı için illegal yollarla, parasıyla karaciğer nakli yaptırdı kendisine.

İllegal bir şey değil, sadece parasının gücünü kullanmış. "O böyle yapmasaydı o karaciğer ona değil bir başkasına takılacaktı, haksızlık, etik değil" vs. gibi şeyler söyleyenler çıkacaktır ama kanunen suç sayılacak bir şey yok. Amerikan sağlık sisteminin sınırlılığını parası ile aşmış, haberin tam metni aşağıda:

"Amerika’da birçok sağlık sigortası şirketi çok pahalı olduğu için bir hastanın birden fazla organ bağışı listesine girmesine izin vermiyor. 2004 yılında teşhis konulan pankreas kanserini yendikten sonra nakil gerektiren bir karaciğer hastalığına yakalanan Jobs, California’da yaşadığı için organ bağışı listesine burada yazıldı. Ancak California’da bu liste uzun ve Jobs’un şansı oldukça düşüktü. Fakat saygın ekonomi dergisi Forbes, Jobs’un Amerika’daki bütün eyaletlere giderek bölgelerde bulunan hastanelerde testler yaptırdığı ve bu yolla organ bağış listesine girdiğini ortaya çıkardı. Elde edilen bilgilere göre Jobs gittiği her hastanede bir doktor ve bir sosyal hizmet çalışanıyla görüştü, birçok testten geçti. Amerika’da birçok sağlık sigortası şirketi çok pahalı olduğu için bir hastanın birden fazla organ bağışı listesine girmesine izin vermiyor. Fakat kişisel serveti 5.5 milyar dolar olan Jobs için bu bir sorun olmadı. ABD’deki eyaletleri gezdikten sonra Tenessee eyaletindeki Memphis’te kendisine uyan bir karaciğer buldu. Kendisine nakil edilecek karaciğer trafik kazasında hayatını kaybeden 20 yaşında bir gencindi. Jobs daha sonra bölgede yaşadığını kanıtlamak için bir şirket kurup 5 odalı bir malikane satın aldı. Bu yasal işlemlerden sonra 5 saatlik bir operasyon geçiren Jobs iyileşme sürecinde ailesiyle Memphis’teki malikanesinde yaşadı. İyileşip 2009 haziranında Apple’ın başına dönen Jobs evini 1.4 milyon dolara satışa çıkardı."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caves -- 22 Temmuz 2011; 19:59:28 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.