Şimdi Ara

Albatron Gigi FX 5700 Ultra: Wise Fan 2 ile ilginç soğutmaya aynen devam...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın tatil dönemi ilacı yeni GPU'su FX 5700 Ultra kartları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Bunlardan biri de Albatron'un yeni cicisi Gigi FX 5700 Ultra. Kart koyu mavi PCB'si ve ona uyumlu soğutma sistemi ile oldukça çekici gözüküyor. Kartı diğer rakiplerinden ayıran esas önemli özelliği ise ön yüzünde tam 3 adet fan bulunması.

Kart bu 3 fanı aynı anda soğutma için kullanmıyor 2'si çalışırken 1'i yedekte bekliyor (arıza ya da GPU 56 derecenin üzerine çıkınca çalışıyor) bu sayede ekran kartınızın bir fan arızasından dolayı yanmasının önüne geçilmeye çalışılmış. Gerçi kişisel olarak fanı arızalandığı ya da fazla ısındığı için ekran kartını kaybeden kimseyi duymadım ama fazladan tedbir tabii ki her zaman iyidir : )

Soğutma sisteminin gürültüsü 25dB civarı olarak belirtilmiş.

Bunlar haricinde 128MB 128-bit DDR II bellek, 475(GPU)/900(Bellek)MHz saat hızları ile diğerleriyle aynı olan MSI gibi rakiplerinde olan çok önemli bir şeyi kaçırmış gibi gözüküyor: Kartın arka kısmındaki bellek modülleri için soğutma !

• 475(GPU)/900(Bellek)MHz saat hızları iyi bi overclock ve yine iyi bi su soğutmanın yardımıyla 550-650(GPU)/100-1200(Bellek)MHz civarı değerlere dayanır.[evlol]Bu kartı O\C yapmak isterdim doğrusu...[sml2k]
  • bu uzay aracinin fiyati neymis...
  • ben pek tutmadım 3tane fan var halbuki bir tanesi bile yeter.
  • fanların hepsi bir anda çalışmıyor ki zaten:))
  • doğru ikisi çalışıyor biri çalışmıyor :)
  • eee dierinin gercekten calistigi ne malum belki dandik fan koyfuklarindan 3. bir fan koymuslar yada bence goz doldurmak icin yapmislar bence en iyi soutma mside fx5900 ultradadaki arkali onlu sogutmayi gormeyen kaldimi 1 kile bakir vardi orda en az :)
  • abı 3 fan cok ses cıkarmazmı !!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.