Şimdi Ara

2012 CHEVROLET AVEO (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.284
Cevap
14
Favori
161.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

195/65/R15

takma-çıkarma-balans ve eskisini saklama vs herşey dahil teki 120Tl.
    Petlas
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

taktırdıgım kış lastiği fiyatı;

195/65/R15

takma-çıkarma-balans ve eskisini saklama vs herşey dahil teki 120Tl.
    Petlas

pirelli ART Lastik de150 Tl sökme takma, balans ayarı, depolama, yol yardımı fiyata dahil
  • gaziantep karlı bugün continental ile denedim kış lastiği çok da gerek değil gibi..
  • Dün saat 14:00 itibariyle şirketin altında bulunan lastikçide, aracın standart lastiklerini PETLAS snowmaster kar lastikleri ile değiştirdim. İstanbul' a daha kar yağmadığı için kar performansını deneyemedim ancak akşam eve giderken ki izlenimlere göre, ben Chevrolet' in hakkını yemişim aracın süspansiyonu sert falan değilmiş, aracın üzerindeki standart Continental lastikler bildiğin kütükmüş, yav lastik yumuşaklığı bir aracın sarsıntısını bu kadar mı etkiler, şaşırdım bu işe. Sanırım standart lastiklerim ömrünü tamamladığında Continental almayacağım hatta rakiplerine göre daha yumuşak denilen Michelin' e şimdiden göz kırpıyorum. Affet beni Chevy, hakkını helal et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MCRB -- 18 Aralık 2012; 10:35:04 >
  • Ayrıca, sağ maşpiyelimi sürtmüştüm onu değiştirmek için aracı B. paşa odak' a sabah bıraktım bu arada d,zellerin 30 000 bakımı fiyatını sordum 645 TL' cik dediler. Devamlı müşterinizim, en son fiyat ne olur dedim, bayan Chevrolet' in kendisinin servislerde bir indirim yapmadığını, Opel olsa daha rahat olacaklarını ancak Chevrolet lerde sadece bayi indirimi yapıldığını bundan dolayıda farklı yerlerde farklı fiyat almamın normal olduğunu verebilecekleri en düşük fiyatın 590-595 TL olabileceğini söyledi. Zaten aracım 21 500'de yani biraz daha zaman var. Belki birisinin işine yarar

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

Dün saat 14:00 itibariyle şirketin altında bulunan lastikçide, aracın standart lastiklerini PETLAS snowmaster kar lastikleri ile değiştirdim. İstanbul' a daha kar yağmadığı için kar performansını deneyemedim ancak akşam eve giderken ki izlenimlere göre, ben Chevrolet' in hakkını yemişim aracın süspansiyonu sert falan değilmiş, aracın üzerindeki standart Continental lastikler bildiğin kütükmüş, yav lastik yumuşaklığı bir aracın sarsıntısını bu kadar mı etkiler, şaşırdım bu işe. Sanırım standart lastiklerim ömrünü tamamladığında Continental almayacağım hatta rakiplerine göre daha yumuşak denilen Michelin' e şimdiden göz kırpıyorum. Affet beni Chevy, hakkını helal et

aynı olay benimde başıma geldi.. continental lastikleri petlas snowmaster ile değiştirdim aracı sürmeye başlayınca sanki başka bir aaca geçtim ve açıkçası şunu anladım. lastiğin kalitesi çok önemli ..bana kış lastiği ses verir dediler tam tersi petlastan sonra dahada azaldı continental ne yazıkki gerçekten kütük gibi bir lastik... petlas çok mu kalite tartışılır ama continental ileride asla almam

• quote:

Orijinalden alıntı: serguzest25

quote:

Dün saat 14:00 itibariyle şirketin altında bulunan lastikçide, aracın standart lastiklerini PETLAS snowmaster kar lastikleri ile değiştirdim. İstanbul' a daha kar yağmadığı için kar performansını deneyemedim ancak akşam eve giderken ki izlenimlere göre, ben Chevrolet' in hakkını yemişim aracın süspansiyonu sert falan değilmiş, aracın üzerindeki standart Continental lastikler bildiğin kütükmüş, yav lastik yumuşaklığı bir aracın sarsıntısını bu kadar mı etkiler, şaşırdım bu işe. Sanırım standart lastiklerim ömrünü tamamladığında Continental almayacağım hatta rakiplerine göre daha yumuşak denilen Michelin' e şimdiden göz kırpıyorum. Affet beni Chevy, hakkını helal et

aynı olay benimde başıma geldi.. continental lastikleri petlas snowmaster ile değiştirdim aracı sürmeye başlayınca sanki başka bir aaca geçtim ve açıkçası şunu anladım. lastiğin kalitesi çok önemli ..bana kış lastiği ses verir dediler tam tersi petlastan sonra dahada azaldı continental ne yazıkki gerçekten kütük gibi bir lastik... petlas çok mu kalite tartışılır ama continental ileride asla almam

Aslında belki Continental' inde daha yumuşak lastikleri vardır, belki bu Aveolar için üretilmiş bir lastik serisidir diyeceğim ama dediğime kendim bile inanmadım

Continental' in üstüne baktım Slovakya üretimi yani Avrupa üretimi.

Bu arada bir paradoks yaşadım, 2. el aldığım Petlas' lar 2011' in 48. hafta üretimi ama 2012' nin ilk haftası aldığım gıcır gıcır sıfır aveomun üzerindeki Continentaller 2011' in 9. haftası üretimi ? Bana çok garip geldi sanırım biraz 2. el bilinçaltısı

• Aracımı geçen hafta servise verdim, sağ maşpiyel değişecekti, ellerinde olmadığı için aracı geri verdiler dosyanızı açtık arabayı yatırmanıza gerek yok dediler. Ayrıca sistemde aracınıza özel bir yenileme görünüyor ama işleme başlamadan ne olduğunu söyleyemeyiz belirli bir kodla yenilemeyi gönderiyorlar dediler. Aracı geri almaya gittiğimde Z rotlarının değiştirildiğini öğrendim. Halbuki 15 000 bakımda (Eylül ortası) takır tukur ses geliyor diye o zaman da değiştirmişlerdi ve ondan sonra bir daha sıkıntı yaşamamıştım. Bunu anlattım, zaten değişmişti dedim. Firma daha gelişmiş bir parça dizayn ettiyse yada ürettiyse otomatikman yeniler dediler. Aklıma forumdada yazılan Chevrolet 50 000 aracını geri çağırıyor haberi geldi. Herhalde benim aracın üretimi sırasında kullanılan z rotları gerçekten sıkıntılı ki şasi numarasına özel yenileme mesajı gelmiş. Neyse sonuçta, değişmiş ve sıkıntı olamayan z rotlarım yenisiyle tekrar değiştirildi.

• Arkadaş, 25 km'lik İkitelli Esenyurt yolu bir kar yağıdı diye 4 saat 15 dakikada alınır mı yaa?

Topbaş açıklama yapmış, metrobüsün biri bozulunca sistem çöküyor metroya ağırlık vermek lazım diye. Adama sormazlarmı, metrobüs için o kadar tecritli yol yaptın, e5' i felç ettin, biraz daha bekleseydik de o özel yola metro yapsaydık diye?

Çok öfkeliyim.

• Chevy dizel kullanıcılarına bir sorum olacak. Benim araba son 1 aydır 7 lt civarı yakmaya başladı. Şehir içi + Şehir dışı karma kullanıyorum ve biraz çok değil mi sizce de ? İlk zamanlar 5.5-6 lt civarında iken son 1-1.5 aydır 6.5-7 aralığında seyrediyor hatta 7 ltde şuan ? Sizce neden olabilir bu durum ? Genelde 2500 deviri de geçmem. Arabayı yormadan sürerim ama acaba çok düşük devirde kullandığım için mi diye düşünmüyor da değilim :(
  • Hava sıcaklığının düşmesiyle paralel fazla yakma olması muhtemel benim arabada 1 litre fazla yakıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimki de 0.5 litre fazla yakmaya başladı. bence de hava sıcaklığından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastfoodball -- 22 Aralık 2012; 0:22:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djangoreinhardt

Chevy dizel kullanıcılarına bir sorum olacak. Benim araba son 1 aydır 7 lt civarı yakmaya başladı. Şehir içi + Şehir dışı karma kullanıyorum ve biraz çok değil mi sizce de ? İlk zamanlar 5.5-6 lt civarında iken son 1-1.5 aydır 6.5-7 aralığında seyrediyor hatta 7 ltde şuan ? Sizce neden olabilir bu durum ? Genelde 2500 deviri de geçmem. Arabayı yormadan sürerim ama acaba çok düşük devirde kullandığım için mi diye düşünmüyor da değilim :(

aynen benim de 7 ye dayanda 6.2 lerdeydi
  • Lastik basınçlarınız kaç? Klavuzdaki değerler çok yüksek geldi bana
  • Herkese günaydın;

Bugün itibariyle bitmiş depomu doldurdum ve aracımla tam 1 seneyi devirdim. Sizlerle ortalama yakıt sarfiyatımı paylaşayım dedim.

Araç : 1.3 LTZ sedan

Yaşadığım yer : İstanbul - Avrupa yakası

Toplam km : 22005 km

1 senede alınan toplam yakıt miktarı : 1237,40 lt

1 senede yakıta verilen toplam para : 4.952,89 TL

Ortalama yakıt sarfiyatı : % 5,62

Ortalama yakıt ücreti : 22,5 kuruş

Toplamda 36 defa yakıt almışım. Bunların ilk 4' ü OPET, diğer tamamı SHELL V-Power Euro Diesel. Bu bir sene içinde aldığım en ucuz yakıt 3,80 TL, en pahalı yakıt 4,36 TL

22005 km' nin içinde yaklaşık 6000 km' si şehirler arası gerisi şehir içi. Şehir içinde hız ortalamam 25 - 30 km/h arası

Kendi hesabıma göre bundan önceki aracımın sarfiyatını hesapladığımda yakıttan 1500 TL gibi bir tasarrufta bulunmuşum. Bakım ücreti farkı - MTV farkı - trafik sigortası farkını falan hesaplayınca tasarrufum senelik 750 TL gibi bişey oluyor. Bu belki de birçokları için önemsenmeyecek bir mebalğ olabilir. Ancak şimdi eskisine oranla daha değerli bir araca biniyorum ve de binerken acaba kaç para yakacak diye iki defa düşünmüyorum. Yani sonuçta halimden memnunum

Saygılar

• quote:

Herkese günaydın;

Bugün itibariyle bitmiş depomu doldurdum ve aracımla tam 1 seneyi devirdim. Sizlerle ortalama yakıt sarfiyatımı paylaşayım dedim.

Araç : 1.3 LTZ sedan

Yaşadığım yer : İstanbul - Avrupa yakası

Toplam km : 22005 km

1 senede alınan toplam yakıt miktarı : 1237,40 lt

1 senede yakıta verilen toplam para : 4.952,89 TL

Ortalama yakıt sarfiyatı : % 5,62

Ortalama yakıt ücreti : 22,5 kuruş

Toplamda 36 defa yakıt almışım. Bunların ilk 4' ü OPET, diğer tamamı SHELL V-Power Euro Diesel. Bu bir sene içinde aldığım en ucuz yakıt 3,80 TL, en pahalı yakıt 4,36 TL

22005 km' nin içinde yaklaşık 6000 km' si şehirler arası gerisi şehir içi. Şehir içinde hız ortalamam 25 - 30 km/h arası

Kendi hesabıma göre bundan önceki aracımın sarfiyatını hesapladığımda yakıttan 1500 TL gibi bir tasarrufta bulunmuşum. Bakım ücreti farkı - MTV farkı - trafik sigortası farkını falan hesaplayınca tasarrufum senelik 750 TL gibi bişey oluyor. Bu belki de birçokları için önemsenmeyecek bir mebalğ olabilir. Ancak şimdi eskisine oranla daha değerli bir araca biniyorum ve de binerken acaba kaç para yakacak diye iki defa düşünmüyorum. Yani sonuçta halimden memnunum

Saygılar

memnun olduğunuza sevindim beende aldım aynı araçtan birkaç güne teslim alırım bizim insanımız eleştirmeyi çok sever hayatında aveonun koltuğuna oturmamış ama sana bin türlü şey anlatır adamı arabadan soğutur gerçi ben kulak asmam öyle adamlarada umarım bende pişman olmam aveo tercih ettiğim için

• aveo dizellerin 75 ve 95 liklerin katolog değerleri neden tutmuyor? şehir içi 5 lt nin altına düşüren yok sanırım. şehir dışı tüketimi lt donanımı 3.3 ltz 3.6 litre olarak gören oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: polakkus

aveo dizellerin 75 ve 95 liklerin katolog değerleri neden tutmuyor? şehir içi 5 lt nin altına düşüren yok sanırım. şehir dışı tüketimi lt donanımı 3.3 ltz 3.6 litre olarak gören oldu mu?

Bence belirli bir düzeyde o değerlerin tutmaması normal, belki 0,5 lt falan fazla yakmak normal karşılanabilir. Hepimiz biliyoruz katalog değerleri belirli bir ağırlıkta, belirli bir hıza, bildiğim kadarıyla stabil hızda tüketilen yakıtı gösteriyor. Ancak yinede arada bu kadar fark olmaması gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta diğer marka araçların forumlarını da hepimiz takip ediyoruzdur, oralarda değerler birbirine çok yakın çıkıyor. Ben her seferinde pompa attığında yakıt alımımı durdurmama rağmen daha benim araçta yol bilgisayarı ile pompa hesabı aynı çıkmıyor ki, katalog verileri tutsun
    Bence kataloglarda şehir içi ve şehir dışı yakıt miktarı yerine "ortalama şu hızlar arasında yakıt tüketimi şudur" diye ibare olması gerekir.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: polakkus

aveo dizellerin 75 ve 95 liklerin katolog değerleri neden tutmuyor? şehir içi 5 lt nin altına düşüren yok sanırım. şehir dışı tüketimi lt donanımı 3.3 ltz 3.6 litre olarak gören oldu mu?

Bence belirli bir düzeyde o değerlerin tutmaması normal, belki 0,5 lt falan fazla yakmak normal karşılanabilir. Hepimiz biliyoruz katalog değerleri belirli bir ağırlıkta, belirli bir hıza, bildiğim kadarıyla stabil hızda tüketilen yakıtı gösteriyor. Ancak yinede arada bu kadar fark olmaması gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta diğer marka araçların forumlarını da hepimiz takip ediyoruzdur, oralarda değerler birbirine çok yakın çıkıyor. Ben her seferinde pompa attığında yakıt alımımı durdurmama rağmen daha benim araçta yol bilgisayarı ile pompa hesabı aynı çıkmıyor ki, katalog verileri tutsun
    Bence kataloglarda şehir içi ve şehir dışı yakıt miktarı yerine "ortalama şu hızlar arasında yakıt tüketimi şudur" diye ibare olması gerekir.

Saygılar

• bende cerato var benzinli düz uzun yolda değeri katologta 5.5 tütekim herhalde 90 km hız ile olan tüketim bu. ben bunu 70-80 km hızla giderek 5 litreye düşürdüm. 100 km hız ile gidersem 6 lt oluyor. bunu aveoda deneyip de bu değerleri yakalamaya çalışan olmadı? yani 80-90 km hızla gidilirse dizel ltz de 3.6 LT yiı tutturan olmadımı, eğer olmuyorsa ortada bir aldatmaca olmuyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.