Şimdi Ara

BlueDrone; Android destekli cihazlarla kullanılabilen uzaktan kumandalı araba

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Google'ın mobil işletim sistemi Android'in dünya çapında gün geçtikçe popülerliğinin artmasıyla Android destekli akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen birbirinden farklı aksesuarlara şahit olabiliyoruz. Ancak bu seferki aksesuar diğerlerinden biraz daha farklı: Bluetooth 2.1 bağlantısı aracılığıyla kontrol edilebilen uzaktan kumandalı oyuncak araba.

Android 2.1 ve üzeri sürümleri kullanan akıllı telefonlar veya tabletlerle kontrol edilebilen Nissan GT-R modeli, 8'' x 3.2'' x 2.75'' ebatlarında tasarlanmış (20:1 ölçeğinde) ve 3 adet AA pilden güç alıyor. Piller yaklaşık 3 saate kadar dayanıklılık sergileyebiliyor. Bluetooth'un kapsama alanı ise yaklaşık 9 metre kadar. Ayrıca BlueDrone'u gerek dokunmatik ekrandaki tuşlarla gerekse telefonun / tabletin hareket sensörüyle sürebiliyorsunuz. Lakin arabayı sürmek için gerekli ücretsiz yazılımı yüklemeniz gerekiyor.

Henüz üretimine başlanmadığı belirtilen BlueDrone için 59$'dan ön sipariş alınmakta ancak satışların şu an için yalnızca Amerika'da yapılacağı belirtiliyor.

• İşte budur! Çıkar çıkmaz alıyorum bir tane.
  • buluetoothsa tutmaz bence 9m ne olcak arkadaşınla yarış bile yapamıcan küçük çocuğun varsa evin içinde oynasın diye alınabilir
  • Bu ürün AR-Drone ile aynı firmanın ürünü mü? Arabada CPU var mı?

Yazılım ile kumanda edilebbildiği için eğer arabada CPU varsa çok daha sıradışı özellikler eklenebilir. Örneğin kendinize bir pist yaratır ve oradaki sürüşünüzü kaydettirip daha sonra yazılımla arabayı tekrar oynatabilirsiniz.

Araab güçlü olursa yine yazılımla anti patinaj, abs gibi ek özellikler eklenebilir. Tek dokunuşla birçok hızlı manevra özellikleri otomatik yaptırılabilir v.s.

Kısacası güzel bir ürün fakat umarım gelişmiş bir alt yapı ile birlikte gelir. Açık kaynak koduyla geliştirecek tonla adam çıkar nasıl olsa...
  • Blu detected ; )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emregök -- 22 Temmuz 2011; 23:24:41 >
  • 30ft yaptığı hız değil 30 ft kontrol edilebilir mesafesi anladığım kadarıyla oda 9.144 m çapında hareket edebildiği anlamına gelir ki WiFi için bu çok kısa muhtemelen bluetooth kontrol ile kontrol edilebilmektedir.
  • acayip hızlı bişey yaw bayıldım
  • kapışak mı?
  • yakında wifi li olanlarıda çıkar bunun.
  • zaten yazmış alttam via bluetooth connection die yani bluetooth la kontrol ediliyor
  • İsteyenler varsa Nissan modeli ama el yapımı aynı özellikte Android kontrollü, ama tüm donanım ve yazılımı OPEN SOURCE bir projemiz var.
    Satın almak isteyen olursa iletişime geçebilirler
  • baya komik olmuş ama sevdim ya helal olsun
  • wifi ve kamera olmalıydı.
  • Çok uzun mesafeli olacağını sanmıyorum ama ilginç bir şey cidden
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayus

Bu ürün AR-Drone ile aynı firmanın ürünü mü? Arabada CPU var mı?

Yazılım ile kumanda edilebbildiği için eğer arabada CPU varsa çok daha sıradışı özellikler eklenebilir. Örneğin kendinize bir pist yaratır ve oradaki sürüşünüzü kaydettirip daha sonra yazılımla arabayı tekrar oynatabilirsiniz.

Araab güçlü olursa yine yazılımla anti patinaj, abs gibi ek özellikler eklenebilir. Tek dokunuşla birçok hızlı manevra özellikleri otomatik yaptırılabilir v.s.

Kısacası güzel bir ürün fakat umarım gelişmiş bir alt yapı ile birlikte gelir. Açık kaynak koduyla geliştirecek tonla adam çıkar nasıl olsa...

evet bunlar yapılabilir.ama ürünü heryerde aradım bulamadım satın alıp yapmak istiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.