- x
KAYITDIŞI IMEI!! ACİL YARDIM!
70 Cevap11969 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

193 Mesaj
21 Temmuz 2011; 9:54:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 6 ay önce aldığım Iphone4'ü kayıt ettirmek için yine bu forumdan bir arkadaşla anlaştım. Cihaz kaydedildi ve ben kullanmaya başladım. 6 ay sonra dün gece telefonuma kayıtdışı imei mesajı geldi. Sabah BTK'yı aradım, bana eksik evrak olduğu pasaport sahibine ulaşmam gerektiği belirtildi. Ancak takdir edersiniz ki bu mümkün değil. Peki kendi pasaportuma kaydettirebilir miyim dedim, önce diğerinden silmeniz lazım dedi. Ama ben adamı tanımıyorum, ulaşmam da mümkün değil. Bu durumda ne yapabilirim, böyle birşey başına gelen oldu mu?

acil yardım lütfen.

95 Mesaj
21 Temmuz 2011; 12:08:06 

cok gecmıs olsn dostum.. tanımadıgın bırını kullanmıcaksın boyle seylerde. duydum bnde aynı sekılde. kayıt dısı ımeı dıyorsa pasaporta kayıtlı degıl demektır zaten. dolayısıyla ulasmanı gerktırcek bsy yok bence.. kapandımı telefon?

FENERSE eger herşeye değer...

193 Mesaj
21 Temmuz 2011; 13:35:12 

kapanmadı ama birkaç güne kapanır. "kayıtdışı" diye görünüyor ama başka pasaporta kaydettirmek için diğer pasaporttan sildirmem gerekiyormuş.

95 Mesaj
21 Temmuz 2011; 13:53:16 

işte kayıt dısı gozukuyorsa bahsettıgın sıldırmen gereken pasaporta ıslı degıl demektır.Muhtemelen senın arkadasın pasaporttan kaydını sıldırttıgı ıcın suan kayıtsız gozukuyor telefonun. dolayısıyla sıldırmenı gerektırcek bır durumda yok. pasaporta kayıtlı olupta kayıt dısı gorunmesı demek pasaporta kayıtlı degıl demek:D bul bı pasaport gıt turkcell veya vodafone a 5 lıra karsılgında yapıyorlar

140 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:05:51 

pasaport kaydı yapılan bir telefon klonlu duruma düşerse yeni bir pasaportta bulsanız kayıt edemezsiniz.
eski pasaport sahibinin BTK'ya dilekçe yazarak cihazı aktif hale getirtebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginBERK -- 21 Temmuz 2011; 15:06:52 >

9129 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:09:22 

quote:

Orijinalden alıntı: EnginBERK

pasaport kaydı yapılan bir telefon klonlu duruma düşerse yeni bir pasaportta bulsanız kayıt edemezsiniz.
eski pasaport sahibinin BTK'ya dilekçe yazarak cihazı aktif hale getirtebilir.

iPhone 4 te klon işlemi yokki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

193 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:11:39 

quote:

Orijinalden alıntı: haliser

işte kayıt dısı gozukuyorsa bahsettıgın sıldırmen gereken pasaporta ıslı degıl demektır.Muhtemelen senın arkadasın pasaporttan kaydını sıldırttıgı ıcın suan kayıtsız gozukuyor telefonun. dolayısıyla sıldırmenı gerektırcek bır durumda yok. pasaporta kayıtlı olupta kayıt dısı gorunmesı demek pasaporta kayıtlı degıl demek:D bul bı pasaport gıt turkcell veya vodafone a 5 lıra karsılgında yapıyorlar

peki şöyle sorayım, diyelim bir telefon için pasaportla gittiniz, başvurunuzu yaptınız, telefon açıldı. Kullanmaya başladınız ve 6 ay sonra kayıt evraklarındaki eksiklikten dolayı kapandı (mesela bazı bilgiler silik çıktığı için). Şimdi bu durumda imei sorgulamadan baktığınızda statüsü ne görünecek? Bence bu da kayıtdışı diye görünecek.

95 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:22:22 

evrak eksıklıgı 6 ayda sonuclanması sencede sacma degılmı? 1 ay ıcerısnde eksık belge oldugnu kontrol edıyorlar 6 ay cok uzun bı sure dostum

193 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:42:56 

quote:

evrak eksıklıgı 6 ayda sonuclanması sencede sacma degılmı? 1 ay ıcerısnde eksık belge oldugnu kontrol edıyorlar 6 ay cok uzun bı sure dostum

bence de saçma ama maalesef öyleymiş. BTK'da konuştuğum kişi eksiklikler var dedi, aynı şekilde saçma değil mi ddim ama değilmiş . çok yoğun olduğu için ancak sırası geldiğinde bakıyorlarmış.

4491 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:53:10 

Kayıt yaptırdıgın belgelerde bir sıkıntı vardır.. o elemanı bulursan pasaportu veya en azından bir fotokopisiyle BTK'ya git.. veya telefon ile ne eksiği oldugunu öğrenmeye çalış, onu tamamla.. elemanı hatırlamıyormusun? adını filan? saklanmıyorsa bulursun telini filan mutlaka..

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

193 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:26:55 

quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Kayıt yaptırdıgın belgelerde bir sıkıntı vardır.. o elemanı bulursan pasaportu veya en azından bir fotokopisiyle BTK'ya git.. veya telefon ile ne eksiği oldugunu öğrenmeye çalış, onu tamamla.. elemanı hatırlamıyormusun? adını filan? saklanmıyorsa bulursun telini filan mutlaka..

Dostum forumdan bir arkadaş elinde 33 adet pasaport olduğunu belirtmişti, ben de talip olumştum. Yani pasaportu kullanılan elemanın sadece adını biliyorum. ne telefonu var ne başka bilgisi. Muhatap olduğum kşi ise telefonlara çıkmıyor. sadece adına burada başlık bile açıldı dolandırıcıdır diye. Yani tek şansım bu telefonu temiz bir pasaporta kaydettirebilmek ama diğerini silmeden yapabilir miyim bilmiyorum.

492 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:48:21 

Hic ugrasma e-bay den sat cihazi.

215 Mesaj
21 Temmuz 2011; 21:57:48 

quote:

Orijinalden alıntı: phoenix1905

Dostum forumdan bir arkadaş elinde 33 adet pasaport olduğunu belirtmişti, ben de talip olumştum. Yani pasaportu kullanılan elemanın sadece adını biliyorum. ne telefonu var ne başka bilgisi. Muhatap olduğum kşi ise telefonlara çıkmıyor. sadece adına burada başlık bile açıldı dolandırıcıdır diye. Yani tek şansım bu telefonu temiz bir pasaporta kaydettirebilmek ama diğerini silmeden yapabilir miyim bilmiyorum.

Kardes pasaport sahibi cihazı üzerinden düşürdüğü için giriş çıkış yaptı isen son bir ayda tekrar kayıt yaptirabilirsin

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle _

193 Mesaj
22 Temmuz 2011; 9:11:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Ozbey48

Kardes pasaport sahibi cihazı üzerinden düşürdüğü için giriş çıkış yaptı isen son bir ayda tekrar kayıt yaptirabilirsin

teşekkürler dostlar. Umarım halledebilirim.

724 Mesaj
22 Temmuz 2011; 9:26:22 

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#50837869

Bu abimiz bu konudan bahsetti btk kafasina gore is yapiyor suan pasaport kayitli cihaz sahipleri(ben de dahil) risk altinda.Zorla bize Turkiye'de daha fazla vergi bindirilmis cihaz aldirmaya calisiyorlar.Gecmis olsun insallah sorununuzu halledersiniz.

1593 Mesaj
23 Temmuz 2011; 11:21:44 

O 33 tane pasaport hakkini satan adam serefsiz sanirim. Ben de ayni sahistan 2 tane aldim ve ikisi de kapandi. Su anda seninle ayni durumdayim. Ben hatta parayi hesabina yolladigim adami bukdum telle konustum. Birsuru yalan dolan hikaye anlatti bana. Kisaca hakkimi ona helal etmiyorum muhakkak ki Allahindan bulacaktir o sahis. Su durumda bizim yapabilecehimiz tek sey tekrardan pasaport bulup kayit ettirmek olacaktir.

193 Mesaj
25 Temmuz 2011; 9:07:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kutri

O 33 tane pasaport hakkini satan adam serefsiz sanirim. Ben de ayni sahistan 2 tane aldim ve ikisi de kapandi. Su anda seninle ayni durumdayim. Ben hatta parayi hesabina yolladigim adami bukdum telle konustum. Birsuru yalan dolan hikaye anlatti bana. Kisaca hakkimi ona helal etmiyorum muhakkak ki Allahindan bulacaktir o sahis. Su durumda bizim yapabilecehimiz tek sey tekrardan pasaport bulup kayit ettirmek olacaktir.

Kutri evet maalesef aynı durumdayız. Eğer başka bir pasaport bulup kaydettirerek halledebileceksek ben razıyım. Ama BTK diğerini ildirmeden başka pasaporta kayıt yaptıramazsınız diyor, bu durumda benim iphone ipod'a dönüşür!

1593 Mesaj
25 Temmuz 2011; 9:26:29 

quote:

Orijinalden alıntı: phoenix1905

Kutri evet maalesef aynı durumdayız. Eğer başka bir pasaport bulup kaydettirerek halledebileceksek ben razıyım. Ama BTK diğerini ildirmeden başka pasaporta kayıt yaptıramazsınız diyor, bu durumda benim iphone ipod'a dönüşür!

Yok kardeş öyle birşey yok. Yeni pasaportu bul git kaydını yaptır. Ama şöyle yap. Daha önce Turkcelle kayıt ettiysen şimdi başka bşi operatörde kayıt ettir. Vodafone veya Avea gibi.

594 Mesaj
25 Temmuz 2011; 16:57:41 

quote:

O işlem öyle kolay değil bul pasaport git bi işlem merkezine 10 dk da kayıt ettir le olmuyor geçen araştırdım istanbul' da topu topu 8-10 yerden kayıt yapıyor Turkcell.
İşte gdip soldan sağdan tırt yerlere kayıt yaptırdığınız da da ortaya bu tip manzaralar çıkabiliyor. ONlar sadece sizden evrakları alıp kayıt yapan yere yolluyorlar kendileri işlem yapamıyor. İnanmayan müşteri hizmetlerini arar konuşur sorar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecarpar -- 25 Temmuz 2011; 16:58:51 >

Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması At olarak döneceği anlamına gelmez.

Asus P6T deluxe V2, İntel i7 920, Patriot 6 gb 3 channel, Point of view gtx275 Cmstacker mod case.

193 Mesaj
25 Temmuz 2011; 17:16:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ecarpar

O işlem öyle kolay değil bul pasaport git bi işlem merkezine 10 dk da kayıt ettir le olmuyor geçen araştırdım istanbul' da topu topu 8-10 yerden kayıt yapıyor Turkcell.
İşte gdip soldan sağdan tırt yerlere kayıt yaptırdığınız da da ortaya bu tip manzaralar çıkabiliyor. ONlar sadece sizden evrakları alıp kayıt yapan yere yolluyorlar kendileri işlem yapamıyor. İnanmayan müşteri hizmetlerini arar konuşur sorar..

güzel bir noktaya değinmişsiniz ecarpar. Turkcell'in kayıt yaptığı bu 8-10 yerin bilgisine nasıl ulaşabiliriz?

594 Mesaj
25 Temmuz 2011; 17:19:36 

müşteri hizmetlerini arayın onlar size en yakın yeri söylüyor adresinide veriyorlar.
Telefonumu kayıt ettireceğin ve buradaki bir bayiniz biz kaydedemiyoruz dedi bende sizi aradım hangi bayinizden kayıt ettirebiliyoruz telefonu dersen cevabını alırsın

Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması At olarak döneceği anlamına gelmez.

Asus P6T deluxe V2, İntel i7 920, Patriot 6 gb 3 channel, Point of view gtx275 Cmstacker mod case.

3355 Mesaj
25 Temmuz 2011; 22:39:12 

bu olayın sonunucu merakla bekliyorum,umarım arkadaşım başka pasaport bulup sorunsuzca kayıt ettirebilirsin

193 Mesaj
26 Temmuz 2011; 8:36:53 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetius

bu olayın sonunucu merakla bekliyorum,umarım arkadaşım başka pasaport bulup sorunsuzca kayıt ettirebilirsin

kısa sürede pasaport bulma şansım kalmadı maalesef, bir arkadaşım y.dışına çıkacaktı iptal oldu. ben de merak ediyorum halledebilecek miyim acaba

28 Mesaj
26 Temmuz 2011; 10:18:49 

Kardes öncelikle gecmis olsun senin geçtiğin süreçlerin hePsini ve daha fazlasını yasadimm bir tanıdık vasıtasıyla cihazı aldım ve 6 ay sonra cihaz kapandı aldığım yer eksik evrak dedi tamamlanacak dedi 15 gün sonra tel açıldı ve bundan sonra cihaz 3 kere daha kapandı ve sonuncusunda cihazın açılmasını beklemeden cihazı aldığım yere zararına verdim ve bÖyle sorun çıkınca tanıdığın ortadan kaybolduğu ve kaziklandigini aslında nasıl çakalların arasına düştügünü paranla rezil olduğunu anliyosunn emin ol kardes onlar nasıl evraklarla kaydettiriyolar nerede adamları var o teller nasıl açılıp kapanabiliyor hiç anlama fırsatımın olmadı Kıbrıs üzerinden geçiş belgesiyle kayıt yapiyolar diyolar ama devlet kayıt disiyla mücadele verdigi için böyle çakalların telefonları kapaniyOr eğer yurtdışından telefon alacaksan bildgin tanıdığın birinin Pasaportuna kaydettirmeni yoksa böyle olmazsa sorunla karsilastgin zaman arada cirpinip hiçbiseyy yapamadan telefonun kaPanmasini izlersin boylelerinnnn Allah belasını versin garantili al faturali al karan rahat olsun tanidktann daha çok is yapar fatura ve garanti acı tecrübe konusuyo tekrardan gecmis olsun kardesim

1017 Mesaj
26 Temmuz 2011; 11:45:01 

Arkadaşlar bende 2010 ağustos ayında telefon alıp pasaport kaydını forumdan bir arkadaşa yaptırdım. Şimdi 2011 yılı sona erince aynı arkadaşın bu pasaportu boşa çıkacak demi? Çünkü mevzuata göre ( http://www.mcks.gov.tr/files/cep_talimat.doc ) 2 takvim yılında 1 adet kayıt yapılabilir diyor. Yani bu sene bittikten sonra pasaport sahibi eski kaydını silip yeni kayıt yapsa bile benim telefon kapanmayacak değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperemr -- 26 Temmuz 2011; 11:54:04 >

SİSTEM :
Kasa : Corsair Obsidian 250D // Anakart : MSI Z97I Gaming AC // İşlemci : Intel i7 4790K
Ekran Kartı :MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit // RAM : GSkill 2X4 GB 1600 MHZ CL9
SSD :Samsung 250GB 840 EVO // Güç Kaynağı : SEASONIC SEA-X-750 750W 80 Plus Gold // İşlemci Soutucu :THERMALTAKE WATER 3.0 EXTREME
Klavye : Logitech K400 // Mouse : Logitech G700s Gaming Mouse // GamePad : X-Box Wireless GamePad
Hi-Fi : Pioneer VSX-520K // TV : Philips 42PFL7403 LCD

1500 Mesaj
27 Temmuz 2011; 11:10:57 

merhaba arkadaşlar ben de forumdan 4 ay önce bi arkadaştan kayıt yaptırılmış olarak telefon aldım şimdi de kayıdışı cihazınız ve 1 ağustosta kapanacak diye mesaj geldi. İMEİ sorgulamada ise KAYIT DIŞI OLDUğU TESPİT EDİLEN IMEI diye bir yazı çıkıyor. 4 ay aradan sonra kayıt dışı olması kayıt işlemini yapan kişinin yaptığı bir düzenbazlık mı yoksa evrak eksikliğinin bunca sürede ancak fark edillp 2-3 gün de kapatılma olayı mı? cevabı kimse bilmiyor tabi soruyorum ama aklımdaki sorular maalesef.. şimdi bu durumda bi pasaport bulsam hemen kayıt yapılır mı?

MSI Z87 MPOWER MAX/ İNTEL Core i7 4770k / AMD 290X CF / GSKİLL 2400MHZ TRİDENTX
CREATİVE X Fİ TİTANİUM FATALİTY CHAMPİON / CASELABS SMH10 KASA / SEASONİC 1000W 80 PLATİNUM
CROSSOVER 27QD LED 2560x1440 /SAMSUNG 830 SSD 256GB SATA 3 + 840 PRO 256GB SSD
ALPHACOOL 480MONSTA / KOOLANCE 380İ / SWİFTECH MCP35X

63 Mesaj
3 Ağustos 2011; 18:29:41 

Aynı olay benimde başıma geldi. Eksik belgeden dolayı telefon kapandı yeni pasaport ile kayıt ettiremiyorum illa ilk kayıtta buluna şahısın kaydı iptal ettirmesi gerekliymiş yoksa tel açılmıyor. Başka bir yolu yok sanırım.

BEN

175 Mesaj
4 Ağustos 2011; 0:26:57 

Evet tam yerine geldim sanırım... Herkese geçmiş olsun.. Ben de benzer bir olayı yaşadım ama kayıt yaptırdığım kişi kötü niyetinden değil bilgisziliğinden birkaç telefon kayıt ettirmiş pasaportuyla. Yabancı uyruklu oldugundan dolayı da şu anda ülkesinde.. Benim cihaz da şu anda kayıt dışı görünüyor.

Benim bu noktada soracagım şey: Cihaz Gevey Sim ile çalışıyor.. Bu cihazları da imei yüzünden kapatabiliyorlar mı? Kapatamıyorlarsa hiç uğraşamayacağım..

Selam ve saygılar..

Herşeyin güzel olması için..

458 Mesaj
4 Ağustos 2011; 10:33:16 

ARKADAŞLAR BİLDİĞİM VE YAŞADIĞIM BİR ŞEY VAR KAYIT SİLDİRME İŞLEMİNİ 50 TL YE YAPIYORLARBEN PASAPORT KAYIT İŞLEMİ YAPTIRTIYORUM BUNUN GİBİ 3 ADET KAYIT İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİ SORUNU ÇÖZDÜK ŞİMDİ KULLANIYORLAR...

ŞU ANDA AYNI SORUNDAN İMEİLİNİ SİLDİREMEYEN ARKADAŞLARA 150 TL YE SİLME VE KAYIT İŞLEMİ YAPILIR..
TEMİZ TELEFONLARDA 100 TL
AKLINIZDA OLSUN...
2.EL BÖLÜMÜNDE İLANLARIM VE REFERANSLARIM MEVCUT..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imuratk -- 10 Ağustos 2011; 0:24:52 >

YA OLDUGUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL
05323375110
imuratk1974@msn.com

12643 Mesaj
4 Ağustos 2011; 10:43:46 

Geçmiş olsun öncelikle...

Dünde bana Turkcell'den bir mesaj geldi.
.... nolu imei kayıt dışı olduğundan 09.08.2011 tarihinde kullanıma kapanacaktır diye.
Hemen Turkcell'i aradım.Imei'nin kullandığım cihaza ait olmadığını söyledim.Onlarda başka bir cihaza hattımı taktıysam ondan dolayı bana mesaj geldiği söylediler.Keni cihazımı kontrol ettirdim sorun yokmuş,içim rahatladı.

iOS Uygulamalarım (Desteklerinizi Bekliyorum)
Oyun Haber Çıktı !

PSN ID:re_charged21

46 Mesaj
21 Ağustos 2011; 23:24:38 

Herkese merhaba ve geçmiş olsun.

Ben de farklı bir konuda problem yaşıyorum. Yurtdışından aldığım ve pasaport kaydı yaptırdığım cihazı kullanmaktaydım. Sonra telefonda sorun çıktı ve giden bir arkadaş ile yurtdışında alınan yerde garanti kapsamında cihazın bourd'u değişti ve telefon tekrar bana ulaştı. Sorun ise şu : cihazın board'u değiştiği için yeni bir imei no ile geldi. Bu nedenle bir süre sonra kayıtsız olarak gözüktüğü için kapanacak.

Sormak istediğim telefonun eski imei pasaport kaydını bir şekilde bu yeni imei no'ya kaydırmak mümkün mü acaba? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

İyi akşamlar.

458 Mesaj
21 Ağustos 2011; 23:28:56 

Telefonun imei si telefonun kimligidir bu bakimdan yeni bir board yeni telefon gibi gozukeceginden yeni kayit gerekmektedir.. Kayit icin yardimci olurum.

05323375110
imuratk1974@msn.com

9145 Mesaj
21 Ağustos 2011; 23:31:55 

quote:

Orijinalden alıntı: uunal

Herkese merhaba ve geçmiş olsun.

Ben de farklı bir konuda problem yaşıyorum. Yurtdışından aldığım ve pasaport kaydı yaptırdığım cihazı kullanmaktaydım. Sonra telefonda sorun çıktı ve giden bir arkadaş ile yurtdışında alınan yerde garanti kapsamında cihazın bourd'u değişti ve telefon tekrar bana ulaştı. Sorun ise şu : cihazın board'u değiştiği için yeni bir imei no ile geldi. Bu nedenle bir süre sonra kayıtsız olarak gözüktüğü için kapanacak.

Sormak istediğim telefonun eski imei pasaport kaydını bir şekilde bu yeni imei no'ya kaydırmak mümkün mü acaba? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

İyi akşamlar.

BTK'i arayıp durumu anlatın. Yurtdışından yollanan servis veya değişim belgesini atmayın. Daha önce 2 kişinin eski telefonu sildirip yenisini kaydettirdiğini gördüm. Tavsiyem pazartesi bu işi kaynağını arayarak sorun. Olması lazım.

458 Mesaj
22 Ağustos 2011; 0:02:36 

quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

BTK'i arayıp durumu anlatın. Yurtdışından yollanan servis veya değişim belgesini atmayın. Daha önce 2 kişinin eski telefonu sildirip yenisini kaydettirdiğini gördüm. Tavsiyem pazartesi bu işi kaynağını arayarak sorun. Olması lazım.

Sizin bahsettiginiz islemi ithalatci firma yapiyor ama dediginiz mantikli evraklari varsa degistigine dair gereken yapilir diye dusunuyorum olmasi gerekende bu zaten..

05323375110
imuratk1974@msn.com

9145 Mesaj
22 Ağustos 2011; 1:47:08 

imuratk ben de öyle düşünüyorum. Mevzuat hakkında tam bir bilgim yok. En iyisi arayıp sormak. Belki kolay bir yolu vardır ve çözülür.

765 Mesaj
22 Ağustos 2011; 14:53:29 

riskli bir iş yapmışsın hocam yapılacak bir şey yok bir bardak su tk kayıt yaptırman lazım onuda aldığın kişinin pasaportu lazım..

Kılıcın Keskin, Ömrün Kısa Olsun....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ağustos 2011; 18:10:56 

Arkadaslar kayit sildirip tekrar kayit altina alma islemini 140 liraya yapiyorum eger sadece kayit istiyosaniz yani cihaziniz daha once kayittan dusmemisse 110 liraya yapiyorum hersekilde garanti veriyorum 0531 673 86 23

173 Mesaj
25 Ağustos 2011; 12:42:17 

aynı şey bana oldu. ama işin ilginci benim tel yurtiçi alınma. 6 ay önce de olmuştu. üretici firmayla (hızlıal.com) görüşüp açtırmıştım.3 gün önce yine kapandı tel. servis yok yazıyor. bakalım bu sefer ne yapacaklar.(demek ki belgeleri onlarda eksik göndermiş.)

Leyla ile Mecnun

765 Mesaj
25 Ağustos 2011; 13:16:48 

büyük ihtimal telefonun imei kopyalanmış, ve kapanmış genelde bu swap olan cihazlarda da karşımıza çıkar, direk teleservice gönderin ımeı açılır

Kılıcın Keskin, Ömrün Kısa Olsun....

23 Mesaj
25 Ağustos 2011; 21:09:33 

Arkadaslar, btk bu gibi durumlarda asagidakileri goz onunde bulundurarak basvurunuzu dikkate aliyor.

1- eger pasaport sahibi sizseniz
2- Pasaport kayit belgesi elinizde varsa
3- Eski imei numaraniz mevcutsa

BTK sisteminden hicbirsekilde pasaport kayitlari silinememektedir. Tek sart eger kayit islemi hatali ve eksik evrak ile yapildiysa basvurunuzu dikkate aliyor.Siz kayittan sonra sorgulama ekraninda baktiginizda sorunsuz kayit oldu gorunmesi gayet normaldir. Ancak evraklarin BTK ya ulasmasinin ardindan yapilan degerlendirme de eksik veya hatali evrak soz konusu olursa, telefonunuz kapatiliyor ve sizden evraklari tamamlamaniz isteniyor.

Pasaport kayitlari TC kimlik numarasi ve pasaport numarasi uzerine yapiliyor( dipnot)

193 Mesaj
26 Eylül 2011; 9:19:42 

konuyu hortlatmak gibi olacak ama gerçekten sinirden kendimi dövücem. nasıl bir memlektteyiz, kanunlar kurallar nasıl bı kadar mantıksız aklım almıyor. hadi benim durumum neyse de; düşünün 2. el bir telefon almışsınız, hattınızı takmışsınız çalışıyor, imei'sini kontorl etmişsiniz kayıtlı görünüyor, bir sorun yok deyip almışsınız. ama sürpriz, bir süre sonra evraklarınız eksik diye telefonunuz kapatılmış.

Pasaport kaydını yaptıran kişiyi bulun eksik evrakları tamamlasın diyor sivri zekalı kanun koyucumuz. ben ne bilirim pasaportuna kim kaydettirmiş, adamı nasıl bulurum dediğinizde de benin problemim değil der yüzsüz yüzsüz. peki evrakları eksikse neden kullanıma açtın dedğinizde de bin türlü saçma şey söyler, küfretmemek için zor tutarsınız kendinizi...

gerçekten zor bu ülkede yaşamak.

Uzaklaştırılmış
26 Eylül 2011; 9:32:01 

Gecmis olsun valla daha oncede konusmustuk yardimci olabilirim istersen saygilar

1166 Mesaj
26 Eylül 2011; 9:54:11 

Allah kahretsin ne diyim

İnsanların yazdığı mesajları keyfince silen kişi veya kişileri kınıyorum!

193 Mesaj
26 Eylül 2011; 10:08:08 

quote:

Orijinalden alıntı: pasha23

Gecmis olsun valla daha oncede konusmustuk yardimci olabilirim istersen saygilar

PM

31 Mesaj
26 Eylül 2011; 18:35:46 

Bugun kayit yaptirdiktan 4 ay sonra ayni mesaj geldi, kayit yaptirdigim turkcell bayiye gittim ve bana telefon numarasiyla arayip hangi nedenden dolayi mesaj geldigini sormami istediler.Arayip durumu anlattigimda onlardaki belgelerde pasaportumda girisin bulunmadigini eger pasaportumda dalga warsa kargoyla yollamak uzere adres verdiler. Sizce gidip turkcell'le kawga mi etmem gerekiyor? bu kaydi yaptirmak icin para aliyorlar ama sonuc ortada, tam bir sacmalik!

3771 Mesaj
27 Eylül 2011; 13:41:06 

Bende telefonu alali 6 ay oluyor.. Gerekli kayit islemi yapilmisti zamaninda, sorunsuz kullaniodum.. Pat bu sabah msj geldi,bana ait olmayan bi imei numarasinin kayit disi oldugu ile ilgili.. Sadece son rakami degisik,Turkcell'i aradim imei no farkliysa dikkate almayin dedi.. İcim rahat etmedi kendi imei numarama baktim, oda kayit disiymis :S Aldigim yeri aradim konustum adam 2 saat icinde geri doncekmis bana.. Kayitli imei'nin kayitdisi kalmasinin sebebi ne arkadaslar ?? Pasaport kaydindan iptal ettirmesi mi? Yoksa bilincsiz bi sekilde ayni pasaportla baska telefonlar kaydetmesi mi ? Eee hani ayni pasaportla 2'den fazla imei kaydedilmiyodu?? Ben hicbisey anlamadim bu isten, pasaport sahibini taniolar galiba kayit yenileme gibi bi durum var mi ?

iPhone 5S GOLD 32 GB & Macbook Air 13" MID 2012
PlayStation®4 500 GB & Sony KDL-42W815B

Uzaklaştırılmış
27 Eylül 2011; 13:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: CHAKALLLLL

Bende telefonu alali 6 ay oluyor.. Gerekli kayit islemi yapilmisti zamaninda, sorunsuz kullaniodum.. Pat bu sabah msj geldi,bana ait olmayan bi imei numarasinin kayit disi oldugu ile ilgili.. Sadece son rakami degisik,Turkcell'i aradim imei no farkliysa dikkate almayin dedi.. İcim rahat etmedi kendi imei numarama baktim, oda kayit disiymis :S Aldigim yeri aradim konustum adam 2 saat icinde geri doncekmis bana.. Kayitli imei'nin kayitdisi kalmasinin sebebi ne arkadaslar ?? Pasaport kaydindan iptal ettirmesi mi? Yoksa bilincsiz bi sekilde ayni pasaportla baska telefonlar kaydetmesi mi ? Eee hani ayni pasaportla 2'den fazla imei kaydedilmiyodu?? Ben hicbisey anlamadim bu isten, pasaport sahibini taniolar galiba kayit yenileme gibi bi durum var mi ?

TURIST PASAPORTUNA KAYIT ETMESINDEN DOLAYI ADAM KAYDA ALIR 6 AY SONRA TEKRAR KAPANIR GIDIPTE HERKEZE KAYIT YAPTIRMAYIN SONRA BU SEKILDE PISMAN OLURSUNUZ EGER ALABILIYORSAN PARANI GERI AL DERIM BEN

1794 Mesaj
27 Eylül 2011; 13:53:49 

tam sahtekarların cirit atacağı işlemler. 4 -6 ay gibi bir süre kullanıyorsun sonra mesaj geliyor. Adam o sürede ne toplarsa kardır mantığıyla asılıyor. Sonra kayboluyor.

Biraz ucuza kapatalım diyoruz telefonu astarı yüzünden pahalıya geliyor, yok pasaport için şu kadar,ydk kayıt sildir bu kadar, yeniden kaydettir bu kadar... çekilen sters sorunlar da cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elcompany -- 27 Eylül 2011; 13:54:53 >

DH FORUMA KATILIM ZAMANI: KASIM 2002

Uzaklaştırılmış
27 Eylül 2011; 13:56:05 

quote:

Orijinalden alıntı: elcompany

tam sahtekarların cirit atacağı işlemler. 4 -6 ay gibi bir süre kullanıyorsun sonra mesaj geliyor. Adam o sürede ne toplarsa kardır mantığıyla asılıyor. Sonra kayboluyor.

Biraz ucuza kapatalım diyoruz telefonu astarı yüzünden pahalıya geliyor, yok pasaport için şu kadar,ydk kayıt sildir bu kadar, yeniden kaydettir bu kadar... çekilen sters sorunlar da cabası.

BENDE KAYIT YAPARKEN BUNU ANLATMAYA CALISIYORUM MILLETE 100 LIRA FAZLA GELIYORMUS :) BOYLE SIKINTI YASARSINIZ ISTE NE DIYIM DAHA BEN KULLANDIGINIZ CIHAZ KIYTIRIK BI CIHAZ DEGIL YA GARANTILI KAYIT YAPTIRCAKSINIZ TURK PASAPORTUNA YADA GIDIP GARANTILI CIHAZ ALICAKSINIZ.. :)

AYRICA PASAPORT KAYDI ICIN HERZAMAN YARDIMCI OLURUM REFERANSIM MEVCUT DUKKANDA MEVCUT SIKINTI YASAMASSINIZ

3771 Mesaj
27 Eylül 2011; 14:24:52 

quote:

BENDE KAYIT YAPARKEN BUNU ANLATMAYA CALISIYORUM MILLETE 100 LIRA FAZLA GELIYORMUS :) BOYLE SIKINTI YASARSINIZ ISTE NE DIYIM DAHA BEN KULLANDIGINIZ CIHAZ KIYTIRIK BI CIHAZ DEGIL YA GARANTILI KAYIT YAPTIRCAKSINIZ TURK PASAPORTUNA YADA GIDIP GARANTILI CIHAZ ALICAKSINIZ.. :)

AYRICA PASAPORT KAYDI ICIN HERZAMAN YARDIMCI OLURUM REFERANSIM MEVCUT DUKKANDA MEVCUT SIKINTI YASAMASSINIZ

Peki hocam sen türk pasaportuna mi kayit yaptiriyosun ??? Bir de eski kaydi sildirmek şart mi? Biraz bilgi verirsen iyi olur,cunku 6 ayda bir kayit yeniletmekle ugrasmak istemiorum..

Uzaklaştırılmış
27 Eylül 2011; 14:29:14 

konuyla ılgılı pm atıyorum tabıkı tamamen turk pasaportuna kayıt yapıyorum

3771 Mesaj
27 Eylül 2011; 14:30:36 

quote:

konuyla ılgılı pm atıyorum tabıkı tamamen turk pasaportuna kayıt yapıyorum

Tamamdir hocam bekliorum

458 Mesaj
27 Eylül 2011; 15:36:45 

quote:

Orijinalden alıntı: imuratk

YURTDIŞINDAN GELEN TÜM CEP TELEFONLARINIZA PASAPORT KAYDI YAPILIR..

ÖNCELİKLE BİLMENİZ GEREKENLER

*DAHA ÖNCE KAYIT ALTINA ALINMIŞ VE MALUM SEBEBLERDEN DÜŞMÜŞ KAYITLAR EK ÜCRETLE SİLİNİR AKABİNDE KAYIT ALTINA ALINIR BUNUNLA İLGİLİ SORULARINIZI PM YADA CEP TELEFONUNDAN BİZZAT ÖĞRENEBİLİRSİNİZ..
*KAYITLARINIZ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE YAPILARAK ARŞİV HALİNDE BEKLETİLİR.
*YAPTIRDIĞINIZ HER KAYIT GÜVENCE ALTINA ALINIR VE CİHAZ BOYU GARANTİSİ DEVAM EDER...
*SİLİNME VS GİBİ DURUMLARDA DİREK ULAŞARAK MÜDAHALE ETMEMİZE YARDIMCI OLACAK SİZLERSİNİZ..
*YÜZDE 98 SIKINTI YAŞANMAMIŞTIR.
*YÜZDE 2 LİK KISIMDA EVRAKLAR SİLİK ÇIKTIĞINDAN TEKRAR MÜDAHALE EDİLMİŞ OLUP SIKINTILAR ÇÖZÜLMÜŞTÜR.BAŞARI ORANINI YÜZDE 100 YAPILMIŞTIR..
*KAYITLAR ASLA İLAGAL DEĞİLDİR O KONUDA ASLA ŞÜPHE ETMEYİN...
*FORUMDA 6 YILLIK BİR GEÇMİŞİMLE BERABER FORUMUN ÇOĞU ARKADAŞIMDIR...
*9 AYDIR BİR FİİL KAYIT YAPILMIŞTIR..
*KLONLANMAYA KARŞI İMEİLLERİNİZİ LÜTFEN SMS OLARAK ATINIZ KLONLANMA ASLA SORUMLUĞUMUZDA DEĞİLDİR..
*ÜCRET KONUSUNDA PAZARLIK YOKTUR..
*YAPTIĞIM HER KAYIT KİŞİ VE TELEFONUNA KADAR ARŞİVLENMEKLE BERABER KAYIT ALTINDA TUTULUR CEVAPSIZ ASLA SORU BIRAKILMAZ DERECEDE CİDDİ UYGULANIR...

İLETİŞİM İÇİN TELEFON: +90 532 337 51 10

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR...

sanalpazar İLAN LİNK:sanalpazar

[font="Times New Roman"]
FİYAT: 100 TL

0

.
Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

gereken neyse yapılır kayıt işlemi ve silme işlemi....

05323375110
imuratk1974@msn.com

276 Mesaj
11 Ekim 2011; 20:23:54 

Bendede aynı sorun çıktı siteden birisine kayıt ettirmiştim ve bugün aniden kapandı telefon.O kadarda uğraştım telefonun yazılımıyla alakalı olduğunu düşünürek.Varmı bi çözüm yolu bulabilen.

Saygılar...

276 Mesaj
11 Ekim 2011; 20:25:10 

quote:

Orijinalden alıntı: imuratk

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR...

sanalpazar İLAN LİNK:sanalpazar

[font="Times New Roman"]
FİYAT: 100 TL

0

.
Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

gereken neyse yapılır kayıt işlemi ve silme işlemi....

Kayıt yaptırdığımız kişeye neredeyse bütün forum referans olmuştu.Bu saaten sonra nasıl güvensin insanlar.

Saygılar...

505 Mesaj
17 Mart 2012; 13:58:26 

Arkadaslar merhaba.Başlık altındaki yazıları okudum 6 ay önce alıp kayıt yaptırdığım telefonum kayıtdışı olarak mesaj geldi BTK yı aradım .Pasaport kaydını yaptıranın ismini istiyor.İsmi bugun öğrendiğimde eksik evraktan demeleri durumunda evrakları tekrar bayiyemi göndericez yoksa BTK ya mı vericez.