Şimdi Ara

KAYITDIŞI IMEI!! ACİL YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
21.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 6 ay önce aldığım Iphone4'ü kayıt ettirmek için yine bu forumdan bir arkadaşla anlaştım. Cihaz kaydedildi ve ben kullanmaya başladım. 6 ay sonra dün gece telefonuma kayıtdışı imei mesajı geldi. Sabah BTK'yı aradım, bana eksik evrak olduğu pasaport sahibine ulaşmam gerektiği belirtildi. Ancak takdir edersiniz ki bu mümkün değil. Peki kendi pasaportuma kaydettirebilir miyim dedim, önce diğerinden silmeniz lazım dedi. Ama ben adamı tanımıyorum, ulaşmam da mümkün değil. Bu durumda ne yapabilirim, böyle birşey başına gelen oldu mu?

acil yardım lütfen.

• cok gecmıs olsn dostum.. tanımadıgın bırını kullanmıcaksın boyle seylerde. duydum bnde aynı sekılde. kayıt dısı ımeı dıyorsa pasaporta kayıtlı degıl demektır zaten. dolayısıyla ulasmanı gerktırcek bsy yok bence.. kapandımı telefon?
  • kapanmadı ama birkaç güne kapanır. "kayıtdışı" diye görünüyor ama başka pasaporta kaydettirmek için diğer pasaporttan sildirmem gerekiyormuş.
  • işte kayıt dısı gozukuyorsa bahsettıgın sıldırmen gereken pasaporta ıslı degıl demektır.Muhtemelen senın arkadasın pasaporttan kaydını sıldırttıgı ıcın suan kayıtsız gozukuyor telefonun. dolayısıyla sıldırmenı gerektırcek bır durumda yok. pasaporta kayıtlı olupta kayıt dısı gorunmesı demek pasaporta kayıtlı degıl demek:D bul bı pasaport gıt turkcell veya vodafone a 5 lıra karsılgında yapıyorlar
  • pasaport kaydı yapılan bir telefon klonlu duruma düşerse yeni bir pasaportta bulsanız kayıt edemezsiniz.
    eski pasaport sahibinin BTK'ya dilekçe yazarak cihazı aktif hale getirtebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginBERK -- 21 Temmuz 2011; 15:06:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnginBERK

pasaport kaydı yapılan bir telefon klonlu duruma düşerse yeni bir pasaportta bulsanız kayıt edemezsiniz.
    eski pasaport sahibinin BTK'ya dilekçe yazarak cihazı aktif hale getirtebilir.

iPhone 4 te klon işlemi yokki
  • quote:

Orijinalden alıntı: haliser

işte kayıt dısı gozukuyorsa bahsettıgın sıldırmen gereken pasaporta ıslı degıl demektır.Muhtemelen senın arkadasın pasaporttan kaydını sıldırttıgı ıcın suan kayıtsız gozukuyor telefonun. dolayısıyla sıldırmenı gerektırcek bır durumda yok. pasaporta kayıtlı olupta kayıt dısı gorunmesı demek pasaporta kayıtlı degıl demek:D bul bı pasaport gıt turkcell veya vodafone a 5 lıra karsılgında yapıyorlar

peki şöyle sorayım, diyelim bir telefon için pasaportla gittiniz, başvurunuzu yaptınız, telefon açıldı. Kullanmaya başladınız ve 6 ay sonra kayıt evraklarındaki eksiklikten dolayı kapandı (mesela bazı bilgiler silik çıktığı için). Şimdi bu durumda imei sorgulamadan baktığınızda statüsü ne görünecek? Bence bu da kayıtdışı diye görünecek.
  • evrak eksıklıgı 6 ayda sonuclanması sencede sacma degılmı? 1 ay ıcerısnde eksık belge oldugnu kontrol edıyorlar 6 ay cok uzun bı sure dostum
  • quote:

evrak eksıklıgı 6 ayda sonuclanması sencede sacma degılmı? 1 ay ıcerısnde eksık belge oldugnu kontrol edıyorlar 6 ay cok uzun bı sure dostum

bence de saçma ama maalesef öyleymiş. BTK'da konuştuğum kişi eksiklikler var dedi, aynı şekilde saçma değil mi ddim ama değilmiş . çok yoğun olduğu için ancak sırası geldiğinde bakıyorlarmış.
  • Kayıt yaptırdıgın belgelerde bir sıkıntı vardır.. o elemanı bulursan pasaportu veya en azından bir fotokopisiyle BTK'ya git.. veya telefon ile ne eksiği oldugunu öğrenmeye çalış, onu tamamla.. elemanı hatırlamıyormusun? adını filan? saklanmıyorsa bulursun telini filan mutlaka..
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Kayıt yaptırdıgın belgelerde bir sıkıntı vardır.. o elemanı bulursan pasaportu veya en azından bir fotokopisiyle BTK'ya git.. veya telefon ile ne eksiği oldugunu öğrenmeye çalış, onu tamamla.. elemanı hatırlamıyormusun? adını filan? saklanmıyorsa bulursun telini filan mutlaka..

Dostum forumdan bir arkadaş elinde 33 adet pasaport olduğunu belirtmişti, ben de talip olumştum. Yani pasaportu kullanılan elemanın sadece adını biliyorum. ne telefonu var ne başka bilgisi. Muhatap olduğum kşi ise telefonlara çıkmıyor. sadece adına burada başlık bile açıldı dolandırıcıdır diye. Yani tek şansım bu telefonu temiz bir pasaporta kaydettirebilmek ama diğerini silmeden yapabilir miyim bilmiyorum.
  • Hic ugrasma e-bay den sat cihazi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix1905

quote:

Kayıt yaptırdıgın belgelerde bir sıkıntı vardır.. o elemanı bulursan pasaportu veya en azından bir fotokopisiyle BTK'ya git.. veya telefon ile ne eksiği oldugunu öğrenmeye çalış, onu tamamla.. elemanı hatırlamıyormusun? adını filan? saklanmıyorsa bulursun telini filan mutlaka..

Dostum forumdan bir arkadaş elinde 33 adet pasaport olduğunu belirtmişti, ben de talip olumştum. Yani pasaportu kullanılan elemanın sadece adını biliyorum. ne telefonu var ne başka bilgisi. Muhatap olduğum kşi ise telefonlara çıkmıyor. sadece adına burada başlık bile açıldı dolandırıcıdır diye. Yani tek şansım bu telefonu temiz bir pasaporta kaydettirebilmek ama diğerini silmeden yapabilir miyim bilmiyorum.

Kardes pasaport sahibi cihazı üzerinden düşürdüğü için giriş çıkış yaptı isen son bir ayda tekrar kayıt yaptirabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozbey48

quote:

quote:

Kardes pasaport sahibi cihazı üzerinden düşürdüğü için giriş çıkış yaptı isen son bir ayda tekrar kayıt yaptirabilirsin

teşekkürler dostlar. Umarım halledebilirim.

• http://forum.donanimhaber.com/m_50837869/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50837869

Bu abimiz bu konudan bahsetti btk kafasina gore is yapiyor suan pasaport kayitli cihaz sahipleri(ben de dahil) risk altinda.Zorla bize Turkiye'de daha fazla vergi bindirilmis cihaz aldirmaya calisiyorlar.Gecmis olsun insallah sorununuzu halledersiniz.
  • O 33 tane pasaport hakkini satan adam serefsiz sanirim. Ben de ayni sahistan 2 tane aldim ve ikisi de kapandi. Su anda seninle ayni durumdayim. Ben hatta parayi hesabina yolladigim adami bukdum telle konustum. Birsuru yalan dolan hikaye anlatti bana. Kisaca hakkimi ona helal etmiyorum muhakkak ki Allahindan bulacaktir o sahis. Su durumda bizim yapabilecehimiz tek sey tekrardan pasaport bulup kayit ettirmek olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutri

O 33 tane pasaport hakkini satan adam serefsiz sanirim. Ben de ayni sahistan 2 tane aldim ve ikisi de kapandi. Su anda seninle ayni durumdayim. Ben hatta parayi hesabina yolladigim adami bukdum telle konustum. Birsuru yalan dolan hikaye anlatti bana. Kisaca hakkimi ona helal etmiyorum muhakkak ki Allahindan bulacaktir o sahis. Su durumda bizim yapabilecehimiz tek sey tekrardan pasaport bulup kayit ettirmek olacaktir.

Kutri evet maalesef aynı durumdayız. Eğer başka bir pasaport bulup kaydettirerek halledebileceksek ben razıyım. Ama BTK diğerini ildirmeden başka pasaporta kayıt yaptıramazsınız diyor, bu durumda benim iphone ipod'a dönüşür!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kutri

O 33 tane pasaport hakkini satan adam serefsiz sanirim. Ben de ayni sahistan 2 tane aldim ve ikisi de kapandi. Su anda seninle ayni durumdayim. Ben hatta parayi hesabina yolladigim adami bukdum telle konustum. Birsuru yalan dolan hikaye anlatti bana. Kisaca hakkimi ona helal etmiyorum muhakkak ki Allahindan bulacaktir o sahis. Su durumda bizim yapabilecehimiz tek sey tekrardan pasaport bulup kayit ettirmek olacaktir.

Kutri evet maalesef aynı durumdayız. Eğer başka bir pasaport bulup kaydettirerek halledebileceksek ben razıyım. Ama BTK diğerini ildirmeden başka pasaporta kayıt yaptıramazsınız diyor, bu durumda benim iphone ipod'a dönüşür!

Yok kardeş öyle birşey yok. Yeni pasaportu bul git kaydını yaptır. Ama şöyle yap. Daha önce Turkcelle kayıt ettiysen şimdi başka bşi operatörde kayıt ettir. Vodafone veya Avea gibi.

• quote:

işte kayıt dısı gozukuyorsa bahsettıgın sıldırmen gereken pasaporta ıslı degıl demektır.Muhtemelen senın arkadasın pasaporttan kaydını sıldırttıgı ıcın suan kayıtsız gozukuyor telefonun. dolayısıyla sıldırmenı gerektırcek bır durumda yok. pasaporta kayıtlı olupta kayıt dısı gorunmesı demek pasaporta kayıtlı degıl demek:D bul bı pasaport gıt turkcell veya vodafone a 5 lıra karsılgında yapıyorlar

O işlem öyle kolay değil bul pasaport git bi işlem merkezine 10 dk da kayıt ettir le olmuyor geçen araştırdım istanbul' da topu topu 8-10 yerden kayıt yapıyor Turkcell.
    İşte gdip soldan sağdan tırt yerlere kayıt yaptırdığınız da da ortaya bu tip manzaralar çıkabiliyor. ONlar sadece sizden evrakları alıp kayıt yapan yere yolluyorlar kendileri işlem yapamıyor. İnanmayan müşteri hizmetlerini arar konuşur sorar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecarpar -- 25 Temmuz 2011; 16:58:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecarpar

quote:

O işlem öyle kolay değil bul pasaport git bi işlem merkezine 10 dk da kayıt ettir le olmuyor geçen araştırdım istanbul' da topu topu 8-10 yerden kayıt yapıyor Turkcell.
    İşte gdip soldan sağdan tırt yerlere kayıt yaptırdığınız da da ortaya bu tip manzaralar çıkabiliyor. ONlar sadece sizden evrakları alıp kayıt yapan yere yolluyorlar kendileri işlem yapamıyor. İnanmayan müşteri hizmetlerini arar konuşur sorar..

güzel bir noktaya değinmişsiniz ecarpar. Turkcell'in kayıt yaptığı bu 8-10 yerin bilgisine nasıl ulaşabiliriz?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.