Şimdi Ara

Bmw 320d Alıcam

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
36.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhabalar, şimdi sizlere danışmak istiyorum, bütçem 65 bin tl 2.el bmw 320 d alıcak bu ay nasip olursa.. ama bu fiyata 2006-2007 modeller var.. e90 kasa almak istiyorum fakat bu konu hakkında kafama takılan bir sürü soru var yardımcı olursanız çok sevinirim..
    1-) 2006-2007-2008 bu modellerde kasalarda değişme makyaj vs varmı?
    2-) 2006-2007-2008 modellerinde motor gücü,yakıt tasarrufu vs farklar varmıdır? varsa hangi modelleri öneriyorsunuz?
    3-) internetten arastırmamla 110 bin km altında yok.. sizce çok degilmi (gerci dizel arac normal geldi bana) bunun sınırı nedir sizce kac kmye kadar bakmalıyım..?
    4-)320d de olmazsa olmaz dedikleriniz nelerdir? yani opsiyopnel paketlerden hangileri kesinlikle olmalıdır?
    buna benzer sorular konu baslıgı altında aklıma geldikce sizden bilgi almak isterim simdilik yardımlarınız için çok tesekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlghn -- 21 Temmuz 2011; 0:29:46 >

• 3 serisi Ana Başlık'ta tüm sorularınızın cevabı mevcut..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

3 serisi Ana Başlık'ta tüm sorularınızın cevabı mevcut..
    Yinede cevap verelim;
    Mevcut kasa makyajlı lci olarak gecen kasa. Görsel olarak bazı farklar var özellikle çok eleştirilen arka far tasarımı değiştirilmiş ön kaputta da belirgin değişiklikler var. Motor olarak 2.0 dizel yine ama güncel motor 3.nesil 184bg'lik bir motor. Araç çok güzel hatasız bu son haliyle ama ben olsam 2.el alırken çok acil değilse biraz daha bekler F30 kasanın çıkmasını beklerim. O zaman E90 kasalarda abartı olmasa da bir miktar fiyat düşüşü olacaktır. O zaman üçe beşe bakmam yeni kasa alırım diyen bazıları olacaktır ve belki 70-75 bin civarına çok temiz bir LCI e90 bulabiilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx

Yinede cevap verelim;
    Mevcut kasa makyajlı lci olarak gecen kasa. Görsel olarak bazı farklar var özellikle çok eleştirilen arka far tasarımı değiştirilmiş ön kaputta da belirgin değişiklikler var. Motor olarak 2.0 dizel yine ama güncel motor 3.nesil 184bg'lik bir motor. Araç çok güzel hatasız bu son haliyle ama ben olsam 2.el alırken çok acil değilse biraz daha bekler F30 kasanın çıkmasını beklerim. O zaman E90 kasalarda abartı olmasa da bir miktar fiyat düşüşü olacaktır. O zaman üçe beşe bakmam yeni kasa alırım diyen bazıları olacaktır ve belki 70-75 bin civarına çok temiz bir LCI e90 bulabiilirsin.

Alıntıları Göster
    65 bin TL bütçeye 110 bin km dizel araç önermem.....

onun yerine

2012 WV Tiguan
    2012 Yeni kasa BMW 1
    2012 Audi A3
    2009 - 2010 model Audi A4
    2012 1.5 Dizel Qashqai
    2012Peugeot 508
    2010 - 2011 Opel Insignia

ya bakmanı öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 21 Temmuz 2011; 12:54:57 >

• quote:

Yinede cevap verelim;

f30 kasalar ne zaman cıkacak? ayrıca görsel olarak bazı farklar var demişssiniz 2006 dan sonrakı kasada yani 2007 de mi bu değişme? 2008 de de farklılık varmı.. bütceyi biraz daha zorluyabilirm bu modellerde yakıt farkı varmı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: tlghn

quote:

Yinede cevap verelim;

f30 kasalar ne zaman cıkacak? ayrıca görsel olarak bazı farklar var demişssiniz 2006 dan sonrakı kasada yani 2007 de mi bu değişme? 2008 de de farklılık varmı.. bütceyi biraz daha zorluyabilirm bu modellerde yakıt farkı varmı acaba?

Alıntıları Göster
    f30 kasalar 2012de çıkacak. 2006-2009 arası aynı.2009 sonrası LCI olarak geçer...

http://wheelsweekly.blogspot.com/2008/07/bmw-e90-not-facelift.html

linkte gayet güzel anlatıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatroxx -- 21 Temmuz 2011; 15:27:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

onun yerine

2012 WV Tiguan
    2012 Yeni kasa BMW 1
    2012 Audi A3
    2012 1.5 Dizel Qashqai
    2012Peugeot 508

ya bakmanı öneririm...

320d de kararlıyım bütceyi biraz zorlucam yine de tesekkürler şimdi arkadaslar 2007 modelde karar kıldım arastırmalarıma göre 185 beygir oluyor ayrıca 2006 kasa 165 beygire göre sehir içi tüketimi 100 km de 1 litre daha az yakıyormus dogrumu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

onun yerine

2012 WV Tiguan
    2012 Yeni kasa BMW 1
    2012 Audi A3
    2012 1.5 Dizel Qashqai
    2012Peugeot 508

ya bakmanı öneririm...

320d de kararlıyım bütceyi biraz zorlucam yine de tesekkürler şimdi arkadaslar 2007 modelde karar kıldım arastırmalarıma göre 185 beygir oluyor ayrıca 2006 kasa 165 beygire göre sehir içi tüketimi 100 km de 1 litre daha az yakıyormus dogrumu

Alıntıları Göster
    Yanlış maalesef 2007 model 184 bg yok...

• quote:

Alıntıları Göster
    E90 163bg idi en başta, sonra 177bg'e çıkarttılar ve son olarak 2009'dan itibaren geçirdiği makyajla birlikte 184bg oldu.. ama her 2.0d olan motor 184bg diyemeyiz.. mesela X1 2.0d'ler 177bg..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 21 Temmuz 2011; 20:03:08 >
  • quote:

pardon 177 beygir 2007 modeller.. arkadaslar gercekten kafam karıstı karar kılamadm sizlerin önerilerine ihtiyacım var 2006 mı 2007 mi diye düşünüyorum haala 2 araba buldum netten sizin önerileriniz nedir?
  • quote:

quote:

pardon 177 beygir 2007 modeller.. arkadaslar gercekten kafam karıstı karar kılamadm sizlerin önerilerine ihtiyacım var 2006 mı 2007 mi diye düşünüyorum haala 2 araba buldum netten sizin önerileriniz nedir?

Alıntıları Göster
    bütçe el veriyorsa 177hp öneririm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

bütçe el veriyorsa 177hp öneririm..

Alıntıları Göster
    177 bg de olması gereken opsiyonel paketler nedir sizce? ayrıca 2012 de yeni kasa cıkacakmıs peki bu kasa cıkınca e90 kasalarda ne kadarlık bir düşüş olur? zarar edermiyim seneye satmak istesem? sizce o kasanın cıkmasını beklemelimiyim?
  • quote:

177 bg de olması gereken opsiyonel paketler nedir sizce? ayrıca 2012 de yeni kasa cıkacakmıs peki bu kasa cıkınca e90 kasalarda ne kadarlık bir düşüş olur? zarar edermiyim seneye satmak istesem? sizce o kasanın cıkmasını beklemelimiyim?

Alıntıları Göster
    177bg'de olması gereken opsiyonlar diye bir şey yok.. aracın ilk sahibi kendi isteklerine göre donattığı için aracı, baktıklarınız arasında araç sahibine sorun opsiyonlar nelerdir diye..

genellikle full ya da full + full gibi şeyler duyarsınız, yalanın daniskasıdır.. cebine biraz para geçmiş, dört cam otomatiği, sürücü yolcu yan ve perde hava yastığını duyan full diyor.. ancak BMW'nin hemen hemen tüm araçları zaten bunlara sahip..

2012'de yeni kasa çıkınca ben E90'da bir düşüş olacağını sanmıyorum.. 5 serisinde de bir düşüş olmadı.. ama artık ciddi anlamda, özellikle Ankara ve İstanbul'da E60 kasa 5 serisi görmüyorum gün içinde.. 10 tane 5 serisi görüyorsam en az 8'i 9'u F kasa.. ve duyduğuma göre E60'ların çoğu diğer illere geçiş yapmış.. buna göre kayda değer bir iniş beklemeyin.. bana soracak olursanız yeni kasa çıkana kadar bekleyin ve o zamana kdr bütçeyi arttırın.. yeni kasada turbolu düşük hacimli motorlar gelecek deniliyor.. onlara da bir bakın derim..

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

E90 163bg idi en başta, sonra 177bg'e çıkarttılar ve son olarak 2009'dan itibaren geçirdiği makyajla birlikte 184bg oldu.. ama her 2.0d olan motor 184bg diyemeyiz.. mesela X1 2.0d'ler 177bg..

Peki yakıt tüketimleri arasında çok fark oluyor mu şehir içinde?

Bende E90 almayı düşünüyorum 2006, 163bg onlar.. yakıt tüketimleri şimdiki güncel değerlere kıyasla nasıl?
  • ondalik basamaklarda fark olur.. buyuk farklar olmaz.. e birde tabii kullanima bagli olarak degisiyor tuketim..
  • quote:

ondalik basamaklarda fark olur.. buyuk farklar olmaz.. e birde tabii kullanima bagli olarak degisiyor tuketim..

Teşekkür ederim cevabınız için..

İlk arabamı alacağım, o yüzden çok kararsızım, sıfır araç mı alsam, ikinci el mi alsam bilemedim.. bir de km düşürtülme olayı beni çok korkutuyor.. Şu üç aracı değerlendiriyorum, bir yorum yapabilir misiniz geçmiş tecrübenizle, daha önceden bmw alıp satmış birisiniz gördüğüm kadarıyla, ben hiç anlamıyorum..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-3-20d-yer-ucagi-49651360/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2005-e90-yeni-kasa-53324466/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-3-serisi-acil-satilik-3-20-2006-model-full-paketborusan-oto-cikisli-cok/detay/

Siz olsanız bunlardan hangisini tercih ederdiniz, neden?

• quote:

Orijinalden alıntı: Oguzz13

quote:

ondalik basamaklarda fark olur.. buyuk farklar olmaz.. e birde tabii kullanima bagli olarak degisiyor tuketim..

Teşekkür ederim cevabınız için..

İlk arabamı alacağım, o yüzden çok kararsızım, sıfır araç mı alsam, ikinci el mi alsam bilemedim.. bir de km düşürtülme olayı beni çok korkutuyor.. Şu üç aracı değerlendiriyorum, bir yorum yapabilir misiniz geçmiş tecrübenizle, daha önceden bmw alıp satmış birisiniz gördüğüm kadarıyla, ben hiç anlamıyorum..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-3-20d-yer-ucagi-49651360/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2005-e90-yeni-kasa-53324466/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-3-serisi-acil-satilik-3-20-2006-model-full-paketborusan-oto-cikisli-cok/detay/

Siz olsanız bunlardan hangisini tercih ederdiniz, neden?

Alıntıları Göster
    İlk araba derken aktif kullanıyor musun, yoksa yeni mi aldın ehliyetini? Ehliyet yeni ise bu araba alma şimdilik .

Tüm araçlarda boya ve değişen var, ilkinin ise PERT kaydı var. PERT'ten uzak dur. Çiziklerden, boyadan, değişenden bir şey olmaz dersen, alabilirsin, ama satarken zorlanabilirsin. Ben olsam az daha araştırırdım ve acele etmezdim. Arabaların kilometreleri de yüksek, 100.000 bakımı yapılıp yapılmadığına dikkat et, bir az turlu olabilir. Servis kayıtlarını mutlaka incele ve BMW nasıl olsa da deyip geçme, peryodik bakımlardan çok etkilenir BMW. Zamanında yaptıktan sonra hiçbir sorun çıkarmaz, ama kısa süre bakımsız kalsa bile ileride birden masraf çıkarabilir.

Kilometre konusunda için rahat olsun, genelde değiştirilmesi çok zor. Aracın birkaç yerinde kayıltı o. Herhangi bir tutarsızlık algılarsa sistem KM ışığını yakar. Kontrol için servise gidip bilgisayara bağlat, oradan gerçek km belli olur, göstergedeki ile aynı olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alx

İlk araba derken aktif kullanıyor musun, yoksa yeni mi aldın ehliyetini? Ehliyet yeni ise bu araba alma şimdilik .

Tüm araçlarda boya ve değişen var, ilkinin ise PERT kaydı var. PERT'ten uzak dur. Çiziklerden, boyadan, değişenden bir şey olmaz dersen, alabilirsin, ama satarken zorlanabilirsin. Ben olsam az daha araştırırdım ve acele etmezdim. Arabaların kilometreleri de yüksek, 100.000 bakımı yapılıp yapılmadığına dikkat et, bir az turlu olabilir. Servis kayıtlarını mutlaka incele ve BMW nasıl olsa da deyip geçme, peryodik bakımlardan çok etkilenir BMW. Zamanında yaptıktan sonra hiçbir sorun çıkarmaz, ama kısa süre bakımsız kalsa bile ileride birden masraf çıkarabilir.

Kilometre konusunda için rahat olsun, genelde değiştirilmesi çok zor. Aracın birkaç yerinde kayıltı o. Herhangi bir tutarsızlık algılarsa sistem KM ışığını yakar. Kontrol için servise gidip bilgisayara bağlat, oradan gerçek km belli olur, göstergedeki ile aynı olmayabilir.

Alıntıları Göster
    Araba kullanıyorum eskiden beri ama şimdi kendi arabamı alacağım ilk kez..

Acaba sıfır ya da km'si düşük 2011 dizel bi golf mü alsam, yoksa 2006 3.20d mi kararsız kaldım.. Siz ne tavsiye edersiniz?

Pert kaydına nasıl baktınız bu arada hemen, internetten sadece plaka sorguyla bakabileceğimiz bir yer var mı?

Km olarakta sizce 2006 100.000 altında bulunabilme şansı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Oguzz13

Araba kullanıyorum eskiden beri ama şimdi kendi arabamı alacağım ilk kez..

Acaba sıfır ya da km'si düşük 2011 dizel bi golf mü alsam, yoksa 2006 3.20d mi kararsız kaldım.. Siz ne tavsiye edersiniz?

Pert kaydına nasıl baktınız bu arada hemen, internetten sadece plaka sorguyla bakabileceğimiz bir yer var mı?

Km olarakta sizce 2006 100.000 altında bulunabilme şansı var mı?

Alıntıları Göster
    Anladım, hayırlısı.

2011 Golf test sürüşüne git, dene. BMW'yi de dene.

Anlaşılan şu ki bütçe 57.000 civarında. Bu fiyata iyi bir BMW almak bir az zor bence. En az + 10.000TL düşünmen lazım.

Adam açık açık yazmış, PERT KAYDI VAR . Alttaki açıklamalara dikkat et.

Bulunur, ama fiyatları en az 10.000TL daha yüksektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alx

Anladım, hayırlısı.

2011 Golf test sürüşüne git, dene. BMW'yi de dene.

Anlaşılan şu ki bütçe 57.000 civarında. Bu fiyata iyi bir BMW almak bir az zor bence. En az + 10.000TL düşünmen lazım.

Adam açık açık yazmış, PERT KAYDI VAR . Alttaki açıklamalara dikkat et.

Bulunur, ama fiyatları en az 10.000TL daha yüksektir.

Alıntıları Göster
    Golf'ü test ettim, dsg şanzıman olayı çok güzel hakkaten..

BMW'yi test etme şansım olmadı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.