Şimdi Ara

Panasonic TX-P50VT30e 50' Plazma Televizyon video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
45.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu şekil haber metni okuyan her kim varsa dili kopsun istiyorum. etrafınıza bir kulak verin: böyle vurgular kullanan NORMAL insan var mı yahu? bitirdiniz türkçeyi!

atın bu iğrenç diksiyonlu kişiyi video incelemelerinizden!
  • kamera kaydedemiyormuş!! 600 hz televizyonun neyinde titreme olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bu şekil haber metni okuyan her kim varsa dili kopsun istiyorum. etrafınıza bir kulak verin: böyle vurgular kullanan NORMAL insan var mı yahu? bitirdiniz türkçeyi!

atın bu iğrenç diksiyonlu kişiyi video incelemelerinizden!

oldu canım görürsem söylerim
  • Milletimiz bilmeden konuşmayı veya marka/ürün fanatikliğini çok sever. Görmeden ve kullanmadan da yorum yaparlar.

Panasonic g serisi 42" plazmayı 2,5 yıldır kullanıyorum, 2009 model, gelenin-görenin ağzı açık kalıyor. Ne markaları, ldc'leri, led'leri kullananlar gördük, bunu izlerken ağzının suyu akan...

Bu süre içinde, başka hiçbir tv'den zevk alamadım ben. Hele ki incelenen bu model, benimkinin yanında kat kat üstün ve bu tv'yi eleştirmek de alt etmek de basit iş değil/olmamalı.

Nesi eleştiriliyor?

1. Menü karışıkmış (!)

Hanginiz, günde kaç kez, kanal değiştirmek, ses ayarlamak ve görüntü modları arasında geçiş yapmak dışında menüleri ve tuşları kullanıyorsunuz?

2. Lag varmış (!)

Nasıl ölçtünüz? Videoya kaydedilmiş ekran görüntüsünü wen tarayıcıdan izleyerek mi? :) Hangi tv bundan daha az lag yapıyor? Denediniz mi?

3. HDD'ye kaydedilen videonun başka cihazlarda yürütülememesi saçmaymış (!)

Yasal sınırlarda kalmak zorundalar. Adam zaten videoda diyor ki: "Telif hakları nedeniyle..." Bilmem anladınız mı? ;)

4. Yüksek enerji harcıyormuş (!)

Tv alırken enerji değeri kaç kişi için ön planda? Kabul edilemez bir değer mi bu? Kaçınızın arabası kendi çapında/dünyasında Panasonic'ten daha cimri harcıyor?

...

*** (Eğer son serilerde değişime uğramadıysa) TV'nin gerçek bir eksiği varsa o da şu ki, kanal taşımak eziyet derecesinde zahmetli. (Bu nedenle 2,5 yıldır listem Arap saçı gibi :)) Mesela bir kanal (örn. TRT HD kanalı) otomatik taramada son sırada kaydedilmiş olsun (örn.1980. sıra). Siz de diyelim ki 1. sırada olmasını istiyorsunuz. İşte sıkıntı burada. Kanalı seçip bir yukarı, yani listenin sonundan başına (1'e) getiremiyorsunuz. Aşağı yön tuşuna basılı tutarak 1980'den 1'e gelene kadar beklemeniz gerek. Üstelik bu eylemi her bir kanal için tek tek yapmalısınız. Korkunç!

Bir de şu var: Otomatik kanal güncelleme uyarısı aldığınızda OK derseniz, ayvayı yediniz! Tüm kanal listeniz alt üst olacak ve yukarıda anlattığım işkence baştan başlayacak.

Benim canımı sıkan tek şey bu ama neylersin, bu kadar kusur kadı kızında da olur diyor, aletin diğer güzellikleri yanında es geçiyorum.

Not: Bu yeni modelde de durum böyle mi bilmem.

Sonuç: Bir Panasonic plazma kullanıcısı olarak, bundan sonra alacağım tv yine Panasonic plazma olacak. Tek şey değiştireceğim: daha büyük ekran.

*** Ha, Panasonic almayanlar pişman olabiliyor, alanlardan asla pişman olan görmedim.

• 2006 yılında aldığım plazma da bir cızırtı sesi var, geçenlerde vatanda incelediğim Pana. neo plazma idi sanırım ondada aynı cızırtıs sesi vardı. Bu sorunla karşılaşan varmı başka ?
  • Orijinalden alıntı: mehmetturk52

Seni LG LW5500 VEYA LW650s modelini test etmeye davet ediyorum...burdan özelliklerini yazmaya gerek duymuyorum..

plazma tv lerde siyahlar daha iyi tepkime süresi 0 seviyesinde olabilir ama bir led tv nin yeri ayrıdır..

ayrıca Plazma-LCD-led aydınlatmalı LCD - Full Led tv ve yeni çıkıcak olan NANO led TV ler farklı kaliteye sahipler göreceye değişir yani senin süper harika mükemmel dediğin görüntü bana göre kötü benim için iyi görüntü senin için kötü sayılabilir burda zevkler ve renkler tartışılmaz deyimi yerinde olur..

bu sebepten Tv almak isteyen arkadaşlar toshiba-LG-samgung-panasonic-philips-Sony satış mağazalarını gezip görüp kullanıp karar vermesi en doğru tercihtir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_49116574/mpage_1/key_/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

2006 yılında aldığım plazma da bir cızırtı sesi var, geçenlerde vatanda incelediğim Pana. neo plazma idi sanırım ondada aynı cızırtıs sesi vardı. Bu sorunla karşılaşan varmı başka ?

bahsettiğin olay plazma tvler de sıkça görülen buzzing sesidir.Tv sesi kısılıp çok dikkatli bir biçimde dinlenirken bu ses anlaşılıyorsa sorun olarak kabul edilmez.Ama tv izlerken rahatsız edici bir ses var ise elbette sorundur.Bende 2 adet Pioneer marka plazma tv var ve buzzing sorunum yok.Fakat ender de olsa Pioneer plazmalarda dahi bu sorundan bahsedildiği olmuştu.
  • Orijinalden alıntı: hdoguc

Orijinalden alıntı: mehmetturk52

Seni LG LW5500 VEYA LW650s modelini test etmeye davet ediyorum...burdan özelliklerini yazmaya gerek duymuyorum..

plazma tv lerde siyahlar daha iyi tepkime süresi 0 seviyesinde olabilir ama bir led tv nin yeri ayrıdır..

ayrıca Plazma-LCD-led aydınlatmalı LCD - Full Led tv ve yeni çıkıcak olan NANO led TV ler farklı kaliteye sahipler göreceye değişir yani senin süper harika mükemmel dediğin görüntü bana göre kötü benim için iyi görüntü senin için kötü sayılabilir burda zevkler ve renkler tartışılmaz deyimi yerinde olur..

bu sebepten Tv almak isteyen arkadaşlar toshiba-LG-samgung-panasonic-philips-Sony satış mağazalarını gezip görüp kullanıp karar vermesi en doğru tercihtir.

http://forum.donanimhaber.com/m_49116574/mpage_1/key_/tm.htm

Özellikle SD yayınlarda suluboya gibi görüntü istemiyorsanız plazma...

3D ise benim için gözlüksüz ve gerçek 3D standart olana kadar gereksiz. Yine de 3D'de plazma üstünlüğü şu an tescillidir. Plazma ve 3D deyince de akıllara Panasonic gelmelidir. Zira 3D'nin fenomeni Avatar, Panasonic 3D kamera ile çekilmiştir ve Hollywood'un kankasıdır Panasonic. THX konusunda da durum böyledir. (AVCHD formatının geliştiricilerinden biri de Panasonic'tir.) Diyeceksin ki Panasonic fanatiğisin... Hayır! Seviyorum ama LCD'sini almam mesela.

LED tv'lere gelince... İnsanları gerçeküstü parlak renkleri, tablo gibi ince tasarımları ve az enerji tüketimi gibi nedenlerden dolayı cezbediyor genelde. Sırf görünüşü yüzünden karısının baskısıyla LED alan az mı erkek var? Duvarda şık dursun! Bu kesimin büyük çoğunluğu için tepkime, doğal renk vs. dert değildir bile.

Sen bilgili ve yetkin bir kullanıcı/müşteri olabilirsin ve plazmalara taş çıkaracak LED tv'ler senin tercihin olablir ama çoğunluk anlattığım gibidir. Satıcılar bile, büyük mağazalarda " Abi plazma devri kapandı, gel sana led verelim." der. Nedenini sorarsın, tasarruftan, incelikten, aydınlatma ve renkten dem vurur. Doğallıktan, SD yayın kalitesinden, tepkimesinden vs. konu bile açmaz. Bu gibi nedenlerle plazma gerile(til)miş, led göklere çıkarılmıştır. Plazma hayranları ise esas bilinçli kesimi oluşturur çoğunluk olarak. Mesela futbol sahasında otları fark etmek isterler, çim görmek isterler, suluboya değil. İnsan yüzlerini gerçek renginde görmek isterler, spot ışık altındaymış gibi veya hayalet Casper gibi değil...

Ancak gerçek şu ki plazmada Panasonic yalnız kaldı sayılır. Trend LED'de, gelişimler de haliyle onlarda büyük olacak. Rekabetçi firma çok. Plazmada rekabet mi var ki? Panasonic kendisiyle yarışıyor, LED'ciler birbiriyle... Böyle olunca LED teknolojisindeki sıçrama plazmadan fazla ve hızlı olacaktır. Belki de yakında Panasonic de bu işi bırakacak ve plazmalar tarihteki ve anılardaki yerini alacaktır. Gün gelecek 3D de daha zirveye varamadan holografik tv yüzünden genç yaşında tarih olacaktır. Ama hala plazma varken başkasına gerek yok derim ben. (Sen demezsin )

* Önerdiğin tv'lere bakarım netten. Fırsat olursa da mağazalardan ama mağazalarda tv izlemek yanıltıcı oluyor genellikle.

** Biri tv'de cızırtı sesini sormuş; benim Panasonic plazmada sessizde bile cızırtı olmadı 2,5 yıldır.

• Özellikle SD yayınlarda suluboya gibi görüntü istemiyorsanız plazma...

3D ise benim için gözlüksüz ve gerçek 3D standart olana kadar gereksiz. Yine de 3D'de plazma üstünlüğü şu an tescillidir. Plazma ve 3D deyince de akıllara Panasonic gelmelidir. Zira 3D'nin fenomeni Avatar, Panasonic 3D kamera ile çekilmiştir ve Hollywood'un kankasıdır Panasonic. THX konusunda da durum böyledir. (AVCHD formatının geliştiricilerinden biri de Panasonic'tir.) Diyeceksin ki Panasonic fanatiğisin... Hayır! Seviyorum ama LCD'sini almam mesela.

LED tv'lere gelince... İnsanları gerçeküstü parlak renkleri, tablo gibi ince tasarımları ve az enerji tüketimi gibi nedenlerden dolayı cezbediyor genelde. Sırf görünüşü yüzünden karısının baskısıyla LED alan az mı erkek var? Duvarda şık dursun! Bu kesimin büyük çoğunluğu için tepkime, doğal renk vs. dert değildir bile.

Sen bilgili ve yetkin bir kullanıcı/müşteri olabilirsin ve plazmalara taş çıkaracak LED tv'ler senin tercihin olablir ama çoğunluk anlattığım gibidir. Satıcılar bile, büyük mağazalarda " Abi plazma devri kapandı, gel sana led verelim." der. Nedenini sorarsın, tasarruftan, incelikten, aydınlatma ve renkten dem vurur. Doğallıktan, SD yayın kalitesinden, tepkimesinden vs. konu bile açmaz. Bu gibi nedenlerle plazma gerile(til)miş, led göklere çıkarılmıştır. Plazma hayranları ise esas bilinçli kesimi oluşturur çoğunluk olarak. Mesela futbol sahasında otları fark etmek isterler, çim görmek isterler, suluboya değil. İnsan yüzlerini gerçek renginde görmek isterler, spot ışık altındaymış gibi veya hayalet Casper gibi değil...

Ancak gerçek şu ki plazmada Panasonic yalnız kaldı sayılır. Trend LED'de, gelişimler de haliyle onlarda büyük olacak. Rekabetçi firma çok. Plazmada rekabet mi var ki? Panasonic kendisiyle yarışıyor, LED'ciler birbiriyle... Böyle olunca LED teknolojisindeki sıçrama plazmadan fazla ve hızlı olacaktır. Belki de yakında Panasonic de bu işi bırakacak ve plazmalar tarihteki ve anılardaki yerini alacaktır. Gün gelecek 3D de daha zirveye varamadan holografik tv yüzünden genç yaşında tarih olacaktır. Ama hala plazma varken başkasına gerek yok derim ben. (Sen demezsin )

* Önerdiğin tv'lere bakarım netten. Fırsat olursa da mağazalardan ama mağazalarda tv izlemek yanıltıcı oluyor genellikle.

** Biri tv'de cızırtı sesini sormuş; benim Panasonic plazmada sessizde bile cızırtı olmadı 2,5 yıldır.

• bu kadar pahalı alacagıma hiç almam daha iyi
  • Orijinalden alıntı: mehmetturk52

sd yayınlarda plazma tv ler tabiki daha iyi bunda kimsenin bi itirazı yok.
    zaten sorun HD-Full HD ve 3D yayınlarda hangisinin daha iyi olduğudur..2011 yılındayız ve bir tv için insanlar artık 1500-2000 tl parayı gözden çıkartıyolar..
    bu meblaları ödeyen biri elbette hd yayın izlemek isticektir.bir plazma tv ye 3d bluray player takıp izledim ve aynı filmi şu an 3D konusunda bana göre en iyi olan LG LW serisinde izleme fırsatım oldu.plazmada 3D film izlerken zaten sihah olan ekran gözlüklerle iyice sihay oldu renkler karardı ama LG LW serisinde izlediğim film beni mest etti gözlükleri ve ekran parlaklığı gözü yormadan izlemenize imkan veriyo..Asıl mesele şu 3d tv alan biri tv nin 3D kalitesine bakıp alır SD yayın izlemek isten biri plazma alır HD ve full HD yayın izlemek isteyenlerde Daha ucuz 1000-1500 TL ye gidip Led yada Lcd tv alır.benim izlenimlerim ve görüşüm bu şekilde..Burdan şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki 3d konusunda FPR gözlüklerle şuan piyasanın en iyi Tv si LG LW serisidir..ayrıca max elektrik tüketimi sadece 100 watt tır plazma tv de 400 e kadar çıktığını düşünürsek elektrik faturasında 5-10 TL fark demektir..

• Televizyon seyrederken camdan görüntü aliyorsun sonra 3 boyutlu izlemek icin gözlük takiyorsun :D bu ne yaaa ben anlayamadim bu teknolojinin mantigini su isi gözlüksüz sekilde seyredilebilir hale getirinceye kadar 3 boyutlu seyretmek icin televizyon almam televizyondan para yapiyorlar sonra gözlügünüde satip ondan da para yapiyorlar bos teknolojilerin ici doluncaya kadar israf yapmam bütceme
  • plazma tamam guzelmişde biz plazmadan lcdye geçip odan en son lede geçmedikmikmi?
  • Evet ben bu televizyonun alt modeli ola 50gt30e sine sahibim televizyon gerçekten güzel fakat bir kusuru var kanalların logosu ekranda gölge olarak kalıyor. Bu kusur yüzünden servise başvurdum halledeceklermiş. Ama korkum şu tamirden sonra hep aynı şey olacakmı çünkü plazmalarda en sevmediğim şey bu idi satın aldığım mağazadaki tezgahtar arkadaşlar bu sorunun hallolduğunu ve panasonic yetkilisi de telefonda bu şikayetin artık olmadığını söylemişti fakat durum ortada. Neyseki şimdilik sorun çözülebilecek gibi....
  • Panasonic gerçek bombayı 2012'de patlatacak...

Neden mi?

2012 Londra Olimpiyatlarının 3D yayın hakları onlarda da ondan...

Beklemekte yarar var...
  • Bu beklemenin de sonu yok aslında. beklesen de bir süre sonra başka bir özellik ekleniyor. Aslında hepsi belli ama bir nevi satış taktiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sami Ertaga -- 19 Eylül 2011; 20:04:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007

Arabayi versem verirlermi bundan

murat 131 i satsan vermezler 9-10 milyar bunlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Evet ben bu televizyonun alt modeli ola 50gt30e sine sahibim televizyon gerçekten güzel fakat bir kusuru var kanalların logosu ekranda gölge olarak kalıyor. Bu kusur yüzünden servise başvurdum halledeceklermiş. Ama korkum şu tamirden sonra hep aynı şey olacakmı çünkü plazmalarda en sevmediğim şey bu idi satın aldığım mağazadaki tezgahtar arkadaşlar bu sorunun hallolduğunu ve panasonic yetkilisi de telefonda bu şikayetin artık olmadığını söylemişti fakat durum ortada. Neyseki şimdilik sorun çözülebilecek gibi....

Logo izi plazmalarda kalıyor, doğru. Ancak başka kanala geçip bir süre izlediğinde o iz yok oluyor. Bu sefer de son izlediğin kanalın logosu kalıyor. Bu sorun mu derseniz; DEĞİL! çünkü 2,5 yıldır kullandığım plazmada kalıcı bir logo izi olmadı. Kalıcı olmadığına göre sorun diyemeyiz. Yeter ki iz orada öylece kalmasın. Sırf bundan dolayı plazmadan caymak pire için yorgan yakmaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dammak

Panasonic gerçek bombayı 2012'de patlatacak...

Neden mi?

2012 Londra Olimpiyatlarının 3D yayın hakları onlarda da ondan...

Beklemekte yarar var...

iyide hocam bekle bekle sonu gelmez bu işlerin adamlar habire çalışıyor hangi birine yetişecez .....^^
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.