Şimdi Ara

Çalgı Çengi İkimiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
48.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Çalgı Çengi 2 hakkında bilgisi oln varmı nezaman vizyona grecek veya girdimi hic haberim yok??????
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 2si mi çıkacakmış vasat bir filmdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerhatC. -- 20 Temmuz 2011; 4:37:15 >
  • 1i neydi ki 2si ne olsun
  • valla bnce başarılıydı:)
  • Ben birincisini beğendiğim için ikincisininde çıkmasını istiyorum.Bence film fena değildi.
  • Konusu vardı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deleteextra

Ben birincisini beğendiğim için ikincisininde çıkmasını istiyorum.Bence film fena değildi.

evet bencede
  • ister begenin ister begenmeyin 2.si cıkacak. zevkler ve renkler tartışılmaz. hatta fragmanı bile var:http://www.youtube.com/watch?v=3rOhui918YU
  • ilk film iyi değildi ama kötü de değildi bence izlenebilebilir bir filmdi komik sahneleri de vardı.

• Çerez niyetine bir filmdi ilki, komik olduğunu söyleyemem ama bir iki tane iyi yeri vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kelâg -- 25 Temmuz 2011; 14:36:56 >
  • internette böyle bir video var teaser olarak, haberlerde doğrular nitelikte.

• "Neden seçici geçirgen bi izleyici kitlemiz yokki. 10 tl bu filme gidilmez. Çok merak ediyosanız korsan dvd alırsınız hem bunlarda para kazanamaz. Lütfen biraz duyarlı olalım."

Ben yukarıdaki yorumu yapan birisinin aklıselim bir yorum yapmaya çalıştığına inanmıyorum. Yani nasıl bir bakış açısı "aman bu filme on lira bile vermeyin para kazanamasınlar da vazgeçsinler film çevirmekte inşallah!" diye bir yorum yapar ? Bu nasıl bir düşmanlık ? Bana daha ziyade "ya ben çok entelleküelim. Luc Besson'dan aşağısı kurtarmıyor hadi siz de benim kadar kültürlü olun" imajı yaratma çabasından başka bir şey değilmiş gibi geliyor.

Filme gelince. Bir kere herşeyden önce iki başrol de çok iyi performansa sahip. Bazı sahnelerde resmen uçmuşlar. Recep İvedik'in ulaşmayı hayal ettiği her şeyi başarmışlar. Üstelik de absürdlüğü sadece yerinde kullanarak başarmışlar. Dialoglar daha önce türk sinemasında karşılaşmadığım kadar yaratıcı ve gerçekti. Umarım ikincisi, üçüncüsü ve daha niceleri gelir. Bu insanların her yerinden yetenek akıyor. Tabi film son derece yerel kültürü malzeme olarak kullandığı için nuri bilge ceylan filmleri gibi ödül falan kovalayamaz. Ancak bizi bir yandan bazı sahnelerde gülmekten yerlere yatırırken diğer yandan "aha işte biz böyle bir dünyada yaşıyoruz" da dedirtebilecek bir film bence.

Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama neticede insan can düşmanının filmi için bile "sakın para vermeyin aç kalsınlar" diye yorum yapmamalı. Yapamamalı. Hadi yaptın, bari dikkate alınabilecek bir argüman öne sürmeli.

• tabiki gelir.
    masraf az gişe cok.

bu tur filmler buyuk yapımcılara tokat gibi bir cevap olmalı..

türkler çıldırmış olmalı diye bir film vardi. olmaz olsaydı. bilmeyen vardir diye soyluyorum o filme 4 milyon dolar harcamışlar.

bir kere bile gülmedim o filmde. sirf kardo merakımdan sonunu getire bildim.

ama birde bu filme bakın. cep haşlığı ile cekile bilecek bir film. kadroda belkide en tanıdık kişiler Aşk-ı Memnu daki kız ile geniş ayledeki oğlan

kime izlettiysme begendi ve güldü. kimse baş yapıt beklemesin ne kadar et o kadr kofte. bana yetti güldürmesi.

çeksinler, izlerim, kapak olsun cumle aleme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

tabiki gelir.
    masraf az gişe cok.

türkler çıldırmış olmalı diye bir film vardi. olmaz olsaydı. bilmeyen vardir diye soyluyorum o filme 4 milyon dolar harcamışlar.

ama birde bu filme bakın. cep haşlığı ile cekile bilecek bir film. kadroda belkide en tanıdık kişiler Aşk-ı Memnu daki kız ile geniş ayledeki oğlan

kime izlettiysme begendi ve güldü. kimse baş yapıt beklemesin ne kadar et o kadr kofte. bana yetti güldürmesi.

Türkler Çıldırmışı bende izledim şunu söleyim ortam falan gayet tr ortalamalarının üstündeydi yani yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım tabiki güldürmedi film sırf zaten eğlence amaçlı izlenir ama daha iyi olabilirdi tabi fakat ben böle filmlere kızmıyorum çünkü filmde sırf para için çekilmeden başka bide emek vardı ekip bayağı uğraşmış gerçekten birde ortamda güzeldi yani böle filmler tr film sektörünü geliştirir düzeydeler. Ama 1 evde 2-3 oyuncuyla belaltı espri yada küfürün yoğunlukla yapıldığı hiç birşeye özenmeyip öylesine sırf küfür var diye izlenmesini bekleyen sürüyle çekilen film mevcut işte burda bi dur derim tamam küfür olsun ama bide özen gösterin demi mesela gora küfürler mevcuttu ama adamlar teknolojiyi v.s özenmişler bu filme gidilmesini isterim. Ama sadece gişede masrafı çıkarıp azcıkta kar yapsın diye film çekilirse ben böle filmlere gidilmesine karşıyım. Kısaca film sadece ticaret için çekilmemeli ticaret için + sanat için bu 2 kombinasyon harmanlanmalıki ortaya hem yapımcıları mutlu eden (para) hem filmi izleyenleri mutlu etmiş (sanat) olsun.

Evet türkler çıldırmış olmalı pek zevkli bi film değildi ama sırf tr sinemasını geliştirir nitelikte bir filmdi o yüzden Türkler Çıldırmış Olmalı filmine gidilmesini desteklerim.

• Ben beğenmiştim filmi ikincisinide merakla bekliyorum.Film tarzınıza uygun olmayabilir ama kötü değildi bence.
  • Açıkçası ben birincisinde beklemediğim şekilde güldüm zekice espriler falan yoktu ama oyuncuların başarısı tiplemeler beni güldürmeye başardı bazı arkadaşlarda 'Ayy Avrupa sinemasından başka film izlemem' 'Ayy İmdb'de Top 500'de olmayan filmi izlemem' 'Festivallerden ödül almayan filmi izlemem' tribinden kurtulursa onlarda keyif almayı başaracaktır.
  • ben çok beğenmiştim hele şarkı söyledikleri sahneler çok dehşet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Airbus A380

quote:

tabiki gelir.
    masraf az gişe cok.

Türkler Çıldırmışı bende izledim şunu söleyim ortam falan gayet tr ortalamalarının üstündeydi yani yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım tabiki güldürmedi film sırf zaten eğlence amaçlı izlenir ama daha iyi olabilirdi tabi fakat ben böle filmlere kızmıyorum çünkü filmde sırf para için çekilmeden başka bide emek vardı ekip bayağı uğraşmış gerçekten birde ortamda güzeldi yani böle filmler tr film sektörünü geliştirir düzeydeler. Ama 1 evde 2-3 oyuncuyla belaltı espri yada küfürün yoğunlukla yapıldığı hiç birşeye özenmeyip öylesine sırf küfür var diye izlenmesini bekleyen sürüyle çekilen film mevcut işte burda bi dur derim tamam küfür olsun ama bide özen gösterin demi mesela gora küfürler mevcuttu ama adamlar teknolojiyi v.s özenmişler bu filme gidilmesini isterim. Ama sadece gişede masrafı çıkarıp azcıkta kar yapsın diye film çekilirse ben böle filmlere gidilmesine karşıyım. Kısaca film sadece ticaret için çekilmemeli ticaret için + sanat için bu 2 kombinasyon harmanlanmalıki ortaya hem yapımcıları mutlu eden (para) hem filmi izleyenleri mutlu etmiş (sanat) olsun.

Evet türkler çıldırmış olmalı pek zevkli bi film değildi ama sırf tr sinemasını geliştirir nitelikte bir filmdi o yüzden Türkler Çıldırmış Olmalı filmine gidilmesini desteklerim.

söylücek söz bulamıyorum ama

1. turkler cildirmiş olmalı filmi icin türk sinemasini geliştirdi demişsin
    2. cagi çengi ile gora kıyaslamışsın
    3. ve filmin tamamı bel altı küfürden olusuyormus gibi bahsettin.

bu üçünden yola cıkarak sunu soylemeliyim: ya sen bu 3 filmi izlememişsin yada sen bu 3 filmi izlerken baska birseylerle uğraşmışsın veyahut baskalarını yorumundan yola cikarak birseyler karaklamışsın. bence bir an once bu 3 filmi tekrar izlemelisin ve bu yorumu duzeltmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Airbus A380

quote:

tabiki gelir.
    masraf az gişe cok.

"AİRBUS A380" sırf sana cvap yazmak için siteye üye oldum,
    çalgı çengi'yi izlerken yerlere yattım gülmekten,
    bu aşağılık kompleksini anlamak mümkün değil,
    espri anlayışın 3.sınıf amerikan sitkomlarını anlamaktan öteye gitmiyor heralde,
    filmdeki kurgu, oyuncuların yerel ağzı kullanma ustalığı 10 numara,
    ama illaki çok para harcanacak efekt olacak dimi!!! yoksa film olmaz,
    gidecem kardeşim 10 değil 50 verip bu filmlere gidecem memleketim oyuncusu yönetmeni kazansın,
    elin gavuru değil, sen de git bilgisayar efektinden başka bişeyi olmayan american filmlerini seyret
    ama milletin ne izlediğine karışma saygılı ol.

• Nasil özenti bir kitle var bu memlekette anlamak mümkün degil. Bir kız arkadaşım olmuştu zamanında, hiç Kemal Sunal filmi izlememiş. Babasi izletmemis zamaninda. Bununla övünürdü. Niye ??? Aile entellektüel.. Hava yapardi aklinca. Sonrada recep ivedik 3 te gulmekten koltuktan dusmustu sinemada.
    Böyle 2 arkadas yorumu görüyorum burada. Bu yorumlari yazanlar filmdeki ankarali karakterlerle gercek hayatta hic karsilasmamislar herhalde. Ankarali Turgutu da hic gormemisler belliki.
    Film komik, cok komik. Amacı güldürmek bu kadar basit.
    Türkler cıldırmış olmalıyı izliyemedim zira kötüydü, basladim bitiremedim.Türk sinemasına katkısı filan hadi canimm...
    Son olarak argo konusan enteresan küfürler eden, küfür üzerinden cok zaman espiri yapan bir toplumuz. Neden bu sinemaya yada standup a tasininca yadirgiyoruz.
    Hayat seni güldürmüyorsa espiriyi anlamamissin demektir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.