- x
LASTİĞE FAZLA PARA KAPTIRMAYIN..PETLAS,STARMAXX %100 YERLİ !
654 Cevap81238 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

964 Mesaj
22 Nisan 2012; 12:41:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mylastik

Merhabalar. Tüketicilerin bilinçlenmesi konusunda paylaşım yapmaktayım. Yazdıklarımı okursanız lastik markalarını kötüleme karalama gibi bir davranışa girmedim. Üzülerek şunu belirtmek istiyorum bu konu ile ilgili farklı görüş bildiren herkese hitap şekliniz çok kırıcı ve agresif.

İnsanların fikir ve paylaşımlarına saygı duyarım duyulmasını da beklerim.
Fikir beyan edenleri neredeyse vatan hayini ilan etmişsiniz.
Şikayetiniz konusunda forum yöneticileri gereğini yapacaklardır.
Sizlere iyi günler

Şimdi de mağduru oynayın.

Lastiği paraya mı hayatınıza mı endeksliyorsunuz demek milleti bilinçlendirmek değil, sinsiliğin dik alasıdır.

Şikayet etmedim.Burası petlas sayfası, good year ,michelin reklamını yapmanız doğal karşılanmaz.Hele yerli malda kuşku yaratmak istemeniz hiç !

Ben Petlas'ın 20 bin kilometre testine şahidim(300-500 km de kendim kullandım aracı), aracın sahibi: Ne savurdu diyor, ne frene basınca kızaklama yaptırdı, ne de çekme yaptı diyor,ip gibi gidiyor araç diyor.Bir yolculgunda 150-160 KM'hızla 20-30 dakika seyahat etmiş.Çok stabil oldugunu,memnun olduğunu söyledi.

Daha ne bekliyorsunuz ?

Bundan sonraki mesajlarınıza şu resimleri ekleyeceğim:

22 Nisan 2012 Güncelleme: 20 Bin kilometre sonunda Starmaxx (Petlas) Lastiklerin durumu:
0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 22 Nisan 2012; 17:39:44 >

964 Mesaj
22 Nisan 2012; 12:49:31 

İnsan yerli malımız var diye sevinir, gelişmesini diler, bunun için fikir beyan eder.

Malımıza karşı sürekli kuşku,güvensizlik v.b. şekilde yaklaşmak ise yerli iktisadımıza vurulacak en büyük darbedir !

Kimi bilinçli , kimi bilinçsiz bunu yapıyor..ve bunların sayısının çok olduğu yadsınamaz

192 Mesaj
22 Nisan 2012; 13:03:53 

Tekrar merhabalar,
Hiçbir yazımda herhangi bir markaya dair dedğim gibi karalama ve yanlış bilgilendirme yapmadım.
Yapmayada niyetim yok. Yeni TürkTicaretKanunu da buna müsade etmiyor zaten.

Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan TTK ile hapis cezası ve para cezası gerektiren fillerden bazıları

Türk Ticaret Kanunun 55 inci Maddesinde Sayılan Haksız Fiiller:
a) Dürüstlük kuralına aykırı reklamlar ve satış yöntemleri ile diğer hukuka aykırı davranışlar ve özellikle;
1. Başkalarını veya onların mallarını, iş ürünlerini, fiyatlarını, faaliyetlerini veya ticari işlerini yanlış, yanıltıcı veya gereksiz yere incitici
açıklamalarla kötülemek,

2. Kendisi, ticari işletmesi, işletme işaretleri, malları, iş ürünleri, faaliyetleri, fiyatları, stokları, satış kampanyalarının biçimi ve iş ilişkileri
hakkında gerçek dışı veya yanıltıcı açıklamalarda bulunmak veya aynı yollarla üçüncü kişiyi rekabette öne geçirmek,
3. Paye, diploma veya ödül almadığı hâlde bunlara sahipmişçesine hareket ederek müstesna yeteneğe malik bulunduğu zannını uyandırmaya
çalışmak veya buna elverişli doğru olmayan meslek adları ve sembolleri kullanmak
,
4.
5. Kendisini, mallarını, iş ürünlerini, faaliyetlerini, fiyatlarını, gerçeğe aykırı, yanıltıcı, rakibini gereksiz yere kötüleyici veya gereksiz yere onun
tanınmışlığından yararlanacak şekilde
; başkaları, malları, iş ürünleri veya fiyatlarıyla karşılaştırmak ya da üçüncü kişiyi benzer yollardan öne
geçirmek,
6. Seçilmiş bazı malları, iş ürünlerini veya faaliyetleri birden çok kere tedarik fiyatının altında satışa sunmak, bu sunumları reklamlarında
özellikle vurgulamak ve bu şekilde müşterilerini, kendisinin veya rakiplerinin yeteneği hakkında yanıltmak
; şu kadar ki, satış fiyatının, aynı çeşit
malların, iş ürünlerinin veya faaliyetlerinin benzer hacimde alımında uygulanan tedarik fiyatının altında olması hâlinde yanıltmanın varlığı karine
olarak kabul olunur; davalı, gerçek tedarik fiyatını ispatladığı takdirde bu fiyat değerlendirmeye esas olur,
7. Müşteriyi ek edimlerle sunumun gerçek değeri hakkında yanıltmak,
8. Müşterinin karar verme özgürlüğünü özellikle saldırgan satış yöntemleri ile sınırlamak,
9. Malların, iş ürünlerinin veya faaliyetlerin özelliklerini, miktarını, kullanım amaçlarını, yararlarını veya tehlikelerini gizlemek ve bu şekilde
müşteriyi yanıltmak
,
10. Taksitle satım sözleşmelerine veya buna benzer hukuki işlemlere ilişkin kamuya yapılan ilanlarda unvanını açıkça belirtmemek, peşin veya
toplam satış fiyatını veya taksitle satımdan kaynaklanan ek maliyeti Türk Lirası ve yıllık oranlar üzerinden belirtmemek,
11. Tüketici kredilerine ilişkin kamuya yapılan ilanlarda unvanını açıkça belirtmemek veya kredilerin net tutarlarına, toplam giderlerine, efektif
yıllık faizlerine ilişkin açık beyanlarda bulunmamak,
12. İşletmesine ilişkin faaliyetleri çerçevesinde, taksitle satım veya tüketici kredisi sözleşmeleri sunan veya akdeden ve bu bağlamda sözleşmenin
konusu, fiyatı, ödeme şartları, sözleşme süresi, müşterinin cayma veya fesih hakkına veya kalan borcu vadeden önce ödeme hakkına ilişkin eksik
veya yanlış bilgiler içeren sözleşme formülleri kullanmak.

Size şu kadarını da söyleyebilirim. Petlas marka ürünleride satmaktayım.

Hayatınız 3mm ye bağlı. Lütfen 3mm altında aşınmış lastiklerinizi sevdiklerinizin güvenliği için değiştirin.

964 Mesaj
22 Nisan 2012; 13:17:07 

quote:

İnsan hayatı söz konusu olan Lastik ve Lastik teknolojisini sadece fiyata endekslemek ne derece doğru olur tercih sürücülerindir.
Kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğine değer biçebilecek misiniz?

quote:

Size şu kadarını da söyleyebilirim. Petlas marka ürünleride satmaktayım.

Utanmadan mı satıyorsunuz ,utanarak mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 22 Nisan 2012; 13:18:17 >

192 Mesaj
22 Nisan 2012; 13:42:26 

quote:

Orijinalden alıntı: tubul

Utanmadan mı satıyorsunuz ,utanarak mı ?

Doğru bildiklerim konsunda Lastik ile ilgili paylaşımlarıma devam edeceğim.
Fakat bu mesajdan sonra bir daha size cevap yazmayacağım.
çünkü; Forum başlatmışsınız ve kullanan kişilerin olumsuz tecrübelerine kızmaya başlayarak en son mesaj atana çatmaya kadar geldi.

1-Tahrik ederek konusuyorsunuz söylediklerimi cımbızla cekip cevap yazmaktasınız.
2-Türkiye 70 milyonun üzerinde her marka arac satıldığı gibi her marka lastikte satılmakta.
3-Her ürünün kalite ve fiyat değeri firmalar tarafından belirtilmiştir. Tüketici dilediğini alır.
4-Petlas satıyorum tüketicilerin talebi doğrultusunda.
5-İş yerli malından başlattınız vatan hayinliğine kadar itham ettiniz bizleri Petlası üreten firmanın ithal ettiği diğer marka ürünleri görmeden.

Herşeye fikir yürütün sorun araştırın bilgi verin ama uslubunuzu bilin.

Ticaretimizi de aşağıda okuyacağınız gibi yapıyoruz Allah'a şükürler olsun

Malın ayıbını müşteriden gizlememeli, hepsini olduğu gibi göstermelidir. Kusuru gizlemek hıyanettir. Mümine nasihat etmemektir. Zalim, asi olmaktır. Malın iyi tarafını göstermek, karanlıkta göstermek zulüm, hile olur. Resulullah "sallalahü aleyhi ve sellem" buğday satan birisinin buğdayına, mübarek parmaklarını sokup, içinin yaş olduğunu görünce "Bu Nedir" buyurdu. Yağmur ıslatmıştı deyince, :"Niçin saklayıp göstermiyorsun? Hile eden bizden değildir" buyurdu. Resulullah "sallalahü aleyhi ve sellem" buyurdu ki "satılan bir malın kusurunu gizlemek helal değildir." Şunu iyi bilmelidir ki , hile ile rızık artmaz. Belki, malın bereketi gider. Hile ile azar azar biriktirilen şeyler, ansızın gelen bir felaketle, birden bire giderek geride yalnız günahları kalır.

Lütfen birdaha benim yazdıklarımı konu dişına taşırarak cevaplamayın. En güzeli adminlere şikayet edin.

Hayatınız 3mm ye bağlı. Lütfen 3mm altında aşınmış lastiklerinizi sevdiklerinizin güvenliği için değiştirin.

964 Mesaj
22 Nisan 2012; 14:02:48 

quote:

Doğru bildiklerim konsunda Lastik ile ilgili paylaşımlarıma devam edeceğim.
Fakat bu mesajdan sonra bir daha size cevap yazmayacağım.
çünkü; Forum başlatmışsınız ve kullanan kişilerin olumsuz tecrübelerine kızmaya başlayarak en son mesaj atana çatmaya kadar geldi.

1-Tahrik ederek konusuyorsunuz söylediklerimi cımbızla cekip cevap yazmaktasınız.
2-Türkiye 70 milyonun üzerinde her marka arac satıldığı gibi her marka lastikte satılmakta.
3-Her ürünün kalite ve fiyat değeri firmalar tarafından belirtilmiştir. Tüketici dilediğini alır.
4-Petlas satıyorum tüketicilerin talebi doğrultusunda.
5-İş yerli malından başlattınız vatan hayinliğine kadar itham ettiniz bizleri Petlası üreten firmanın ithal ettiği diğer marka ürünleri görmeden.

Herşeye fikir yürütün sorun araştırın bilgi verin ama uslubunuzu bilin.

Ticaretimizi de aşağıda okuyacağınız gibi yapıyoruz Allah'a şükürler olsun

Malın ayıbını müşteriden gizlememeli, hepsini olduğu gibi göstermelidir. Kusuru gizlemek hıyanettir. Mümine nasihat etmemektir. Zalim, asi olmaktır. Malın iyi tarafını göstermek, karanlıkta göstermek zulüm, hile olur. Resulullah "sallalahü aleyhi ve sellem" buğday satan birisinin buğdayına, mübarek parmaklarını sokup, içinin yaş olduğunu görünce "Bu Nedir" buyurdu. Yağmur ıslatmıştı deyince, :"Niçin saklayıp göstermiyorsun? Hile eden bizden değildir" buyurdu. Resulullah "sallalahü aleyhi ve sellem" buyurdu ki "satılan bir malın kusurunu gizlemek helal değildir." Şunu iyi bilmelidir ki , hile ile rızık artmaz. Belki, malın bereketi gider. Hile ile azar azar biriktirilen şeyler, ansızın gelen bir felaketle, birden bire giderek geride yalnız günahları kalır.

Lütfen birdaha benim yazdıklarımı konu dişına taşırarak cevaplamayın. En güzeli adminlere şikayet edin.

Alıntı yaptığım cümlelerinizin ait oldukları metinlerle anlamca ilgisi yoktur.Bir metin yazıyorsunuz , 3-5 satırında alttan alttan yerli mala sinsice çamur atıyorsunuz.Hem çamur atıp, hem o malı da satıp kaymak yiyor olmanız utanılır bir durum değil mi diye soruyoruz.Buna cevap vermiyorsunuz.

İşi resulullaha bağlayınca temize çıkarsınız.Pampak olursunuz,baksanıza nur fışkırıyor yazdıklarınızdan.

Sizin örneğinizi bu konuya uyarladım: resulullah buğday satıcısına sattığı iki çeşit buğdaydan yerli mahsul olanını soruyor.Satıcı yerli olanın ucuz olduğunu ve onu yemenin sağlığı tehlikeye atmak olabileceğini söylüyor.Ama vatandaştan talep var diyerek ve ne hikmetse sözde milletin sağlığını tehlikeye sokan(!) buğdayı satmaya da devam ediyor ,üstüne camiye de gidiyor.Herkese din,kitap,Allahtan behsediyor.

İşte bu dinin ticarileştirilmesinden başka bir şey değildir.

Siz de lütfen petlas tecrübemi aktardıgım bu sayfada, ucuz lastiğe hayatınızı mı endeksleyeceksiniz gibi karalamalarınızı buraya kusmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 22 Nisan 2012; 16:35:42 >

964 Mesaj
22 Nisan 2012; 16:48:17 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 22 Nisan 2012; 17:58:04 >

964 Mesaj
22 Nisan 2012; 16:56:06 

Şu fotoğrafta da lastiğin dot kodu görülüyor, üretim tarihi 2011'in 18. haftası:

0

795 Mesaj
23 Nisan 2012; 0:52:34 

@tubul, gerçekten agresifliğinize ben de bir anlam veremiyorum. Sizinle polemiğe girmek gibi bir niyetim olmadığı için üstteki yazdıklarınıza da bir cevap vermedim; çok basit bir espriyi inanılmaz noktalara taşımışsınız deyip geçeceğim sadece.

Ama kendisini keyifle takip ettiğim, tüketicileri çok iyi bir şekilde bilinçlendirme çabalarını gerçek anlamda takdir ettiğim mylastik'e yazdıklarınız ile sınırları aşmaya devam ettiğinizi üzülerek görüyorum.

ne mylastik ne de ben herhangi bir lastik markasının temsilcisi değiliz. Bilmediğinizi farzederek yazıyorum; mylastik'in pozisyonunu hem kendisi yazmış, ben de takip ettiğim kadarıyla üstte teyit ettim kendisini. Benim işim ise, lastik koruma sistemleri üzerine (lastik markasından bağımsız).

Sizin Petlas'a olan hayranlığınızı, bir futbol takımını destekleyen hatta desteklemeyi de, aklın önüne geçip kendisinin yada başkalarının hayatının önünde gören fanatiklere benzetmeye başladım. Açıkçası bu kadarına gerek olmadığını düşünüyorum, yine de sizin bileceğiniz iş tabi. Yeter ki benimle yada diğer insanlara yazarken nezaket sınırlarını zorlamaya devam etmeyin..

Petlas'a gelince.. benim gözlemlediğim kadarıyla satışları başarılı gidiyor. Ancak, tüketici ile biraz daha yakın ilişki kurması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca, diğer yerli-yabancı lastik markalarının şeffaf bilgilendirme sistemini kendisine örnek almalıdır ki biz tüketiciler de sizin bireysel çabalarınıza göre değil de Fabrika verilerine bakarak Petlas almayı tercih edelim. Hatta forum yöneticilerimizden kocaballi'nın mesajına bile cevap vermediklerini bizzat bu forumdan okuyabilirsiniz.

Şimdiye kadar Petlas lastik kullanmadım ve mevcut şartlarda da 1-2 kullanıcının memnuniyetine bakarak da Petlas almam. Benim için öncelikle şeffaf test sonuçları önemlidir. Arkasından müşteri memnuniyeti gelir. Tabii, satış sonrasını da unutmadan..

Petlas'ın uçak lastiği üretiyor olması (yada yakın tarihte Kamyon lastiği üretmeye başlayacak olması) bu markayı 1. lige taşımaz benim kriterlerime göre. Şahsen Petlas'ın Almanya'daki bir internet sitesinde satışını gören kişi olarak çok memnuniyet duydum. Ama aynı şimdiye kadar adını dahi duymadığım Çin üretimi lastikler de vardı. Petlas'ın Amerika satışları olabilir, ben henüz karşılaşmadım. Zaten Amerika yada Avrupa'ya lastik satıyor olması, üstte de dediğim gibi Petlas'ı 1. lige taşımaz, zira bu kıtalarda en kalitesiz (ve kaliteli) Çin üretimi lastikler bile satılıyor.

Umarım Petlas da birgün (yakın zamanda), adı iyi bilinen-1. ligdeki lastik markaları gibi bir marka olur. Şahsen ben kendi adıma %100 yerli bir lastik üreticisini bu seviyelerde görmekten çok memnun olurum.

selamlar

Tyre Protector - Lastik Koruma Solüsyonu (Jeli):

1-) Lastik patlama ve infilaklarını %95 oranında engeller.
2-) Lastik hava basıncının azalmasını kalıcı olarak engeller.
3-) %40'a kadar Lastik kullanım ömrünü uzatır, yakıt sarfiyatını azaltır, iş&zaman kaybını minimize eder.
4-) Potansiyel olarak hayat kurtarır.

964 Mesaj
23 Nisan 2012; 1:28:01 

quote:

Orijinalden alıntı: GingerMan

@tubul, gerçekten agresifliğinize ben de bir anlam veremiyorum. Sizinle polemiğe girmek gibi bir niyetim olmadığı için üstteki yazdıklarınıza da bir cevap vermedim; çok basit bir espriyi inanılmaz noktalara taşımışsınız deyip geçeceğim sadece.

22 Nisan 2012 Güncelleme: 20 Bin kilometre sonunda Starmaxx (Petlas) Lastiklerin durumu:
0

964 Mesaj
24 Nisan 2012; 13:00:11 

quote:

Orijinalden alıntı: colossol

205/55R16 velox sport PT721 91V modelini aldım. SAtıcının söylediğine göre yeni deseniymiş petlasın. ve de konfor özelliğide mevcut bu lastiğin. aynı zamanda jant korumasıda var. şuan için çok memnunum özellikle konfora çok dikkat ederim kışlık lastikleri çıkarıp bunları takınca inanın farkı çok rahat hissettim. her konuda değişti kalkışı gidişi yol sesi vs hepsi olumluydu benim için. bu konularda biraz takıntılıyımdır içime sindi gerçekten. fiyatıda 640 tl bence çok güzel ve isabetli tercih oldu. Hayırlısı olsun artık.

aldıktan sonra internette araştırdım bu lastiği ve bulamadım petlasın sitesinde de yok bu konuda petlası ayıpladım ve zayıf kalmışlar gerçekten internet sitesinde. ürettiği tekerin internette olmaması bir bakıma ilginç olarak karşılıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: talbotlago

PT 721 lastiğinizin fotoğrafını yollama şanşınız var mı? Merak ettim, nasıl bir şey.

Sitede yayınlanmış sizin aldığınız lastik:
0

Bunun yanında yeni bir model daha var:

0

625 Mesaj
24 Nisan 2012; 17:05:59 

5 dakika önce petlas merkezi arayıp starmaxx ve petlas arasında bir fark olup olmadığını sordum ikiside aynı kalitede aynı fabrikada üretiliyor starmaxx petlasın ihraç markasıdır kalite olarak bir fark yoktur diye cvp verid yetkili o yüzden rahatlıkla starmaxx alabilirsiniz %10 daha ucuza bulunabiliyor starmaxx.

3102 Mesaj
24 Nisan 2012; 18:50:44 

Petlasa karşı evvelce önyargım vardı. Bu kış, kış lastiğini test ettim ve ciddi anlamda beğendim. Benzer koşullarda (hatta son seferde cidden daha ağır şartlarda) bire bir aynı istikamette kış lastiğini denedim ve bildiğim-kullandığım en iyi dediğim markalar ile aynı noktaya en ufak bir problem yaşamadan götürdü. Üstelik bu kış lastiğini geçen sene yazında kullanmışlar. Lastik alacağım zaman önceliğim olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

161 Mesaj
24 Nisan 2012; 19:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: tubul

Sitede yayınlanmış sizin aldığınız lastik:
0

Bunun yanında yeni bir model daha var:

0

İlginçtir şuan petlasın sitesini kontrol ettim eklemişler. Ama resmi yanlış yapmışlar, o model isminde (pt 721) bende pt 731 resmindeki deseni ile aynı teker var.

bu arada aldıktan sonra denedim test ettim yaklaşık 3000km tekerler beni çok tatmin etti ıslak yolda da test etme imkanım oldu. samimiyetle söylebilirimki gerçekten verdiğim parayı hiç üzülmedim iyi ki diğer tekerlek markalarına daha fazla para verip almamışım.

O yüzden pt 731 desenini almanızı şiddetle tavsiye ederim... yakında resimlerimi ekleyecem.

Intel Core i5 4570 3.2GHz 6MB Cache / ASUS Z87-A Intel / 8GB (2x4GB) Corsair Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit / ASUS 2GB GDDR5 GTX760 DirectCU II O.C. 256Bit / OCZ 128GB SSD

112 Mesaj
25 Nisan 2012; 1:24:30 

15000 km yaz, 17500 km kış lastiğini kullandım petlasın.KUSURSUZdu... Yeni arabamın da lastikleri PETLAS. Onlar da KUSURSUZ...

--FTH--

107 Mesaj
25 Nisan 2012; 17:33:13 

Petlas'lar fena lastik değil Türkiye şartlarında ve sakin kullanımda, ama bence pahalılar.

Muadili premium firmalardan en az %35-%40 ucuz olmaları gerekir diye düşünüyorum, bu iş bütün dünyada böyle. Türkiye'ye gelince ne hikmetse lassalar, petlaslar, toyolar; michelin, continental vs. ile neredeyse aynı fiyatlara satılıyor.

201 Mesaj
25 Nisan 2012; 17:41:59 

Lastiğe vida saplandığı için lastiği aldığım Petlas-Hankook bayisine gittim (en yakınımda onlar vardı). Petlas'ın bu 2 yeni lastiğini yakından gördüm. Hatta biraz mıncıklayıp yanak sertliğine de baktım. :)

Aynı bayide Michelin vs lastikler de satıyorlar. Petlas'ın yeni lastikleri Michelin lastikler kadar yumuşak yanaklı, kolayca esneyebiliyor. Bu daha konforlu olduklarını gösteriyor. Eski lastikleri ise baya sert yanaklı. Yetkili bayi, yeni çıkan lastikleri Michelin mühendisleri tasarladı dedi, ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Şu an sadece tek ebat var, 205-55-16 V serisi. Fiyatı ise 165 TL. Artık başka lastiklerle kıyaslarsınız.

964 Mesaj
25 Nisan 2012; 18:38:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Iratus

Petlas'lar fena lastik değil Türkiye şartlarında ve sakin kullanımda, ama bence pahalılar.

Muadili premium firmalardan en az %35-%40 ucuz olmaları gerekir diye düşünüyorum, bu iş bütün dünyada böyle. Türkiye'ye gelince ne hikmetse lassalar, petlaslar, toyolar; michelin, continental vs. ile neredeyse aynı fiyatlara satılıyor.

Piyasa fiyatları petlasın pahalı olmadıgını aksine yaptığı işe göre uygun olduğunu gösteriyor.Petlas, ünlü markalara göre %23-28 arasında uygun fiyata satılıyor.

Dilerseniz bedavaya dağıtsınlar lastikleri ?

Kaldı ki petlas takılı aracı kullanırken edindiğim his ile bridgestone takılıyken edindiğim his arasında fark yokken,20 bin kilometre sonra bile fren mesafesinde,ani duruşunda bir anormallik yokken neden ölü fiyata satmalarını isteyeyim ki?..Yerli mal yapmış adamlar destek vereceğim kardeşim,destek vereceğim ki michelin'e,good year'a mahkum olmayalım, destek vereceğim ki geliştirsin kendini,ürünlerini,ar-ge'sini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 25 Nisan 2012; 21:50:19 >

19 Mesaj
30 Nisan 2012; 15:22:13 

Yaklaşık 1 aydır 4 adet yaz lastiği almak için araştırma yapıyorum, gerek forumlarda gerekse lastik satıcılarına giderek bilinçlenmeye çalışıyorum. Sonuç sadece kafam daha fazla karıştı. Kimse malım kötü demiyor. ( zaten demesini de beklemiyorum ). Benim beklentim beni markadan bağımsız olarak iyi bir lastiğin nasıl bir özelliği sahip olması konusunda bilgilendirmeleridir, aydınlatmalarıdır. Sonuç olarak hangi lastiği alacağıma hür iradem ile karar verebileyimki
aklımda acaba soruları kalmasın, aldığım üründen kuşku duymayayım. 2012 yılın sonuda çıkaçak yeni düzenleme ile benim gibi bir çok kişinin kafa karışıklığının giderek daha aklı selim hareket edeceğinden eminim.

Netice itibari ile Petlas velox sport almaya karar verdim. Bu kararımda öncelikle milli sermaye olması ve petlas kullanıcılarının memnun kaldıkları yönündeki yorumlarıdır.

Hırs Yelkenli Gemiye benzer, fazlası Gemiyi batırır azı da yerinden saydırır.

795 Mesaj
30 Nisan 2012; 20:04:30 

quote:

Orijinalden alıntı: ZNTURKUAZ

Yaklaşık 1 aydır 4 adet yaz lastiği almak için araştırma yapıyorum, gerek forumlarda gerekse lastik satıcılarına giderek bilinçlenmeye çalışıyorum. Sonuç sadece kafam daha fazla karıştı. Kimse malım kötü demiyor. ( zaten demesini de beklemiyorum ). Benim beklentim beni markadan bağımsız olarak iyi bir lastiğin nasıl bir özelliği sahip olması konusunda bilgilendirmeleridir, aydınlatmalarıdır. Sonuç olarak hangi lastiği alacağıma hür iradem ile karar verebileyimki
aklımda acaba soruları kalmasın, aldığım üründen kuşku duymayayım. 2012 yılın sonuda çıkaçak yeni düzenleme ile benim gibi bir çok kişinin kafa karışıklığının giderek daha aklı selim hareket edeceğinden eminim.

Netice itibari ile Petlas velox sport almaya karar verdim. Bu kararımda öncelikle milli sermaye olması ve petlas kullanıcılarının memnun kaldıkları yönündeki yorumlarıdır.

Hayirli ugurlu olsun, lastik patlamasiz insallah:)

Petlas performansina dair fiziki ve hissi deneyimlerinizi paylasabilirseniz cok seviniriz.

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3-) %40'a kadar Lastik kullanım ömrünü uzatır, yakıt sarfiyatını azaltır, iş&zaman kaybını minimize eder.

135 Mesaj
30 Nisan 2012; 22:51:41 

Arkadaşlar bende de 3 yıl once almış olduğum petlas marka 4 adet kış lastiklerini kullanmaktayım.Bu lastiklerle gerçekten tüm yollara,tüm çukurlara girdim. İnanın kardeşime almış olduğumuz pırellı marka kış lastiklerinden daha sağlam ve yere daha iyi basıyor.Ayrıca fren mesafesi falanda gayet makul seviyelerde.Ancak geçen gün aracıma değiştirmem sonucu lastik ebatları değişti.İnşaallah kışa yakın aynı lastiklerden almayı düşünüyorum.
Birde yukarıdaki tartışmalara okudukça gerçekten üzülüyorum.Ülkemizden bir firma bir şey üretiyor yüzlerce binlerce insan istihdam ediyor,o kadar insan bu işten ekmek yiyer ülkenin değerine değer katıyor biz bu tarz firmalara el üstünde tutacağımıza paçasından asılıp al aşağıya etmeye çalışıyoruz.Gerçekten üzülüyorum.Özellikle bu forumun adeti olan denemeden test etmeden herşeyden anlayan insanların olması ise beni gerçekten çileden çıkarıyor.
Yok wolksvagen yok hyundai yok falan yok filan yok o lastik yok bu lastik.......Kulaktan dolma bilgilerle lütfen tartışmayalım...Bu foruma kafa bulandırmak için değil birşeyler öğrenmek bir şeyler öğretmek için kullanalım...

DÜNYA BİR GÜNDÜR O GÜN BU GÜNDÜR

795 Mesaj
1 Mayıs 2012; 10:07:29 

quote:

Orijinalden alıntı: ferhan043

Arkadaşlar bende de 3 yıl once almış olduğum petlas marka 4 adet kış lastiklerini kullanmaktayım.Bu lastiklerle gerçekten tüm yollara,tüm çukurlara girdim. İnanın kardeşime almış olduğumuz pırellı marka kış lastiklerinden daha sağlam ve yere daha iyi basıyor.Ayrıca fren mesafesi falanda gayet makul seviyelerde.Ancak geçen gün aracıma değiştirmem sonucu lastik ebatları değişti.İnşaallah kışa yakın aynı lastiklerden almayı düşünüyorum.
Birde yukarıdaki tartışmalara okudukça gerçekten üzülüyorum.Ülkemizden bir firma bir şey üretiyor yüzlerce binlerce insan istihdam ediyor,o kadar insan bu işten ekmek yiyer ülkenin değerine değer katıyor biz bu tarz firmalara el üstünde tutacağımıza paçasından asılıp al aşağıya etmeye çalışıyoruz.Gerçekten üzülüyorum.Özellikle bu forumun adeti olan denemeden test etmeden herşeyden anlayan insanların olması ise beni gerçekten çileden çıkarıyor.
Yok wolksvagen yok hyundai yok falan yok filan yok o lastik yok bu lastik.......Kulaktan dolma bilgilerle lütfen tartışmayalım...Bu foruma kafa bulandırmak için değil birşeyler öğrenmek bir şeyler öğretmek için kullanalım...

sizin gibi petlas lastik kullanıcıları olumlu/olumsuz deneyimlerini paylaştıkça, benim gibi petlas'ı iyi bilmeyenler için yol gösterici olabilirsiniz.

Yeterki deneyimlerinizi paylaşın.

964 Mesaj
3 Mayıs 2012; 20:15:20 

0

11741 Mesaj
8 Mayıs 2012; 23:40:48 

Bende 3 senedir KUMHO kullanıyorum kış lastiği olarak. 2 tane öne aldım sadece..Gayet memnunum. Michelin in nerdeyse yarı fiyatıydı üstelik..

Lastikçi değiştirirken "abi nereden aldın bunları, çok iyi lastik bunlar" dedi güldüm

6688 Mesaj
8 Mayıs 2012; 23:58:21 

Bütün kalbimle Tubul u destekliyorum. Lastik üretimi serada domates üretmekten farklı. Üretilen lastikler bir çok standartllara uygun olmak zorunda. Bir çok testlerden geçiyorlar..Hepimiz biliyoruz. PETLAS ise bu hız ve yük faktörlerini ve dahası bir çok performans testlerini yüz akı ile karşılıyor..Dünyanın dört bir yanından adamlar lastik getirip MİCHELİN, CONTİNENTAL, NOKİAN , DUNLOP, PİRELLİ, BRİDGESTONE V.S. V.S farklı çap ve modeldeki ürettikleri lastiklerini .380 - 450 - 525 Lira ne tuttururlarsa satarken şimdi yani bu PETLAS gelip kendi ülkesinde bu pazarda 129 Liraya aynı yük ve hız standartlarına sahip güzelim lastikleri satarsa tabiikii birileri kızacaklar..Tekerlerine çomak sokuluyor ....Bende olsam kızarım..Ben 380 - 450 Liraya satarken kendi memleketinde yapan PETLAS 129 Lira olsun..NAYIR::::NOLAMAZ:::: Kötüüüü kötüüüü..Yookkk , mundarrr...Ekşiiii.. SENDE SAT 129 LİRAYA ENGELLEYEN VARMI ?...Yok olmaaazzz...Olamaaazz. .. Yukarıda bir arkadaşımız diğerlerini yazarken PETLAS bizim F -16 ların kullandıkları lastikleri üretip satıyor...Onuda nedense yazmak işine gelmemiş..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 10 Mayıs 2012; 1:21:25 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

19 Mesaj
10 Mayıs 2012; 14:42:47 

Karar verdiğim gibi 4 ADET petlas lastiklerimi 1 hafta önce aldım. Öncelikle üretim tarihine baktım ki şaşırdığımı itiraf edeyim ( dot 1212 ) 1 hafta önce üretimi yapılmış, yani fırından yeni çıkmış sıcak sıcak servis ettiler :))) tabi bu işin şakası ama memnun olduğumda bir gerçek. lastiklerin kokusu hala üstünde. Yaklaşık olarak 1 haftadır kullanmaktayım ve gerek konfor gerekse güvenli duruş ve viraj performansından oldukça memnun kaldım. Islak zeminde ve yüksek hızlarda (140 km ve sonrası ) test etme şansım olmadığı için herhangi bir fikir beyan edemeyeceğim. Bunlar tamamen benim şahsi düşüncelerim ve izlenimlerim olarak petlas genel olarak benim beklentilerimi karşıladığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Hırs Yelkenli Gemiye benzer, fazlası Gemiyi batırır azı da yerinden saydırır.

326 Mesaj
13 Mayıs 2012; 12:06:19 

Arkadaşlar Ağrının bir köyünde öğretmenim.ilçede kalıyorum ve her gün 40 km minibüsle yol yapıyoruz yolumuz da asvalt değil.çok çakıllı bir toprak yol.buradaki araçların büyük kısmı petlas kullanır ve hiç şikayet eden duymadım.
Geçen gün okuldan dönüşte lastiği patlamış fiorino gördüm.Yardım etmek için indik lastiğe baktım inanamadım.Henüz 4 aylık lastik kırtıkları hiç aşınmamış.Lastiğin jant a takılı olduğu tırnaklar sağlam taban kısmı sağlam ama yanak kısmı sanki kağıt gibi paramparça olmuş.Markası da continental.Fiorinonun üzerinde gelen lastik.Petlasın senelerce dayandığı kar, buz demediği yolda 60 km ile giderken lastik parçalanmış.Gözümle görmesem inanmazdım.Bundan sonra bana bir allahın kulu bana continental aldıramaz.Gözümle gördüm lastiğin adiliğini.

Şampiyon takım tutmadık,tuttuğumuz takım Şampiyon oldu. BURSASPOR

13 Mesaj
15 Mayıs 2012; 14:46:31 

YOK ARKADAŞIM PIRELLİMİ UZAK DUR ARABA CANTIN UZERİNDEDE GİTSE ALIP TAKMA PİRELLİ KAZIĞI YEMİŞ BİRİ OLARAK UZAK DURMANI TAVSİYE EDERİM LASSA COMPETUS VE SONRASINDAN ŞAŞMA DERİM ÇIKMA LASTİK ALIYORSUN X MARKA 10 YILLIK LASTİK TAŞ GİBİ PİRELLİNİN 2005-2006 YILINDA ÜRETTİGİ LASTİGİ SIFIR GİBİ SATIYORLAR AYIPLI MAL OLMASINA KARŞIN RAF ÖMRÜNÜ DOLDURMASINA RAGMEN 1 YIL İÇİNDE LASTİKLER ATIYOR ROT AYARI BOZUK DİYE GEZİYORUZ ROT AYARINA GİDİNCE LASTİKLERİN ATIK OLDUGUNU VE RAF ÖMRÜNÜ DOLDUGUNU ÖGRENİYORUZ KAVGA DÖĞÜŞ PIRELLİDEN LASTIK ALACAGIZ DİYE 2 ANESİ KABUL EDİLİYOR İADE KULLANIM BEDELİ DÜŞÜLEREK GERİ KALAN 4 ADEDİ BİZE KAPAK ADAM YENİ LASTİK GETİRECEK BEKLİYORUZ PIRELLI AMA SATILAN LASTIKTEN HABERİ YOK 3 HAFTA SONRA İTHALAT MÜDÜRÜNÜ ARIYORUM PİRELLİNİN 3 HAFTADIR BEKLEDİGİMİZ LASTİKLERİN İTHALATI 5 YILDIR YAPILMIYORMUŞ BUNU ÖGRENİYORUZ ADAMLARIN SATTIKLARI MALDAN HEBERİ YOK UZAK DURUN KARDEŞİM PARANIZI SOKAGA ATMAYIN CANINIZ YANMASIN DAHA FAZLA....

LASSA KULLANIYORUM ŞİMDİ REKLAM AMAÇLI DEĞİL GERÇEKTEN MEMNUNUM

buyum burdayım

3792 Mesaj
20 Mayıs 2012; 14:31:27 

eminim benim aldığım greenmax lardan çok iyidir

hemde tanesini 125 tlye aldım

195-45-16 başka markalarda 250 tl

petlas da var mı bilmem

205-45-16 yada razıydım ama yoktu

Citroen Xsara VTS mk2 2.0 16v 167hp turbo yok lpg yok
2004 üyesi

1383 Mesaj
20 Mayıs 2012; 18:42:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mudanyali137

Arkadaşlar Ağrının bir köyünde öğretmenim.ilçede kalıyorum ve her gün 40 km minibüsle yol yapıyoruz yolumuz da asvalt değil.çok çakıllı bir toprak yol.buradaki araçların büyük kısmı petlas kullanır ve hiç şikayet eden duymadım.
Geçen gün okuldan dönüşte lastiği patlamış fiorino gördüm.Yardım etmek için indik lastiğe baktım inanamadım.Henüz 4 aylık lastik kırtıkları hiç aşınmamış.Lastiğin jant a takılı olduğu tırnaklar sağlam taban kısmı sağlam ama yanak kısmı sanki kağıt gibi paramparça olmuş.Markası da continental.Fiorinonun üzerinde gelen lastik.Petlasın senelerce dayandığı kar, buz demediği yolda 60 km ile giderken lastik parçalanmış.Gözümle görmesem inanmazdım.Bundan sonra bana bir allahın kulu bana continental aldıramaz.Gözümle gördüm lastiğin adiliğini.

Her yanağı patlayan, çatlayan ya da balon yapan lastik adi mi oluyor, ben bir çok markada gözlerimle gördüm balon yapanı, yanak yırtanı Bridgestone'de vardı Michelin'de vardı, hatta kendi kullandığım Conti SC2'nin yanağını yırttım gittim yine aynısından aldım çünkü bu lastik beni çok kez alamayacağım dediğim virajlardan çıkardı, duramayacağım dediğim mesafelerde durdurdu ama suç lastiğin değildir çok derin bir çukura düştüm, burda lastik ne yapsın, yol şartları ve bozuklukları lastik üreticilerinin kabahati değildir, ama sen yinede Conti kullanma...

Ford Focus TDCI(109)

964 Mesaj
1 Haziran 2012; 22:10:47 

0

287 Mesaj
7 Haziran 2012; 15:05:03 

Bugün iki aracımıza petlas taktırdık.Biri corolla biri vectra.Fotoğraflayıp paylaşacağım.

Oysa hangi istikbal vardır ki ecnebilerin nasihatları ile, ecnebilerinn planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!

Mustafa Kemal ATATÜRK

601 Mesaj
8 Haziran 2012; 9:45:31 

Petlas güzel lastiktir, 1 takım yazlık, 1 takım kışlık kullandım, lassa veya bridgestone den farksız.

farkı fiyatı :)

derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.(kofüçyus)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Haziran 2012; 16:18:10 

starmaxx tercih ediyorum. keza ikisi de aynı yerden çıkışlı. yabancı markaları alacağıma param cebime kalır hem Türk malı alırım hemde ucuza kalite almış olurum. petlas ve starmaxx kullanmaya devam.

287 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:24:52 

[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimence -- 9 Haziran 2012; 22:40:56 >

Oysa hangi istikbal vardır ki ecnebilerin nasihatları ile, ecnebilerinn planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2012; 22:52:29 

quote:

Orijinalden alıntı: kimence

Petlas-starmaxx diye ayırmadık,bayi petlas çıkardı onu taktırdık.Aynı yerden çıkışlı demek de eksik olur üzerlerine farklı isimler basılan tıpkısının aynısı ürün demek daha doğru olur.

Petlas olarak 170 TL'ye aldığımız lastiğin aynı ebat ithal olanı 330 TL idi.
Yani 4 petlas lastik 680 , 4 ithal lastik 1320 TL.

Yaşasın yerli malı !

Ayrıca bu fiyat farkına da ohaaaaaaaa-nnesburger denilir.

sen ne anlatıyon kardeşim.

petlas ile starmaxx aynı zaten. biri yurtdışı ismi.

287 Mesaj
9 Haziran 2012; 7:27:46 

[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimence -- 9 Haziran 2012; 22:41:17 >

Mustafa Kemal ATATÜRK

267 Mesaj
9 Haziran 2012; 9:33:03 

petlas son yıllarda iyi atak yaptı hemde %100 Türk malı aslında übyük araçlar ve askeri araçlar için daha kapsamlı lastik üretiyorlar. Benimde tavsiyem petlastır ama mecburiyetten lassa kullanıyorum o ayrı mesele

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

If you want to jump farther , you have to go a few steps back.Today goes to tommorrow with the help of yesterday.

Uzaklaştırılmış
9 Haziran 2012; 16:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kimence

Aynı şeyleri söylüyoruz dostum,petlas ne ise starmaxx da odur diyorum

o zaman neden yazımı alıntıladın hocam ? sanki ben zıt bi şey söylemişim gibi.

287 Mesaj
9 Haziran 2012; 22:40:06 

Aynı yerden çıkışlı demek de eksik olur üzerlerine farklı isimler basılan tıpkısının aynısı ürün demek daha doğru olur.

Petlas olarak 170 TL'ye aldığımız lastiğin aynı ebat ithal olanı 330 TL idi.
Yani 4 petlas lastik 680 TL ,
4 ithal lastik 1320 TL.

Yaşasın yerli malı !

Ayrıca bu fiyat farkına da ohaaaaaaaa-nnesburger denilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimence -- 11 Haziran 2012; 14:00:16 >

Mustafa Kemal ATATÜRK

1881 Mesaj
10 Haziran 2012; 18:37:29 

Bende Dün Aracıma Petlas Marka 4 adet 195 65 15 Ebadında Lastik Aldım.
Kendim Deneyip görmek istiyorum.
diğer markalar sanki büyümeye başladıklarında çokmu mükemmellerdi.
Ar Ge lerine bir katkıda benden olsun. Hayırlı uğurlu olsun..
5 10 sene sonra petlas markasını umarım dünyaca ünlü markalar arasında görürüz.
Sen desteklemesen ben desteklemesem nasıl gelişecek bu pazar.

152 Mesaj
10 Haziran 2012; 19:55:48 

Petlas 2011 :

Petlas'ta Kadro Sevinci

Kırşehir'de kurulu Petlas Lastik Sanayi A.Ş'de taşeron olarak çalışan 300 işçi, işveren ile Petrol-İş Sendikası yöneticilerinin imzaladığı protokolle kadroya geçti.

Halen 2 bine yakın işçinin çalıştığı Petlas'ta, 700 işçi sendika üyesi ve kadrolu olarak çalışırken, kadroya alınan 300 işçi makine başında üretim yapan müteahhit-taşeron işçilerinden oluşuyordu.

Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, işveren ve Petrol-İş Sendikası'nın ortaklaşa yürüttüğü kadro çalışmasının 10 aydır devam ettiğini ve bugün mutlu sona ulaşıldığını belirterek şunları bildirdi:

"İşverenin kadroya alacağı işçilerin geçiş süresi ve ücretle ilgili önerileri sendikamızın kabul etmemesi üzerine 24 Ekim 2011'den beri Petlas işyerinde bin işçinin katılımı ile bir takım eylem ve etkinlikler yapılmaktaydı. İşverenin 26 Ekim akşamı bizleri çağırarak görüşme başlatması ile yapılan müzakereler sonucunda anlaşma sağlanarak kadro taleplerimiz yerine getirilmiş oldu. Böylece Petlas işyerinde makine başında üretim yapan müteahhit-taşeron işçisi de kalmamış oldu. Petlas yöneticilerine teşekkür ederken, işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

1881 Mesaj
10 Haziran 2012; 21:29:58 

Hayırlı olsun.
Kadrolu personel ile umarım çok daha iyi işler başarırlar.
Kaliteli üretimler gerçekleştirmeleri dileklerimle.

1597 Mesaj
12 Haziran 2012; 11:43:23 

Continental Premium Contact2 'den sonra Petlas beni memnun edermi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhaneren -- 12 Haziran 2012; 11:46:36 >

((( DH İZMİR GRUBU ))) ** --Wir Leben Autos-- Club Astra** /// 2008 OPEL ASTRA H NB 1.3 CDTI Enjoy_Sp Metro Mavi_Yağmur/Far Sensörü, Kararan Ayna, CID Ekran ve Elektrikli Katlanır Ayna + UHP Bluetooth+CDC40 Opera+ESP.->...Yenilenebilir Enerji Kaynak. Destek. Kulübü.

8 Mesaj
12 Haziran 2012; 16:00:32 

bence gayet iyi yerli malı ürünün olması çin malı lastik kullanmaktansa bunlar daha iyi ki bizim araçlarda kullanıyoruz daha sorun yok. hurda işinde genelde cıvata gider ve lastigi öldürür megastarta ön lastikten cıvata çıkardım 1 hafta oldu hala tık yok telli melli ama iş görüyo (telli lastik demek lastiğin üretiminde iç kısımlarında darbelere karşı çelikten bi örgü vardır bezli derseniz ondada ip vardır telli sertir bezli yumuşaktır )

Sonum yokluk olsa bu varlık niye?.edebali

287 Mesaj
12 Haziran 2012; 16:41:31 

quote:

Orijinalden alıntı: tamircicıragı

bence gayet iyi yerli malı ürünün olması çin malı lastik kullanmaktansa bunlar daha iyi ki bizim araçlarda kullanıyoruz daha sorun yok. hurda işinde genelde cıvata gider ve lastigi öldürür megastarta ön lastikten cıvata çıkardım 1 hafta oldu hala tık yok telli melli ama iş görüyo (telli lastik demek lastiğin üretiminde iç kısımlarında darbelere karşı çelikten bi örgü vardır bezli derseniz ondada ip vardır telli sertir bezli yumuşaktır )

Çin malı değil de continental veya micheline 'e soyulmaktan daha iyi bence.
Telli bezli ne alaka dostum.Şu anki lastiklerin hepsi yeni teknoloji radyal lastiktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimence -- 12 Haziran 2012; 16:49:59 >

Mustafa Kemal ATATÜRK

287 Mesaj
12 Haziran 2012; 16:49:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ilhaneren

Continental Premium Contact2 'den sonra Petlas beni memnun edermi acaba?

Araçlarımızdaki önceki lastikler: bridgestone er300 ve pirelli p7'ydi.
Aracın birini 50 diğerini 100 km kadar sürdüm, 120 km-h'a kadar da çıktım.Hiçbir olumsuzluk hissetmedim dostum.Memnun etmemesi için bir sebep göremiyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK

553 Mesaj
12 Haziran 2012; 18:58:35 

Bilinen markaların orta-üst sınıf lastikleri ile, performans açısından karşılaştırmak yanlış olur..Ancak özellikle, uzakdoğu ve doğu avrupa üretimli kalitesiz lastikleri ithal etmek yerine; Petlas başta olmak üzere yerli markalarımıza sahip çıkmalıyız.Bu en başta bir devlet politikası olmalı.Belirli üretim ve güvenlik standartlarını taşımayan lastiklerin ithalatına, izin verilmemeli..

1881 Mesaj
17 Haziran 2012; 9:10:09 

195 65 15 Taktırdıktan sonra 700 km yaptım. olumsuz bişi görmedim gayet iyi gidiyor fren mesafeside fena değil.

287 Mesaj
26 Haziran 2012; 17:43:52 

Petlas 2012 Tüketici Ödülünü almış.
0

PETLAS ÖDÜLLERİYLE TAÇLANIYOR
15 Mart Tüketiciler Günü adına gerçekleştirilen görkemli törende PETLAS “Altın Marka” ödülü ile taçlandırıldı.
http://www.petlas.com.tr/tr/haberdetay.php?id=3

Mustafa Kemal ATATÜRK

473 Mesaj
26 Haziran 2012; 22:58:48 

merhabalar,
bende çok araştırma yaptım, kıyaslama yaptım ve en sonunda f/p oranına göre aracıma 2 adet petlas aldım. 175/65/r14
Eski lastiklerim biraz yumuşaktı. Ticari bir aracım olduğundan çabuk aşındılar.
Petlas ise orta sert bir lastik. Ama yol tutuşu şimdilik güzel gözüküyor.
denemek için birkaç kere sert fren denemesi yaptım. Öne taktırmıştım yeni lastikleri. Bu sefer önler iyi tutmaya eski arka lastikler kaymaya başladı.
Eskileri de 2 yeni petlas la değiştirip aynı desen 4 yeni lastik yapmayı düşünüyorum.
İstanbul da fiyatını da uygun aldım sayılır. Adedi 95 tl
Bakalım uzun yola çıkınca rahatlığını hissettirecek mi?

48 Mesaj
27 Haziran 2012; 1:29:53 

starmaxx'ın kalitesine ben de şahit oldum diyebilirim. geçen sene aldığım çıkma lastiklerle 12.000 km yol yaptım. aciliyetten ve maddi imkansızlıklardan dolayı ilk defa gördüğüm bir markayı almak zorunda kaldım. fakat kullandığım süre içinde fren olsun yol tutuş olsun beni hiç düşündüğüm gibi hayal kırıklığına uğratmadı. ilk zamanlar tedirginlikle kullandım. boş bulduğum yerde yol tutuşunu test ettim. virajlarda frenlemede ilk bir hafta sürekli denedim. özellikle de ıslak zeminde yol tutuşu beni çok şaşırtmıştı. maaşallahı var. arabayı satarken eski jantları taktırdım. starmaxxları da depoya koyarken kontrol ettim. aldığım günkü gibi diyebilirim, aşınma konusunda kendini çabuk bırakan bir lastik olmadığını gördüm. yeni araba almak nasip olursa gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum...

imza

1881 Mesaj
27 Haziran 2012; 21:24:04 

Ben Halen Kullanmaya devam Ediyorum.. Şuana kadar bir sorun yok.
Yerli Malından korkmamak gerekiyor.

1881 Mesaj
9 Temmuz 2012; 22:23:50 

Lastiğime çivi girip çıkmış haliyle lastik indi.
İstetmem vardı ama yol yardımı aldım maden bi kullanim dedim.
Aradım yetiş petlas ı.
Aracın üzerindeki lastikler petlasmı dediler evet dedim.
Stikır aracınızda görünür yerdemi dedi. baktım yok.
Yok dedim. o halde yol yardımı alamazsınız demezmi.
Allahtan faturayı torpidoda unutmşum. faturanın olduğu zarfa koymuş eleman stikirı. farkında olmadn eve bırakmış olsam zarfı bi çıkartma yok diye yardım mardım hikaye olucakmış.
siz siz olun aklınızda bulunsun.

1 Mesaj
21 Temmuz 2012; 12:36:08 

Sa,
Starmax Novaro. 185/65/14 tanesi 110 tl. Civic Sedanın önlere taktırdık. Önceki lastikler yarı ömrü geçmiş P3000 idi.
Sesi baya bi kesti. Yol darbelerini daha yumuşak karşılıyor.
Dolu araçla 140'a çıktık. Bi sıkıntı hissetmedim. Yol tutuşundan da memnunun. Yerli olması ayrı bir tercih sebebi. Tavsiye ederim.

1378 Mesaj
30 Temmuz 2012; 3:06:02