Şimdi Ara

iPad 2 64GB 3G + WIFI ALINDI - SORULAR - DÜŞÜNCELER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
6.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar biliyorum bu tip milyon tane konu açılmıştır ama birçok konuyu okudum, takip ettim vs..

yaklaşık 4 yıldır iPod Classic 80GB kullanıcısıyım yani iTunes'a fln hakimim ve sistemlerin nasıl çalıştığı hakkında fikrim var..

iPad 2 64GB WIFI + 3G almaya karar verdim.. aslında Android kullanıcısıyım, cep telefonum HTC Desire HD.. ancak DH'nin haberinde de belirtildiği gibi hem Android tabletler pahalı hemde 3.0 Honeycomb iPad'e göre yeterince gelişmedi kanısındayım.. dolayısıyla iPad 2 bnm için ideal olacak.. en azından laptop esaretinden kurtulacağım artık..

yalnız bir iki tane ufak sorum var:

1) ben iPad'i iş hayatı içinde kullanıcam %90 olarak.. bu sebepten dolayı özellikle office programları bnm için çok önemli.. paralı olarak uygulamaları da satın alabilirim, JB fln yapmayı düşünmüyorum.. önereceğiniz en sağlam ve en çok özeliği bulunan office programı hangisidir? (sadece bu uygulama için fiyat önemli değildir)

2) USB ve HDMI bağlantıları sanırım ilave adaptör alınarak sağlanabiliyor.. bu konu hakkında biraz bilgi istiyorum..

3) 3G için Vodafone düşünüyorum.. aslında yılların Turkcell kullanıcısıyım ancak Turkcell'de kota aşımından sonra hızın 5kpbs'ye düşmesi olayı beni düşündürdü.. Vodafone'da ise kota aşımından sonra 64kpbs'ye düşüyor.. yalnız fiyattan ya da kota aşımından sonraki hızdan ziyade 3G performansı benim için daha önemli, ne önerirsiniz?

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 3 Ağustos 2011; 6:22:23 >

• 1) birsürü office programı var kullanmam lazım hangisi hoşuna giderse..

2)usb bağlantısı felan orjinainde yok bilen birisi cevaplar sorunuzu

3)vodafone 3g al ben gayet hızlı kullanıyorum + çekme sorunu yaşamadım dağ bayır her yerde çekiyor maşallah
  • kamera connection kitinin içinden bir kart okuyucu adaptör ve bir usb adaptör çıkıyor.
    ama bununla harici disk falan bağlayamıyorsunuz. sadece kameradan veya iphone 4'den foto,videoları aktarmaya yarıyor.
    iş amaçlı kullanacaksınız çoğu projektörde vga girişi var o yüzden vga adaptörü almanız daha mantıklı gibi
  • VGA dışında kablosuz bağlantı için sanırım birde Apple TV almam gerekiyor doğru mudur?

bu arada Apple Store'dan hesabımı da açtım şimdi
  • bu arada bir şey daha sormayı unuttum.. bundan sonra çıkacak iPad'in daha yüksek çözünürlüklü ekranı olacağı fln söyleniyor.. iPad ile iPad 2 arasındaki farklar gibi ciddi farklar olur mu? eğer ciddi farklar olacaksa Eylül'de çıkacak olanı bekleyebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

bu arada bir şey daha sormayı unuttum.. bundan sonra çıkacak iPad'in daha yüksek çözünürlüklü ekranı olacağı fln söyleniyor.. iPad ile iPad 2 arasındaki farklar gibi ciddi farklar olur mu? eğer ciddi farklar olacaksa Eylül'de çıkacak olanı bekleyebilirim..

eylül'de felan çıkmayacak şubat-mart arası çıkacak illaki farklar olur.
  • o zmn beklemenin bir anlamı yok..
  • Apple in iWork yazılım kitini alabilirsiniz.icinde pages(word dengi),keynote(PowerPoint dengi) ve numbers(excel dengi) bulunur.tanesi AppStore da 9.99$dir.

3G için Vodafone cepnet alabilirsiniz,8tl.ancak 100 mb den sonra hızı 96kbps ye düşer.
    Veya Turkcell'in 1gb paketine bakabilirsiniz.iPad için özel paketlerde bireysellere ilk 3 ay %25,kurumsallara %50 indirim yapıyor.

iPad de USB bağlantısı sadece foto makinesinden foto importlamak için kullanılır.USB bellek vb. baglayamazsiniz.yerine dropbox öneririm.gerçi iOS 5 ile icloud gelince gerek kalmayacak.

HDMI ile mirroring yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zordion -- 19 Temmuz 2011; 21:35:18 >
  • anladım..

net konusuna gelince, Vodafone'dan aylık 29TL'ye 4GB'lık olan paketi alacağım sanırsam ama işte endişelerim var.. gerçi arkadaş sorunsuz çalışıyor demiş ama yine de aklımda soru işaretleri yok değil..

şu koca forumda sadece 2 kişi mi 3G'li iPad kullanıyor??? bilgi verecek olan yok mu arkadaşlar????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 19 Temmuz 2011; 22:55:14 >
  • güncel
  • millet bilgi vermek zorundaymış gibi bir tutum takınırsan daha çok güncel yazarsın bu topic'e.. benden söylemesi..
  • mesaj sayina bak, dedigin lafa bak.. ne kdr paylasim yaptinda kimi, neyle uyariyorsun? forumun amaci milletin cevap verip vermeme zorunlulugunun olup olmamasi degildir.. eger cevap vereceksen ver, vermeyeceksen kalabalik yapma..

surda "x mi? y mi?" diye sorsak 1000 tane msj gelir, kavga cikar.. forumun bu bolumunde adam akilli olaylari anlatip, yardimci olan, paylasim yapan birkac tane uyemiz ve bolum yetkilisi arkadaslarimiz var.. onlar gorup cevap verirler sen merak etme.. ben guncel yazmaya dwm edicem, sen rahatsiz olmaya dewam edersin artik!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 20 Temmuz 2011; 22:34:25 >
  • office uygulamaları mevcut, para ile bütün office dokümanlarını açan ve yaratan programlar var, quick office bu işi yapıyor bildiğim kadarıyla
    usb ipad de nerdeyse yok, sadece fotoğraf atarsın, yani flash bellek bağlayamazsın
    %90 iş hayatında kullanacağım diyorsan, veri transferi senin için çok önemli olmalı
    veri transferi ipad'de biraz sıkıntılı, kendi bilgisayarında sıkıntılı deği tabiki de, her bilgisayar da itunes yüklü olmayacaktır
    hdmi kablosu da alman lazım, sonuçta sunum yapmak için ipad'i bir ekrana bağlaman lazım,ipad'İn hdmi kablosuda bildiğim kadarıyla pahalı, piyasada sıradan bir hdmi kablosu 12 tl çünkü
    karar senin ipad de işini görür ama eğer ihtiyacın acil değilse bence biraz bekle, tablet piyasası şu an eğlenceye odaklanan ürünler yapıyorlar ama kesinlikle iş dünyasına odaklanan tabletler de yapacaklardır
  • Teşekkür ederim antonidas.

aslında belirtmem gereken ince bir detay olduğunu farkettim şimdi.. USB ile ilgili konuşacak olursam, ilerde belki bunun desteği gelir diye düşünüyorum.. HDMI olayına gelecek olursam da sunumdan ziyade işin geriye kalan %10'luk keyif kısmında "kullanımı mümkün müdür?" diye sormaktı..

daha çok gelen maillerdeki word, excel, power point tarzı dökümanları açmak, kaydetmek, gerekirse benim tarafımdan düzenlenip tekrar gönderilmesi, yepyeni bir döküman yaratmak vs... ana konu bu aslında.. tabii bunlar için etkin bir internet kullanmam gerekiyor.. o yüzden sormuştum Vodafone mu yoksa Turkcell mi diye..

tabii etrafımda iPad kullanan kullanan birkaç arkadaşım var (iş için değil) ancak Vodafone ile kullanan yok.. birde anlamadığım şey; neden iPad için daha yüksek kotalı internet seçenekleri çıkmıyor anlamış değilim.. neyse önemli değil, konumuzda bu değil..

yalnız bu veri aktarımı sıkıntılı dediğinizi biraz daha açarsanız sevinirim doğrusu.

tekrar teşekkürler..

• quote:

Teşekkür ederim antonidas.

aslında belirtmem gereken ince bir detay olduğunu farkettim şimdi.. USB ile ilgili konuşacak olursam, ilerde belki bunun desteği gelir diye düşünüyorum.. HDMI olayına gelecek olursam da sunumdan ziyade işin geriye kalan %10'luk keyif kısmında "kullanımı mümkün müdür?" diye sormaktı..

daha çok gelen maillerdeki word, excel, power point tarzı dökümanları açmak, kaydetmek, gerekirse benim tarafımdan düzenlenip tekrar gönderilmesi, yepyeni bir döküman yaratmak vs... ana konu bu aslında.. tabii bunlar için etkin bir internet kullanmam gerekiyor.. o yüzden sormuştum Vodafone mu yoksa Turkcell mi diye..

tabii etrafımda iPad kullanan kullanan birkaç arkadaşım var (iş için değil) ancak Vodafone ile kullanan yok.. birde anlamadığım şey; neden iPad için daha yüksek kotalı internet seçenekleri çıkmıyor anlamış değilim.. neyse önemli değil, konumuzda bu değil..

yalnız bu veri aktarımı sıkıntılı dediğinizi biraz daha açarsanız sevinirim doğrusu.

tekrar teşekkürler..

tekrar düşündüm de veri aktarmada bir sorun olmaz
    zaten 3g'li alacaksan internete her an ulaşabilirsin
    ilk olarak şöyle düşündüm
    diyelim ipad2 de bir dosya var ve bunu internetsiz herhangi bir bilgisayara aktarman gerekiyor, 3g den internete girip o kişinin mailine atabilirsin, ya da ipad üzerinden çalışırsın
    başkasının harici bellekteğinden bir dosya alman gerekebilir. işle ilgili dosyalar çok büyük olmayacağı için bir zahmet mail ile gönderiversin
    işte tekrar düşününce sorunlara bir çözüm bulunuyor
    kısaca veri aktarmada sıkıntı yaşamazsın, bir de klavye alırsan her işini rahatlıkla görebilirsin

• şirketlerin ipad e doğru kaydığı gerçeği var benim bildiğim bir kaç şirket çalışanlarına ipad dağıtıyor hatta büyüklerdende var sanırım böyle yapan garanti bankası yapması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas
    diyelim ipad2 de bir dosya var ve bunu internetsiz herhangi bir bilgisayara aktarman gerekiyor, 3g den internete girip o kişinin mailine atabilirsin, ya da ipad üzerinden çalışırsın
    başkasının harici bellekteğinden bir dosya alman gerekebilir. işle ilgili dosyalar çok büyük olmayacağı için bir zahmet mail ile gönderiversin
    kısaca veri aktarmada sıkıntı yaşamazsın, bir de klavye alırsan her işini rahatlıkla görebilirsin

aynen öyle.. işle ilgili dökümantasyonlarda beni en çok sıkıntıya sokacak olanlar belki power point sunumları olabilir, onlar da oyut itibari ile zaten word ve excel'den daha büyük ama çokta büyük olmuyorlar yani kotayı etkileceğini sanmıyorum.. 3G + WIFI alacağım zaten dediğiniz gibi.. e sürekli 3G kullanacak halimde yok... rahat rahat 4GB kota idare edebilir..

@achmaster: evet, şirketlerde tabletlere geçişler son zamanlarda yoğunlaşmış durumda..

şimdi aklımda olan bir soruyu daha sormak istiyorum arkadaşlar..

konu koruyucu - kılıf.. şu katlananlardan mı alsam yoksa direk arkasını koruyan tipte mi alsam karar veremiyorum.. koruyucu - kılıf konusunda da önerilerinizi bekliyorum.. bu konuda bir ana başlık var orayı inceledim ama hangisi daha mantıklı çözemedim.. açıkçası arkasının çizilmesini istemiyorum.. kullandığım iPod'un arkasını kutusundan çıkan suet kılıfla korumama rağmen ne yazık ki çizik doldu..

aslında koruyucu olarak düşünüyorum ama o da cihazın fazla ısınmasına neden olur mu onu bilemedim.. önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler

bu arada hoşuma gidenler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 21 Temmuz 2011; 2:41:43 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

aynen öyle.. işle ilgili dökümantasyonlarda beni en çok sıkıntıya sokacak olanlar belki power point sunumları olabilir, onlar da oyut itibari ile zaten word ve excel'den daha büyük ama çokta büyük olmuyorlar yani kotayı etkileceğini sanmıyorum.. 3G + WIFI alacağım zaten dediğiniz gibi.. e sürekli 3G kullanacak halimde yok... rahat rahat 4GB kota idare edebilir..

@achmaster: evet, şirketlerde tabletlere geçişler son zamanlarda yoğunlaşmış durumda..

şimdi aklımda olan bir soruyu daha sormak istiyorum arkadaşlar..

konu koruyucu - kılıf.. şu katlananlardan mı alsam yoksa direk arkasını koruyan tipte mi alsam karar veremiyorum.. koruyucu - kılıf konusunda da önerilerinizi bekliyorum.. bu konuda bir ana başlık var orayı inceledim ama hangisi daha mantıklı çözemedim.. açıkçası arkasının çizilmesini istemiyorum.. kullandığım iPod'un arkasını kutusundan çıkan suet kılıfla korumama rağmen ne yazık ki çizik doldu..

aslında koruyucu olarak düşünüyorum ama o da cihazın fazla ısınmasına neden olur mu onu bilemedim.. önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler

bu arada hoşuma gidenler:

smart cover güzel ama bence iyi bir koruma sağlamıyor, aletin bütün donanımı arkada, arkayı korumuyor ki
    smart cover ipad'i yazma ve stand konumu olarak sabitleyebiliyor
    alacağın kılıf bunları da yapabiliyorsa, smart covera gerek kalmaz

• Hocam biz burada ne anlatsak seni tatmin ermez,kafamda yine soru işareti var demişsin ozaman gideceksin media markt a cihazi inceleyeceksin bi guzel hosuna giderse alicaksin 3g konusuna gelince aşagi yukari hepsi ayni(vodafone-turkcell) buna siz karar vereceksiniz

Tesşekkurler
  • ewt smart cover.. ama dediğin gibi smart cover'ın ön camı korumak dışında bir işlevi yok.. bazı kılıflar var smart cover gibi iPad'in yazma ve stand konumunda tutan.. sanırım onlardan alacağım.. eBay'i karıştırıyorum 15 - 20 dakikadır çok güzel şeyler var..

@weslive: iPad'i biliyorum, kullanan arkadaşlarımda var zaten.. yani incelemesine inceledim.. sadece kendimce ufak ayrıntılarda soru işaretlerim var, onları da aklıma geldikçe sizlere soruyor ve cevaplarını alıyorum.. gerçekten sağolun

bu arada Vodafone ve Turkcell yorumların için teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 21 Temmuz 2011; 3:15:56 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.