Şimdi Ara

Galaxy S2 Custom Romların Kurulum Anlatım ve Paylaşımları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
18.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok güzel bir paylaşım olmuş.
    Romsuzda olmuyor beeee.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

custom rom yapmak için developer olman lazım yani geliştirici. onun içinde linux alt yapının iyi olması gerekli.

şahsen bende bu cihazdan olsa orjinal KF3 yüklerim ve onu kullanırım. custom rom yüklemek içinse resmi olarak kg2 nin çıkması baya bi zaman alacak gibi duruyor. odin ile yükleme yaptığında rom counter 1 atar bunu da unutma. bu da garanti olayında belki sorun çıkartabilir.

Teşekkür ederim. Artık ileride bakarım o rom işlerine. Belki de yeni nesil Galaxy S'de olur o. Bunun için daha önümde zaman olduğunu düşünüyorum. Hem de baya bir zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_42

Lite'ning Rom için 20.07.2011 itibariyle v3.1 XXKG2 sürümü yayınlanmış, linki aşağıda, bunu da eklerseniz seviniriz, çok derli toplu bir konu olmuş, teşekkürler.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1095274

v3.1 de yapılan değişiklikler
    20/07/2011
    CF-Root oxa KG2 kernel
    fully deodexed again
    overscroll glow
    crt effect
    extended power menu
    RTL language support
    fixed bluetooth audio
    sip over wifi and 3g
    new swype
    new market
    mms mod
    lag browser, just install whatever you like.

litening 3.1 romu maalesef xda ya bagis yapilamadan indirilemiyor acaba ne gibi bir gelisme varki bu kadar onem kazandi bu rom;

GALAXY S2 kullaanan arkadaslar; Android ozgurluk demektir, Android teknolojiye bir adim daha yakin olmak demektir, Android sinirlari yikmak demektir, Android Iphone katilidir, Android= Android'dir. Aman Original romda kalsin bozulur, cok para verdim, servise girmesin su olmasin. vs. lutfen elinizdeki cevhere bir bakin onu boynu bukuk birakmayin bu telefonla neler yapilir neler, bizzat ben bu telefonun irz..... oyle bir gectim ki hala ilk gunki gibi banamisin demedi, Ilk Android telefonum 2 hafta da bir cok bilgi sahibi oldum,

Tabiki yine sizin bileceginiz is parasini siz verdiniz ama bir dusunun telefonun hakkini verin, ben oyle yapiyorum. Bir cok rom kullanma sansini size hangi telefon veriyor !

saygilar

• Selam
    @extense Hocam,
    iyi yazmissin ama bence bu cihazin Custom Rom'a ihtiyaci yok, Elbette bende bir kacini denedim ama en verimli ve kullanisli olanlari Full Yazilimlar. unutmamak lazim ki cihaza mevcut kullanilan Full Rom'larin iki kati daha büyük olsa yine cihaz banamisin demiyor, hafiza yerleri tümüyle mükemel ölcülerde ve sıkıntı yasatmiyor. Sayet hafizadan dolayi sıkıntı verseydi bende custom rom ve ici bosaltilmis olani tercih ederdim fakat durum öyle degil cihaz bennce olmasi grektigi gibi ve full yazilimda kullanilmasinda tarafim,
    Ha! olagn üstü 1 Rom yapilir tamamen ayri 1 arayüz veya farkli ve ilk leri barindiran bir Rom olur ona bir sey diyemem.

kücük bir Not geceyim; bir cok arkadas ilgili ön bilgileri ve hangi yazilimin üzerine hangi yazilimin atilacagini tam cözmeden bu islere kalkisiyor ve sonuc olarak suan sorun yasamasada bir gün mutlaka kayalara carparlar. bana göre her farkli kernel'li 1 yazilim atilacagi zaman öncelikle ful format ve ardindan ilk önce tercih edilen Rom'un full olanini cihaza flaslmak ve daha sonra ayni kernel'e sahip custom rom'lar atilmali, bunu yapmak basta uyumsuzluktan kaynaklanabilecek asiri isinmalari ve özellikle bir cok programda kapanmaya zorla mesajini almamaniza iyi bir neden olur. Not'um ayni zamanda uyari niteliginde olmus oldu sayilabilir gerisi size kalmis
    Saygilar...

• quote:

Orijinalden alıntı: extense
    litening 3.1 romu maalesef xda ya bagis yapilamadan indirilemiyor acaba ne gibi bir gelisme varki bu kadar onem kazandi bu rom;

GALAXY S2 kullaanan arkadaslar; Android ozgurluk demektir, Android teknolojiye bir adim daha yakin olmak demektir, Android sinirlari yikmak demektir, Android Iphone katilidir, Android= Android'dir. Aman Original romda kalsin bozulur, cok para verdim, servise girmesin su olmasin. vs. lutfen elinizdeki cevhere bir bakin onu boynu bukuk birakmayin bu telefonla neler yapilir neler, bizzat ben bu telefonun irz..... oyle bir gectim ki hala ilk gunki gibi banamisin demedi, Ilk Android telefonum 2 hafta da bir cok bilgi sahibi oldum,

Tabiki yine sizin bileceginiz is parasini siz verdiniz ama bir dusunun telefonun hakkini verin, ben oyle yapiyorum. Bir cok rom kullanma sansini size hangi telefon veriyor !

saygilar

bağışla alakası yok üzerinde düzeltmeler yapıyorlar yazdığı gibi;

Fixing some bugs atm...
    please come back later

• şu anda önerebilceğiniz rom hangisi kg2 de yoksa kg1 vausmodlamı takılmak kg2 vausmod çkana kadar ?
  • ben lite rom kullanıyorum
    gerçekden çok stabil ve çok hızlı

bu sitede birçok rom mevcut
    http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-s2/
  • hocam cyanogen anlatımını da bekliyoruz ..
  • arkadaşlar şu anda bende kg2 yüklü ve orjnl rom war rootlu değil yani cyanogen mod yüklemem için hangi adımları takip etmem gerekiyor ?
  • konu güncellendi ve cyanogen rom yükleme anlatımı eklendi.

yüklemeye başlamadan önce anlatımları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.
  • Görselleride olsaydı keşke, ne yüklediğimizi bilseydik. XDA dan bakıyorum ama tüm romların görselleri yok.
  • yükleyenlerin katkılarını bekliyoruz
  • vallahi cm7 yüklemekten vazgeçtim biraz daha gelişene kadar tabi kg1 vausmoda devam anlatımın içinde teşekkürler
  • litening rom 4.0 yeni kerneli ile birlikte eklenmiştir.
  • hocam linte yıldızlr var
  • o da mı yasaklıymış ya

düzelttim teşekkürler
  • selam arkadaslar litenin romu kuramadım telefona şuan üzerinde 3.0 var 4.0 a yükseltmek istedim romu kurdum ama sürekli samsung keyboard hatası alıp durdum düzeltme ekinide hafıza kartına atıp cwm üzerinden flash update bölümünden fix dosyasını göstererek yüklememe rağmen yine olmadı telefon yeniden başladı ama hep samsung keyboard hatası vererek kapanma zorla diye uyarı verip durdu bende 3.0 a geri döndüm.daha açıklayıcı birşekilde anlatabilirseniz çok sevinirim.
    iyi günler
  • klavyeyi ingilizceye alarak bir dene.
  • Designgears'ın KG3 temelli Cognition 1.30 romunu kullanıyorum. Sade ve hızlı.

Flashable via ClockworkMod Recovery
    --/sbin cleanup on boot, and data permissions to fix bootloops and other wacky stuff
    custom kernel: (a ninphetamine kernel coauthored by Ninpo and netarchy)
    --v2.01 - More info here!
    based on I9100XXKG3
    rooted / deodexed / zipaligned
    sip over wifi and 3g
    accurate battery mod
    extended power options (no header)
    disable battery full notification/vibration
    ad blocking via hosts file
    htc headset support
    no ascending ringtone
    tv animation (disables smooth brightness changes)
    removed txt/mms/emails from call logs
    aosp wifi/data icons
    overscroll glow
    stay awake dev option
    specify default install location
    custom launcher layout and wallpaper
    enabled hidden wallpapers
    removed bootup sounds
    removed lots of bloatware (let me know about missing features)
    allow calendar week to start on any day
    updated system apps
    hacked camera (by Potatoman, silent edition)

• GingerTurkbey EXTREME eklenmiştir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.