Şimdi Ara

EFSANE TOPİC: ÖĞRENCİYE 2-3 BİN LİRAYA ARABA (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
38
Favori
109.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hadi hayırlısı hocam yakıtın çok iyi :) ayrıca diğer arkadaşlarımin dediği gibi bol fotoğraf istiyoruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O bile çok da, işte idare et 22 kuruş dediğin güncel fiyattan 10 litre yapar.

1.6 motorun 10 litre lpg yakması normal. Diyoruz anlatamıyoruz. Sanayi kafası ile böyle oluyor.

Eğer buji kabloların görüntü olarak yeni olsaydı. Buraya gelip soracaktın abi çok yakıyor diye.

Biz sana ateşlemeye baktırt diyecektik. Çok bilen ustalar, nesi varki bunun deyip kestirip atacaklardı.

Sende baktın olmuyo, bu taunuslar çok yakıyor deyip işin içinden çıkacaktın. Tofaş grubu da farklı değil ki.

Eski arabaya binen arkadaş, ateşleme sistemine parayı acımayacak.

Her iki yağ değişiminde. Buji, buji kablosu, tevzi makarası, distribütör kapağı değişecek. Ateşleme bobini elden geçecek. Gaz ayarı daima kontrol edilecek.

Yoksa haybeden benzinciye çalışır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ally_0607

quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

beyler canlandıralım şu konuyu biraz. Herkes tatile mi gitti ne yaptı

bizede bul bitane canlı kalsın

ayıbediyosun kardeşim. Almaya niyetli olanlar bana ulaşsınlar, kendime alıyomuşum gibi bulurum

ben granada veya bulabilirsem 0pel dipl0mat bekıy0rum varmı bildiğin biyerde
  • quote:

Arkadaşlar gaz beynini değiştirdim ya, dün bi ölçüm yapayım dedim ve ölçtüm 20 lira ile 90 km yol yaptım şehir içi :) hayret ettim yaa, milletin taunusu 30 kuruştan aşağı yakmaz, hatta taunuscuların hepsi 30-35 kuruş arası normaldir der, benim araba 22 kuruş yakıyor :) :) otosan-alman farkından mı, benim motorun çok iyi olmasınndan mı ya da benim kullanışımdan mı çözemedim. Ama acayip keyiflendim yaa :) aldığımda araba ş.içi 40 45 kuruş yakıyodu. Buji kablosu, hava filtresi, lpg beyni bitikti, yetmiyomuş gibi öyle bir gaz ayarı çekmişler ki hava ayarını dibine kadar kısmışlar motora lpg-hava karışımı yerine salt lpg gidiyodu. Eski sahibi hiç bakmamış yahu, adam yörüktü zaten, eşeğe biner gibi binmiş. Son 3 şey kaldı ondan sonra kaymak olacak, onları da 2 3 gün içerisinde hallettircem: fren, vites kolundaki boşluk, direksiyondaki boşluk.

Dedik Alman ford u bu.Başka bir şeye benzemez.3-5 e biz ne alsak birazda ondan bahset genç arkadaşım..

• quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

quote:

Arkadaşlar gaz beynini değiştirdim ya, dün bi ölçüm yapayım dedim ve ölçtüm 20 lira ile 90 km yol yaptım şehir içi :) hayret ettim yaa, milletin taunusu 30 kuruştan aşağı yakmaz, hatta taunuscuların hepsi 30-35 kuruş arası normaldir der, benim araba 22 kuruş yakıyor :) :) otosan-alman farkından mı, benim motorun çok iyi olmasınndan mı ya da benim kullanışımdan mı çözemedim. Ama acayip keyiflendim yaa :) aldığımda araba ş.içi 40 45 kuruş yakıyodu. Buji kablosu, hava filtresi, lpg beyni bitikti, yetmiyomuş gibi öyle bir gaz ayarı çekmişler ki hava ayarını dibine kadar kısmışlar motora lpg-hava karışımı yerine salt lpg gidiyodu. Eski sahibi hiç bakmamış yahu, adam yörüktü zaten, eşeğe biner gibi binmiş. Son 3 şey kaldı ondan sonra kaymak olacak, onları da 2 3 gün içerisinde hallettircem: fren, vites kolundaki boşluk, direksiyondaki boşluk.

Dedik Alman ford u bu.Başka bir şeye benzemez.3-5 e biz ne alsak birazda ondan bahset genç arkadaşım..

Bende merakla bekliyorum cevabını birde şu araba nasıl rengi çok hoşuma gitti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-emsalsiz-ford-20-m-69485410/detay

• bizim burda (konyada) 4-5 sokak yukarda tek kapısı var. hareket ettiğini görmedim, edeceğede benzemiyor. kahverengi.. atılmış gibi ama atılacak arabaya göre diri duruyor.. gelip geçerken hep dikkatimi çeker, şunun 0 olduğu zamanınlar genç olup bununla uzun yol yapmak vardı derim. :)

bence tek kapılarına bakın, çok daha güzel duruyor
  • konu çok güzel, baştan sona okudum da daha çok fotoğraf olsa daha iyi olur gibi. yani gezdiğin yerlerde 1-2 fotoğraf, tamirde 1-2 fotoğraf falan
  • depoyu dün fulledim 64 km yol yaptım, aynı istasyonun aynı pompasından bi daha fulledim 13.5 liralık lpg aldı, şehiriçi 21 kuruş ford taunus, bu kadarını beklemiyordum 30 kuruşa razıydım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

O bile çok da, işte idare et 22 kuruş dediğin güncel fiyattan 10 litre yapar.

1.6 motorun 10 litre lpg yakması normal. Diyoruz anlatamıyoruz. Sanayi kafası ile böyle oluyor.

Eğer buji kabloların görüntü olarak yeni olsaydı. Buraya gelip soracaktın abi çok yakıyor diye.

Biz sana ateşlemeye baktırt diyecektik. Çok bilen ustalar, nesi varki bunun deyip kestirip atacaklardı.

Sende baktın olmuyo, bu taunuslar çok yakıyor deyip işin içinden çıkacaktın. Tofaş grubu da farklı değil ki.

Eski arabaya binen arkadaş, ateşleme sistemine parayı acımayacak.

Her iki yağ değişiminde. Buji, buji kablosu, tevzi makarası, distribütör kapağı değişecek. Ateşleme bobini elden geçecek. Gaz ayarı daima kontrol edilecek.

Yoksa haybeden benzinciye çalışır...

22 kuruş çok mu yapma be üstad, araştırmacı bir kişiliğim vardır bindiğim her arabanın sahibiyle mutlaka konuşur bilgi edinirim, bindiğim focus'u olan taksiciler ş.içi 30 kuruştan bahsediyorlar. Arkadaşımın hyundai excel'i var 25 kuruş yakıyor, benim 1100 cc 750 kg pejom bile 195 yakıyodu, lada keza 21-22 kuruş yakıyodu, taunusun 21 22 kuruş yakması iyi anlamda anormallikler taşıyor, çünkü hiç bir ford az yakmaz, hiç bir taunusta 30 kuruşun altında yakmaz ama benim ki 21 kuruş yakıyor, anlamadım gitti. Hatta taunuscuların klişeleşmiş bir lafı vardır, ne yakıyor diye sorulduğunda, yüzlerini ekşiterek; tofaşla aynı aynı derler :) bugün en az yakan tofaş 25-30 kuruş arası yakar.

• yalnız bugün sanayiye gittim canım sıkıldı. araba frene basınca sağa çekiyodu, direksiyonda ki boşluğu zaten biliyosunuz, bide gaz beynini değiştirdikten sonra araba teklemeye başlamıştı. bunlar için gittim tanıdığımın çalıştığı dükkana. Sağolsun ilgilendi ilgilenmesine de hiç bir sorunumu çözmediğim halde 115 lira bayıldım. Mafsalın lastiği bitmiş mafsalı değiştirdik 35 lira, fren hortumunda patlak varmış değiştirdik 10 lira, arka fren merkezi bozulmuş değiştirdik 20 lira, bi de işçilik verdik 50 lira... ne boşluk gitti ne de frene basınca sağa çekmesi, çok yoğundu haftasonu diye pazartesi gel halledecem ben dedi inşaallah halleder. Avans ayarına baktı, rölantiyi yükseltti, teklemesi gitti ama bu seferde daha değişik bişey başladı motor freniyle yokuş aşağı giderken biraz sallantı yapıyo teklermiş gibi, debriyaja bastığımda geçiyo.
  • Ben de ünide okurken kendim Tipo almıştım.Param daha fazlaydı tabi,senin arabaların maliyeti daha az.

Aldığım araba bence çok çok temiz bir arabaydı,ama ona bile baya masraf ettim.Benim gibi kıl sürücüler eskiden uzak olmalı.Ya mesela arabadan bir tık sesi geliyordu,ön takımı yeniletiyordum.Neyse ki elimden iş geliyordu,parçası da ucuzdu da bana çok maliyeti olmadı.En çok alma ve satma kısmı zor bence.İnsan görüntüsünde değişik yaratıklarla uğraşıyorsun.

Valla ben senin durumunu yarı yarıya yaşamış biri olarak şu anki aklım olsa o paraya gider altın,borsadan kağıt filan alırdım Tercih meselesi ama bence bir düşün.
  • araç alındı ise başlığı revize et, kimse o kadar mesajı okumak zorunda değil
  • quote:

yalnız bugün sanayiye gittim canım sıkıldı. araba frene basınca sağa çekiyodu, direksiyonda ki boşluğu zaten biliyosunuz, bide gaz beynini değiştirdikten sonra araba teklemeye başlamıştı. bunlar için gittim tanıdığımın çalıştığı dükkana. Sağolsun ilgilendi ilgilenmesine de hiç bir sorunumu çözmediğim halde 115 lira bayıldım. Mafsalın lastiği bitmiş mafsalı değiştirdik 35 lira, fren hortumunda patlak varmış değiştirdik 10 lira, arka fren merkezi bozulmuş değiştirdik 20 lira, bi de işçilik verdik 50 lira... ne boşluk gitti ne de frene basınca sağa çekmesi, çok yoğundu haftasonu diye pazartesi gel halledecem ben dedi inşaallah halleder. Avans ayarına baktı, rölantiyi yükseltti, teklemesi gitti ama bu seferde daha değişik bişey başladı motor freniyle yokuş aşağı giderken biraz sallantı yapıyo teklermiş gibi, debriyaja bastığımda geçiyo.

Kardeş flashtan mı yoksa bundan mı daha çok memnun kaldın?Senin durumundayım okula gidip gelmek için alacağım bir tane inş. Eylül ekim ayında.2 seçenek var sadece.Biri flash diğeri taunus.Bunlardan en temizine ayıracağım bütçe 4 bin tl olacak veya 2 2.5'a dökülmüş bir araç alıp toplayacağım.Tabi şuan piyasalar da arttı güzün bakacağız artık.
    Bu arada taunusun diğer modellerini denedin mi?2.0 gls.gts 1.6gl.Aralarında ki farklar nelerdir.Birbirlerine göre artıları eksileri...

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgehannnn

quote:

yalnız bugün sanayiye gittim canım sıkıldı. araba frene basınca sağa çekiyodu, direksiyonda ki boşluğu zaten biliyosunuz, bide gaz beynini değiştirdikten sonra araba teklemeye başlamıştı. bunlar için gittim tanıdığımın çalıştığı dükkana. Sağolsun ilgilendi ilgilenmesine de hiç bir sorunumu çözmediğim halde 115 lira bayıldım. Mafsalın lastiği bitmiş mafsalı değiştirdik 35 lira, fren hortumunda patlak varmış değiştirdik 10 lira, arka fren merkezi bozulmuş değiştirdik 20 lira, bi de işçilik verdik 50 lira... ne boşluk gitti ne de frene basınca sağa çekmesi, çok yoğundu haftasonu diye pazartesi gel halledecem ben dedi inşaallah halleder. Avans ayarına baktı, rölantiyi yükseltti, teklemesi gitti ama bu seferde daha değişik bişey başladı motor freniyle yokuş aşağı giderken biraz sallantı yapıyo teklermiş gibi, debriyaja bastığımda geçiyo.

Kardeş flashtan mı yoksa bundan mı daha çok memnun kaldın?Senin durumundayım okula gidip gelmek için alacağım bir tane inş. Eylül ekim ayında.2 seçenek var sadece.Biri flash diğeri taunus.Bunlardan en temizine ayıracağım bütçe 4 bin tl olacak veya 2 2.5'a dökülmüş bir araç alıp toplayacağım.Tabi şuan piyasalar da arttı güzün bakacağız artık.
    Bu arada taunusun diğer modellerini denedin mi?2.0 gls.gts 1.6gl.Aralarında ki farklar nelerdir.Birbirlerine göre artıları eksileri...

benim aracım flash değildi, gtl idi. Renault 11 güzel arabadır ama tavsiyem flash rainbow modellerine bakmayınız, gts ve gtl lere bakınız, daha az yakıyor. Taunusa gelince aldığımdan beri 6 bin km yaptım, alırken yapılması gereken masraflar dışında hiçbir ekstra masrafı yok, yakıtı benim reno kadar olmasada rahatı daha fazla, daha kaliteli, daha güvenli daha zevkli, çekiş konusuna gelince sübap ayarım bozuk onu bi ayarlattırıyım ona göre bi kıyaslama yaparım, şuan için çekiş kaybım var ve teklemeyi de o yüzden yapıyor.

• Olympos'a gittim geldim akşama doğru 50 60 tane fotoğraf geliyor arkadaşlar :) balata değişimi hariç orunsuz bir yolculuktu, olympos civarı çok dağlık bir yer, toroslar nihayetinde :) bayağı dolaştım balata zaten eskimişti iyice bitti, dönüşte sorun yapmaya fren kısmaya başladı, bu yüzden yakıt artmaya ve çekiş azalmaya başladı, ıspartada sanayide değiştirttim toplam 50 liraya maloldu :)
  • aynen dostum böyle günden güne fotolar eklersen güzel olur , inş arabanın modelini yükseltmek nasip olur kısa sürede , çünkü çok güvenli bir araç değil
  • hadi bakalım bekliyoruz :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

quote:

antalyadan getirdim arabayı arkadaşlar, gaz almak dışında kesinlikle mola vermedim, tık demedi :) 76 ama çok diri, ufak tefek eksiklikleri var ama elime para geçtikçe yaptıracağım, ön düzen istiyor, buji ve buji kablolarının değişmesi lazım, vites kolunun değişmesi lazım, direksiyonda boşluk var, frenlerin elden geçmesi lazım, güzel bir de jant işte tamamdır. Bu haliyle 5 bine kadar vereceğim, dediğim masrafları yaparsam 6500-7000 den aşağı vermem, çünkü tam bir klasik

sana tek bi soru bu aracı 7 bin liraya satabilirmisin ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-parlement-mavisi-tertemiz-bir-klasik-50721211/detay

eleman yeni toplamış yazmış 6bin, benim aracımın toplanmaya ihtiyacı yok, orijinal haliyle ok gibi duruyor, ben toplamayacağım sadece azıcık bakım yapacağım, ön takım fren v.b jant alacağım. bende biliyorum biniciye satılmayacağını 7 bine 8 bine, hastasını bekleyecek, ayıptır söylemesi ben arabayı çok komik bir rakama aldım, 4 bine versem bile beni çok rahat kurtarır ama vermem kesinlikle, kendim binerim saklarım senelerce. çünkü 4 bine satsam tofaş mı alcam? 131 lere bakıyodum, sahibindeki ankarada bulunan tüm 131 lere gidip baktım bindim kullandım, hiçbiri benim taunusun yerini tutamaz, bu kadar iddialıyım. bu haliyle en son 5 bin, eğer ki masraf yaparsam 8 bin

İstemek farklı satmak ayrı .. Bu araca 50.000 TL de isteyebilirsin ama torunlarına kalsa dahi o fiyata satamazlar ;) her aracın bi piyasası vardır . sizin yüzünüzden piyasanın içine edildi . Adam 4 bine şahin alıyor 1.000 Tl harcayıp 9 Bin TL ye satmaya çalışıyor ..

• VE İŞTE RESİMLER

BUNLAR GEÇEN HAFTAKİ ANTALYA'YA GİDİŞİM

BU ANKARA GÖLBAŞI'NDAN

BUNLAR OLYMPOS'A GİTMEDEN ÖNCE ROT AYARI YAPTIRIRKEN

YOLA ÇIKMADAN ÖNCEKİ KM :)

VE OLYMPOS YOLCULUĞU BAŞLIYOR :)
    Afyon:

Afyon'a 20 km kala Köroğlu Beli'nde mola

VE ANTALYA'YI DA 30 40 KM AŞIP KEMER YOLU'NA ULAŞTIK

Çıralı Kavşağı'nda gözleme molası

Gözlemeciler :)

Ve Olympos :)

OLYMPOS'TAN ÇIRALI'YA GEÇTİK

Arkadaşlar bu ateş yer altından kendiliğinden çıkan gaz ile yanıyor, çok ilginç :) Turistler şiş yapıyordu bu ateşte :)

DÖNÜŞTE ANTALYADAN GEÇERKEN MOLA VERİP MANZARA İZLEDİK, MÜKEMMEL BİR YER ANTALYA GERÇEKTEN:

Isparta yolunda, Antalya'ya ait bir baraj:

GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ O DAĞLAR SAĞOLSUN BALATALARIMI BİTİRDİ, ISPARTADA BALATA DEĞİŞİMİ:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ally_0607 -- 4 Temmuz 2012; 14:56:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baskentkral

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

quote:

antalyadan getirdim arabayı arkadaşlar, gaz almak dışında kesinlikle mola vermedim, tık demedi :) 76 ama çok diri, ufak tefek eksiklikleri var ama elime para geçtikçe yaptıracağım, ön düzen istiyor, buji ve buji kablolarının değişmesi lazım, vites kolunun değişmesi lazım, direksiyonda boşluk var, frenlerin elden geçmesi lazım, güzel bir de jant işte tamamdır. Bu haliyle 5 bine kadar vereceğim, dediğim masrafları yaparsam 6500-7000 den aşağı vermem, çünkü tam bir klasik

sana tek bi soru bu aracı 7 bin liraya satabilirmisin ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-parlement-mavisi-tertemiz-bir-klasik-50721211/detay

eleman yeni toplamış yazmış 6bin, benim aracımın toplanmaya ihtiyacı yok, orijinal haliyle ok gibi duruyor, ben toplamayacağım sadece azıcık bakım yapacağım, ön takım fren v.b jant alacağım. bende biliyorum biniciye satılmayacağını 7 bine 8 bine, hastasını bekleyecek, ayıptır söylemesi ben arabayı çok komik bir rakama aldım, 4 bine versem bile beni çok rahat kurtarır ama vermem kesinlikle, kendim binerim saklarım senelerce. çünkü 4 bine satsam tofaş mı alcam? 131 lere bakıyodum, sahibindeki ankarada bulunan tüm 131 lere gidip baktım bindim kullandım, hiçbiri benim taunusun yerini tutamaz, bu kadar iddialıyım. bu haliyle en son 5 bin, eğer ki masraf yaparsam 8 bin

İstemek farklı satmak ayrı .. Bu araca 50.000 TL de isteyebilirsin ama torunlarına kalsa dahi o fiyata satamazlar ;) her aracın bi piyasası vardır . sizin yüzünüzden piyasanın içine edildi . Adam 4 bine şahin alıyor 1.000 Tl harcayıp 9 Bin TL ye satmaya çalışıyor ..

şahinlere 5 lira vermeyen de olur 15 lira veren de olur ama haketmediği paraya satılan tek tur olduğu kesin

en buyuk özelliğide insanların ismini yerli olarak gordugunden ama 70 li yılların teknolojisine lastik parası dahi verilemiyeceğini öğrenemediler Sene 2012 oldu 10 yıl önceden çoktan uretimden kalktı .

Yine de meraklıları alıp uçuk fiyatlar harcıyor şahinlere işin ilginç tarafı sahibinden deki ilan sayısı bile yeterli ve çoğu da fazla kalmıyor ilanda nedense hemen satılıyor ...

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.