Şimdi Ara

Twitter’dan saniye başına yeni Tweet rekoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Twitter’dan saniye başına yeni Tweet rekoru

140 karakterlik mesaj sınırlamasına rağmen dünyanın en çok kullanılan iletişim sitelerinden biri olan Twitter günde atılan 350 milyar Tweet ve 200 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile önemli bir adımı geride bırakmıştı.

Twitter konusunda en çok merak edilenlerden birisi de saniyede gönderilen Tweet sayısı. Önemli spor müsabakaları veya dünyayı sarsıcı gündemlerde saniye başına gönderilen Tweetlerde rekor sayılara ulaşılıyor. Özellikle ABD ve Japonya’daki Twitter kullanıcıları ezici bir hıza sahip.

Dün oynanan FIFA Bayanlar Dünya Kupası finali ABD-Japonya maçında da herkes yeni bir rekor bekliyordu. Beklenen oldu ve Twitter dün yayınladığı bir mesajda final maçında gönderilen saniye başına Tweet sayısının 7196 olduğunu açıkladı. Paraguay-Brezilya maçında ise 7166 olarak gerçekleşti.

Rekorun en ilginç tarafı ise ilk kez bir bayanlar final maçında bu kadar ilgi olması. Daha önce genelde erkeklerin spor müsabakaları fazla ilgi görürdü. Bunda şüphesiz ABD ve Japonya finali olmasının da büyük payı var.

Bundan önceki rekor Japonya’da 2011 yılına girilirken atılan kutlama mesajlarıyla saniyede 6939 Tweet ile gerçekleşmişti. ABD’de ise Ladin’in öldürüldüğünün açıklanması anlarında 5106 Tweet ile rekor kırılmıştı.

Twitter küçük boyutuna rağmen her gün büyümeye devam ediyor. 5. yaş gününü kutlayan mikroblog sitesi ilk yayına başladığı gün sadece 224 Tweet görebilmişti. Şimdi ise bir günde kazanılan üye sayısı 600 000’e ulaşıyor.

• Herkes spiker/muhabir olmuş arkadaş.
  • biride dh nın sanıyede ne kadar konu açılıyo onu hesaplasın !!!
  • şu twitter ne ben halen bilmiyorum :S
  • Saniyede 7196 twit tüm gün boyunca atılsa günde 621 milyon twit eder. Haberde ise günde 350 milyar tweet atılan diyor. Hiç haber yaparken bir hesap yapmıyorlar mı, veya yapıyorlar da yanlış mı yapıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

Saniyede 7196 twit tüm gün boyunca atılsa günde 621 milyon twit eder. Haberde ise günde 350 milyar tweet atılan diyor. Hiç haber yaparken bir hesap yapmıyorlar mı, veya yapıyorlar da yanlış mı yapıyorlar?

maç sırasında saniyede 7196 twit demiş bütün gün boyunca değil.90dk+15dk aradan hesaplarsak daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raimaster

quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv Saniyede 7196 twit tüm gün boyunca atılsa günde 621 milyon twit eder. Haberde ise günde 350 milyar tweet atılan diyor. Hiç haber yaparken bir hesap yapmıyorlar mı, veya yapıyorlar da yanlış mı yapıyorlar?
    maç sırasında saniyede 7196 twit demiş bütün gün boyunca değil.90dk+15dk aradan hesaplarsak daha doğru olur.

eklemeyi unuttum maç uzadığı ve penaltılara gittiğin için 150 dk deyebiliriz kabaca.
  • @raimaster

İyi güzelde ben de zaten maç boyunca atılan tweet aynı yoğunlukta gün boyunca atılsa diye yazmışım. Haberde bir de günde 350 milyar tweet atılıyor dşyor. OK ?
  • Muhtemelen 350 milyondur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackboard

şu twitter ne ben halen bilmiyorum :S

Anladığım kadarıyla söyleyeyim bende, facebookta @Tuvalet fln yazıyorlar ya işte twitter sadece bu işi yapıyor. Anlık durum güncellemesi mantığı yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frankz

quote:

Anladığım kadarıyla söyleyeyim bende, facebookta @Tuvalet fln yazıyorlar ya işte twitter sadece bu işi yapıyor. Anlık durum güncellemesi mantığı yani.

Hey Allah'ım insanlar ne durumlara düşmüş :S gerçekten @Hela yazan var mı ? Hayır ben facebook kullanıyorum aktif olmasada orada görmedim @xxx @xxx yazan.
    Valla milyon olsun milyar olsun sayı yinede büyük.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frankz

quote:

Hey Allah'ım insanlar ne durumlara düşmüş :S gerçekten @Hela yazan var mı ? Hayır ben facebook kullanıyorum aktif olmasada orada görmedim @xxx @xxx yazan.
    Valla milyon olsun milyar olsun sayı yinede büyük.

maalesef var. benim bir hesabım var twitterde, fakat sadece tv programlarının twitter hesaplarına yazmak için üyeyim.

mesela disko kralında okan bayulgenin twitterine yazınca canlı yayında bakıyor fln iyi oluyor o bakımdan.

• http://www.webrazzi.com/wp-content/uploads/2011/07/Twitter_200_milyon_ig.jpg

Webrazzide haberi çıktı. Günde 200 milyon tweet barajını geçmişler. 350 milyar tweet şeklinde de bilgi var. Bu da 200 milyon tweet'in ulaştığı hesap sayısı x gönderilen tweet oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.