Şimdi Ara

Kerbal Space Program (2015) [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
18
Favori
46.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de yeni 24.2.... indirdim, fakat nedense oyun bir süre sonra atıyor. Bir bilginiz var mı sebei ve çözümü hakkında.
  • allahını seven biri şu oyunu bana öğretebilir mi ? mekik tasarlayamıyorum, yörüngeye giremiyorum, ayarlayamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: xlym

allahını seven biri şu oyunu bana öğretebilir mi ? mekik tasarlayamıyorum, yörüngeye giremiyorum, ayarlayamıyorum

sabırlı olmak lazım. youtube'da "grireis"in videoları izle, başlangıç için tek türkçe kaynak. olayın temelini kavraman 3-5 gününü alabilir. Zira parçalar çok yapılması gereken şeyler çok, dinamikler az biraz fizik bilgisi, yorumu istiyor. Hepsine bir anda "call of duty" oynar gibi adapte olamıyorsun. Biraz (fazla) zaman ayırman gerek. ben sınavımdan dolayı 6 ay ara verdim, unutmuşum oynamayı şimdi tekrar adapte olmaya çalışıyorum.

İleri düzey oyun becerisi içinse youtube'da "scott manley"in videolarını tavsiye edebilirim.

• scott manley bu işin piridir. izlemek lazım.
  • Bu oyunda ağırlık merkezi herşeydir sakın unutmayın Merak ettiklerinizi özel mesaj ile atabilirsiniz.
  • arkadasin gazina gelip Ldim 20 liraya uzun zamandir korsan oynuyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • loses kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın :)

Oyunu oynayan arkadaşları facebook grubuna bekleriz. KSP için Türk topluluğu oluşmasını arzu ediyoruz.

https://www.facebook.com/pages/Kerbal-Space-Program-T%C3%BCrkiye/707503885975354?ref=ts&fref=ts

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 6 Kasım 2014; 19:18:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Oyun Humble Bundle'da indirimde.

https://www.humblebundle.com/store/p/kerbalspaceprogram_storefront

Ah be hocam keşke daha önce görseydim bunu. Philae'yi 67p'ye kondurunca adamlar, oyunu çok oynayasım geldi. Orjinal alayım dedim bari tonla mod gördüm internette. En son aya 1 araç yollamıştım kalmıştı öyle, şimdi modlarla beraber oyunu kavramayı düşünüyorum. Youtube videosu izlerim artık yukarda demiş arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gerçek güneş sistemindeki gezegenler + gerçek boyut ve mesafeler + gezegenlerin bulutları

Tüm bunlar için yüklemem gereken modları söyleyebilecek olan var mı? Hatta yüklemem gerekenlerin linklerini verecek biri çıkarsa çok makbule geçer gerçekten. KSP forumunda real solar system diye bi mod buldum ama nasıl yüklücem bi türlü anlayamadım. 50 tane link var modun forumunda
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    yapman gereken iki şey var.

1. şunu indirip gamedata klasörüne aç.

2. istediğin kaplama çözünürlüklerinden birini indir ve yine gamedata klasörüne aç.
    8192x4096
    4096x2048
    2048x1024

• quote:

Orijinalden alıntı: mahfuzalbayrak

yapman gereken iki şey var.

1. şunu indirip gamedata klasörüne aç.

2. istediğin kaplama çözünürlüklerinden birini indir ve yine gamedata klasörüne aç.
    8192x4096
    4096x2048
    2048x1024

bunu yaptım ama mesela KSC ekranına geldiğimde gölgeler bozuk gözüküyor. gökyüzü simsiyah gözüküyor filan. yapmam gereken buyduysa heralde diğer modlarım sıkıntı çıkardı o halde.

Bir de gezegenlerin uydusu etrafında döndüğü gezegenin ekvatoru etrafında değilde 40-45 derece gibi çok yüksek açılı yörüngelerde dönüyorlar. gerçekte ekvator etrafında dönmeliler diye biliyorum. bu normal mi acaba. bu modu kullanan var mı?

• hort

byler bu mechjebi nasıl kullanacağım ya biri anlatabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ninja törtıl

hort

Şu an oyun açık değil, bu sebeple yazılışında hata olabilir, siz tamamlarsınız.

Ascent Guindence kısmından; aracın ne kadar uzaklıkta yörüngeye oturmasını istiyorsanız, o değeri km cinsinden yazıyorsunuz ve "enable ....." tıklayın, gerisini otomatik pilot hallediyor.

Yörüngede her hangi bir araçla buluşmak için "randezveus ...." kısmına tıklayın; hedef aracınızı map (M) seçin ve gerisini otomtik pilot halletsin.

Hedef araca yaklaştınız, "docking port ...." kısmından, hedef aracın dockport' unu seçip "set as target" dediğinizde gereken yapılıyor ama oldukça uzun sürüyor ya da ben daha çözemedim bu olayı.

"Land is ...." kısmında yer yüzüne ya da yörüngesinde olduğunuz gezegene, ister koordinatları girerek, ister "pick up to map" kısmından yer işaretleyerek aracı yüzeye indiriyorsunuz.

"Smart ASS" kısmındaysa hedef, node gibi seçtiğiniz hedeflere hızlı yönlendirme ve orada sabit tutma sağlanıyor ancak otomatik pilot devredeyken bu kısımda manuel kontrolden çıkıyor.

Aklıma gelenler bunlar, oynadıkça not alırım, yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

quote:

Orijinalden alıntı: ninja törtıl

hort

Şu an oyun açık değil, bu sebeple yazılışında hata olabilir, siz tamamlarsınız.

Ascent Guindence kısmından; aracın ne kadar uzaklıkta yörüngeye oturmasını istiyorsanız, o değeri km cinsinden yazıyorsunuz ve "enable ....." tıklayın, gerisini otomatik pilot hallediyor.

Yörüngede her hangi bir araçla buluşmak için "randezveus ...." kısmına tıklayın; hedef aracınızı map (M) seçin ve gerisini otomtik pilot halletsin.

Hedef araca yaklaştınız, "docking port ...." kısmından, hedef aracın dockport' unu seçip "set as target" dediğinizde gereken yapılıyor ama oldukça uzun sürüyor ya da ben daha çözemedim bu olayı.

"Land is ...." kısmında yer yüzüne ya da yörüngesinde olduğunuz gezegene, ister koordinatları girerek, ister "pick up to map" kısmından yer işaretleyerek aracı yüzeye indiriyorsunuz.

"Smart ASS" kısmındaysa hedef, node gibi seçtiğiniz hedeflere hızlı yönlendirme ve orada sabit tutma sağlanıyor ancak otomatik pilot devredeyken bu kısımda manuel kontrolden çıkıyor.

Aklıma gelenler bunlar, oynadıkça not alırım, yazarım.

bende mehcjeb gözükmüyor. nasıl kuracağım. teşekkürler

• İnternetten elinizdeki oyunun sürümüne uygun mechjeb' i bulup, indirin. İçerikteki dosyaları, "GameData" klasörünün içersine atın. Oyunda aktif olması için ya SAS modülü, ya kokpit ya da mechjeb parçalarından birisini takmanız gerekiyor. Bu da oyunun sürümüne göre değişiyor, mesela 0.25 sürümünde kullandığım mechjeb sas ya da kokpitle çalışmıyor. Parçalarından birisini takmam gerekiyor -kokpit kısmında tepesinde göz olan bir pod veya "control" bölümünde uzaktan kumandalı oyuncakların kumandasına benzer bir araç-, taktıktan sonra mekik inşa sırasında sağ üstte yazı belirir zaten.

Uçuş sırasında da yukarıda da belirttiğim gibi ayarları yaparsınız.

Yörüngeye oturma, bir başka istasyon veya mekikle birleşme, yüzeye inme, Mun gibi yakın uydulara gitme...

Fakat ben hâlâ Duna gibi gezegenlere gidebilmek için mechjeb' i etkili kullanamıyorum. Gidiyorum gitmesine ancak her uçuşum başarılı olmuyor.

Videolarda yazan bir program var, aradım, bulamadım maalesef.

Bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

İnternetten elinizdeki oyunun sürümüne uygun mechjeb' i bulup, indirin. İçerikteki dosyaları, "GameData" klasörünün içersine atın. Oyunda aktif olması için ya SAS modülü, ya kokpit ya da mechjeb parçalarından birisini takmanız gerekiyor. Bu da oyunun sürümüne göre değişiyor, mesela 0.25 sürümünde kullandığım mechjeb sas ya da kokpitle çalışmıyor. Parçalarından birisini takmam gerekiyor -kokpit kısmında tepesinde göz olan bir pod veya "control" bölümünde uzaktan kumandalı oyuncakların kumandasına benzer bir araç-, taktıktan sonra mekik inşa sırasında sağ üstte yazı belirir zaten.

Uçuş sırasında da yukarıda da belirttiğim gibi ayarları yaparsınız.

Yörüngeye oturma, bir başka istasyon veya mekikle birleşme, yüzeye inme, Mun gibi yakın uydulara gitme...

Fakat ben hâlâ Duna gibi gezegenlere gidebilmek için mechjeb' i etkili kullanamıyorum. Gidiyorum gitmesine ancak her uçuşum başarılı olmuyor.

Videolarda yazan bir program var, aradım, bulamadım maalesef.

Bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

teşekkür ederim

• aalpan A kullanıcısına yanıt
    hocam şu beyaz podumu takacağım. resources den mi yapcağım ya
  • Bu oyunun versiyonu, sağ altta dikdörtgen alan içerisinde.
    https://store.donanimhaber.com/f5/3f/51/f53f5145592eaa35079143ebdb149567.jpg

Bu ilk sekmede size bahsettiğim üzerinde göz olan pod.
    https://store.donanimhaber.com/99/79/c2/9979c238ec90bcf55e803c2cef493566.jpg

Bu da "control" sekmesinden sizin yaptığınız mekiğe takacağınız kontrol.
    https://store.donanimhaber.com/7c/7b/7c/7c7b7ca8cab3d70cd4364fba7305b0e7.jpg

Göz şeklinde olanı taktığınızda bir sorun yok fakat; alttaki kumanda şeklinde olanı taktığınız yere dikkat edin. Aracın en üzerine taktığınızda yönleri bu konuma okuma yapıyor ve yörüngeye yerleşmek için kalktığınızda hüsrana uğruyorsunuz.

Size söylemeyi unuttum, sağ üstte mechjeb simgesinden istediğiniz seçenekleri kullanabilirsiniz.

• quote:

Bu oyunun versiyonu, sağ altta dikdörtgen alan içerisinde.
    https://store.donanimhaber.com/f5/3f/51/f53f5145592eaa35079143ebdb149567.jpg

Bu ilk sekmede size bahsettiğim üzerinde göz olan pod.
    https://store.donanimhaber.com/99/79/c2/9979c238ec90bcf55e803c2cef493566.jpg

Bu da "control" sekmesinden sizin yaptığınız mekiğe takacağınız kontrol.
    https://store.donanimhaber.com/7c/7b/7c/7c7b7ca8cab3d70cd4364fba7305b0e7.jpg

Göz şeklinde olanı taktığınızda bir sorun yok fakat; alttaki kumanda şeklinde olanı taktığınız yere dikkat edin. Aracın en üzerine taktığınızda yönleri bu konuma okuma yapıyor ve yörüngeye yerleşmek için kalktığınızda hüsrana uğruyorsunuz.

Size söylemeyi unuttum, sağ üstte mechjeb simgesinden istediğiniz seçenekleri kullanabilirsiniz.

hala olmuyor.

teşekkür ederim yinede

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.