Şimdi Ara

Kerbal Space Program (2015) [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
18
Favori
46.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aalpan

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Ne demek indirdiğinizi anlamadım kusura bakmayın.

Sanırım mimikler kullanmadığımdan dolayı sert bir mesaj gibi göründü. Yardımınız için teşekkür ederim sevgili kardeşim, kusurluk bir şey yok ki kusura bakayım. Rahat olunuz lütfen.

Akşama bakacağım, yapamazsam soluğu yine burada alırım.

Yok yok estağfurullah Benim algı kapalı nedense bu aralar. Her türlü sorunuzu elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
  • demoyu bi deneyim sonra full sürümünede bakarım
  • adamlar aya gidiyor ben roket bile yapamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawxtrmelih

adamlar aya gidiyor ben roket bile yapamıyorum

Abi önce en soldaki sekmeden bir tane kokpit koy, altına ikinci sekmedeki turuncu büyük yakıtı koy, sonra altına yine ikinci sekmeden "mainsail" adlı motoru koy. İlk roket hazıır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orda carrer ve sandbox denen şıklar var acaba hangisini seçeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ninekorkut -- 5 Şubat 2014; 17:23:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawxtrmelih

orda carrer ve sandbox denen şıklar var acaba hangisini seçeceğim

Sandbox iyidir
  • Beyler bu MechJeb kullanımı hiç bilmeyen için iyi anlatan bir kaynak varmı.. yada siz anlatabilirmisiniz
  • arkadaşlar bana biri ayın yörüngesine oturmayı anlatabilir mi ?
  • Mechjeb acayip yararlı bir olay. Gerçek hayatta da böyle oluyor, her şeyi bilgisayarlar hesaplıyor, astronotlar sadece tuşa basıyor.

İlk 2 mekiğini dünya yörüngesine oturttum. Yani ilkini oturttum, sonra diğerini ona birleştirdim. Paneller açık şekilde dolanıyorlar yukarıda. Bir de bunun araştırma vs. de varmış ama anlamadım onu. Çözerim yakında. Şimdiki hedefim ay yörüngesine oturtmak; sonra bir tane daha yollayıp birleştiririm. Sonra da ay yüzeyine oturturum. Zamanla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler ben oyunu zamunda üzerinden indirdim öyle göz atmak için biraz sevdim ancak şöyle bi sıkıntım var mechjeb kurdum roketin üstünede yerleştirdim ancak fırlatma rampasında arayuzde bi türlü gözükmüyor yörüngede bi istasyon parçası var onu target yapıyorum tekrar mj e geliyorum çift tıklayınca no target dio
    hadi bunu geçtim manuel docking yapıyım diom bi türlü diğer istasyonu yakalayamıom şu an 2 tane istasyon parçası aynı yörüngede ve neredeyse yörüngeyi yarıya bölmüş şekilde dolanıyolar bunları nasıl yakınlaştıracam veya yörüngeyi bozmadan yörünge üzerinde nasıl hızlanacam,veya docking işlemlerinde diğer geminin fırlatma rampasına pozisyonu nasıl olacak ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leave'me-Alone

beyler ben oyunu zamunda üzerinden indirdim öyle göz atmak için biraz sevdim ancak şöyle bi sıkıntım var mechjeb kurdum roketin üstünede yerleştirdim ancak fırlatma rampasında arayuzde bi türlü gözükmüyor yörüngede bi istasyon parçası var onu target yapıyorum tekrar mj e geliyorum çift tıklayınca no target dio
    hadi bunu geçtim manuel docking yapıyım diom bi türlü diğer istasyonu yakalayamıom şu an 2 tane istasyon parçası aynı yörüngede ve neredeyse yörüngeyi yarıya bölmüş şekilde dolanıyolar bunları nasıl yakınlaştıracam veya yörüngeyi bozmadan yörünge üzerinde nasıl hızlanacam,veya docking işlemlerinde diğer geminin fırlatma rampasına pozisyonu nasıl olacak ???

-Sağda bir çıkıntı var mechjeb yazan. Onu mu kastettin bilmiyorum.

-İstasyona birleştirmek için ben ilk önce yörüngeye oturtuyorum mekiği. Sonra "randezvous autopilot" ile diğer mekiğin 50m yakınına götürüyorum ama bu yörüngeye oturttuktan sonra biraz uzun sürüyor. Oyuna göre 7-8 gün. Sonra "docking autopilot" ile diğer istasyonun bir dock'unu seçiyorum ve kendisi birleştiriyor.

Ama dikkat etmen gereken 2 önemli şey var. Yörüngede istasyonları kesistirmek için yeterli sıvı yakıtın ve docking yaparken kullanılacak yeterli monopropellant'ın olmalı. RCS için thruster da koymak gerek. 4 veya uydu büyükse 8 tane koysan yeter. Hani şu 5 başlı olanlardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sosisli Süt

quote:

beyler ben oyunu zamunda üzerinden indirdim öyle göz atmak için biraz sevdim ancak şöyle bi sıkıntım var mechjeb kurdum roketin üstünede yerleştirdim ancak fırlatma rampasında arayuzde bi türlü gözükmüyor yörüngede bi istasyon parçası var onu target yapıyorum tekrar mj e geliyorum çift tıklayınca no target dio

-İstasyona birleştirmek için ben ilk önce yörüngeye oturtuyorum mekiği. Sonra "randezvous autopilot" ile diğer mekiğin 50m yakınına götürüyorum ama bu yörüngeye oturttuktan sonra biraz uzun sürüyor. Oyuna göre 7-8 gün. Sonra "docking autopilot" ile diğer istasyonun bir dock'unu seçiyorum ve kendisi birleştiriyor.

Ama dikkat etmen gereken 2 önemli şey var. Yörüngede istasyonları kesistirmek için yeterli sıvı yakıtın ve docking yaparken kullanılacak yeterli monopropellant'ın olmalı. RCS için thruster da koymak gerek. 4 veya uydu büyükse 8 tane koysan yeter. Hani şu 5 başlı olanlardan.

evet videolarda o çıkıntı varda bende yok sorun o dostum bende gelmiyor o kısım ben zamundadan indirdim onla alakalı olabileceğini sanıyorum,yeterli yakıtla çıkıyotum yörüngeye oturuyorumda diğer istasyonu yakalayamıyorum bu işi manuel olarak yapan nasıl yapıyor sanırım diğer istasyon benden uzaktayken ben havalanıyorum tepemde olduğundada kaçırdım bi sefer gene tutturamadık :D

• quote:

quote:

quote:

evet videolarda o çıkıntı varda bende yok sorun o dostum bende gelmiyor o kısım ben zamundadan indirdim onla alakalı olabileceğini sanıyorum,yeterli yakıtla çıkıyotum yörüngeye oturuyorumda diğer istasyonu yakalayamıyorum bu işi manuel olarak yapan nasıl yapıyor sanırım diğer istasyon benden uzaktayken ben havalanıyorum tepemde olduğundada kaçırdım bi sefer gene tutturamadık :D

Manuel yapmak acayip zor ya. Diyorum ya, gerçek hayatta da bunları bilgisayarlar hesaplıyor, astoronitlar sadece çıkan verileri giriyorlar diye

Mechjeb zımbırtısını koyduğunu söylüyorsun, mechjeb klasöründe atmayı unuttuğum veya yanlış yere attığın şeyler olabilir mi bir bak bence.

Ekran çözünürlüğün tam mı? Sağdan soldan kaçırma yapmıyor yani?

• Kerbal Space Program (2015) [ANA KONU]
    Beyler ayda yavaş yavaş üs kurmaya başladım ancak bazı sorunlarım var.

Aya bayrak dikemiyorum nedense ve birde oyunda istediğimiz zaman kayıt yapmamızı sağlayan bir tuş varmış hangi tuş o bulamadımda?

Bu arada Mechjeb kullanmıyorum.

Beyler biraz baktım f5 ve f9 basınca kayıt yapılıyor diyor ama yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeraltofRivia -- 16 Şubat 2014; 17:01:12 >
  • GeraltofRivia kullanıcısına yanıt
    astronotun üstüne sağ tıkla ve plant flag'a tıkla.

f5 tuşu quick save yapıyor. f9'a basılı tutarsan en son quick save yükleniyor.
  • her türlü sorunuzu cevaplayabilirim. zamanım olsa bir guide yapardım ama zamanım yok.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Manuel yapmak acayip zor ya. Diyorum ya, gerçek hayatta da bunları bilgisayarlar hesaplıyor, astoronitlar sadece çıkan verileri giriyorlar diye

Mechjeb zımbırtısını koyduğunu söylüyorsun, mechjeb klasöründe atmayı unuttuğum veya yanlış yere attığın şeyler olabilir mi bir bak bence.

Ekran çözünürlüğün tam mı? Sağdan soldan kaçırma yapmıyor yani?

ekran 1204*768 de oynuyorum tam yani normaldede dediğin gibi değerleri yukluolar koy gitsin de :D bende mj geleydi eyiydi,şimdi yeniden indirip attım mj ama sonuç aynı neyse yardımın için sağol bende istasyon kurmak yerine diğer gezegenlere gidiyim :D

• arkadaşlar youtube üzerinde baktıysanız Türk olarak bu oyunu videoya çeken kimse yok rastgele bulduğum bu arkadaş sağolsun tamda aradığımız şeylere kılavuz videolar çekmiş

KILAVUZ 1 roket nasıl yapılır
    http://www.youtube.com/watch?v=Z78v5HltNwk

KILAVUZ 2 yörünge-orbit
    http://www.youtube.com/watch?v=nRZ8FkLLBKM

KILAVUZ 3 yakıt sistemi-asparagus(büyük mekiklerde çok işe yarıyor)
    http://www.youtube.com/watch?v=OLkPn2a9lJU

KILAVUZ4 docking işlemi
    http://www.youtube.com/watch?v=7wFbd7odL0Q

not: mechejeb kullanmamıştır.
    inşallah faydalı olur

• adamlar bi 0.24 çıkartmadı. 2 ayı geçti neyi bekliyorlar anlamış değilim.
  • bilader ustaya parayı iş bitmeden vermicen mantığı burda karşımıza çıkıyor. bastık parayı, bastık parayı şimdi bekle ki adamlar iş yapsın.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.