Şimdi Ara

EPSON MÜREKKEP PED RESETLEDİM YAZICI KARTUŞLARI TANIMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
15.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir Arkadaşın yazıcım epson sx610fw mürekkep pedin sayacının dolmasıyla birliktearkadaş tavsiyesi ile mürekkep pedi resetlemek için Adjustment for Epson 1.1 denen programı yükledim mürekkep ped sıfırlandı fakat yazıcı kartuşları tanımıyor. kartuşlar T0711-T0712-T0713-T0714 dü şimdi 101-102-103-104 yazıyor birşey yazdırmaya kalkıyorum
    [simage]]http://i54.tinypic.com/141l46g.jpg[/simage] bu hatayı alıyorum yazıcı panelinden fabrika ayarlarını yükle dedim ama hiç etkisi olmadı.
    Belki benim gibi aynı şey başına gelen arkadaşlar varsa sorunun çözümünü paylaşırlarsa çook sevinirim

Kullandığım program Adjustment for epson programdan ayarlar geri alınamazmı? yada yazıcı ilk ayarlarına dönmesi için ne yapabillrim. Lütfen Yardım edin.

Program ingilizce fakat ayarların geri alınabileceği bir menü var sanırım ama bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plusdefence1011 -- 16 Temmuz 2011; 8:06:11 >

• resetleyici programla, pad resetleme işlemi haricinde başka bir işlem yaptınız mı?Eğer yaptıysanız durum vahim olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

resetleyici programla, pad resetleme işlemi haricinde başka bir işlem yaptınız mı?Eğer yaptıysanız durum vahim olabilir...

Tam hatırlayamadım ne yaptığımı yani yazıcı cort mu oldu. Adjustment epson Programında geri alma işlemi filan yok mu?
  • plusdefence1011
    Sizin yazıcının modeli değişmiş anladığım kadarıyla sx510w olmuş olabilir çünkü aynı olay 2008 de benimde başıma gelmişti yazıcımın hem modeli değişti model değişince kartuşta değişti haliyle. Şuan kullandığınız programla değiştiremezsiniz yani ilk haline gelmez hep aynı modeli yazacak program yazıcınıza
    bende çok uğraştım hatta aynı yazıcıdan birtane daha aldım eski yazıcıyı kurtarmak için ama olmadı hep aynı modeli yazıyor.

Ama şöyle birşey var. şuanda değişmiş olan yazıcının internetten driverlarını bulup yüklerseniz bilgisayarınıza kartuşlarınızı tanıyabilir sizin kartuşlarıda kabul ediyor sanırsam değişen yazıcı bir deneyin derim bu arada yazıcıyı bilgisayara bağlamadan çıktı alabiliyormusunuz yani fotokopi birde yazıcının ekranında hata iletisi varmı kartuşları tanımadığına dair . olmadı yazıcı tanımadıysa yazıcıyı eski haline getiren yurtdışından profesyonel bir yardım alabilirsiniz 5$ yapıyor adı Egenework ICQ 599-239-057 numarası irtibata geç belki onda sana lazım olan senin modeline tam uyan program vardır. programı sana vermiyor
    sana adını unuttum bir program veriyor senin yazıcıya uzaktan bağlanıyor ve kendinde olan programla senin yazıcının modelini tekrar değiştiriyor bu sefer doğru model oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Divizör

plusdefence1011
    Sizin yazıcının modeli değişmiş anladığım kadarıyla sx510w olmuş olabilir çünkü aynı olay 2008 de benimde başıma gelmişti yazıcımın hem modeli değişti model değişince kartuşta değişti haliyle. Şuan kullandığınız programla değiştiremezsiniz yani ilk haline gelmez hep aynı modeli yazacak program yazıcınıza
    bende çok uğraştım hatta aynı yazıcıdan birtane daha aldım eski yazıcıyı kurtarmak için ama olmadı hep aynı modeli yazıyor.

Ama şöyle birşey var. şuanda değişmiş olan yazıcının internetten driverlarını bulup yüklerseniz bilgisayarınıza kartuşlarınızı tanıyabilir sizin kartuşlarıda kabul ediyor sanırsam değişen yazıcı bir deneyin derim bu arada yazıcıyı bilgisayara bağlamadan çıktı alabiliyormusunuz yani fotokopi birde yazıcının ekranında hata iletisi varmı kartuşları tanımadığına dair . olmadı yazıcı tanımadıysa yazıcıyı eski haline getiren yurtdışından profesyonel bir yardım alabilirsiniz 5$ yapıyor adı Egenework ICQ 599-239-057 numarası irtibata geç belki onda sana lazım olan senin modeline tam uyan program vardır. programı sana vermiyor
    sana adını unuttum bir program veriyor senin yazıcıya uzaktan bağlanıyor ve kendinde olan programla senin yazıcının modelini tekrar değiştiriyor bu sefer doğru model oluyor

Divizör teşekkür ederim internet sitesi varmı buranın daha kolay irtibata geçerdim. 5$ veriyim yeterki düzelsin fakat yazıcım tekrar sx610fw kartuşlarda T0711-T0712-T0713-T0714 olurmu acaba yapabilirlermi eski haline dönermi ?
    yazıcıyı daha alalı 4 oldu ıskartaya ayırdık desene Adjustment programında ayarları yeniden yükle diye bişey varmış ama bulamadım. koca forumda bu olay sadece ikimizin başına mı gelmiş? birkişi yardım etsede şu ayarları geri alabilsem.

Arkadaşlar Lütfen yardımlarınızı bekliyorum

• divizör verdiğin icq numarasında iletşime geçmeye çalıştım hiç muhatap yok. Ne yapacağımı bilemedim.

Yazıcıyı epson servisine götürsem sorunu çözerlermi eski haline getirebilirlermi bilgisi olan varsa,yazarsa sevinirim.
  • plusdefence1011
    Bu forumda bir kişinin daha başına gelmişti oda yazıcıyı servise götürmüş yazıcının ana kartını değiştirmişlerdi.Senin yazıcıda yeni ve garantili orjinal kartuşlarınız varsa servise götürmeyi deneye bilirsiniz dolankartuşlarla götürmeyin garanti dışı bırakırlar. yani bir ihtimal belki sizin yazıcıyı garanti kapsamında düzelte bilirler. bahsettiğim adam bu işden para kazanıyor ve bu bizim başımıza gelen olay yurtdışında da insanların başına gelmiş ve yazılanları okumuştum ve düzelttiğini falan yazmışlar tabi fake değillerse sen genede bir irtibata geç
    adama ulaşabileceğin adresler
    ICQ 599239057
    E-mail eugene_work@fromru.com
    MSN - eugene_work@fromru.com
    Skype - eugene_work1980 (only in English or Russian)

Kullanmış olduğun programa gelince ana menüsünde [eeprom dump] diye bölüm var yazıcının modelini hiç değiştirmeden önce kullansaydın programda oraya gelince yazıcının bilgisini bilgisayara kayıt ediyor ama bu kayıt edilen bilgi sonradan nasıl yazıcıya atılıyor orasını bulamadım.

[eeprom data copy] bu kısım çok tehlikeli işte bütün olay burada ceryan ediyor yazıcının modelini değiştiriyor burası yazıcının eeprumunu okuyor ve sonra program kendi içindeki eepromu yazıcıya yazıyor ve model değişmiş oluyor

[initial setting] kısmıda yazıcının bütün ayarlarını sıfırlıyor sayfa sayısı bilgilerini atık mürekkep bilgilerini falan ama bunu yarkende tam emin değilim ama
    yazıcının modelinide değişiriyordu.

Yani sözün özü ben programı denedim beceremedim yardım edende çıkmadı belki sen bir yolunu bulursun kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Divizör

plusdefence1011
    Bu forumda bir kişinin daha başına gelmişti oda yazıcıyı servise götürmüş yazıcının ana kartını değiştirmişlerdi.Senin yazıcıda yeni ve garantili orjinal kartuşlarınız varsa servise götürmeyi deneye bilirsiniz dolankartuşlarla götürmeyin garanti dışı bırakırlar. yani bir ihtimal belki sizin yazıcıyı garanti kapsamında düzelte bilirler. bahsettiğim adam bu işden para kazanıyor ve bu bizim başımıza gelen olay yurtdışında da insanların başına gelmiş ve yazılanları okumuştum ve düzelttiğini falan yazmışlar tabi fake değillerse sen genede bir irtibata geç
    adama ulaşabileceğin adresler
    ICQ 599239057
    E-mail eugene_work@fromru.com
    MSN - eugene_work@fromru.com
    Skype - eugene_work1980 (only in English or Russian)

Kullanmış olduğun programa gelince ana menüsünde [eeprom dump] diye bölüm var yazıcının modelini hiç değiştirmeden önce kullansaydın programda oraya gelince yazıcının bilgisini bilgisayara kayıt ediyor ama bu kayıt edilen bilgi sonradan nasıl yazıcıya atılıyor orasını bulamadım.

[eeprom data copy] bu kısım çok tehlikeli işte bütün olay burada ceryan ediyor yazıcının modelini değiştiriyor burası yazıcının eeprumunu okuyor ve sonra program kendi içindeki eepromu yazıcıya yazıyor ve model değişmiş oluyor

[initial setting] kısmıda yazıcının bütün ayarlarını sıfırlıyor sayfa sayısı bilgilerini atık mürekkep bilgilerini falan ama bunu yarkende tam emin değilim ama
    yazıcının modelinide değişiriyordu.

Yani sözün özü ben programı denedim beceremedim yardım edende çıkmadı belki sen bir yolunu bulursun kolay gelsin

Divizör çok teşekkür ederim
    Arkadaş 4 yıl üniversite okudum halen ingilizcem çat pat vatandaşlarla nasıl anlaşıcaz . en azından Türk olsalardı yada türkiyede de bu servisi veren bi yer olsa durumu kapsamlı anlatırdım.

Epson servisini aradım vatandaşa anlatamadım sorunu onlarda anlamadı al getir diyorlar.
    ya epson servis beni anlamadı yada ben telefonda anlatamadım. bakalım serviste nasıl açıklıycam durumu onu düşünüyorum.

demek türkiyede bu konuda servis harici hizmet veren yer yok.

Arkadaşlar Eğer Türkiyede bildiğiniz bu durumu çözecek yer varsa önerirseniz sevinirim.

• Arkadaşım bende Epson kullanıcısıyım açıkcası bende epson sayaç sıfırlama programıyla yazıcı sayacını sıfırlamayı düşünüyordum. Fakat senin yaşadığın bu olaydan sonra yazıcıyı ücreti kaç olursa olsun yazıcının sayacını servisine sıfırlatmayı planlıyorum. en azından yazıcıyı çöpe atmamış olurum.

Arkadaş <divizör>ün sözlerine katılıyorum bu işi düzeltebilen insanlar genelde ruslar mutlaka rus forumlarda bu konuyla ilgili yardım bulabilirsin

Eğer fırsat bulursam senin için ben birkaç rus forum sitesinde arama yapıyım eğer bir sonuca ulaşabilirsem sana yazarım.

Türkiye'de başına bu tür olay gelmiş arkadaşlar varsa onlarda kendi tecrübelerini ve nasıl çözüm bulduklarını yazarlarsa sana ve bizlere yardımcı olurlar.
  • <tronaldo> yardımın için teşekkürler
    Bencede epson yazıcı sayacını resetlemek için kendini hiç riske sokma ver servise parayı , en azından yazıcından olma

Bu sorunu daha önceden yaşayan insanlar varsa çözüm için paylaşımda bulunursa sevinirim.

Arkadaşlar sorunun çözümü için katkılarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tronaldo

Arkadaşım bende Epson kullanıcısıyım açıkcası bende epson sayaç sıfırlama programıyla yazıcı sayacını sıfırlamayı düşünüyordum. Fakat senin yaşadığın bu olaydan sonra yazıcıyı ücreti kaç olursa olsun yazıcının sayacını servisine sıfırlatmayı planlıyorum. en azından yazıcıyı çöpe atmamış olurum.

Arkadaş <divizör>ün sözlerine katılıyorum bu işi düzeltebilen insanlar genelde ruslar mutlaka rus forumlarda bu konuyla ilgili yardım bulabilirsin

Eğer fırsat bulursam senin için ben birkaç rus forum sitesinde arama yapıyım eğer bir sonuca ulaşabilirsem sana yazarım.

Türkiye'de başına bu tür olay gelmiş arkadaşlar varsa onlarda kendi tecrübelerini ve nasıl çözüm bulduklarını yazarlarsa sana ve bizlere yardımcı olurlar.

O kadar da tedirgin olmanıza gerek yok.Atık pad uyarısını Programla silme o kadar zor değil.Yeterki Programın diğer gelişmiş özelliklerini kurcalayıp alakasız işlemler yapmamanız gerekiyor...
    3 tıklama için servise para vermek bence mantıklı değil. Yazıcınızın Modelini söylerseniz ve kullanacağınız programı paylaşırsanız; Resetleme konusunda yardımcı olabilirm size...

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

Arkadaşım bende Epson kullanıcısıyım açıkcası bende epson sayaç sıfırlama programıyla yazıcı sayacını sıfırlamayı düşünüyordum. Fakat senin yaşadığın bu olaydan sonra yazıcıyı ücreti kaç olursa olsun yazıcının sayacını servisine sıfırlatmayı planlıyorum. en azından yazıcıyı çöpe atmamış olurum.

O kadar da tedirgin olmanıza gerek yok.Atık pad uyarısını Programla silme o kadar zor değil.Yeterki Programın diğer gelişmiş özelliklerini kurcalayıp alakasız işlemler yapmamanız gerekiyor...
    3 tıklama için servise para vermek bence mantıklı değil. Yazıcınızın Modelini söylerseniz ve kullanacağınız programı paylaşırsanız; Resetleme konusunda yardımcı olabilirm size...

Alıntıları Göster
    quote:

falcon1977 Hocam bana yardım edermisiniz.

tronaldo arkadaş daha reset atmamış

ben Adjustment programıyla reset attım sayacı sıfırladım ama makinede TX610FW oldu. orjinal sx610FW ayarlarına geri nasıl döner bu makina yardımınızı bekliyorum bildiğiniz bir site yardım forumu varmı benim le aynı durumda olan tavsiye edebileceğiniz yer var varsa

paylaşırsanız sevinirim. saygılar

• sonunda epson sx610 yazıcıyı epson px830fwd yenisi ile değiştirdiler değiştirene kadar akla karayı seçtim resmen burnumdan geldi
  • Öncelikle geçmiş olsun, keşke orjinal ped reset programını kullansaydınız, o program sadece ped resetliyor, başka menüsü yok, yani istesenizde yazıcıya zarar veremezsiniz. ben satışını yapıyorum. epson fabrikasının orjinal ped reset programı ve 1 kez değil lazım oldukça istediğiniz kadar reset atabiliyorsunuz, link aşağıda ihtiyacı olan arkadaşlarım bakabilir.

http://www.sanalpazar.com/Epson-Ped-Dolu-Hatasi-Reset-Programi-19.90-Tl-Sok-Fiyat__isp4142402
  • quote:

Orijinalden alıntı: plusdefence1011

sonunda epson sx610 yazıcıyı epson px830fwd yenisi ile değiştirdiler değiştirene kadar akla karayı seçtim resmen burnumdan geldi

@plusdefence1011 yazıcını değiştirebildiğine sevindim başka firma olsa o yazıcı elinde kalırdı artık bedava olsun diye bilmediğin programla yazıcıyı kurcalamazsın en iyisi servis pahalı ama sonuç garanti neyse yeni yazıcın hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: plusdefence1011

sonunda epson sx610 yazıcıyı epson px830fwd yenisi ile değiştirdiler değiştirene kadar akla karayı seçtim resmen burnumdan geldi

@plusdefence1011 yazıcını değiştirebildiğine sevindim başka firma olsa o yazıcı elinde kalırdı artık bedava olsun diye bilmediğin programla yazıcıyı kurcalamazsın en iyisi servis pahalı ama sonuç garanti neyse yeni yazıcın hayırlı olsun.

@tronaldo arkadaşım teşekkürler
    son söylediklerine katılıyorum epson servisi yazıcıyı değiştirdi ama nasıl değiştirdi birde bana sor
    neyseki epson ürünlerinin arkasında duran markaymış bunu da anlamış olduk.
  • arkadaşlar konu eski biliyorum ama başıma geldi nasıl düzeltirim o programla resetledim yazıcı başka bir model oldu haliyle kartuşları tanımıyor
  • sorunu çözdüm uzun zaman sonra forumdan tanıştığım bir arkadaşa gönderdim anakarta bişiler yaptı düzeldi sağolsun
    aynı sorunu yaşayanlar iletişime geçebilirler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.