Şimdi Ara

Sony Ericsson, Japonya depremiyle sarsıldı: 70.5 milyon dolar net zarar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Ericsson, Japonya depremiyle sarsıldı: 70.5 milyon dolar net zarar!

Akıllı telefonlarında Google'ın mobil işletim sistemi Android'e yer vererek yükselişe geçenler kervanına katılan Sony Ericsson'dan ne yazık ki kötü haber geldi. 2011 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını yayınlayan firma 70.5 milyon dolar net zarar (geçen yılın aynı döneminde 17 milyon dolar net gelir elde edilmişti) açıkladı. Hatırlatmak gerekirse 2008 yılının sonlarına doğru boy gösteren küresel ekonomik krizde Sony Ericsson'un satışları aniden düşmüş, pazar payı gerilemiş ve firma her çeyrek zarar açıklar hale gelmişti. Firma aradan geçen uzun bir sürenin ardından kendisini finansal açıdan yeniden toparladıktan sonra Japonya'da mart ayında yaşanan şiddetli depremle ve depremin getirdiği tsunami felaketiyle yeniden sarsıldı.

2011 yılının 2. çeyreğinde Sony Ericsson'un yalnızca 7.6 milyon adet telefon satışı gerçekleştirdiği ve bunun sonucunda 1.7 milyar dolar gelir elde ettiği belirtiliyor. Geçen yılın aynı döneminde gelir 2.5 milyar dolar seviyesindeydi. Telefon satışları ise %31 civarında düşüş sergilemiş.

Bakalım Sony Ericsson, 3. çeyrekte nasıl bir finansal tablo çizecek? Bekleyelim ve görelim.

• Bundan sonra insanlar Sony Ericsson'a laf ederken 2 kez düşünsünler zira firma yine de yılmıyor, çalışmalarına tam gaz devam etmeye çalışıp kendine has çizgilerle telefonlarını ortaya koyuyor ;) :)
  • o zararın fabrika ile değil saçma satış stratejisi ile ilgisi var bence
  • adamlar ilk yılları hariç bildim bileli zarar ediyor ve hala çakı gibi ayaktalar,bir çok isim piyasadan silindi gitti,Sagem,Benq-Siemens,panasonic, sadece bir kaçı...ama bu zarar tamamen kötü yönetilmek ve bu deprem felaketide son darbe oldu!..ve hala kanımca kalitede milim oynama yok,bence çoğu ürünü First Class...bunca zarara şanssızlıklara rağmen ayakta kalmalarını tek nedeni Ericsson ve Sony gibi iki dev ismin limitsiz kredi ve marka değerleri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Bundan sonra insanlar Sony Ericsson'a laf ederken 2 kez düşünsünler zira firma yine de yılmıyor, çalışmalarına tam gaz devam etmeye çalışıp kendine has çizgilerle telefonlarını ortaya koyuyor ;) :)

Bu yorumuna tamamiyle katılıyorum
  • bi dönem yaptıkları telefonlar çok iyiydi. ben de onlardan birini(k750i) 5 senedir kullanıyorum tık demedi yıllardır. olur da bozulursa yine önceliğim sony ericsson. ama fazla görmüyorum artık satıldığını.
  • çok da şanssız firma yahu. ama eski günlerine mutlaka dönecektir.

ürünlere yaklaşımlarının çok başarılı olduğuna inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Bundan sonra insanlar Sony Ericsson'a laf ederken 2 kez düşünsünler zira firma yine de yılmıyor, çalışmalarına tam gaz devam etmeye çalışıp kendine has çizgilerle telefonlarını ortaya koyuyor ;) :)

+1
  • 4 senedir aynı telefonu kullanıyorum (w810i). Kullanmamı engelleyen bir sorunu yok, hala da memnunum. Belki bu yüzden satışlar düşüktür. Bir alan bir daha almıyor
  • Tüm Dünya genelinde mi bir sıkıntı var acaba? Gelişmekte olan ülkelerin pazarlarına hitapları nasıl? Tek etkenin fabrika olduğunu düşünmüyorum.
  • 70 milyon dolar sony ericsson için çok büyük bir mebla değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyblueeye

4 senedir aynı telefonu kullanıyorum (w810i). Kullanmamı engelleyen bir sorunu yok, hala da memnunum. Belki bu yüzden satışlar düşüktür. Bir alan bir daha almıyor

Aynen değiştirmek istesem bile değiştiremiyorum. Türkiyeye girişini bekliyorum aletlerin ama tık yok, Xperia Pro yine ertelenmiş. Bulamıyoruz ki alalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

quote:

Orijinalden alıntı: flyblueeye

4 senedir aynı telefonu kullanıyorum (w810i). Kullanmamı engelleyen bir sorunu yok, hala da memnunum. Belki bu yüzden satışlar düşüktür. Bir alan bir daha almıyor

Aynen değiştirmek istesem bile değiştiremiyorum. Türkiyeye girişini bekliyorum aletlerin ama tık yok, Xperia Pro yine ertelenmiş. Bulamıyoruz ki alalım.

Gerçekten ilginç cevaplar ve ilginç sonuçlar var. Bende de W810 var sanırım 5. veya 6. yılı. Telefonun düşmediği yükseklik yaşamadığı zorlu şart kalmadı isyankar telefon yine taş gibi sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Bir kere SE kullanan kolay kolay bırakamıyor gerek telefonunu gerek markayı; gerçekten ilginç

Artık smartphone almak istiyorum ama piyasadaki telefonlara bakıyorum benim yıllardır kullandığım telefonumu değiştirmeme değecek bir model göremiyorum. Eğer uygun fiyattan gelirse Xperia Ray / Xperia Mini Pro / Xperia Neo seçeneklerinden almak istiyorum ancak piyasaya ne zaman çıkacaklar, fiyat ne olacak belli değil.

• sonynin her zaman arkasındayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: moon5

adamlar ilk yılları hariç bildim bileli zarar ediyor ve hala çakı gibi ayaktalar,bir çok isim piyasadan silindi gitti,Sagem,Benq-Siemens,panasonic, sadece bir kaçı...ama bu zarar tamamen kötü yönetilmek ve bu deprem felaketide son darbe oldu!..ve hala kanımca kalitede milim oynama yok,bence çoğu ürünü First Class...bunca zarara şanssızlıklara rağmen ayakta kalmalarını tek nedeni Ericsson ve Sony gibi iki dev ismin limitsiz kredi ve marka değerleri...

İlk yıllar sıkıntılıydı lakin küresel krize kadar 4 sene iyi gelir elde ettiler.

Sony Ericsson, Japonya depremiyle sarsıldı: 70.5 milyon dolar net zarar!

Bu arada Xperia Neo ayın 20'sinden sonra ülkemize geliyor. Döviz de yükselecek zamanı buldu !

http://www.pclabs.com.tr/2011/07/14/sony-ericsson-xperia-neo-turkiyede-satisa-sunuluyor/

• Zarar sony ye devede kulak kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Zarar sony ye devede kulak kalır.

öyle deme para paradır bak applela parayı tırla götürüyor
  • dünyanın bence en iyi telefon firması her zaman kalitali her zaman 1. sınıf xperia mini pro yu 4 gözle bekliyorum :D
  • Sony isminden hiç taviz vermeyerek geçen senenin en gözde donanımlarını bile bu sene fahiş fiyattan satıyordu, piyasanın altı fiyatlara çekerlerse bu modelleri işte o zaman zararı gani gani kapatırlar. Zaten bir çoğumuz bu telefonların üretim sürecindeki maaliyeti, yurt dışı fiyatlarını ve distribütör geliş fiyatlarını az çok biliyoruz. Yani kimse babasının şirketi gibi markayı korumasın, önce herkes cebini düşünmeli. Sony satış politikasını yeniden gözden geçirirse mobil sektörde zirveye oynayabilir.
  • Duo cikinca duzelir merak etmesinler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.