- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
**--Bosch KGN57P72NE No Frost Buzdolabı İncelemesi--**
72 Cevap22402 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2421 Mesaj
15 Temmuz 2011; 12:14:06 

Merhaba arkadaşlar, 12 Temmuz 2011 tarihinde Media Markt Adana Optimum şubesinden Bosch KGN57P72NE NF buzdolabı aldım. Fiyatı 2.449 TL. Ben aldığımda 3 tane kalmıştı isteyen alabilir ama ben size önermem Media Markt'ı bayiiden alın mümkünse. Cihaz 13 Temmuzda evime geldi. 14 Temmuzda da kurulumu yapıldı. Forumda geçen gürültülü çalışma bende olmadı. Cihazı +4° C -20°C sıcaklıklarında çalıştırıyorum. Çalışma sesini fark etmek için kulağınızı yakınlaştırmanız gerek. Kompresör durduğunda havalandırma başlıyor vuuu sesleri geliyor ama yanına gittiğinizde duyuyorsunuz. Dün gece dikkatlice dinledim makineyi ama bir çat sesinden başka ses duymadım. O da yanındayken oldu. Size öneririm ben aydınlatmasını çok beğendim iki tane beyaz led koymuşlar bir üste bir alta. HydroFresh ne kadar gerçek bilemiyorum ama ben şimdilik dry'da tutuyorum daha fazla saklıyormuş. 2 tane modu var tatil ve eko adı altında. Tatil modunda buzluk aynı ama soğutucu 14°C oluyor. Eko modunda güç sarfiyatı düşüyor. +6°C ile -16°C yapıyor. İsterseniz kendiniz ayarlıyorsunuz oradaki power bölümü ne kadar enerji harcadığını gösteriyor. Tavsiyem yazın 4°C ve ya 3°C ye -20°C yapmanız. Kışın +5°C ile -18°C.

Buzluk bölümünü açıkçası beğenmedim. İki tane kap koymuşlar biri daha büyük. Üsttekne birde beyaz bir tepsi koymuşlar birazcık kabı çektiğinizde zaten kap aşağı sarkıyor ve tepsi alta düşüyor eğilip almak zorunda kalıyorsunuz. Tavsiyem sadece alttaki kap kalsın üsttekini çıkarın lüzumu yok. Kapı bölümüne iki tane akü koymuşlar ama donduğunda kuru buz oluyor elektrik kesildiğinde uzun süre koruma sağlıyor. Buzdolabının en üstündeki tuş sayesinde fişten çıkarmaya gerek kalmıyor anahtar görevi görüyor bir tür.

İçini temizlemek için servis 50TL ye temizleyici satıyor ama almadım. Karbonat önerdiler.(Sodyum Bikarbonat, pasta karbonatı değil. Marketlerde Dr.Oetkerin var.) Bir kap suya bir paket atın mikrofiber bezle içini temizleyin. Dışı paslanmaz çelik diyorlar ama mıknatıs çekiyor anlamadım çelik mıknatıs çekmez ki. Dışını temizlerken Cifin paslanmaz çelik temizleyicisi var onla ve ya camsil ile temizleyebilirsiniz ama hemen kurulayın çünkü leke bırakıyor. Antifingerprint diyor ama kimlik teşhisi bile yapılıyor dışından. Ben yanına mikrofiber bez koydum kuru, parmak izi oldukça siliyorum hemen geçiyor.

Gürültü sorunu şuan yok alabilirsiniz bence. Resimlere geçelim.

0

0

Arkadaşlar yakında video ekleyeceğim. İsteyen olursa daha fazla resim ekleyebilirim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlion70 -- 15 Temmuz 2011; 12:34:49 >

★ Corsair Severler Derneği ★ Corsair Fan Club ★
Intel Core i5 4670K@4.6 GHz || MSI Z87 G45 Gaming || Asus GTX 780 DirectCU II || GSkill RipjawsX 8GB 1600MHz CL9 || Samsung 840 EVO 250 GB SSD || Seagate Expansion Desk 2 TB HDD || Corsair Carbide 400R 750W || Corsair Hydro H100i || AOC E2461Fwh

2421 Mesaj
15 Temmuz 2011; 12:34:38 

0

0

Intel Core i5 4670K@4.6 GHz || MSI Z87 G45 Gaming || Asus GTX 780 DirectCU II || GSkill RipjawsX 8GB 1600MHz CL9 || Samsung 840 EVO 250 GB SSD || Seagate Expansion Desk 2 TB HDD || Corsair Carbide 400R 750W || Corsair Hydro H100i || AOC E2461Fwh

2421 Mesaj
15 Temmuz 2011; 12:37:09 

0

815 Mesaj
15 Temmuz 2011; 15:25:48 

kardes o paraya sharp veya samsung alsaydın, boschun buzdolaplarında sıkıntı var. 2500 lira iyi bir fiyat daha garnti bir ürün alsaydın keşke.

------------------------su vereydi iyidi------------------------

2421 Mesaj
15 Temmuz 2011; 17:03:46 

Kardes aslında arastirmamanin kurbanı olduk. Samsunga sıcak bakmadık ama memnun gibiyiz suan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

815 Mesaj
15 Temmuz 2011; 17:24:04 

sağlık olsun iyi günlerde kullan.

------------------------su vereydi iyidi------------------------

21788 Mesaj
15 Temmuz 2011; 22:55:06 

Aynı modelin 2009 yılı üretimini 2 yıldır kullanıyorum. Menununum ve bu modeli alarak isabetli bir tercih yaptığını söyleyebilirim.
Hayırlı olsun.

Bu arada problemli bir model yorumu yapan arkadaş bu problemleri açıklarsa ona bilgi verebilirim.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2742 Mesaj
16 Temmuz 2011; 11:24:35 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Aynı modelin 2009 yılı üretimini 2 yıldır kullanıyorum. Menununum ve bu modeli alarak isabetli bir tercih yaptığını söyleyebilirim.
Hayırlı olsun.

Bu arada problemli bir model yorumu yapan arkadaş bu problemleri açıklarsa ona bilgi verebilirim.

merhaba tuvnera
ben bu modellerin gürültülü çalıştığını ve buz kırma sesi sorunu oldugunu okudum forumda. hatta sizin de mesajlarınız vardı o başlıkta. bazı arkadaşlar çok değişik tarif etmişler o buz kırma sesini. gece eve hısrız girdiğini sananlar, takır tukur ya da çaaatt diye sanki mutfak tezgahına bişey düşüermiş gibi ses yaptığını yazanlar.....

ben de bu modelden vazgeçmiştim.

halbu ki tip olarak malzeme kalitesi olarak en beğendiğim dolap buydu kombiler içinde...
sonra samsungun kombisini falan beğenmeyince, lg ve sharpın klasik modellerine bakmaya başşladım.
hala alamadım ama şu 15-20 gün içinde almam lazım artık bu eşyaları...daha çamaşır mak ile buşalık mak de var...

Love is a force of nature...

2421 Mesaj
17 Temmuz 2011; 23:50:19 

@emrahsnr 4 gündür hiç ses duymadık arasira çikirt diye bı ses var ama mutfakta olursan azıcık geliyor. Almanı öneririm.

2742 Mesaj
19 Temmuz 2011; 21:50:07 

teşekkürler dostum.ya sen böyle yazınca daha da kafam karıştı :) kimisi senin gibi memnun kimisi de çaat uut diye buz kırma sesinden şikayetçi...

2421 Mesaj
20 Temmuz 2011; 17:34:58 

Ne demek. Bence gelen sesler de mutfakta olunca gelen seslerdir. Ben havalandırma sesi duyuyorum sadece vuu diye.

21788 Mesaj
20 Temmuz 2011; 20:07:18 

Buz kırma sesi var. Sanki yüksekten fayansa kavanoz düşmüş gibi. Ama art arda çat çut şeklinde değil. 1 defa o ses geliyor ve günde 3 veya 4 defa.
İlk zamanlarda özellikle o ses gece geldiğinde tedirgin ediyordu ama zamanla alıştık.
Ben buz kırma sesini sorun olarak görmüyorum. Çünkü buzdolabının çalışmasını etkilemiyor.

Buzdolabının kıymetini bu sıcaklarda daha iyi anlıyorum. Mesela bir sürahi dolusu suyu direk dondurucu bölüme koyuyorum. Yarım saat sonra su lezzet verecek soğukluğa ulaşmış oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 20 Temmuz 2011; 20:09:50 >

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2421 Mesaj
21 Temmuz 2011; 13:11:40 

Bugün farkettim bizim yardımcı yaprak sarması için asma yaprağını oda sıcaklığındayken buzluğa koymuş. Alarm vermeye başladı buzdolabı. Alarm off tuşuna basınca buzluğun -08 derceye düştüğünü yazıyordu. Herhalde o yapraklar yaptı bende super moduna aldım. Buzluğa sıcak veya oda sıcaklığında bişey koyacaksanız tavsiyem önce soğutucuda biraz soğutun.

21788 Mesaj
21 Temmuz 2011; 21:36:21 

Ben sıcaklığına hiç dikkat etmeden ne varsa atıyorum buzluğa. Böyle bir durum yaşamadım.

1408 Mesaj
27 Temmuz 2011; 11:46:43 

Bu dolabın arkası düzmü yoksa eski dolaplar gibi küçük ince borular dolabın arkasında görünüyormu.

Artık 3 kişiyiz. Bir ben , bir keyfim ve birde keyfimin kahyası...

1408 Mesaj
28 Temmuz 2011; 12:17:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Bu dolabın arkası düzmü yoksa eski dolaplar gibi küçük ince borular dolabın arkasında görünüyormu.

Yokmu bu dolabın arkasını gören :)

Netteki görsellerden tarattım fakat dolabın arkadan çekilmiş bir resmini göremedim.

2421 Mesaj
28 Temmuz 2011; 12:34:13 

Arkası düz isterseniz foto koyarım :)

1408 Mesaj
28 Temmuz 2011; 13:46:13 

Düz diyorsanız sorun yok.

Eski dolaplardaki gibi dolabın arkasında ızgara teli olmasını istemiyorum.

Cevap için teşekkürler , dolabı yerinden çıkarıp arkasının resmini çekip koymaya gerek yok. :)

4095 Mesaj
8 Ağustos 2011; 15:39:08 

quote:

Buz kırma sesi var. Sanki yüksekten fayansa kavanoz düşmüş gibi. Ama art arda çat çut şeklinde değil. 1 defa o ses geliyor ve günde 3 veya 4 defa.
İlk zamanlarda özellikle o ses gece geldiğinde tedirgin ediyordu ama zamanla alıştık.
Ben buz kırma sesini sorun olarak görmüyorum. Çünkü buzdolabının çalışmasını etkilemiyor.
.................

Yüksekten fayansa kavanoz düşmüş gibi bir sese nasıl alıştınız. Dediğinize göre pek alışılacak gibi bir sese benzemiyor.
Ben sırf bu nedenden dolayı uzaklaşmıştım bu alternatiften. Haa nereye yakınlaştınız derseniz o nu henüz başaramadım.. Araştırmaktan kafan döndü, böyle giderse büro tipi bir dolap alacağım gibi duruyor..

1408 Mesaj
22 Ağustos 2011; 15:20:40 

Sonunda dolap olayını fazla uzatmadan bende bu modeli aldım.

Yanlız bendeki bosh değil siemens.

Gerçi ikiside aynı.

Takıldığım nokta şu; üst kısmı 4 derece dondurucu kısmını -18 derece ayarladık ama eski dolaba göre ikiside çok soğuk geldi.

Sonra Eco moda ayarladım yani 6 ya -16 oldu.

Siz dolabı hangi derecelerde kullanıyorsunuz.

Üst 6 alt -16 da hem ekonomi sağlanmış oluyor hemde normal ısıda oluyor.

Hatta az daha yükseltilebilir diye düşünüyorum.

Belki bunda dolabın konumununda etkisi vardır , serin yerde olması, güneş görmemesi filan.

21788 Mesaj
22 Ağustos 2011; 19:54:33 

Üst +3, alt -18
Bu sıcaklarda eco modda çalışmaz zaten. Güç göstergesi %50' de
+3 den yüksek sıcaklıklarda çabuk küf yapıyordu. Bu sıcaklıkta hem sorunsuz hem de küf yok

Ses olayına nasıl alıştın diyen arkadaşa cevap olarak bizim evdeki eşyaların bazılarında garip ses çıkarma özelliği var. Mesela gardrop yılda 3 veya 5 defa özellikle gecenin bir yarısı sanki üzerine ağır bir cisim düşmüş gibi ani bir ses yapıyor. Nadiren bu sesi yaptığı için benim için daha endişe verici. Ama buzdolabı düzenli olarak bu sesi yaptığı için alışmak zor olmadı.

4095 Mesaj
23 Ağustos 2011; 9:44:17 

quote:

Orijinalden alıntı: canlion70

Ne demek. Bence gelen sesler de mutfakta olunca gelen seslerdir. Ben havalandırma sesi duyuyorum sadece vuu diye.

Sizde, bahsedilen çat çut gibi buz kırma sesleri kullandığınız süre içinde hiç olmadı mı, olmuyor mu acaba.

Sizin aldığınız Bosch KGN57P72NE No Frost Buzdolabı bu modelin son serisi. Acaba bu son serilerde bu problemi giderdiler mi diye düşünüyorum. Eğer giderildi ise benim içinde ciddi alternatif olabilecek bir model bu..

1408 Mesaj
23 Ağustos 2011; 11:11:51 

Şimdilik üst 6 alt -16 da sorun olursa dediğiniz değerlere inerim.

Buz kırma sesi meselesine gelince dolabı alalı 3 gün oldu şuana kadar bir ses duymadım.

Ses yapmıyormu yoksa sesi yapıyorda bizmi duymuyoruz bilmiyorum.

Gece sahurda filanda dolabın yanındayız ama ses duymadım.

Bendeki marka model bu:

http://www.darty.com.tr...2.htm?ref=akakce&v=1.34

2421 Mesaj
23 Ağustos 2011; 21:01:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Sizde, bahsedilen çat çut gibi buz kırma sesleri kullandığınız süre içinde hiç olmadı mı, olmuyor mu acaba.

Sizin aldığınız Bosch KGN57P72NE No Frost Buzdolabı bu modelin son serisi. Acaba bu son serilerde bu problemi giderdiler mi diye düşünüyorum. Eğer giderildi ise benim içinde ciddi alternatif olabilecek bir model bu..

Hiç ses duymadım suana kadar.

21788 Mesaj
24 Ağustos 2011; 18:33:23 

Buzdolabını aldığınız ertesi hafta bu sesleri duymuyorsanız sizin ki sessiz olanıdır.

5614 Mesaj
24 Ağustos 2011; 18:53:22 

Bende bu dolabın 10 yaşında olan eski bir versiyonu var.
Buz kırma ünitesi vs yok ama gece genleşmeden dolayı benim dolaptan da çat çut sesleri geliyor, hemde oldukça yüksek şekilde.
Acaba sizin tarif ettiğiniz ses genleşme sesi olmasın?

319 Mesaj
27 Ağustos 2011; 13:00:27 

Biz de bu dolaptan sipariş verdik, bayii bizim için düğüne kadar depoda tutuyor. Aslında biz dısı siyah olan modeli daha çok beğendik ama parmak izi vs diye düşünüp bu modeli sectik. ancak değiştirme hakkımız var düğüne kadar. Satıcı dısı cam olan siyah modellerde P72den farklı olarak inverter özelliği olduğunu söyledi ve aralarında 500 TL fark var. Sizce dısı cam olan siyah model için 500 TL fark vermeye deger mı? Bu inverter önemli bir özellik mı?

2421 Mesaj
27 Ağustos 2011; 13:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: ricketsia

Biz de bu dolaptan sipariş verdik, bayii bizim için düğüne kadar depoda tutuyor. Aslında biz dısı siyah olan modeli daha çok beğendik ama parmak izi vs diye düşünüp bu modeli sectik. ancak değiştirme hakkımız var düğüne kadar. Satıcı dısı cam olan siyah modellerde P72den farklı olarak inverter özelliği olduğunu söyledi ve aralarında 500 TL fark var. Sizce dısı cam olan siyah model için 500 TL fark vermeye deger mı? Bu inverter önemli bir özellik mı?

İnverter klimalarda da olur. Mesela istenilen sıcaklığa yaklaşıldığında kompresör yavaşlar öyle soğutur. Ancak bunlarda direk soğutur. 500 TL farka değmez bence.

319 Mesaj
27 Ağustos 2011; 13:32:09 

quote:

İnverter klimalarda da olur. Mesela istenilen sıcaklığa yaklaşıldığında kompresör yavaşlar öyle soğutur. Ancak bunlarda direk soğutur. 500 TL farka değmez bence.

Evet dediğiniz gibi, klima mantığıyla bu dolaplar sürekli bazal bir çalışma çizgisiyle soğutuyormuş. Diğer modellerde ise dolap belli bir dereceye kadar soğutup duruyor, sonra sıcaklık yükselmeye başlayınca tekrar soğutuyor diye açıkladı. Bosch yeni modellerde artık bu sistemi kullanacakmış. Eğer P72'nin yeni partilerine bu özellik eklenirse bana onlardan vereceği için ben de 500 TL'yi gözden çıkarmak istemedim

21788 Mesaj
2 Eylül 2011; 12:21:19 

Annemin evinde ki 18 yıllık Bosch buzdolabı olsun şu an evimde kullandığım 2 yıllık kombi model Bosch buzdolabı olsun gördüğüm kadarıyla aynı mantıkla çalışıyorlar. Yani buzdolabı motoru sürekli çalışmıyor. Motor çalışmadığı durumlarda dolabın yanında durduğunuz zaman duyabileceğiniz uğuldama şeklinde fan sesi geliyor. Soğuk hava sirkülasyonuyla birlikte asıl soğutma bu şekilde oluyor. Ayrıca yeni model dolapların iç ve dış sıcaklık sensörleri genelde kışın ısıtılmayan mutfaklar için enerji tasarrufu sağlıyor.

1534 Mesaj
2 Eylül 2011; 16:18:19 

bugün bende arızalanan 12 senelik vestelin yerine acil olduğundan samsung diye gittiğim mediamarktan Bosch KGN57P72NE modelini aldım.niye samsung almadın derseniz hacim olarak 500ltrelerde gözüksede raf genişlikleri gözüme küçük geldi kapı üzerindeki şişelikler ve raflara daha genişlik verilmiş. Türk işi tencereler vs.fazla olacağından tercih etmedim yoksa samsung alacaktım.Boschunki gözüme daha bir geniş geldi.hayırlısı olsun artık bende olumlu olumsuz yönlerini yazarım.

14 Mesaj
19 Eylül 2011; 10:24:09 

quote:

Buzdolabının kıymetini bu sıcaklarda daha iyi anlıyorum. Mesela bir sürahi dolusu suyu direk dondurucu bölüme koyuyorum. Yarım saat sonra su lezzet verecek soğukluğa ulaşmış oluyor.

4 aydır kullanıyorum bu buzdolabını hiçbir sorunla karşılaşmadım.. özellikle gürültü sorunu hiç yok.. mutfakta bolca vakit geçirdiğimiz halde ne buz kırma sesini duydum ne de başka bi sesini.. gönül rahatlığıyla kullanıyorum.. herkese tavsiyemdir..

1408 Mesaj
19 Eylül 2011; 12:49:15 

Dolabı açtığımda ara bölmeleri ayıran cam raflar buğlanmış , mat olarak duruyor.

Çok kötü bir görüntü sizlerdede durum aynımı.

Reklamlarında göründüğü gibi ara bölmeleri ayıran cam raflar temiz bir cam gibi durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 19 Eylül 2011; 12:57:12 >

14 Mesaj
19 Eylül 2011; 13:45:03 

cam rafların buğulanması çok normal çünkü soğuk cama sıcak hava temas ediyor..

1408 Mesaj
19 Eylül 2011; 14:12:39 

Normal normal olmasınada , reklamlarda dolabın içi pırıl pırıl ama bizimkiler mat.

Dedim acaba havalandırmaların önüne gelen yiyecekler içerideki sirkülasyonu engelleyip bu matlığamı neden oluyor.

14 Mesaj
19 Eylül 2011; 14:35:32 

quote:

Normal normal olmasınada , reklamlarda dolabın içi pırıl pırıl ama bizimkiler mat.

Dedim acaba havalandırmaların önüne gelen yiyecekler içerideki sirkülasyonu engelleyip bu matlığamı neden oluyor.

adı üstünde reklam onlar ama benim dolabıda temizleyince öyle görünüyor.. yinede deliklerin kapanmamasına dikkat etmek lazım..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Eylül 2011; 20:22:32 

yaa arkadaş forumda millet bir taraflarını yırtıyor bosch dolaplarda buz kırma sesi var, malzeme kalitesi iyi değil diye; hala gidip gidip 2500 lira gibi iyi bir meblağı oraya gömüyorsunuz. ben de 2-3 ay önce araştırdım bu forum sayfalarını, gittim samsung kombi aldım 2000 liraya, herşeyiyle mükemmel; üstelik ne ses var ne başka birşey... ee şimdi bir de bu dolabı alan arkadaş yukarıda orası burası hoşuma gitmedi diyor, bu nasıl iş yahu, alırken gidip teşhirde görmediniz mi? sanki piyangodan çıkmış da evde ilk kez görüyormuş gibi yorumlar yapılıyor. geçen vatandaşın biri de çıkmış bir konu başlığında 50 kişiye karşı (mübala vardır ve içlerinde candoğan da var) vestelin bilmem nesini canhıraş bir şekilde savunuyor. anlamadığım nokta şu; her ürünle ilgili 3-5 şikayet vardır, istisna dersin gider aynı üründen sen de alırsın, buraya kadar ok; ama bosch dolaplarında ses olduğunu taraflı tarafsız (hatta bosch bayileri bile) herkes söylüyor, kimsenin tınladığı yok. demek ki buralarda millet boşa yazıp çiziktiriyor. daha hala şu memlekette hayvan gibi arçelik beko vestel satılıyor, aklım almıyor arkadaş.. haa, ucuza mı satılıyor, yooo ithal markayla aynı fiyata hatta çoğu zaman daha pahalıya satılıyor. yolda yürürken bunların bayilerini ve camekanda ürünlerini gördüm mü kusasım geliyor.

207 Mesaj
19 Eylül 2011; 21:46:21 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

teşekkürler dostum.ya sen böyle yazınca daha da kafam karıştı :) kimisi senin gibi memnun kimisi de çaat uut diye buz kırma sesinden şikayetçi...

Buz kırma sesinin sebebi şudur. Buzluk kısmına koyduğunuz yiyeceklerin kuru olması lazım. yıkayıp, kurutmadan direk dondurucuya koyarsanız, önce buzlanacak, sonra da o buz çatlayacaktır. Makina -20 de çalışığından sıvılar şeyler önce donar sonra çatlar....

Sorularınız için info@guzelevim.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

2742 Mesaj
19 Eylül 2011; 21:55:04 

quote:

Orijinalden alıntı: guzelevim.com.tr

Buz kırma sesinin sebebi şudur. Buzluk kısmına koyduğunuz yiyeceklerin kuru olması lazım. yıkayıp, kurutmadan direk dondurucuya koyarsanız, önce buzlanacak, sonra da o buz çatlayacaktır. Makina -20 de çalışığından sıvılar şeyler önce donar sonra çatlar....

ne alakası var yahu?
burda bahsedilen olay, soğutma aşamasında dolap iç kanalları arasında oluşan buzun (bunu tüketici göremiyor-yani dondurucuya koyduğunuz gıdaların dışında ya da içindeki suyun donmuş hali değil) dolabınn rezistansının devreye girerek buzu çözmek amacıyla kırma işlemi...nasıl eski tip dolaplarda dondurucda buz oluyorsa, nofrostlarda ada buz oluyor ama bunu buzdolapları değişik yöntemlerle erittiği için bizler göremiyoruz. (olay belki tam böyle olmayabilir ben teknik eleman değilim, yaklaşık böyle birşey ama) bsh grubu dolaplar bu işlemi bu şekile yapıyor. yaparken de ses çıkarıyor ki demek ki yalıtımı düzgün değil. diğer marka dolaplarda da muhtemelen aynı yöntemle oluyordur ama ya yaltımları çok iyi ya da ses çıkaracak kadar büyüklüğe erişmeden kırılıyuor bu buzlar. örneğin ben electrlux enb52810x kullanıyorum. aşırı hassas kulaklarım vardır. kompresör sesi duyuyırum ama ne gece ne de gündüz ne buz kırma sesi ne de bu bosh dolaplarda olduğu yazılan vuuuuvvvv şeklinde bir ses duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 19 Eylül 2011; 21:56:56 >

207 Mesaj
19 Eylül 2011; 22:01:31 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

ne alakası var yahu?
burda bahsedilen olay, soğutma aşamasında dolap iç kanalları arasında oluşan buzun (bunu tüketici göremiyor-yani dondurucuya koyduğunuz gıdaların dışında ya da içindeki suyun donmuş hali değil) dolabınn rezistansının devreye girerek buzu çözmek amacıyla kırma işlemi...nasıl eski tip dolaplarda dondurucda buz oluyorsa, nofrostlarda ada buz oluyor ama bunu buzdolapları değişik yöntemlerle erittiği için bizler göremiyoruz. (olay belki tam böyle olmayabilir ben teknik eleman değilim, yaklaşık böyle birşey ama) bsh grubu dolaplar bu işlemi bu şekile yapıyor. yaparken de ses çıkarıyor ki demek ki yalıtımı düzgün değil. diğer marka dolaplarda da muhtemelen aynı yöntemle oluyordur ama ya yaltımları çok iyi ya da ses çıkaracak kadar büyüklüğe erişmeden kırılıyuor bu buzlar. örneğin ben electrlux enb52810x kullanıyorum. aşırı hassas kulaklarım vardır. kompresör sesi duyuyırum ama ne gece ne de gündüz ne buz kırma sesi ne de bu bosh dolaplarda olduğu yazılan vuuuuvvvv şeklinde bir ses duydum.

Dolap iç kanallarında sıvının ne işi var. Orda gaz dolaşması gerekmiyor mu?

Sorularınız için info@guzelevim.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

2742 Mesaj
20 Eylül 2011; 10:50:21 

quote:

Orijinalden alıntı: guzelevim.com.tr

Dolap iç kanallarında sıvının ne işi var. Orda gaz dolaşması gerekmiyor mu?

dolap iç kanallarında sıvı yok zaten.
Nofrost dolaplarda soğutucu kısım, dondurucu ile soğutma dolabının ortasındadır. Adı da evaporatör. Bu bölüm sıcak soğuk hava karşlaşması neticesinde yoğunlaşır ve buzlanır. Ve belirli araluklarla rezistans yardımıyla ısıtılır ve buxları eritilir. Buz kurma seside bu erime esnasında çıkar. Dolabın yanlarının zaman zaman sıcak olmasının sebebi de rezistnsın çalışmasıdır. Eriyen sular da dolabın tabanınds tepside toplanırve de buharlaşır. Umarım faydası olmuştur. Zira siz yiyecdkleri iyice kurulasanuz da ıslk da koysanız byz kurma sesinşn ksynagı farklı oldugu için sorun olmaz. Kaldı ki size göre dondurucuya su da konmaması lazım buz yapmak için.

1521 Mesaj
20 Eylül 2011; 11:52:28 

KDN49A73 bende buzdolabı alırken kombi tipi degilde buzlugu üste olan modelini seçmiştim kullanışı daha kolay diye ve ben 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum sadece buz kırma sesi var onada alıştık artık

-Xiaomi Redmi Note
-Lenovo T61 7663 DL1
-Samsung 40C6000

421 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:18:49 

sharp inox ile bosch un bu modeli arasında kararsız kaldım hangini tavsiye edersiniz acaba?

1408 Mesaj
1 Ekim 2011; 11:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: özgüç55

sharp inox ile bosch un bu modeli arasında kararsız kaldım hangini tavsiye edersiniz acaba?

Dolabı alırken bu işten anlayan herkes sharp tavsiye etti.

Ama dolabı koyacağım yere 57P72E modelinin uyması nedeni ile bu modeli aldım.

Yükseklik 185 derinlik 75 genişlik 70 cm.

Dolabın fiyatı hepsiburadada 2,600 olmuş.

http://www.hepsiburada....154&SKU=MTSIEKG57NP71NE

Bunun yarı fiyatına bir Samsung alınabilir.

Şu meşhur buz kırma sesi ilede daha karşılaşmadık.

Yeriniz müsaitse sharp alın.

Siemens yada bosch un bu modeli için , almış olmama rağmen bence fiyatı çok yüksek.

421 Mesaj
1 Ekim 2011; 13:46:00 

quote:

Dolabı alırken bu işten anlayan herkes sharp tavsiye etti.

Ama dolabı koyacağım yere 57P72E modelinin uyması nedeni ile bu modeli aldım.

Yükseklik 185 derinlik 75 genişlik 70 cm.

Dolabın fiyatı hepsiburadada 2,600 olmuş.

http://www.hepsiburada....154&SKU=MTSIEKG57NP71NE

Bunun yarı fiyatına bir Samsung alınabilir.

Şu meşhur buz kırma sesi ilede daha karşılaşmadık.

Yeriniz müsaitse sharp alın.

Siemens yada bosch un bu modeli için , almış olmama rağmen bence fiyatı çok yüksek.

Ebu Computer, tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Yeni evleniyorum ve beyaz eşyamı buzdolabı hariç bosch tan aldım. buzdolabını sharp almayı düşündüğümü söyleyince bosch yetkilisi bana ellerindeki bu KGN57P72NE dolabı önermişti o yüzden kararsız kalmıştım. yerim müsait gönlümde sharp almaktan yana açıkcası...

1818 Mesaj
5 Ekim 2011; 14:54:24 

Merhaba;

1 Hafta içinde çamaşır bulaşık ve Buzdolabı üçlüsünü alacağız. Evlenmiyorum sadece ayrı eve çıkıyorum ancak evlenirsemde kullanabilmek istiyorum. Aylık 500 Tl ödeme gücümüz var. Çamaşır makinasında yukarıda WAS20461TR tavsiye edilmiş, aşağıdaki fiyat listesinde 137 Tl 12 taksit yapıyor. Geriye 363 tl kalıyor. Tavsiyeleriniz neler olur ? Eğer herhangi bir model belirleyemezsem herşeyi vestelden alıp çıkabilirler

http://www.bosch-home.c...camasir_makineleri.html

Buzdolabı olarak Siemens KG57NP72NE'yi beğendim. Bosch'taki model ile Siemens'in bu modeli aynımıdır ? Şayet aynısı ise Çamaşır ve Bulaşık Makinesinin aynı marka olması için 2 sinide bosch'tan alabilirim.

1408 Mesaj
5 Ekim 2011; 15:43:25 

quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Buzdolabı olarak Siemens KG57NP72NE'yi beğendim. Bosch'taki model ile Siemens'in bu modeli aynımıdır ? Şayet aynısı ise Çamaşır ve Bulaşık Makinesinin aynı marka olması için 2 sinide bosch'tan alabilirim.

İki ürün aynı.

Hatta Profiloda da bu dolabın aynısı var.

Sadece arada ufak tefek şekil farklılıkları var.

3 markanın bu modeldeki fiyatlarıda birbirine yakın

Vestel e gelince böyle bir konu vardı:

http://forum.donanimhaber.com/m_46126445/tm.htm

quote:

"Vestel'e yazılmış gerçek bir tüketici mektubudur;
vestel onyx flat 82 ekran 16:9 100 hz pip marka televizyonu 5 sene önce 2.100 ytl vererek satın aldım. bu süreç (1 yıl önce) içerisinde ilk önce konjektörü bozuldu. sebep olarak stand by konumunda bıraktığınız için bozuldu dediler. 260 ytl ücret aldıktan sonra tamir ettiler. ya sabır olur böyle şeyler dedim sineye çektim. bu arızanın üzerinden 1 yıl geçti. bu kez renkler gitmeye başladı. servis çağırdım. renk tüpü bitmiş 600 ytl dediler. bu durum, yenisi 1000 ytl civarı olan bir televizyonun, tüpü 600 ytl olunca çöpe at yenisini al demek. 82 yılında amcamın almanya'dan getiridiği itt schaub lorenz marka televizyon hala takır takır çalışırken vestel üretimi 2.100 ytl'lik televizyon çöp oluyor. avukat olsam sizinle uğraşırım. ama ben bu dünya da olmasa da öbür dünyada kesin çözüm yaratan başka bir yol seçiyorum.

şimdi….bu televizyonu üretenin, yapım aşamasında çalışanın, kamyona koyup istanbul'a getirenin, mağazasına koyup müşterisine satanın, eve getirip kuran teknik servisinin, vestel reklamın da oynayan sanatçısının, o fabrikayı yapan mimar ve mühendisinin bu firmanın sahibi mehmet nazif zorlu olmak üzere ölü - diri tüm zorlu ailesinin

allah bin türlü belasini versin….. iki yakalari bir araya gelmesin…. fabrikalari yansin, ocaklari batsin….. kuru ekmeğe muhtaç kalsin….. kestiği kurbanlar ettiği dualar kabul olmasin… mezarlarina bir tas su döküp, fatiha okuyan olmasin….. cehennemin en dibinde cayir cayir yansin….. vatandaşta sattiği çürük malin parasiyla satin aldiği uçaği düşsün, yati batsin….. soyu kurusun…. arayani sorani olmasin……

amentü birsin ve billahi nursun. bütün müsibetlerin vestel'in üzerinde dursun.

eveet. şimdi rahatladim.

gelelim benim gibi 'yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı' düşüncesi ile yaşayan ulusalcı öküzlere....

araştırmadan sormadan, en azından www.sikayetvar.com'da ki vestel hakkında yazılanları okumadan 2.100 yytl verip bu televizyonu alan birisi olarak, öküz olduğumu kabul ediyorum.

ama günün birinde bu aile'ye (zorlu) mensup birisiyle karşılaşırsam, burnunun üzerine kafayı koyacağımı buradan taahüt eder, şimdiden yaptığım bu açık tehdit'i yetkili savcılıklara bildiririm. ayrıca allah kısmet ederse bu yaz tatilinde çeşme'ye giderken, üşenmezsem arabanın bagajına televizyonu koyup vestel fabrikasının kapısının önüne atacağım. o fabrika da bu televizyonu üreten herkesin münasip bir yerine sokacakları kadar un ufak edip hediye olarak bırakacağım. tabii en büyük parça mehmet nazif zorlu'ya.. vestel kullanıcısı bir müşterisinden hatıra olarak.

bu yazdiklarima ilaveten yok biz doymadik bi de küfür ve dayak yemek istiyoruz diyorsaniz adresim de telefonum da gerçektir. yiyorsa arasiniz. sizden bu durumu düzeltmeniz için birşey de istemiyorum. zira firma olarak zaten böyle bir vizyonunuz yok. mali satana kadar sizin işiniz. allahin babadağli basmacisindan elektronik devi olursa bu kadar olur zaten…

1818 Mesaj
5 Ekim 2011; 17:48:37 

peki was20461tr camasir makinasini tavsiye edermisiniz?

199 Mesaj
5 Ekim 2011; 21:05:37 

Ben Bosch bayiiden geçen hafta 2500 /10 taksit 2012 de öde seçeneği ile aldım. Evim bu hafta temizlenecek haftaya getirteceğim. Ben de yorumlarımı eklerim. İç tasarımı çok şık. Aynı ürünü kullanan bi arkadaşım hydro fresh özelliğine hayran kalmış. Dolabından da memnun. Artık forumda herkes biliyordur Bocsh Siemens ve Profilo aynı firmalar. Ama Profilo daki aynı ürün bu ürün kadar kaliteli durmuyor. Tabi motor ve uzun ömür kalitesi biraz da nasip. Kısacası bu kadar para buna verilmez diye bişey yok. Ben Sharp Samsung ve LG yi İstanbul'un göbeğinde oturmama rağmen tercih edemedim. Ürünler çok kaliteli evet ama servisler satılan ürünleri karşılamada çok yetersiz şu anda bence.
Çamaşır Makinesinde de YasiN® kardeş söylediğin ürünü alacağım. Sessiz çalışıyor. Biraz da dikkatli ve özenli kullanırsan kitapçıktaki kurallara uyarsan 8 kilo cihazda battaniye dahil rahatlıkla yıkarsın. Almanya montajlıymış bu ürünler. Kime sorsam bunu önerdi. Ben de bu hafta alıyorum inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfkbilisim -- 5 Ekim 2011; 21:14:11 >

mfk_artismylifestyle
Asus P5QC,Intel Core 2 Quad 9550, 4 Gb OCZ Deluxe Edition DDR3 Ram, Zotac 9800 GT Synergy, Cooler Master 600W., LG Flatron W2242S.

651 Mesaj
7 Ekim 2011; 13:36:02 

Sıemens KG 57 NP 72NE modeli ile Bosch un bu modeli aynı ürün kapı kolu ile iç dizayn renk farkı haricinde göze çarpan bir fark yok.

Sıemens olanını 2200 TL 12 Taksite dün satın aldım...Bosch olanıda aynı fiyattı iç dizayndaki mavilikten dolayı Sıemensi tercih ettim.

Kapı kolu ve iç renk dizaynı daha güzel geldi bana....

• SONY 46X4500 RGB LED LCD - PS3 60 GB PAL - Vu+ DUO2 DUAL DVB/S2 - DVB/T-C - 1 TB HDD - SONY STR DA3600ES - WD HDTV LIVE + POPCORN A-200 NMT 1TB HDD
  • PHILIPS 37PF9731 LCD - Vu+ ULTIMO DVB/S2 - DVB/T-C 2TB HDD - PHILIPS DVP 5980 - SONY STR DB940QS + LOGITECH Z5500
  • SONY VAIO VPCF12Z1E/BI - BELKIN N1 VISION - WD MYBOOK 1TB NETWORK- HTC DESIRE HD + SENNHEISER MM200 + RS180
  • SEAGATE 1TB BLACK ARMOR NAS 110 - TELEDÜNYA TECHNİSAT CX CONAX MODUL - SAMSUNG GALAXY NOTE N8000 10.1 3G 16 GB WHITE-SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9000Q BLACK + SONY MW1 SMART PRO

• 1408 Mesaj
    7 Ekim 2011; 14:50:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mngb

Sıemens KG 57 NP 72NE modeli ile Bosch un bu modeli aynı ürün kapı kolu ile iç dizayn renk farkı haricinde göze çarpan bir fark yok.

Sıemens olanını 2200 TL 12 Taksite dün satın aldım...Bosch olanıda aynı fiyattı iç dizayndaki mavilikten dolayı Sıemensi tercih ettim.

Kapı kolu ve iç renk dizaynı daha güzel geldi bana....

2200 fiyatı çok iyi hemde 12 taksit.

Nereden aldınız.

Hepsiburada da fiyat yükselmiş 2599 olmuş yanlış hatırlamıyorsam.

Darty de fiyat 2390

http://www.darty.com.tr...2.htm?ref=akakce&v=1.34

651 Mesaj
    7 Ekim 2011; 15:02:36