Şimdi Ara

**--Bosch KGN57P72NE No Frost Buzdolabı İncelemesi--**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
8
Favori
122.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 12 Temmuz 2011 tarihinde Media Markt Adana Optimum şubesinden Bosch KGN57P72NE NF buzdolabı aldım. Fiyatı 2.449 TL. Ben aldığımda 3 tane kalmıştı isteyen alabilir ama ben size önermem Media Markt'ı bayiiden alın mümkünse. Cihaz 13 Temmuzda evime geldi. 14 Temmuzda da kurulumu yapıldı. Forumda geçen gürültülü çalışma bende olmadı. Cihazı +4° C -20°C sıcaklıklarında çalıştırıyorum. Çalışma sesini fark etmek için kulağınızı yakınlaştırmanız gerek. Kompresör durduğunda havalandırma başlıyor vuuu sesleri geliyor ama yanına gittiğinizde duyuyorsunuz. Dün gece dikkatlice dinledim makineyi ama bir çat sesinden başka ses duymadım. O da yanındayken oldu. Size öneririm ben aydınlatmasını çok beğendim iki tane beyaz led koymuşlar bir üste bir alta. HydroFresh ne kadar gerçek bilemiyorum ama ben şimdilik dry'da tutuyorum daha fazla saklıyormuş. 2 tane modu var tatil ve eko adı altında. Tatil modunda buzluk aynı ama soğutucu 14°C oluyor. Eko modunda güç sarfiyatı düşüyor. +6°C ile -16°C yapıyor. İsterseniz kendiniz ayarlıyorsunuz oradaki power bölümü ne kadar enerji harcadığını gösteriyor. Tavsiyem yazın 4°C ve ya 3°C ye -20°C yapmanız. Kışın +5°C ile -18°C.

Buzluk bölümünü açıkçası beğenmedim. İki tane kap koymuşlar biri daha büyük. Üsttekne birde beyaz bir tepsi koymuşlar birazcık kabı çektiğinizde zaten kap aşağı sarkıyor ve tepsi alta düşüyor eğilip almak zorunda kalıyorsunuz. Tavsiyem sadece alttaki kap kalsın üsttekini çıkarın lüzumu yok. Kapı bölümüne iki tane akü koymuşlar ama donduğunda kuru buz oluyor elektrik kesildiğinde uzun süre koruma sağlıyor. Buzdolabının en üstündeki tuş sayesinde fişten çıkarmaya gerek kalmıyor anahtar görevi görüyor bir tür.

İçini temizlemek için servis 50TL ye temizleyici satıyor ama almadım. Karbonat önerdiler.(Sodyum Bikarbonat, pasta karbonatı değil. Marketlerde Dr.Oetkerin var.) Bir kap suya bir paket atın mikrofiber bezle içini temizleyin. Dışı paslanmaz çelik diyorlar ama mıknatıs çekiyor anlamadım çelik mıknatıs çekmez ki. Dışını temizlerken Cifin paslanmaz çelik temizleyicisi var onla ve ya camsil ile temizleyebilirsiniz ama hemen kurulayın çünkü leke bırakıyor. Antifingerprint diyor ama kimlik teşhisi bile yapılıyor dışından. Ben yanına mikrofiber bez koydum kuru, parmak izi oldukça siliyorum hemen geçiyor.

Gürültü sorunu şuan yok alabilirsiniz bence. Resimlere geçelim.

Arkadaşlar yakında video ekleyeceğim. İsteyen olursa daha fazla resim ekleyebilirim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twincharged Injection -- 15 Temmuz 2011; 12:34:49 >

•  **--Bosch KGN57P72NE No Frost Buzdolabı İncelemesi--**

•  **--Bosch KGN57P72NE No Frost Buzdolabı İncelemesi--**
  • kardes o paraya sharp veya samsung alsaydın, boschun buzdolaplarında sıkıntı var. 2500 lira iyi bir fiyat daha garnti bir ürün alsaydın keşke.
  • Kardes aslında arastirmamanin kurbanı olduk. Samsunga sıcak bakmadık ama memnun gibiyiz suan.
  • sağlık olsun iyi günlerde kullan.
  • Aynı modelin 2009 yılı üretimini 2 yıldır kullanıyorum. Menununum ve bu modeli alarak isabetli bir tercih yaptığını söyleyebilirim.
    Hayırlı olsun.

Bu arada problemli bir model yorumu yapan arkadaş bu problemleri açıklarsa ona bilgi verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Aynı modelin 2009 yılı üretimini 2 yıldır kullanıyorum. Menununum ve bu modeli alarak isabetli bir tercih yaptığını söyleyebilirim.
    Hayırlı olsun.

Bu arada problemli bir model yorumu yapan arkadaş bu problemleri açıklarsa ona bilgi verebilirim.

merhaba tuvnera
    ben bu modellerin gürültülü çalıştığını ve buz kırma sesi sorunu oldugunu okudum forumda. hatta sizin de mesajlarınız vardı o başlıkta. bazı arkadaşlar çok değişik tarif etmişler o buz kırma sesini. gece eve hısrız girdiğini sananlar, takır tukur ya da çaaatt diye sanki mutfak tezgahına bişey düşüermiş gibi ses yaptığını yazanlar.....

ben de bu modelden vazgeçmiştim.

halbu ki tip olarak malzeme kalitesi olarak en beğendiğim dolap buydu kombiler içinde...
    sonra samsungun kombisini falan beğenmeyince, lg ve sharpın klasik modellerine bakmaya başşladım.
    hala alamadım ama şu 15-20 gün içinde almam lazım artık bu eşyaları...daha çamaşır mak ile buşalık mak de var...

• @emrahsnr 4 gündür hiç ses duymadık arasira çikirt diye bı ses var ama mutfakta olursan azıcık geliyor. Almanı öneririm.
  • teşekkürler dostum.ya sen böyle yazınca daha da kafam karıştı :) kimisi senin gibi memnun kimisi de çaat uut diye buz kırma sesinden şikayetçi...
  • Ne demek. Bence gelen sesler de mutfakta olunca gelen seslerdir. Ben havalandırma sesi duyuyorum sadece vuu diye.
  • Buz kırma sesi var. Sanki yüksekten fayansa kavanoz düşmüş gibi. Ama art arda çat çut şeklinde değil. 1 defa o ses geliyor ve günde 3 veya 4 defa.
    İlk zamanlarda özellikle o ses gece geldiğinde tedirgin ediyordu ama zamanla alıştık.
    Ben buz kırma sesini sorun olarak görmüyorum. Çünkü buzdolabının çalışmasını etkilemiyor.

Buzdolabının kıymetini bu sıcaklarda daha iyi anlıyorum. Mesela bir sürahi dolusu suyu direk dondurucu bölüme koyuyorum. Yarım saat sonra su lezzet verecek soğukluğa ulaşmış oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 20 Temmuz 2011; 20:09:50 >
  • Bugün farkettim bizim yardımcı yaprak sarması için asma yaprağını oda sıcaklığındayken buzluğa koymuş. Alarm vermeye başladı buzdolabı. Alarm off tuşuna basınca buzluğun -08 derceye düştüğünü yazıyordu. Herhalde o yapraklar yaptı bende super moduna aldım. Buzluğa sıcak veya oda sıcaklığında bişey koyacaksanız tavsiyem önce soğutucuda biraz soğutun.
  • Ben sıcaklığına hiç dikkat etmeden ne varsa atıyorum buzluğa. Böyle bir durum yaşamadım.
  • Bu dolabın arkası düzmü yoksa eski dolaplar gibi küçük ince borular dolabın arkasında görünüyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Bu dolabın arkası düzmü yoksa eski dolaplar gibi küçük ince borular dolabın arkasında görünüyormu.

Yokmu bu dolabın arkasını gören :)

Netteki görsellerden tarattım fakat dolabın arkadan çekilmiş bir resmini göremedim.
  • Arkası düz isterseniz foto koyarım :)
  • Düz diyorsanız sorun yok.

Eski dolaplardaki gibi dolabın arkasında ızgara teli olmasını istemiyorum.

Cevap için teşekkürler , dolabı yerinden çıkarıp arkasının resmini çekip koymaya gerek yok. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Buz kırma sesi var. Sanki yüksekten fayansa kavanoz düşmüş gibi. Ama art arda çat çut şeklinde değil. 1 defa o ses geliyor ve günde 3 veya 4 defa.
    İlk zamanlarda özellikle o ses gece geldiğinde tedirgin ediyordu ama zamanla alıştık.
    Ben buz kırma sesini sorun olarak görmüyorum. Çünkü buzdolabının çalışmasını etkilemiyor.
    .................

Yüksekten fayansa kavanoz düşmüş gibi bir sese nasıl alıştınız. Dediğinize göre pek alışılacak gibi bir sese benzemiyor.
    Ben sırf bu nedenden dolayı uzaklaşmıştım bu alternatiften. Haa nereye yakınlaştınız derseniz o nu henüz başaramadım.. Araştırmaktan kafan döndü, böyle giderse büro tipi bir dolap alacağım gibi duruyor..

• Sonunda dolap olayını fazla uzatmadan bende bu modeli aldım.

Yanlız bendeki bosh değil siemens.

Gerçi ikiside aynı.

Takıldığım nokta şu; üst kısmı 4 derece dondurucu kısmını -18 derece ayarladık ama eski dolaba göre ikiside çok soğuk geldi.

Sonra Eco moda ayarladım yani 6 ya -16 oldu.

Siz dolabı hangi derecelerde kullanıyorsunuz.

Üst 6 alt -16 da hem ekonomi sağlanmış oluyor hemde normal ısıda oluyor.

Hatta az daha yükseltilebilir diye düşünüyorum.

Belki bunda dolabın konumununda etkisi vardır , serin yerde olması, güneş görmemesi filan.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.