Şimdi Ara

AMD'nin 3.4GHz'de çalışan çift çekirdekli Athlon II X2 270 işlemcisi ön siparişte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

AMD'nin güncel işlemci gamı için yaptığı en son güncellemede tanıtılan Athlon II X2 270, 77$ seviyesinden ön siparişe sunuldu. Çift çekirdekli Athlon II X2 ailesinin en hızlı modeli olan yeni işlemci, 3.4GHz'de görev yapıyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Soket AM3 formundaki yeni işlemci 2MB Seviye 2 bellek kapasitesiyle geliyor ve diğer Athlon II işlemcilerinde olduğu gibi Seviye 3 bellek kapasitesi bulunmuyor.

Güncel yol haritasına göre Athlon II X2 270 işlemcisinin üzerine daha hızlı bir model gelmesi beklenmiyor. Fusion-A serisi dört çekirdekli yeni işlemcilerini pazara sunmaya başlayan AMD, son çeyrekte aynı ürün gamı içerisinde çift ve üç çekirdekli Fusion modellerini de pazara sunmayı planlarken, 2012'de tüm ürün gamında 32nm ve 28nm (Bobcat 2) üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni nesil işlemciler sunacak.

• 3,4 ghz çift çekirdek için süper fiyat uygun fiyatlı sistem toplayacak arkadaşlara tavsiye ederim kesinlikle üzmez...
  • ey em di bu işi bil yor .
    az fiyat orta halli performans.
    apu lar süper ama 2 belki üçüncü nesil
    olanları daha iyi olcak( opencl , gpgpu gelişimine paralel).
    hatta iddalıyım in tel pazar ı
    kay be dip dip yapacak.
    For e velll ey em diiii.....

ama cor tu duo kullanıyom
    al dık bi ke rem .....
  • Athlon x3 olup çekirdek açma şansı olan bir işlemci olsa anlıcam, şimdi buna kim para yatırır, zaten Athlon x2 serisi genellikle giriş seviyesi ev kullanıcılar tarafından tercih ediliyor..
  • Aynı fiyata 3 çekirdekliler var hemde 4.ü çekirde açabilme ihtimali ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

ey em di bu işi bil yor .az fiyat orta halli performans.apu lar süper ama 2 belki üçüncü nesilolanları daha iyi olcak( opencl , gpgpu gelişimine paralel).hatta iddalıyım in tel pazar ı kay be dip dip yapacak.For e velll ey em diiii.....ama cor tu duo kullanıyomal dık bi ke rem .....

Sen kendini ne sanıyosun be. ey em diymiş.
  • Bunda 2MB L2 ÖnBellek Mevcut ama...
  • sanane sen kimsin seni marka düşkünü düdük makarnası.

kızdınmı?...buz a otur..anca ısını alır.

Bak EY EMDİ zoR. Na gitsin

en tel en vidya ef ex
  • quote:

sanane sen kimsin seni marka düşkünü düdük makarnası.

kızdınmı?...buz a otur..anca ısını alır.

Bak EY EMDİ zoR. Na gitsin

en tel en vidya ef ex

adminler böyle mesajlara nasıl izin veriyor hala anlamış değilim
  • Selamlar;

Arkadaşlar bu işlemciyi almayı düşünüyorum ama anakartım desteklemiyor sanırım...Birde sizin değerli yorumlarınız almak istiyorum acaba benim anakartım bu işlemciyi destekler mi?

Anakartımın özelliklerine burdan bakabilirsiniz...

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-ma74gm-s2h_1x

Konuyu hortlattım kusura bakmayın arkadaşlar bu konu benim için önemli.
  • liste eski işlemci yeni olduğu için listede olmadığını düşünüyorum,sonuçta aynı seriden x2 255 gibi işlemcileri destekliyor..yinede kesin bişey diyemiyorum,şimdi takarsın bilinmeyen işlemci gibisinden hata verir,bios güncellemesine ihtiyacı vardır belli olmaz hani
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

liste eski işlemci yeni olduğu için listede olmadığını düşünüyorum,sonuçta aynı seriden x2 255 gibi işlemcileri destekliyor..yinede kesin bişey diyemiyorum,şimdi takarsın bilinmeyen işlemci gibisinden hata verir,bios güncellemesine ihtiyacı vardır belli olmaz hani

hmm bende ikilemde kaldım.Aslında anakartım x2 işlemcilerini destekliyor fakat işlemci am3 olduğu için biraz tereddütde kaldım.
  • anakartın am3 işlemcide destekliyor..listedeki x2 250-255 gibi işlemciler am3 zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

anakartın am3 işlemcide destekliyor..listedeki x2 250-255 gibi işlemciler am3 zaten

Sanırım sorun olmaz.Dediğin gibi anakartımın desteklerdiği işlemciler am3 zaten.Genede alırken söylerim herhangi bir sorun olursa geri iade veya başka bir şey alabilirim.

Bu arada yardımın için çok sağol hocam...

Kolay gelsin.
  • quote:

ban he heh çok komik sin.
    is terseniz her mesajıma izin alim sizden hee.
    dağalın be u kala adamlar.
    o na h da sana i ade dodo moco

hocam sen tam savaşçısın yaw....
  • Türkçe'yi nasıl kullanıyorsunuz anlamadım...Bilgisayar konusu bile olsa yapmayın lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: last06

Türkçe'yi nasıl kullanıyorsunuz anlamadım...Bilgisayar konusu bile olsa yapmayın lütfen...

hocam bana mı dedin anlamadım......
  • Athlon 2 3 Ghz al OC yap kardeşim... onların hepsi aynı işlemci sonuçta. 255 daha iyi bundan . hem çekeirdek de açılabiliyor sanırsam...

Birde Athlon 4x alıp iyi ekran kartı almakda yarar var. sen 1920*1080 de oynarsa 200 tl nin üstündeki tüm işlemcilerle+- 2 fps fak olur...
  • athlon ll x2 200 serisinde çekirdek açılmıyor hocam..sadece 220(ismi yanlış hatırlıyor olabilirim) modelinde kapalı olan L2 bellek açılabiliyor(1mb geliyor,şanslıysanız 1mb daha açılıyor ve mevcut 200 serisi gibi oluyor)
  • [Kunye=] bence muhdeşem allaha sükür bişi yok son derece memnunum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.