Şimdi Ara

TechZone ABİME BİR SORUM OLACAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben 2 hafta önce 0km 320d aldım
    On board-profesional sistem mevcut.

Navigasyon icin haritalare internette mevcut ama ben navigasyona girmeye kalkınca sürüm kodu istiyor. onu bmw borusan'daki satış temsilcimizden istedim. ama harita komutanlığı izin vermiyor (!) dedi. bir yolu var mı dedim. sanayilerde açabiliyorlarmış dedi. sizin bu konudaki bilginiz ve öneriniz nedir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• sanayilerde aciyorlar diye bende duyum aldim, bmw ozel servislerine gidin ve sorun.. ama daha once sen boyle bir sey yaptirdin mi dersen, hayir yaptirmadim cunku her iki aracimda da nav calisiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

sanayilerde aciyorlar diye bende duyum aldim, bmw ozel servislerine gidin ve sorun.. ama daha once sen boyle bir sey yaptirdin mi dersen, hayir yaptirmadim cunku her iki aracimda da nav calisiyor...

anladım abi peki fscmap.com sitesindeki işlem nedir?
  • hiç bilmiyorum ve incelemedim..
  • teşekkürler
    yapan bir yer buldum. almanya'da
    fiyat olarak 400euro istiyorlar kod için.
    güven konusunda sıkıntı yaşamıyorum ama turkiyede daha uygun bulabilir miyim diye düşünüyorum
  • Sanmiyorum
  • nedir bu harita komutanlığı izin vermiyor bilmem ne muhabbeti??

araç içerisindeki navigasyon için izin vs gerekiyor mu??
  • 3. kişiler için izin olayı yok.. devlet ile otomobil firmaları arasında olan bir şey.. benim bilgilendirilmem BMW AG ile BMW Türkiye arasında bir anlaşmazlık olduğu yönünde..

bir diğer taraftan ise harita komutanlığı buna izin verilmiyor deniyor.. o da avrupa haritasında kıbrıs'ı, kuzey kıbrıs türkiye cumhuriyeti ve güney kıbrıs rum kesimi olarak ayrılmaması ve Cyprus olarak yekbare bir şekilde gösterilmesi..

benim de bunu çürüten bir tezim mi diyeyim, fikrim mi diyeyim artık neyse o var, o da şu.. BMW, 2009 yılından beri bunun satışını yapmakta olup 2011 Mart ayında durdurdu... bende diyorum ki, harita komutanlığı'nın aklına 2.5 sene mi sonra geldi navigasyonu yasaklamak? diğer otomobilimde de navigasyon var, çalışıyor ve o markanın tüm araçlarında da mevcut halen..

dolayısıyla bana harita komutanlığı'nın işi değil gibi geliyor.. önümüzdeki aylarda ya da yıllarda netleşecek sanırsam..
  • çok saçma bir şey değil mi yahu bu.....

ayrıca cahilliğime verin de

gidip teknosa dan 100 liraya bi navigasyon alıyorsun çatır çatır çalışıyor

çoğumuzun cebindeki telefonda bile navigasyon yüklü geliyor çatır çatır çalışıyor

ancak minimum 160-170 milyar verip 520 d alıyorsun navigasyonu çalışmıyor....bana biraz mantıksız geliyor tabi başka bir prosedürleri vs vs bilmem neleri varsa bilemem

ayrıca yanlış anlaşılmasın ama böyle basit bir sebepmi yani navigasyonun çalışmaması????
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

çok saçma bir şey değil mi yahu bu.....

ayrıca cahilliğime verin de

gidip teknosa dan 100 liraya bi navigasyon alıyorsun çatır çatır çalışıyor

çoğumuzun cebindeki telefonda bile navigasyon yüklü geliyor çatır çatır çalışıyor

ancak minimum 160-170 milyar verip 520 d alıyorsun navigasyonu çalışmıyor....bana biraz mantıksız geliyor tabi başka bir prosedürleri vs vs bilmem neleri varsa bilemem

ayrıca yanlış anlaşılmasın ama böyle basit bir sebepmi yani navigasyonun çalışmaması????

malesef bu kadar basit ve anlamsızca işler.. bizler son parti navi. prof. alanlarız ve ucundan döndük bu işin resmen haberimiz olmadan..
  • BUGUN NAVİGASYONUMU AÇTIM. İSTEYEN OLURSA ARACA UYUMLU KODU 1 GÜNDE VERİRİM.
  • hyrli olsun
  • teşekkürler
  • nereden nasıl açtırdın acaba?
    iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaL

nereden nasıl açtırdın acaba?
    iyi günler

kendim açtırdım. almanyadan.. telden ulaşın lütfen
    0535 637 60 67
  • telden ulasmak yerine nasil yaptirdiginizi amlatin bence.. uygulamak isteyen iletisime gecsin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

telden ulasmak yerine nasil yaptirdiginizi amlatin bence.. uygulamak isteyen iletisime gecsin..

aracın almanyaya gittiğini söyleyip almanya servisi tarafındn alıyoruz. ama zaten kod 1 tane uzunca kod. onu yazınca dirtekt aktif oluyor tüma vrupa haritası ve türkiye (doğudan batıya tüm şehirler mevcut)
  • merhaba bir sorum olacak? bu kodu alıp açtırınca garanti kapsamı dısına cıkmıyor mu araç? cunku standart olarak sunulmuyor araç alınırken. dusuncelerinizi merak ediyorum. ya da kesin garanti kapsamında kalır diyebilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekotold

merhaba bir sorum olacak? bu kodu alıp açtırınca garanti kapsamı dısına cıkmıyor mu araç? cunku standart olarak sunulmuyor araç alınırken. dusuncelerinizi merak ediyorum. ya da kesin garanti kapsamında kalır diyebilen var mı?

kesinlikle garantiyi bozmuyor. bu kod garantiyle alakalı birşey degil ki? zaten cihaza müdahele de edilmiyor. ayrıca bmw satış temsilcimizin de yaptırdığımdan haberi var. öyle bir sorun yok yani şüpheniz olmasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.