Şimdi Ara

sinyal verdiğimizde çıkan ses fiyaskoymuş..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar aracım imzadaki gibi.. Dün bakım yapıyordum. Göstergemdeki yağ lambası patlamış.Göstergeyi söktüm yarım kontakta kolum çarptı sinyale baktım birgüzel çakıyor sinyali hiçte ses gelmedi. Kapıları kapattım sağa sola flaşör falan hiç ses çıkmadı. Göstergeyi inceledim ufak bir röle var.Hani göstergede ok işaretleri varda var görmezsiniz biz bide gürültülü röle koyalım mantığı ile mi hareket ediyorlar acaba ? Hele ki bizde captiva vardı. Sinyal vermek istemezdim yoktu böyle bir gıcık ve yüksek bir ses..

• Eh kimi araçlara da "bip bip" sesi koyuyorlar ya, bi ses lazım illa ki.. Adamlar da sesi mekanik yolla çıkarmış işte..
  • O sesler arabaların en vazgeçilmez özelliğidir, sürüşü ayrı bir keyifli kılar tabi yeni arabalarda ses seviyesi biraz abartılıyor olabilir, daha eski model arabalarda sesler tam kararındadır. Toros, renault 9 v.s.
  • Eskiden mekanik bir sistem olduğu için o ses çıkıyordu. Şimdi elektronikleşti; ama alışkanlıklardan ötürü o sesi ihmal etmediler. Yoksa gayet de isteseler bip bip diye öttürürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.