Şimdi Ara

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU] (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.758
Cevap
238
Favori
623.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

Her türlü kekoyum. Saçlarımı uzatmıyorum, sadece kestirmiyorum.
    7 ay oldu sanırım. Kişisel önerim; saçlarınızı çok yıkamayın.

Saymayı bıraktım artık, ne zaman başladığımı da tam hatırlamıyorum ama aşağı yukarı 1 yıllık oldu kestirmeyeli. Çok dalgalı olduğundan uzaması yavaşladı gibi hissediyorum. Düz olsaydı şimdi omuzlarımdaydı.

Temiz olmadıkça toplamıyorum, salak salak şekillere giriyor, çoğu saç deli saç derimi acıtıyor vs. Saçımı toplıyayım derken de çabuk yağlanıyor. Öldürücü sıcaklar var ama geçen seneki kadar bunaltmıyor.

Edit; Yanlış alıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ted Mosby -- 1 Mayıs 2020; 11:32:26 >
  • Arkadaşlar saçlarımı 9aydır uzatıyorum şuanda önler burnuma geldi yanlar ise kulağımı 1-2cm geçtiler resimdeki saç stilini istiyorum ilk olarak saçın iç kesimi var yanların neredeyse tamamı ensenin ise az bir bölümü tamamen alınmış ilk resimdede gördüğünüz gibi eğer şuanda berbere gidersen kulaklarımj 2cm geçen saçım tam kulak hizasına gelecek yani kulak memesinin olduğu yere kulağı yine kapatacak ama 1-2 ay geriye gitmiş gibi olacak ensede sorun yok zaten önler ise tam burnumun ucuna geldi ikinci resimdede saçın dış kesimi var ense yanlar ve ön çeneye geliyor çene hizasında hepsi ense kısmıda dışa doğru hafif kıvrılmış kanat gibi muhtemelen uzamaz ama soruyorum eylüle kadar bu hali alırmı yoksa uzatmaya başladığım tarih olan kasıma kadar sürermi okul zamanı düzgün bir saçla gidersem sorun olmaz muhtemelen kasımda bu hale gelir normalde saçımı çekersem çeneye çok yaklaşıyor bırakırsam uzak biriniz bana yardım edebilirmi umarım dediklerimi anlamışsınızdır
    SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler saç sökülmesi Son bir haftadır arttı. Nedendir acaba. Şimdiye kadar dokulmuyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papa Het

15. aya girdim tam gaz devam. Önleri yanlardan ayırdığımda, çektiğim zaman omuza çok yaklaşıyorlar ama bırakınca çene hizasındalar. Yanlar da aynı şekilde dalgalı, omuza gelmediler henüz. En az 3 ayım daha var gibi kuru hallerinde omuza dökülmeleri için.

Hocam 15. Aya kadar hic berbere gittiniz mi duzelttirmek icin falan

• Popüler bir konuya dönüşmüş. Yardımların için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MagnAficaL

quote:

15. aya girdim tam gaz devam. Önleri yanlardan ayırdığımda, çektiğim zaman omuza çok yaklaşıyorlar ama bırakınca çene hizasındalar. Yanlar da aynı şekilde dalgalı, omuza gelmediler henüz. En az 3 ayım daha var gibi kuru hallerinde omuza dökülmeleri için.

Hocam 15. Aya kadar hic berbere gittiniz mi duzelttirmek icin falan

Hayır 0 makas darbesi. Uzun süre daha da gitmeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ketto plazma

Beyler saç sökülmesi Son bir haftadır arttı. Nedendir acaba. Şimdiye kadar dokulmuyordu.

Havalardandır diye düşünüyorum az bir süre önce şampuan vs değiştirmediyseniz. Günde 50-100 adet dökülür zaten, hepsi kafanızda kalsaydı bunaltıdan ölürdünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

quote:

Orijinalden alıntı: ketto plazma

Beyler saç sökülmesi Son bir haftadır arttı. Nedendir acaba. Şimdiye kadar dokulmuyordu.

Havalardandır diye düşünüyorum az bir süre önce şampuan vs değiştirmediyseniz. Günde 50-100 adet dökülür zaten, hepsi kafanızda kalsaydı bunaltıdan ölürdünüz.

şampuan değiştirdim hocam. ondandır büyük ihtimalle. yanıyoruz bide ankara da. azaldı bugün zaten. teşekkürler

• bugün 3 numara yaptım saçı.

yukardan biraz bıraktım ama berber cok aldi lan, sac sekil bile almıyor. anca yana tarıyorum. internette 3 haftada uzar falan demisler , beklemedeyim valla cok az daha uzun olsa en azindan aklimda bir sekil var onu yapacagım.!

edit : YAPMAK İSTEDİGİM SAÇ STİLİ BU BEYLER.
    SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]

1-2 AYDA YAPARIM EHERHALDE. GERÇİ BEYAZ TENLİ-SİYAH SAÇLIYIM YAKISIR MI BİLMEM AMA BAKALIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alakurt79 -- 8 Temmuz 2015; 2:29:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy McGill

bugün 3 numara yaptım saçı.

yukardan biraz bıraktım ama berber cok aldi lan, sac sekil bile almıyor. anca yana tarıyorum. internette 3 haftada uzar falan demisler , beklemedeyim valla cok az daha uzun olsa en azindan aklimda bir sekil var onu yapacagım.!

edit : YAPMAK İSTEDİGİM SAÇ STİLİ BU BEYLER.

1-2 AYDA YAPARIM EHERHALDE. GERÇİ BEYAZ TENLİ-SİYAH SAÇLIYIM YAKISIR MI BİLMEM AMA BAKALIM.

Burası saç modeli konusu değil hocam. Burada bu işe yıllarını verenler var. Gerçek saç uzatmak bu değil.

• yoğun tepkiler üzerine kestirmek zorunda kaldım
  • 16cm şuan 7 aydır filan kestirmedim sabah traşından büyüttüm kıvırcık olduğu için Bonus oldu:D 1-2 seneye yanlara düşer diye umuyorum zaten 1-2 aya toplanacak kıvama gelecektir. Hep standart şampuan kullanıyorum besleyicili krem filan almadım hiç bakım için alsam yararı dokunur mu birde kopuk almayı düşünüyorum doker diye endişelerim var

• GERÇEK SAÇ UZATMAK BU DEĞİL uzatip sjax teller gibi yapacaktim emmma tepki gelince kestm. Yosksa hsdefim once kurt cobain stili yapip sonra jax teller gibi saci arkaya yatirmakti. konuyu gorunce postalayım dedim nolduki yaw zaten konuya gelen cevapların %20si troll mesajlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alakurt79 -- 8 Temmuz 2015; 17:30:42 >
  • dax supergro kullanan var mı bir arkadaşım önerdi de.Şu an 8.ayındayım uzamasından memnunum ama bu ürün daha hızlı uzatıyor dendi almayı düşünüyorum ben de.

• quote:

Orijinalden alıntı: gogogo.

16cm şuan 7 aydır filan kestirmedim sabah traşından büyüttüm kıvırcık olduğu için Bonus oldu:D 1-2 seneye yanlara düşer diye umuyorum zaten 1-2 aya toplanacak kıvama gelecektir. Hep standart şampuan kullanıyorum besleyicili krem filan almadım hiç bakım için alsam yararı dokunur mu birde kopuk almayı düşünüyorum doker diye endişelerim var

1-2 aya toplanacak kıvama gelmeyecekler dostum üzgünüm 3-4 aya gelirler anca. Bakım spreyi kullanabilirsin tabii ki yararı olur. Köpük hakkında bir bilgim yok ama kullanma derim. Zaten kıvırcıkmış saçların köpük ne kadar işe yarayacak ki.

@Baklavasever Yeterince uzamadıkları için öyleler.
    @Jimmy McGill Biraz da şakayla karışık yazdım zaten hocam Hızlı uzaması için her gün soğuk suyla yıkamanı tavsiye ederim. Ama sürekli şampuan da kullanma. 3 günde bir kullan mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Young Sinatra -- 10 Temmuz 2015; 3:03:11 >
  • quote:

quote:

16cm şuan 7 aydır filan kestirmedim sabah traşından büyüttüm kıvırcık olduğu için Bonus oldu:D 1-2 seneye yanlara düşer diye umuyorum zaten 1-2 aya toplanacak kıvama gelecektir. Hep standart şampuan kullanıyorum besleyicili krem filan almadım hiç bakım için alsam yararı dokunur mu birde kopuk almayı düşünüyorum doker diye endişelerim var

1-2 aya toplanacak kıvama gelmeyecekler dostum üzgünüm 3-4 aya gelirler anca. Bakım spreyi kullanabilirsin tabii ki yararı olur. Köpük hakkında bir bilgim yok ama kullanma derim. Zaten kıvırcıkmış saçların köpük ne kadar işe yarayacak ki.

@Jimmy McGill Biraz da şakayla karışık yazdım zaten hocam Hızlı uzaması için her gün soğuk suyla yıkamanı tavsiye ederim. Ama sürekli şampuan da kullanma. 3 günde bir kullan mesela.

Hocam 2 yil once berber ara makas atti galiba o zamandan beri garip uzuyor,ondan once bieberin saci gibi alnima yapisirdi ve duzgun uzardi.Oneriniz var mi?0a mi vurdurmak tek care?

• quote:

Orijinalden alıntı: Baklavasever

quote:

quote:

Hocam 2 yil once berber ara makas atti galiba o zamandan beri garip uzuyor,ondan once bieberin saci gibi alnima yapisirdi ve duzgun uzardi.Oneriniz var mi?0a mi vurdurmak tek care?

2 yıl önce diyorsunuz hocam. Ara makas saçı seyrelten bir alet. Bir de saçları kırar ama ara makasa maruz kalmış saçlar çoktan kesilmiştir zaten. Onunla bir ilgisi yoktur.

• 2132121ee2112

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 28 Şubat 2021; 23:47:58 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aty.

4 Haziran

10 Haziran

30 Haziran

Son fotoğrafta saçım baya bir dağınık ona fazla takılmayın

Arkadaşlar sizce uzaması nasıl hız açısından?

1 ayda gözlenmez hocam o. en az 5-6 ay uzatıp ölçmeniz lazım. Kaç cm uzamışsa, onu uzatılan aya bölersiniz. Ayda kaç cm uzadığı çıkar ortaya. Şuan kısa olduğu için soğuk suyla her gün yıkayarak bu aylarda 3'er cm uzatabilirsiniz en fazla. Kendi halinde 1,5-2 cm uzarlar. Ama uzamanız normal gibi. Hatta hızlı denebilir. Dediğim gibi buz gibi suyla her gün yıkayın derim. Kan dolaşımını hızlandırarak çok çok hızlı uzamalarını sağlıyor.

peki yıkarken şampuan vs kullanıyor muyuz?çünkü her gün şampuanla yıkamakta saçı yıpratır diye biliyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etem1907

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aty.

4 Haziran

10 Haziran

30 Haziran

Son fotoğrafta saçım baya bir dağınık ona fazla takılmayın

Arkadaşlar sizce uzaması nasıl hız açısından?

1 ayda gözlenmez hocam o. en az 5-6 ay uzatıp ölçmeniz lazım. Kaç cm uzamışsa, onu uzatılan aya bölersiniz. Ayda kaç cm uzadığı çıkar ortaya. Şuan kısa olduğu için soğuk suyla her gün yıkayarak bu aylarda 3'er cm uzatabilirsiniz en fazla. Kendi halinde 1,5-2 cm uzarlar. Ama uzamanız normal gibi. Hatta hızlı denebilir. Dediğim gibi buz gibi suyla her gün yıkayın derim. Kan dolaşımını hızlandırarak çok çok hızlı uzamalarını sağlıyor.

peki yıkarken şampuan vs kullanıyor muyuz?çünkü her gün şampuanla yıkamakta saçı yıpratır diye biliyorum ben.

Doğru evet. Her gün şampuan kullanmak zararlı. Onu belirtmeyi unutmuşum. 2 yada 3 günde bir kullanmak en iyisi.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.