Şimdi Ara

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU] (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.757
Cevap
238
Favori
623.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Papa Het

quote:

Orijinalden alıntı: crazy0611

quote:

quote:

Yav ben uzatıyorum ilk başlarda on numara gidiyor. Sonra şekil vermek iyice güçleşiyor. Kabarıyor falan. Birde dalgalı saçım var. İyice kötüleşiyor mecbur kesiyorum. Kesincede kabak gibi oluyor kafa. Arada iyi şekil alıyor. Limon falan sürerim. O zamanda yanlardan saçlar çıkıp kulak bölümünde iğrenç bir görüntü yapıyor. Berbere gidiyorum kulak kısımlarını alın diyorum. Adam bişeye benzemez öyle diyor. Ben en iyisi vurayım 3 e diyor. Kardeşim dedim. Dediğimi yap saç senin saçın değil dedim kavga çıktı. Türkiyenin berberlerine buradan selam olsun. Yani durum bu evde almaya çalışsam yanlış yaparım diye korkuyorum. İyice beter falan olur diyorum. Cesaret edemiyorum. Bir tavsiye verin hele.

Herkesin yaptığı hata bu. O şekilsiz dönemde gidip düzelttirmeye çalışmak. Dünyanın en iyi kuaförleri gelse o dönemdeki saçı anca adam eder şekle sokar. O yüzden berbere gitmeden kendi halinde uzayarak o evreyi atlatmaya çalışmalısınız. Saç uzatmak sabır işidir. Bu evre en az 6 ay falan gider. Daha sonra söz dinlemeye başlar saçlar. 1 sene dolunca da samuray modeli yapılacak şekilde toplanacak kadar uzamış olur. Bunda sonrası kolaydır. Ama en zoru ilk 6 aydır.

Saçlrım hem gür hemde dalgali hocam şu an uzatmaya başlayali 4 ay falan oldu 2 ay daha sabretsem. Saclarim adam olur mu yoksa yine kabarik hindi gibi gezermiyim ortada

Evet 2-3 aya biraz biraz inmeye başlar kabarıklık. Eğer çok gür ve dalgalıysa 1-2 ay daha sürebilir bu evre. Sakın berbere gideyim deme. Daha saçın kısa şimdiden işlem yaptırmanın gereği yok. Temiz tutun salın gitsin kendi uzar o. Sadece orta uzunluk isteyen ve kafasında belli bir model olanlar kuaföre gitmeli. Sen nasıl uzatacaksın bilmem de ben baya belime kadar uzatacağım için 10 aydır berbere gitmedim 6-7 ay daha da gitmeyin düşünmüyorum uçlarından aldırmak için. Çünkü saçlarımda kırık yok.

@WESTEN
    Ayda en az 1-1,5 cm uzar ortalama. Sık sık soğuk suyla yıkamak daha çok uzatır. Biraz da genetik.

Uzasında yakışan bir model bulurum kendime. Şu an zaten 6 cm falan var. Saç uzunluğu. Ayda yüksek ihtimalle 1,5 cm uzuyor. Bu arada banyo dışında hiçde yıkamam saçlarımı. Bakalım yıkamayada başlayınca uzama hızı artacak mı görecez. Bu arada bele kadar saç uzatan bir sizi görüyorum. Bana çok abes kaçar. En fazla enseden biraz inerim aşağı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yav ben uzatıyorum ilk başlarda on numara gidiyor. Sonra şekil vermek iyice güçleşiyor. Kabarıyor falan. Birde dalgalı saçım var. İyice kötüleşiyor mecbur kesiyorum. Kesincede kabak gibi oluyor kafa. Arada iyi şekil alıyor. Limon falan sürerim. O zamanda yanlardan saçlar çıkıp kulak bölümünde iğrenç bir görüntü yapıyor. Berbere gidiyorum kulak kısımlarını alın diyorum. Adam bişeye benzemez öyle diyor. Ben en iyisi vurayım 3 e diyor. Kardeşim dedim. Dediğimi yap saç senin saçın değil dedim kavga çıktı. Türkiyenin berberlerine buradan selam olsun. Yani durum bu evde almaya çalışsam yanlış yaparım diye korkuyorum. İyice beter falan olur diyorum. Cesaret edemiyorum. Bir tavsiye verin hele.

Herkesin yaptığı hata bu. O şekilsiz dönemde gidip düzelttirmeye çalışmak. Dünyanın en iyi kuaförleri gelse o dönemdeki saçı anca adam eder şekle sokar. O yüzden berbere gitmeden kendi halinde uzayarak o evreyi atlatmaya çalışmalısınız. Saç uzatmak sabır işidir. Bu evre en az 6 ay falan gider. Daha sonra söz dinlemeye başlar saçlar. 1 sene dolunca da samuray modeli yapılacak şekilde toplanacak kadar uzamış olur. Bunda sonrası kolaydır. Ama en zoru ilk 6 aydır.

Saçlrım hem gür hemde dalgali hocam şu an uzatmaya başlayali 4 ay falan oldu 2 ay daha sabretsem. Saclarim adam olur mu yoksa yine kabarik hindi gibi gezermiyim ortada

Evet 2-3 aya biraz biraz inmeye başlar kabarıklık. Eğer çok gür ve dalgalıysa 1-2 ay daha sürebilir bu evre. Sakın berbere gideyim deme. Daha saçın kısa şimdiden işlem yaptırmanın gereği yok. Temiz tutun salın gitsin kendi uzar o. Sadece orta uzunluk isteyen ve kafasında belli bir model olanlar kuaföre gitmeli. Sen nasıl uzatacaksın bilmem de ben baya belime kadar uzatacağım için 10 aydır berbere gitmedim 6-7 ay daha da gitmeyin düşünmüyorum uçlarından aldırmak için. Çünkü saçlarımda kırık yok.

@WESTEN
    Ayda en az 1-1,5 cm uzar ortalama. Sık sık soğuk suyla yıkamak daha çok uzatır. Biraz da genetik.

Uzasında yakışan bir model bulurum kendime. Şu an zaten 6 cm falan var. Saç uzunluğu. Ayda yüksek ihtimalle 1,5 cm uzuyor. Bu arada banyo dışında hiçde yıkamam saçlarımı. Bakalım yıkamayada başlayınca uzama hızı artacak mı görecez. Bu arada bele kadar saç uzatan bir sizi görüyorum. Bana çok abes kaçar. En fazla enseden biraz inerim aşağı.

Bu konunun önceki sayfalarında saçları o uzunlukta kişiler var. Benim enseyi geçik durumda şuan ve model olarak öyle çok güzel de değil bu uzunlukta tutma bence toplanmıyolar bile. Yani ben de tam bel olmasa da bel ile sırt arasında bir yerde bırakırım en kötü ihtimal. Ona uzayınca karar vericem.
  • 10 ay önce saçlarım ne güzel uzamıştı tamam belime kadar gelmesede uzundu yani çevremdeki bazı arkadaşlaım alışık olmadığı için pek yorum yapmadı gerçi ben sormadım sonra gaza geldim kestirdim pişman oldum şimdi tekrar uzatıyorum herhalde 1-2 aya kadar gözle görülür bir fark olur gibime geliyor sampuan olarak ne tavsiye edersiniz ? Size bir kaç soru sormam gerekiyor

1 ) badem yağının ne etkisi var saça ?

2 ) argan yağı ne işe yarıyor ?

3 ) Saç maskesi ne derece etkili işlevi ne ?
  • Arkadaşlar benim saçlar ortadan ikiye ayrılıyor. Daha çok uzatmaya başlayınca bu sefer üste ve yanlara doğru artış oluyor. Ortadan değil de yandan nasıl ayırabilirim?
  • Beyler saçım kısayken düz ancak uzadıkça kıvırcıklaşıyor ve çirkin görüyor bir de yanlara ve yukarı kabarıyor. Islakken dalgalı hatta düz gibi duruyor ancak kuruyunca kabarıyor. Bu yüzden uzatamıyorum. Benim durumumda olup uzatan var mı? Öneriler nedir?
  • Arkadaşlar saç konusunda benimde baya sıkıntılarım var,öncelikle saçlarım kızıl kahve arası ince telli sanırım seyrek ve dalgalı alnımında geniş olmasıyla bir türlü kendime uygun saç modelini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
    SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]
    Sizce uzun saç nasıl olur arkadaşlar veya farklı tavsiyelerede açığım yaş 19 bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lRuleBreak -- 1 Mart 2015; 0:22:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heisenberg-

Beyler saçım kısayken düz ancak uzadıkça kıvırcıklaşıyor ve çirkin görüyor bir de yanlara ve yukarı kabarıyor. Islakken dalgalı hatta düz gibi duruyor ancak kuruyunca kabarıyor. Bu yüzden uzatamıyorum. Benim durumumda olup uzatan var mı? Öneriler nedir?

Çoğu kişi bu durumda. Baktım cevap yok bari ben yazayım yine dedim. Konunun gediklisi oldum artık O evre öyle dostum en az 6-7 ayda güzel şekiller almaya başlarlar. Sabretmekten başka çaren yok.
  • quote:

quote:

Beyler saçım kısayken düz ancak uzadıkça kıvırcıklaşıyor ve çirkin görüyor bir de yanlara ve yukarı kabarıyor. Islakken dalgalı hatta düz gibi duruyor ancak kuruyunca kabarıyor. Bu yüzden uzatamıyorum. Benim durumumda olup uzatan var mı? Öneriler nedir?

Çoğu kişi bu durumda. Baktım cevap yok bari ben yazayım yine dedim. Konunun gediklisi oldum artık O evre öyle dostum en az 6-7 ayda güzel şekiller almaya başlarlar. Sabretmekten başka çaren yok.

Çok sağolun hocam dün uplayacaktım mesajımı unutmuşum şimdi sizin cevabınızı görünce mutlu oldum. Daha önce o kadar uzun süreli uzatmamıştım, saçım dediğim hali alınca kestirmek zorunda kalıyodum. Uzayınca düzeleceğini öğrendiğim iyi oldu.
  • saçımı en son Ağustos 2014ünde kestirmiştim oda amerikandı o zamandan bu zamana hiç dokundurtmadım.
    saçımı aynen burdaki gibi uzatıyorum şuan saçın şekil almayan o dönemindeyim.önerebileceğiniz şampuan,krem,şekillendirici vs var mı arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow VI -- 4 Mart 2015; 16:52:10 >
  • SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]

Böyle bişey için be yapmam lazım.suan sac kaşlarıma kadar geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Kirk

1 sene oldu.

Dostum sanki senin saçlar kıvırcıktı düzleştirdin mi ? 1 sene için normal uzamış, saçlar güzel Benim daha 10,5 ay oldu önleri anlayamadım ama arkalar bu boyda biraz hızlı mı uzuyor acaba benimkiler ? Önleri ortadan ayırınca kulağı geçiyorlar. Kulak arkası yapabiliyorum rahatça.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Young Sinatra -- 22 Mayıs 2015; 14:33:23 >
  • İyidir iyi uzatin beyler

• quote:

quote:

quote:

1 sene oldu.
    [simage][/simage]

Dostum sanki senin saçlar kıvırcıktı düzleştirdin mi ? 1 sene için normal uzamış, saçlar güzel Benim daha 10,5 ay oldu önleri anlayamadım ama arkalar bu boyda biraz hızlı mı uzuyor acaba benimkiler ? Önleri ortadan ayırınca kulağı geçiyorlar. Kulak arkası yapabiliyorum rahatça.

Aynen, düzleştirdim hocam. Kıvırcık yoksa, kıvırcıkken kısa duruyor. Sizinki düz ise daha uzun gözükür. Bir de benim saçlarım 1-2 ay döküldü devamlı, şampuan değiştirdim, tekrar çıkmaya başladı. Önlerden 3-5 cmlik saçlar var hep, toplayamıyorum da o yüzden artık.

Düzleştirmeyince böyle hocam. Dediğim gibi benim bi ara döküldü, sizinki o ara yetişmiş olabilir.
    [simage][/simage]

Hangi şampuandan hangisine geçtiniz hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Injoker -- 22 Mayıs 2015; 16:37:34 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1 sene oldu.

Aynen, düzleştirdim hocam. Kıvırcık yoksa, kıvırcıkken kısa duruyor. Sizinki düz ise daha uzun gözükür. Bir de benim saçlarım 1-2 ay döküldü devamlı, şampuan değiştirdim, tekrar çıkmaya başladı. Önlerden 3-5 cmlik saçlar var hep, toplayamıyorum da o yüzden artık.

Düzleştirmeyince böyle hocam. Dediğim gibi benim bi ara döküldü, sizinki o ara yetişmiş olabilir.

Clear men kullanıyordum hocam. Forumdan biri önermişti, Tresan Isırgan otlu şampuan. Eczaneden alabilirsiniz. Bana çok iyi geldi, yeni saçlar çıktı zaten. Önceden saçımın dibi gözüküyordu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1 sene oldu.

Clear men kullanıyordum hocam. Forumdan biri önermişti, Tresan Isırgan otlu şampuan. Eczaneden alabilirsiniz. Bana çok iyi geldi, yeni saçlar çıktı zaten. Önceden saçımın dibi gözüküyordu.

Sağolun. Denemeyi düşünüyorum bende de dökülmeler var o kadar olmasa da. Umarım alerji yapmaz alerjik bi bünyem var.
  • saçlarımı uzatmaya baslayali nerdeyse 1 yil oldu. su anda ugur pektas modelinde siyah saclarla arkaya atarak devam ediyorum. her ay kirik aldirdim saclarin canli ve saglikli buyumesi icin. artik kirik aldirmiyorum beyler. benim sorunum saclarin rengi.
    yaza dogru saclarimi papatya suyu ile acarak rick grimes modeli verdirecegim.
    imgim.com/rick_grimes.png
    kuru papatyayi kaynatip ilitip saciniza surun sonra gunesin altinda 1 saat bekleyin boylece sac rengi acilacaktir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1 sene oldu.

fiyatı nedir ayrıca saça ne faydası var bunun düzeltiyormu ne y apıyor
  • Uzunluğu ne durumda

• quote:

quote:

1 yil oldu benimi hala oyle. sacim dalgali ama sert cansiz. kalip gibi. dedigim gibi bir yildir uzatiyorum tel uzunlugu 10-12 cm civaridir ama soyle diyeyim sacin ozellikle on tarafini yukari kaldirdigimda oyle kaliyor. kisa sac nasil dikilirse aynen dikiliyor. uzun sac dedigin kafani salladiginda dans eder benimki birak dansi diktiginde dik duracak kadar sert cansiz ve kaliplasmis

• quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1 sene oldu.

fiyatı nedir ayrıca saça ne faydası var bunun düzeltiyormu ne y apıyor

22 lira her eczanede satılmıyor.%100 e kadar dökülmeyi önlüyor.saçları daha parlak ve bakımlı gösteriyor.bir damla sıksan eline fazlasıyla yetiyor köpürtmek için
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.