Şimdi Ara

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
4.758
Cevap
238
Favori
623.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Forumda benim gibi bir çok kişi saçını uzatmak istiyor. Hemen hemen her gün saç uzatmayla ilgili bir konu açılıyor. Bu nedenle bu konuyu açmaya karar verdim. Saç uzatmayla ilgili bildiklerimi bu konu altında paylaşacağım. Eksik veya yanlış yerler olursa sizin uyarınızla düzeltirim.

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim. Saç uzatmak sabır gerektiren bir iştir. Hem çevre baskısı hemde saçlara yapmak zorunda olduğunuz bakım sizi bıktırabilir. Öncelikle bunu göze almalısınız.

İlk zamanlar saçınız kısayken saçınızı her gün yıkayın. Saçları yıkamak saçın uzamasını hızlandırır. Ama çok fazla şampuan kullanmayın. Hatta bir gün kullanın bir gün kullanmayın. Çünkü saçınızı her gün yıkayacağınızdan bu maddeler zarar verebilir. Saçınızın kısa olduğu bu dönemde çok fazla şekillendirici madde ve fön makinesi kullanmayın. Yoksa saçınız uzadığında yıpranmış bir görüntü oluşur.

Saçını uzatanlar genelde saçları istediği uzunluğa gelmeden, yani kısayla uzunun ortasındaki o uzunluktayken vazgeçerler. Şu an benim saçımda bu uzunlukta diyebilirim. Bu dönemde saça şekil vermek zordur ve istenilen uzunluğa hala gelmediği için takıntı oluşturur. Bu dönemde saçınız kabarabilir. Bu nedenle kuaföre gidip ara makas attırmalısınız. Ara makasın ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar varsa açıklayayım. Mesela 10 tel saçınız var, saçınız kabarık, siz kuaföre ara makas at dediğinizde 10 telin 4 ünü bir makas yardımıyla kısaltır, diğer saçların uzunluğuna bir şey olmaz. Böylece saçınız daha seyrek, düz ve hoş görünür.

Saç uzaması devam ederken arada bir uçlarından aldırmak gerekir. Sağlıklı bir saç ortalama olarak ayda 1 cm uzar. Ama uzun süre saçınızı kestirmezseniz saçın uzaması yavaşlar. Bu nedenle 3-4 ayda bir uçlarından aldırın. Gittiğiniz kuaförün profesyonel olmasına dikkat edin. Uçlarından al dersiniz 2-3 cm kısaltır yazık olur.

Saçınızı uzatırken kullandığınız ürünler çok önemli. Benim tavsiyem Schwarzkopf ürünlerini kullanmanız. Her saça göre şampuan, saç kremi vb. ürünleri mevcut. Aynı özellikte şampuan + saç kremi + sıvı saç bakım kremi yeterli olacaktır.

Birde saç düzleştirme olayı var. Bunun içinde çok farklı yöntemler var. Fön çekerek saçlarınızı düzleştirmek isterseniz fön suyu veya mavi su adı verilen bir sıvıyı fönden önce saçınıza uyguluyorsunuz ve fön çekiyorsunuz. Saçlarınız düzleşiyor.

Saç düzleştirici kullanacaksanız kesinlikle kaliteli bir marka olmasına dikkat edin. Ucuz kalitesiz mallar saçınızı yakabilir ve çok çabuk yıpratabilir. Hangi markanın olursa olsun saçınız tabiki yıpranacaktır ama bu süreci uzatmak sizin elinizde.

Brezilya fönü denen bir olay var. 6 ay saçlarınız fönlü gibi dümdüz kalıyor. Ama biraz masraflı fiyatlarını internetten araştırarak öğrenebilirsiniz.

Birde Schwarzkopf'un özel Strait Therapy adı verilen bir saç düzleştirme yöntemi var. Saçlarınız 8 ay dümdüz oluyor ama buda baya masraflı.

Birde Schwarzkopf'un Glatt isimli saç düzleştirici kremi var. Fiyatı çok uygun. saçlarınız 2 ay düz olur ama kuruyken pek faydası olmaz genel olarak hafif ıslakken saçlarınız çok güzel görünür bunu uygularsanız.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar. Biraz uzun oldu ama saçını uzatmak isteyenler okursa faydalı olabilir. Eksik veya yanlış yer varsa uyarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuyuh -- 19 Ağustos 2018; 16:15:43 >
  • http://www.uzmantv.com/erkekler-saclarini-uzatirken-kotu-gorunmemesi-icin-neler-yapabilir bu video da bişeyler anlatmış ama ne doğrumu sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (__kasva__) -- 14 Temmuz 2011; 14:42:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: (__kasva__)

http://www.uzmantv.com/erkekler-saclarini-uzatirken-kotu-gorunmemesi-icin-neler-yapabilir bu video da bişeyler anlatmış ama ne doğrumu sizce

şu videoda bi herif var alnı açık yanlara doğru ayırmış saçları bu şekil nasıl yapabilirim ya ?
  • jack sparrow u kuaförlük yaparken görmüşler ahada kanıtı
    http://www.uzmantv.com/kazitilmis-sac-hangi-erkeklerde-iyi-durur
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealKiss

quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

Bende Mayıs 2011 den buyana uzatıyorum yine..

http://media.onsugar.com/files/2011/04/14/5/1509/15090860/eb5ebfba80e3acf9_rikmo.onsugar.com_medium-length-hairstyles-for-men.jpg

şu an bu fotoğrafta olduğu gibi.saç ıslak olduğu zaman uzunluğu bundan biraz daha fazla oluyor..

Benim saçlar daha sık,ince olduğundan daha düz duruyor bu durum beni acayip rahatsız etmeye başladı.artık kabarmıyor gibi bir şey. böyle giderse 3 aya kadar kızların düz saç modellerine benzeyecek

saç artık çok çabuk yağlanıyor bir günde yağlanıp gücünü kaybediyor ve bundan dolayı dökülmeler mevcut.

çoğu kişi saçın yakıştığını söylüyor,ama yağlannıca birbirine yapışarak berbat bir görüntü oluşturuyor,onun için heps saçı dağıtmak zorunda kalıyorum

Benim saç uzunluğumda buna yakın, fakat sadece yıkadıktan sonra hafif nemliyken bu görüntüyü verebiliyorum. Jole sürsen taş gibi oluyor, lightlarını kullansan ıslak kalıyor. Denemediğim bir sprey ile wax kaldı. Acaba onlar ile bu görüntüyü elde edebilirmiyim diye düşünüyorum.

Bu fotoğrafta ki elemanın saçlar kremli herhalde ondan öyle gözüküyor ya da yağlı
  • @Kürşat.
    alıntı yapmayı unutmusum

morfose
    Ben bundan kullanıyorum ıslakken sıkarsan parlak gözükür ama sac kurutmayla sekil verdin sık öyle kalır sac parlaklık falan vermiyor sıktıgında nasılsa öyle kalıyor ıslaksa ıslak kuruysa kuru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor4in -- 31 Mart 2012; 10:17:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: woper_93

Bugün tam bir sene oldu konuda açmıştım düzelttirmeye gideceğim İstanbulda bildiğiniz iyi bir kuaför var mı ? diye kimseden ses çıkmadı. Tekrar buradada sorayım İstanbul Avrupa yakasında bildiğiniz , gittiğiniz iyi bir kuaför var mı ?

tayfun eteşoglunu tavsiye ederimhttp://www.uzmantv.com/uzman/kuafor-tayfun-atesoglu bu sitede adresi var çok ünlü bir kuaför işine yarayabilir
  • sac uzatmanin sirrini veriyorum, hic bir sey yapmayin. uzar kendi.
    http://inciswf.com/oneoftheman2.swf
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4thScratch

Saç uzatanlar ssleri atsında görelim :)

saçın şekil olarak iyi deyil tabi herkezin kendi zevki ama yüz hatlarına yakışmıyor . bu tarz olursa daha iyi olur uzun saçlı kişiler yani bu tarz kişler tam uzun demiyorum bu tarzdakiler sakal olmucak yani tüm dikkati saçlarına çekmesi gerek kaşlarını düzgün bir hatla gitmesi suratına sürekli nemlendirici sürerek ilgiyi o yöne çekmesi gerek sende itici görünür emin ol bu tarz bakımsız gibi dışardan karşı cins se karşı %60 eksilme görülebilir
    kendimden örnek vereyim bnm bu ss deki gibiydi gerçekten iyi uzatmışım diyorsun bakışlar ilgi alaka bakan bir daha bakıyor çünkü herkez 3 numara genelde hep aynı hem ilgi çekmek hemde saçından memlun kalmk istiyorsan böle yapabilirsin konudaki arkadaşlarada duyrulur bu tarz modeller seçin

• ilk uzama aşaması böle görünür bnde okul yüzünden kestirdim uzatacak arkadaşlara duyrulur böle görünüyor saç çok tatlı bir model tabi herkezde böle durmaz o ayrı mesele 2 ss de ise çok güzel nazi zamanındaki alman subayların saç tarzı diyelim bnm hoşuma gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_mod

ilk uzama aşaması böle görünür bnde okul yüzünden kestirdim uzatacak arkadaşlara duyrulur böle görünüyor saç çok tatlı bir model tabi herkezde böle durmaz o ayrı mesele 2 ss de ise çok güzel nazi zamanındaki alman subayların saç tarzı diyelim bnm hoşuma gitti

bence çok eski ve kötü bi model bu zamanda kimse böyle bi model vermez zevk meselesi tabi ama deselerki saçını bu model yapıcaz 0 a vurun daha iyi derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

quote:

ilk uzama aşaması böle görünür bnde okul yüzünden kestirdim uzatacak arkadaşlara duyrulur böle görünüyor saç çok tatlı bir model tabi herkezde böle durmaz o ayrı mesele 2 ss de ise çok güzel nazi zamanındaki alman subayların saç tarzı diyelim bnm hoşuma gitti

bence çok eski ve kötü bi model bu zamanda kimse böyle bi model vermez zevk meselesi tabi ama deselerki saçını bu model yapıcaz 0 a vurun daha iyi derim

üstteki resim uzama aşamasındayken katlı kesin uygulanmış hali böle oluyor alttaki ise sarışın yada kumral deyilsen istesende yapamassın yakışmaz 0 deyil kör jiletle vur daha iyi
  • quote:

quote:

saçın şekil olarak iyi deyil tabi herkezin kendi zevki ama yüz hatlarına yakışmıyor . bu tarz olursa daha iyi olur uzun saçlı kişiler yani bu tarz kişler tam uzun demiyorum bu tarzdakiler sakal olmucak yani tüm dikkati saçlarına çekmesi gerek kaşlarını düzgün bir hatla gitmesi suratına sürekli nemlendirici sürerek ilgiyi o yöne çekmesi gerek sende itici görünür emin ol bu tarz bakımsız gibi dışardan karşı cins se karşı %60 eksilme görülebilir
    kendimden örnek vereyim bnm bu ss deki gibiydi gerçekten iyi uzatmışım diyorsun bakışlar ilgi alaka bakan bir daha bakıyor çünkü herkez 3 numara genelde hep aynı hem ilgi çekmek hemde saçından memlun kalmk istiyorsan böle yapabilirsin konudaki arkadaşlarada duyrulur bu tarz modeller seçin

aslında bu resmin tam tarzımı gösterdiği söylenemez çünkü 3 aydır hiç kestirmedim ve o gün oldukça rüzgarlıydı baya kabardı saçlar, olduğumdan daha çok koca kafa çıkmışım burada :) Geçen gün kısalttırıp jilet attırdım şuanki hali aşağıdaki gibi

Asıl saç tarzım bu resmimdeki gibi
  • quote:

quote:

quote:

aslında bu resmin tam tarzımı gösterdiği söylenemez çünkü 3 aydır hiç kestirmedim ve o gün oldukça rüzgarlıydı baya kabardı saçlar, olduğumdan daha çok koca kafa çıkmışım burada :) Geçen gün kısalttırıp jilet attırdım şuanki hali aşağıdaki gibi

süper olmuş hocam bnm de uzasın koycam ss ayrıntılı bnm sadece tepe kısmı uzun alt taraflar senin gibiydi kestirdim üstlerden aşşaya sarksn diye bnm saç modelim seninki gibi olmucak attıgım ss deki gibi olcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

bende bi kaç ss atam dedim

bu yaklaşık 6 ay önce

bunlar yaklaşık en az 1 ay önce çekildi yoruma açıktır

saçların ince telli ve kolay şekil alabilen bir tarz da nasıl bir şekil yapcansın hem bu aralıktamı kalcak yoksa uzatmaya devammı gözlerin renkli ve tenin beyaz ss deki gibi devam etmelisin bu yakışır sana yüz hatlarınada uygun bir yorum daha yapayım sakal yakışmıyor sana bnce bırakma zaten yokta onları kes itici görünebilir karşı cinse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_mod -- 25 Mayıs 2012; 22:57:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

quote:

quote:

Tam aradığım Model Yaklaşık 1.5 Ay Sonra Bu Kadar Olur Uzunluğu, Enseler Diğer Saçlar İle Eşit Uzunluktamı Yoksa Daha Uzunmu ?

Birde Benim Enselerim üçgen şeklinde uzuyor yana doğru tarayınca papatya gibi açılıyor bunu nasıl düzelttirecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patatesli Çay

quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

quote:

quote:

Tam aradığım Model Yaklaşık 1.5 Ay Sonra Bu Kadar Olur Uzunluğu, Enseler Diğer Saçlar İle Eşit Uzunluktamı Yoksa Daha Uzunmu ?

Birde Benim Enselerim üçgen şeklinde uzuyor yana doğru tarayınca papatya gibi açılıyor bunu nasıl düzelttirecem

Enseler daha uzun.Kısayken düz durmuyor enseler o yüzden uzun bıraktırdım.Üçgen şeklinde uzuyorsa sivri kısmından kısalttır diğer taraflarla eşit uzasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlıAdam -- 9 Haziran 2012; 11:52:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heartofmine

Kıvırcık saçı omuzlara düşürmenin yöntemi nedir ya?

http://www.uzmantv.com/erkeklerde-sac-duzlestirme-nasil-yapilir sana göre birşey bu birde Maşa
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_c_g

quote:

quote:

quote:

quote:

Okullar kapandı.Artık özgürüz.Ben de sanırım şubattan beri kestirmiyorum saçlarımı.baya uzadı.Şu an önleri yaklaşık burnumun ucuna kadar geliyor.Bildiğiniz gibi sıkıntılı dönemdeyim.Sıcaklar bir yandan, lysye hazırlık bir yandan beni çok sıktı.Bir gun nerdeyse vuruyordum makineyle 3numaraya.
    Sorunum şu hiç şekil almıyor.Kulaklarımın üst kısmı yanlardan dikleşiyor.Enseler kulak arkasından yana doğru dalgalanıyor.Önler desen hep gözümün önünde.Sıkıntılı bir durumdayım.Bu dönem ne kadar sürer sizce?Şubattan bu yana bu kadar uzadığını varsayarsak.

dogru kestirmemenin sonucu bunlar her 1 ayda uzama aşamasında çerçeve kısımlarını katlı kestircektin mahalle berberinde deyil tabikide uzman birinde o zaman problem olmazdı

iyi de oraların da uzamasına ihtiyacım yok mu?

saçının her yanı eşit kesilmiş ise ve dedigin gibiyse kendimden örnek veriyim bnm saçımda burnuma geliyo önler yanlarda kulagımı kapatacak ama jel tarzı ürünlerden yardım alıyorum fön çekiyorum ilk istedigim yöne dogru snra sürüyorum jeli jelde jöle deyil mesela gece sür yat sabah kalk elinle istedigin şekli ver tel tel oluyor öle biiş istedigim şekli veriyorum önlerim bnm de biraz rahatsız ediyor artık alıştım kızlar gibi yana elimle alıyorum

Valla hiç öyle atraksiyonlara kalkışmadım.Şimdilik koyuverdim mağara adamı gibi geziyorum.Yaz sonu gibi düzelir herhalde.Saçlarım çok sağlıklı ve gür.O yüzden her yerim saç.Geçen tokayla tutturdum tepeden.Küçük bebeklere yaparlar ya.Aynen öyle.

öle yaparsan eminim sende sevmiyeceksin .uzatmanın bir gayesi olur mesela bn çok meraklıyım okulumda bitti okuldaykende uzundu ama artık iyice uzatcam ss ekliyorum bu saçın aynısı olcak hatta boyatabilirm bile o derece gözüm döndü sarı saça bayılıyorum

önlerim bu uzunlukta bnm bu zunlukta kalcak sadece yanlar uzucak ss deki gibi ama anlayamadıgım şu o resimde çocugun faullerinn üstü kısamı çerçeve kısmı yoksa oralardamı uzun ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Okullar kapandı.Artık özgürüz.Ben de sanırım şubattan beri kestirmiyorum saçlarımı.baya uzadı.Şu an önleri yaklaşık burnumun ucuna kadar geliyor.Bildiğiniz gibi sıkıntılı dönemdeyim.Sıcaklar bir yandan, lysye hazırlık bir yandan beni çok sıktı.Bir gun nerdeyse vuruyordum makineyle 3numaraya.
    Sorunum şu hiç şekil almıyor.Kulaklarımın üst kısmı yanlardan dikleşiyor.Enseler kulak arkasından yana doğru dalgalanıyor.Önler desen hep gözümün önünde.Sıkıntılı bir durumdayım.Bu dönem ne kadar sürer sizce?Şubattan bu yana bu kadar uzadığını varsayarsak.

dogru kestirmemenin sonucu bunlar her 1 ayda uzama aşamasında çerçeve kısımlarını katlı kestircektin mahalle berberinde deyil tabikide uzman birinde o zaman problem olmazdı

iyi de oraların da uzamasına ihtiyacım yok mu?

saçının her yanı eşit kesilmiş ise ve dedigin gibiyse kendimden örnek veriyim bnm saçımda burnuma geliyo önler yanlarda kulagımı kapatacak ama jel tarzı ürünlerden yardım alıyorum fön çekiyorum ilk istedigim yöne dogru snra sürüyorum jeli jelde jöle deyil mesela gece sür yat sabah kalk elinle istedigin şekli ver tel tel oluyor öle biiş istedigim şekli veriyorum önlerim bnm de biraz rahatsız ediyor artık alıştım kızlar gibi yana elimle alıyorum

Valla hiç öyle atraksiyonlara kalkışmadım.Şimdilik koyuverdim mağara adamı gibi geziyorum.Yaz sonu gibi düzelir herhalde.Saçlarım çok sağlıklı ve gür.O yüzden her yerim saç.Geçen tokayla tutturdum tepeden.Küçük bebeklere yaparlar ya.Aynen öyle.

öle yaparsan eminim sende sevmiyeceksin .uzatmanın bir gayesi olur mesela bn çok meraklıyım okulumda bitti okuldaykende uzundu ama artık iyice uzatcam ss ekliyorum bu saçın aynısı olcak hatta boyatabilirm bile o derece gözüm döndü sarı saça bayılıyorum

önlerim bu uzunlukta bnm bu zunlukta kalcak sadece yanlar uzucak ss deki gibi ama anlayamadıgım şu o resimde çocugun faullerinn üstü kısamı çerçeve kısmı yoksa oralardamı uzun ?

Dediğin gibi ne olduğu pek anlaşılmıyor.

Benim de saç yapım aynı bu elemanınki gibi.Uzayınca aynısı olucak.Abim de zamanında uzatmıştı.Onun biraz daha dalgalı.Önleri bukle bukle oluyordu.Benimki biraz daha düz.

http://www.habermi.com/videoresim/seven-araniyor--fatmagul--kerim-345693.jpg
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.