Şimdi Ara

< OPERA TARAYICI > Opera 18 & Opera 19 (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.573
Cevap
10
Favori
201.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ---Ali---

quote:

Orjinalden alıntı: diemavili

eeee şey...!!!
    benim bi maruzatım vardı da...
    geçenlerde pcye bir windows teması yükledim, bu da operadaki yazıları değiştirdi ve bozdu(eskiden daha küçük ve estetik duruyodu...
    şimdi ben bu yazıları tekrar nasıl eski haline getirebilirim???

< OPERA TARAYICI > Opera 18 & Opera 19

1- Opera'yı kapat.
    2- Temayı orijinal haline getir.
    3- İstediğin temayı tekrar kur. Bu sırada Opera kapalı olmalı.
    4- Şimdi istediğin gibi Opera'yı açabilirsin.

Düzelmezse buradayız.

yok usta eski tas eski hamam...

• arkadaşlar daha şimdi 9.10 versiyonun kurdum ama bir sorum oalcak.
    Örneğin dhdeki reklamları kapatamıyormuyuz. (firefox adblock gibi)
    Birde forumlardaki smileyler hareket etmiyor bende. bunu nasıl hallederim.
  • Temalar kendi fontlarınıda beraber yüklerler, busebeple tema yükledikten sonra sistem önerilen fontlarını tekrar geri ayarla elle bunu görüntü ayarlarından yapabilirsin..

quote:

eeee şey...!!!
    geçenlerde pcye bir windows teması yükledim, bu da operadaki yazıları değiştirdi ve bozdu(eskiden daha küçük ve estetik duruyodu...
  • araçlar/tercihler/gelişmiş/programlar/ varsayılan tarayıcı olup olmadığını denetleye işaret koyun

quote:

Orjinalden alıntı: beyazorkide

quote:

Orjinalden alıntı: pullsarr

Arkadaşlar pc'de yüklü programlardan (msn, xfire gibi) sayfa açmaya çalıştığımda opera değilde explorer'dan açılıyor. Bunu nasıl ayarlayacağız?

bunu ayarlamanın bir yolu yok sanırım bende ie hata veriyor diye ie yi kullanım dışı bıraktım şuan operayı kullanıyorum forumda armıştım bunun tam bi açıklamasını bulamamıştım yapan yoktu sanırım benimde öyle kaldı

• tüm internet sitelerinde kullanabileceğin bir yöntem..
    hemde ekstra bir paket yüklemiyorsun..

herhangi bir forumda sağ mouse la tıkla içerik engelle de ve dilediğin şeyi seçerek sol yukarıda çıkan seçeneklerden onayı ver

quote:

Orjinalden alıntı: S.d.T

arkadaşlar daha şimdi 9.10 versiyonun kurdum ama bir sorum oalcak.

• link verirmisin
    quote:

Orjinalden alıntı: deliyar_kou

spor3 sayfasını açamıyorum sayfa açıldığında yarısı üstte sağında olması gereken bölüm ise alt tarafta çıkıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

Temalar kendi fontlarınıda beraber yüklerler, busebeple tema yükledikten sonra sistem önerilen fontlarını tekrar geri ayarla elle bunu görüntü ayarlarından yapabilirsin..

quote:

eeee şey...!!!

iyi de yüklediğim temada böyle bi font yok ki??

• quote:

Orjinalden alıntı: Technics

tüm internet sitelerinde kullanabileceğin bir yöntem..
    hemde ekstra bir paket yüklemiyorsun..

herhangi bir forumda sağ mouse la tıkla içerik engelle de ve dilediğin şeyi seçerek sol yukarıda çıkan seçeneklerden onayı ver

quote:

Orjinalden alıntı: S.d.T

arkadaşlar daha şimdi 9.10 versiyonun kurdum ama bir sorum oalcak.

Çok sağolasın.

Birde mesela herhangi bir foruma giriş yaparken parolayı kaydedeyimmi diye soruyor. kaydet diyorum sadece ama 2. ziyarette yine nick ve şifre yazıyorum. Onun için hangi seçeneği seçmemiz lazım.

Birde smileylere cevap verirsen sevinir, mesut bbahtiyar olurum.

• bide mozillayı bırakayımda bir sürede bunu kullanayım inşallah mozilladan iyidir bu arada

edit: indirdim kullanıyorum bana mozilladan iyi olduğunu hemen hissettirdi inanın hemen belli etti yukarda kb'ler resim sayıları falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nolamaz -- 28 Aralık 2006; 23:38:11 >
  • yanlız şu var en altta ki çubuğu göremedim

bide sol taraftaki beyaz şeritte neyin nesi

bu iki sorunumu kim halledebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nolamaz -- 28 Aralık 2006; 23:51:21 >
  • Aradaslar daha once sormus ama cozumsuz kalan basit ama islevsel bir ozellikten bahsetmek istiyorum. Formlara, kutucuklara yazılan kelimeleri kaydetmemesi opera'nin en irite edici eksiklerinden biri idi. Diyelim ki, bir pm attik ve başlıga "teklif" yazdik. Firefox ve İEde aynı kutucuklara sonradan bir daha gelip mousun sol tuşuyla usulca tıklayınca onceden girilen tum girdiler (cumle veya kelimeler) aninda çıkıyor ve daha önce yazdıklarımızı görebiliyoruz.

Fakat opera bunu göstermiyor ve malesef geçmişi saklıyor'du. Cozum; araçlar/tercihler/gelişmiş/tarama/araç çubuğu ipuçlarını göster deki işaret
  • quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

yanlız şu var en altta ki çubuğu göremedim

Soldaki çubukta favoriler (internet adres kısayolları) downloadların falan görünüyor.
    Alttaki durum çubuğunuda Araçlar > Görünüm > Araç çubuklarından açabilirsin.

Benim yukarıdaki soruma ek olarak bir soru daha.
    Herhangi bir torrent trackerinden torrent doysasını indiremiyorum. Çünkü opera kendi torrent istemcisinden çalıştırıyor. Halbuki ben utorrent kullanıyorum. Bunu nasıl halledecez. Ben dosya olarak indirmesini istiyorum.

• Forum sayfalarinin neden bu sekilde abuk gozuktugu hakkinda bir bilgisi/cozumu olan var mi? (Edit; ne sorunlu, problemli bir browser'mis bu arkadas yaaa Hadi ön-yargili olmayayim, biraz alisayim-kurcalayim vs diyorum ama hergun bir yerinden baska bir problem cikartiyor )

• shift+f12/araç çubukları/ durum çubuğu
    soldakine basta gör ne olduğunu çok kullanışlı bişey o :)

quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

yanlız şu var en altta ki çubuğu göremedim

• yok öyle bişey..Başka bir yol izliyoruz yada bir sorun olmalı..
    bak şimdi mesela foruma yazı yazdın sonra bidurum oldu geri butonuyla geri gelirsen eğer metinler aynen kaldığın şekilde devam eder..

quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

Aradaslar daha once sormus ama cozumsuz kalan basit ama islevsel bir ozellikten bahsetmek istiyorum. Formlara, kutucuklara yazılan kelimeleri kaydetmemesi opera'nin en irite edici eksiklerinden biri idi. Diyelim ki, bir pm attik ve başlıga "teklif" yazdik. Firefox ve İEde aynı kutucuklara sonradan bir daha gelip mousun sol tuşuyla usulca tıklayınca onceden girilen tum girdiler (cumle veya kelimeler) aninda çıkıyor ve daha önce yazdıklarımızı görebiliyoruz.

Fakat opera bunu göstermiyor ve malesef geçmişi saklıyor'du. Cozum; araçlar/tercihler/gelişmiş/tarama/araç çubuğu ipuçlarını göster deki işaret

• bak pininfarina.. Yazılım sorunlu olsa onlarca insan kullanıyo olmazdı sanırım..
    Senin yaşadığın sorunlarada bütüne özleştirmen yanlış..
    çünkü o yaşadığın sorunu daha hayatımda görmedim ben..
    dilersen sen bir operanı kaldır güzelce..
    ardından klasörlerini falan bir uçur, yer imlerinin yedeğini alarak elbette..
    başlıktan çek son sürüm operayı yapıştır makinana..
    bak bakalım daha kralı varmı yakınlarında

quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

Forum sayfalarinin neden bu sekilde abuk gozuktugu hakkinda bir bilgisi/cozumu olan var mi? (Edit; ne sorunlu, problemli bir browser'mis bu arkadas yaaa Hadi ön-yargili olmayayim, biraz alisayim-kurcalayim vs diyorum ama hergun bir yerinden baska bir problem cikartiyor )

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ---Ali---

quote:

eeee şey...!!!

1- Opera'yı kapat.
    2- Temayı orijinal haline getir.
    3- İstediğin temayı tekrar kur. Bu sırada Opera kapalı olmalı.
    4- Şimdi istediğin gibi Opera'yı açabilirsin.

Düzelmezse buradayız.

yok usta eski tas eski hamam...

düzelmiyor bu meret...
    (aynı sorun ie7'de ve firefoxta olmuyor ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 1 Ocak 2007; 17:46:44 >

• @diemavili
    Kullandığın skin'i eski haline getir. Eğer değişmemişse Opera'yı kaldır. Application Data'dan ve Program Files'dan da Opera klasörünü sil. Sonra temiz bir kurulum yap. Normale dönecektir. Sonra Opera'yı kapatıp istediğin skini kullanabilirsin.
    Aklıma bir şey daha geldi. WindowBlinds kullanıyor isen doğru kıramadıysan da böyle sorunlarla karşılaşılıyor.
  • Gaza gelip 1 ay kadar kullandım 5 para etmez. uyumsuluk ve en önemlisi cashe şişince kağnı gibi oluyor. Formlarda ve java yorumlamasında tek kelimeyle BERBAT. Ebay'de liste yapında göreyim veya routerinizin bile web arayüzünü nasıl gösteremediğini görün. Her tuş başka yerlerde. İlk kurulunca özellikle javada hızı var ama bu tamamen marjinal ve kullandıkça tam anlamıyla batağa saplanıyor. Kesinlikle stabil değil. Bu testleri evimdeki 3 bilgisayarda ve taze windows'ta denedim. Kesinlikle önyargısız olarak 1 ay boyunca varsayılan tarayıcı olarak kullandım. Sonuç berbat ve vasat bir tarayıcı..
  • ctrl+f12 ile tercihlerden yazı tiplerini ayarlayabilirsin..Türkçe karakter uyumsuzluğu bu...Font sorunu kısacası..
    Operanın sürümünüde ilk sayfadan güncellemelisin

quote:

düzelmiyor bu meret...
    (aynı sorun ie7'de ve firefoxta olmuyor ama)
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.