Şimdi Ara

Windows 8'de Xbox 360 oyunları için yerleşik destek olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
6.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Microsoft'un son yıllardaki en önemli yatırımı olarak gösterilen Windows 8 için meraklı bekleyiş sürüyor. Beta sürümünün Eylül ayındaki Geliştiriciler Konferansı'nda dağıtılması, genel kullanıma açık başka bir beta sürümünün ise Ocak ayında kullanıma sunulması beklenen Windows 8, hem geleneksel bilgisayarlara hem de tabletlere özel versiyonlarıyla, farklı platform ve form faktörlerine destek içeren geniş ve esnek bir yapı sunacak.

Alternatif işletim sistemlerinin hızlı yükselişi karşısında güçlü argümanlarla pazara girmesi beklenen Windows 8, yenilenen grafik arayüzüne ek olarak radikal olarak nitelendirilebilecek özellikler ve yeni teknolojileri de bünyesinde barındıracak. Microsoft servisleri için merkez görevi üstlenecek yeni işletim sistemi, Windows Phone 7 ile başlayan Xbox entegrasyonunu da daha ileri bir seviyeye taşıyacak gibi görünüyor.

Redmond merkezli firma daha önceki açıklamalarında, Windows 8'in doğal Xbox Live entegrasyonuyla geleceğini doğrulamıştı. Ancak işletim sisteminin çekirdek seviyesindeki detaylarından elde edilen bazı yeni bilgilere göre Windows 8 üzerinde Xbox 360 oyunları oynanabilecek zira ntoskrnl.exe dosyasındaki "XBOX_360_SYSTEM_CRASH" ve "XBOX_360_SYSTEM_CRASH_RESERVED" komutları bunun bir göstergesi olarak olarak düşünülüyor. Tek başına bu komutlar, Microsoft'un yeni işletim sistemi için Xbox 360 oyun desteği planladığı görüşünü mutlak doğru kılmasa da şirketin bu veya buna benzer adımlar atması bekleniyor.

Oyunların tüketici eğilimlerindeki etkisini dikkate alan Microsoft, Windows 8'in özellikle tablet versiyonu için güçlü rakipleri karşısında katma değer sağlayacak önemli yenilikler üzerinde çalışıyor. Bu arada merak edenler için yeni işletim sisteminin önümüzdeki yılın ikinci yarısında pazara sunulacağını da not düşelim. 

• Bana pek inandırıcı gelmedi. Ama yine de, şayet böyle bir şey olursa PC satışlarında ciddi artışlar yaşanabilir. Aklıma gelen bir başka ihtimal de şu ki; Bazı oyunlar için geçerli olabilecek bir sistem olması. Böyle olursa da pek bir anlamı kalmaz. Ama fikri bile heyecan verici ki; Halo'yu, Gear of War'u da PC'de de oynayabilmek, Red Dead Redemption gibi PC'ye bir türlü çıkmak bilmeyen oyunların konsollarla aynı tarihlerde PC'lerde olması...
  • Çok deli olur.
  • Güzel olur en azından Xbox ımız problem yaşadığında oyunlarıda oynayabileceğimiz yer olur :)
  • Daha önce verildi. Arama yapmadan konu açmayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Daha önce verildi. Arama yapmadan konu açmayınız.

Her önüne gelene konu açtırırsanız olacağı bu.
  • Microsoft'un böyle bi hamle yapıp, Xbox 360'ı öldüreceğini zannetmiyorum.
  • Microsoft bu adımı gerçekleştirirse. Playstation 3 ün papucu dama atılır satışları düşer Sony firması tetikte ama bu çok iyi bir hareket olur. Umarım Öyle olur artık PC de oyun derdi kalmaz :)
  • Cep telefonlarında bu kadar gelişme olduktan sonra insan kendi kendine neden olmasın diyor.Olursa güzel olur...Bekleyip görecegiz...
  • Güzel olur böyle birşey olursa . vista'da halo 2 , viva pinata ve geow'u görmüştük şimdi alayını nediyim harika.
  • böyle bir şey olursa yeni nesil xbox ı kimse almaz. En azından ben almam.
  • Ben inanıyorum, ilk Xbox'ın en önemli Exc.leri hep PC'ye geldi bir Forza ile PGR gelmemişti şimdi de daha da ileri taşıyabilirler bu adımı tam entegrasyon desteği sağlarlar ama tabii bundan önce bir sonraki Xbox'la iyice bir şov yapıp pazarlamaları ve başarılı olmaları lazım..
  • farz ettki pc ile entegrasyon saglandı ama microsoft konsoldan da vaz geçmedi...
    bu zamana kadar oyunlarda xbox&ps3 kıyaslaması yapılıyordu.
    bir de buna pc dahil olunca ..konsol sahiplerinin morali bozulmazmı o devasa bechmark o.c canavarları karşısındaki testleri kıstası kıyası görünce..
  • Vaay bu ne hız, konusu forumda açılalı daha yeni 1 ay olmuştu halbuki.
  • Güzel bir haber. Microsoft bizi düşünüyor.
  • aman ben almıyim bunlar pc yide banlarlar netten :D
  • Hayatımda duydugum en saçma şey öyle bişey olursa kimse xbox almazki millet korsan windows alır hayvani ekran kartlarıyla korsan oynar hadi konsolda ban dalgası bilmemne var pc ye nasıl müdahale edicek saçma sapan bişey.

Bu arada bu konu önceki konunun aynısıysa sorun yok fake ama gelişme varsa diye yazdım bu mesajımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:SyLaR:. -- 12 Temmuz 2011; 23:04:52 >
  • İmkanı yok ki.
  • Tadı huzuru kaçar. Herşey dengi dengine olmalı

XBox'u pcye katarsanız arkasından gelecek bir sürü soru işareti oyunlar pc'ye olan etkisi vs bir sürü yararı olduğu gibi zararıda olabilir.

Madalyon 2 yüzlüdür

PC Pc olarak kalsın Xbox'ı filan katmasınlar sonra Xbox ile PC arasında savaş çıkar PC'yede bir sürü engeller olabilir
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.