Şimdi Ara

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
663
Cevap
16
Favori
42.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sagondragon

arkadaslar merhabalar. Aranıza yeni katılan bir bose kullanıcısıyım. Oncelıkle belirtmek ısterımkı, ses sıstemlerı uzerıne asırı bılgı sahıbı degılım. Yakın bır arkadasımda acoustimass 10 serısını gorup begendıkten sonra, bose almaya karar vermıstım. Bu yuzden 15 serısını aldım. Daha oncekı mevcut sıstemlerımden elımde, Denon AVR 1311 ve Yamaha HTR 5730 model anfıler mevcut. 25 m2'lık bır salonda fılm ve muzık dınleme amaclı kullanmayı dusunuyorum. (apartman daıresı oldugu ıcın cok asırı sesler acamam, daha zıyade temız ses ıstıyorum) Daha kurulum yapmadım; muhtemelen elımdekı anfıler sısteme gore, cok yetersız kalacaklar. sızce bu 2 anfıden hangısını belirli bir sure ıdare etmesı kullanmalıyım? Bunun yanında 2-3 ay sonrasında amerıkadan, 6.1 kullanmak ıcın extra bır kubıc hoparlor ve sony anfı getırmeyı dusunuyorum. Sony STRDH520 yada 830 serılerıde anfıde ısımı gorur mu? (sadece best buy'dakı modellerı ınceledım) Kendımce cıhaz butunlugunu saglamak ıcın sadece sony anfı dusunuyorum, sayet ısımı gorecek farklı alternatıf anfı modellerıde yazabılırsenız cok sevıırım. herkese tesekkurler.

Bose AC seisinin en güzel yanı hemen hemen her avr ile rahat rahat sürüle bilme avantajı olsa gerek bence fazla bu konuda düşünmeyin.
    Avr secerken kendi kullanım özelliklerinize uygun teknoloji ve tammamen zevkinize uzgun cihaz ve marka hesapları yapmak daha mantıklı bence .
  • .
  • cok tsk
  • quote:

cok tsk

Est, Faydası oldu ise ne mutlu
  • Arkadaşlar stereo müzik için Bose 301'ler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir arkadaşım Amerika'dan bana bunları getirebileceğini söylüyor yanında, Türkiye'de ki fiyatının yarısına. Bunları pioneer vsx 415 anfi ile beslemeyi düşünüyorum. Sizce nasıl performans verirler?
  • Bose 301 müzik için başarılı bir takımdır fakat bildiğim kadarı ile güçlü bir ampli ile baslenmesi ses kalitesini çok etkiliyor ve tabiki yerleşim mekan ve yeride yapısı itibari ile önemli.

Ama ABD den buraya gelecek ise bence Değmez TR de çok pahalı olup ABD de 3 krş olan cihazlara bakmak daha mantıklı olacaktır emege deger en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Bose 301 müzik için başarılı bir takımdır fakat bildiğim kadarı ile güçlü bir ampli ile baslenmesi ses kalitesini çok etkiliyor ve tabiki yerleşim mekan ve yeride yapısı itibari ile önemli.

Ama ABD den buraya gelecek ise bence Değmez TR de çok pahalı olup ABD de 3 krş olan cihazlara bakmak daha mantıklı olacaktır emege deger en azından

Haklısın ama o tarz bir ürün ne var ki? Aklıma birtek bose geliyor. Birde yanında getireceği için bunları, çok büyük bir şey olmaması lazım.
  • Mesela B&W ın Nautilus serisi bookself leri var ilk aklıma gelen, Pahalıdır ama TR fiyatları ile kıyaslayınca gayet uygun diye biliyorum ABD de, Benim böyle bir şansım olsa bu şekilde değerlendirirdim.
    Tabi biraz ARGE ile çeşitlendirmek de mümkün ürün gamını tavsiyem bu yönde olur size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Mesela B&W ın Nautilus serisi bookself leri var ilk aklıma gelen, Pahalıdır ama TR fiyatları ile kıyaslayınca gayet uygun diye biliyorum ABD de, Benim böyle bir şansım olsa bu şekilde değerlendirirdim.
    Tabi biraz ARGE ile çeşitlendirmek de mümkün ürün gamını tavsiyem bu yönde olur size.

Teşekkürler. Arkadaşım yılbaşından sonra geleceğini söyledi. Bir de ürünü amazon.com' dan sipariş edecekmiş. Ben oradan ürün beğenip linkini arkadaşa göndericem. Çok büyük bir şey söylersem getiremeyeceğini söyledi. Siz ne tavsiye edersiniz? Bir de dedi ki noel'de amazon'da çok yoğunluk oluyor o zaman sipariş verirsen ürünün geç gelme olasılığı da olabilir dedi.
  • Bakın benim açımdan mesele daha ziyade ABD den buraya kadar biri bunları taşıyacak uğraşacak ise vede orada burada olduğundan çok çok ucuza alabilecegi max limiteki tabi bütçem dahilinde onu getirtmeye çalışırım.

Bunu size anlatmak amacım, Secim konusunda ise dediğim gibi bütçem dahilinde en üst alabileceğim takımı secerim ve tabi oradan getirilme imkanınıda fazlası ile değerlendirmiş olurum.

Sizin eklediğiniz cihazlara baktığımda benim açımdan hiç biri aradaki fark için ABD den buraya getirmeye değmez bence.

Ve evet B&W acılımı dediğiniz gibidir.
  • bose acoustimass ve yamaha amfi sıfır tap tazeeee satın almak isteyen olursa pm. yoluyla konuşalım.
  • hangi modeli 6 mı 10 mu 15 mi ve kac para pm atın bi ben aldım ama bir arkadasa bakıyoruz sadece bose için anfi gerek yok
  • Arkadaslar hepınıze tekrar selamlar,

Denon avr 1311 modeli ile Bose acoustimass 15'i kurdum. Esasında cok buyuk beklentıler ıcınde olmadıgımdan, mevcut ses kalıtesı bana cok kotu gelmedı. Belkıde yaptıgım ferrarıye tofas motoru baglamak gıbı bırsey ama ozellıkle blueray fılmlerde bana sistemın yettıgını soyleyeblırım. Yakın zamanda kendı evıme gececegım ıcın, ev'deki kablolama vs. ısı bır kere olsun dıye tadıllatta 6.hoparlor kısmınıda yerlestıırp, yurt dısında extra 1 center daha getırtıp, 6.1 kullanmayı dusunuyorum. Bu yuzden pıyasadakı 7.1 anfıleri amatorce tarıyorum. Ozellıkle Sony STR DH 730 modelıne yonelıyorum. Bendekı denon anfının cıkısları 5*110 W seklınde, sony'nın ıse 7*85 W. bendekı mevcut sıstemden daha kotu 1 ses mı alırım sızce? cevaplarınız ıcın hepınıze cok tesekkurler.
  • quote:

Arkadaslar hepınıze tekrar selamlar,

Denon avr 1311 modeli ile Bose acoustimass 15'i kurdum. Esasında cok buyuk beklentıler ıcınde olmadıgımdan, mevcut ses kalıtesı bana cok kotu gelmedı. Belkıde yaptıgım ferrarıye tofas motoru baglamak gıbı bırsey ama ozellıkle blueray fılmlerde bana sistemın yettıgını soyleyeblırım. Yakın zamanda kendı evıme gececegım ıcın, ev'deki kablolama vs. ısı bır kere olsun dıye tadıllatta 6.hoparlor kısmınıda yerlestıırp, yurt dısında extra 1 center daha getırtıp, 6.1 kullanmayı dusunuyorum. Bu yuzden pıyasadakı 7.1 anfıleri amatorce tarıyorum. Ozellıkle Sony STR DH 730 modelıne yonelıyorum. Bendekı denon anfının cıkısları 5*110 W seklınde, sony'nın ıse 7*85 W. bendekı mevcut sıstemden daha kotu 1 ses mı alırım sızce? cevaplarınız ıcın hepınıze cok tesekkurler.

Ben Ac 6-10-15 kullanmış ve halen 3-4 parça bose kullanan biri olarak şunu diyebilirim ki bose sony le bence bi başka çalıyor her nedense, üstelik çıkış gücü konu bose AC olunca 2. planda kalıyor, Özetle tahminim daha iyi ses alınabilecegi ve sorunsuz memnun kalınacağı yolunda, Tabiki kulağınız daha prof sistemlere aşina ise o başka.
  • Pc için yine Compenion sII aldım fiyatlar baya yerlerde, Zamanında neredeyse 1000tl ye yakın satıldığını bile görmüştüm Şimdi 300-400tl ama pc için bence şu sıra F/P sayılır. Ben çok memnunum
  • Bose ile alakalı konular buradan devam lütfen, İleride bir çok kullanıcıya referans oluşturur.
  • Bende acoustimass 10 15 almayı düşünüyorum biyandan da def tech procinema 1000 var aklımda supercube 2 ile birlikte 15 mt alanda kullanıcam acoustimass bu pro bookselflerden üstünmüdür sinemada aralarında fiyat farkı da var acıkcası deger mı dıye dusunuyorum bose için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayers

Bende acoustimass 10 15 almayı düşünüyorum biyandan da def tech procinema 1000 var aklımda supercube 2 ile birlikte 15 mt alanda kullanıcam acoustimass bu pro bookselflerden üstünmüdür sinemada aralarında fiyat farkı da var acıkcası deger mı dıye dusunuyorum bose için

Ben bose ac 15 i satmayı düşünüyorum iki arka ayağı ve kabloları ile birlikte ilgilenirseniz konuşalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 11 Ocak 2013; 22:09:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayers

Bende acoustimass 10 15 almayı düşünüyorum biyandan da def tech procinema 1000 var aklımda supercube 2 ile birlikte 15 mt alanda kullanıcam acoustimass bu pro bookselflerden üstünmüdür sinemada aralarında fiyat farkı da var acıkcası deger mı dıye dusunuyorum bose için

15 Metre kare alan için Acoustimas 10 yeterli bence.
    Bende Acoustimass 15 kullanıcısıyım ben memnunum şahsen..Fiyatını uygun bulabilirsen BOSE al derim şahsen...Çok fazla para verme derim..
    Bose Acoustimass 10 ile Acoustimass 15 arasındaki farkı biliyorsun sanırım AM 15 te 3 adet Bas sürücüsü var 3x 130 watt toplamda 390 ama 400 yazar..
    AM 10 da ise 2 adet 2x130 watt toplamda 260 watt gücü var ama 270 yazar...ve yere vurmalı bas sürücüleri aynı zamanda..Acoustimass 10 da kanal başı hoparlörler 150 watttır... Acoustimass 15 te ise 200 watt..
    Sinemada başarılı bir sistemdir,ben beğeniyorum severekte kullanıyorum.tek sıkıntı fiyatları Bose lerin...

Diğer dediğiniz Def.tec'i ise bilmiyorum ama sinemada başarılı olduğunu söylüyor arkadaşlar..siz yine benim yazdığım bilgilerle kıyas edin def.tech.i öyle karar verin...
    Ben kule tipi stereo hoparlörünüde kullanıyorum yine memnunum

Eray hocamın nesajını ben yazrken atmış görmedim konuşun anlaşırsanız değerlendirin derim Acoustimass 15 güzeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 11 Ocak 2013; 22:14:03 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.