Şimdi Ara

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
16
Favori
42.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rap_üstad

yarın companion 2 ler geliyor.yalnız kutular yenilenmiş.acaba ürünlerde farklılık yaşandımı? merak eden arkadaşlar için resimler paylaşabilirim

satürndeki 999 liralık fiyatı el yakıyor , ne zaman bu şişkinlik inecek acaba

Bildigim kadarı ile yenilendi cihaz abd de bile 300 $ civarı idi ilk çıktıgı hafta önceki seri elimde var ara sıra kullanıyorum pc de muzik dinlemek için gayet ideal tabi yüksek sesler beklememk kaydı ile oyun için ise 3 tavsiye ederim tabi film de dahil o ufacık sub doğru konumlanınca yer gök sallanıyor ben sub u sadece %20 acabiliyordum ofiste .
    Konu bose ve sub olunca konumlandırmak inanılmaz önemli sub doğru konumlandımı çıkan ses e inanamazsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: NaPoLYoN_42

Bende yeni eve geceyim t20 alacağım konsol ve sinema da mükemmel performansı var tavsiye ederim ben gibi ps3 ve sinema seyretmek isteyenler için.

Kesinlikle güzel cihaz ama bence paket sisteme mahkum kalmakdansa Uygun acoustımass serisi alıp F/P bir avr ile sürmek daha avantajlı kullanım + ları olarak
  •  BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu

ve com 2 II elimde.flac parçalarda kendinden geçticomp 3 tercih etmeme sebebim , geceleri pc başında klasik müzik dinliyorum.ve subwoofer gereksiz bir ayrıntı oluyor.zaten salonda gün boyu komşulara verdiğim rahatsızlık yeterliyalnız hoparlörler kalite farkını anında hissettiriyor ve tepki veriyor.bu bazılarımız için sorun yaratabilir.şimdi elimdeki parçaların çoğunu flac olarak değiştiriyorum

ayrıca konuyu baştan okuma fırsatım hiç olmamıştı.bose un hedefi ve kullanıcıya vermek istedikleri çok açıkça bellidir.kimse gidip başka ürünlerle karşılaştırma yapmasın.salonumda stereo müzik için kulelerim varken , sinema için kesinlikle yine tecrihimi bose dan yana kullanacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rap_üstad -- 2 Ocak 2012; 9:00:44 >

• Sadece flac diye düşünmeyin aynı neticeyi bitrate yüksek olan mp3-aac gibi formatlarda da alabilirsiniz
  • Merhaba,

Öncelikle paylaşım çok faydalı olmuş. Ben de yeni evime bir AC 10 almak istiyorum. yanına da bir VCS 10 Center. ancak merak ettiğim bir kaç konu var. Center ve 5+1 sistemim ile bir 6+1 elde edeceğimi düşünerek yamaha 3d bir avr ile sistemimi çalıştırabilirmiyim. Bose deki center olarak kullanacağım hoperlörü en arkaya koyabilirmiyim. ve bir de seri 3 ve 4 arasında nasıl bir fark var. bana yardımıc olursanız çok sevineceğim.
    Aslında bu işi bilen arkadaşlardan 5x3 lük bir oda için 5+1, 5+1+ilave center 6+1 ve 7+1 için yaklaşık yerleşim bilgisi verebilseler çok seviniriz. Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimmmar

Merhaba,

Öncelikle paylaşım çok faydalı olmuş. Ben de yeni evime bir AC 10 almak istiyorum. yanına da bir VCS 10 Center. ancak merak ettiğim bir kaç konu var. Center ve 5+1 sistemim ile bir 6+1 elde edeceğimi düşünerek yamaha 3d bir avr ile sistemimi çalıştırabilirmiyim. Bose deki center olarak kullanacağım hoperlörü en arkaya koyabilirmiyim. ve bir de seri 3 ve 4 arasında nasıl bir fark var. bana yardımıc olursanız çok sevineceğim.
    Aslında bu işi bilen arkadaşlardan 5x3 lük bir oda için 5+1, 5+1+ilave center 6+1 ve 7+1 için yaklaşık yerleşim bilgisi verebilseler çok seviniriz. Saygılarımla

Yamaha veya farklı marka tercihe göre ve uygun model secimi ile sorunsuz çalıştırabilirsiniz. orjinal centeri arka front olarak kullanmak mümkündür, s3 ile s4 arasında ba10 da ki farklar yatık ve dik center ve küp watt farkıdır yeni seride center yatık küpler ve center daha güçlüdür s3 e göre
    Lakin ba sistemlerin kullanım mantıgı farklıdır sub u avr ye baglar hopları sub uzerınden beslersınız dolayısı ile eger niyet 6+1 kullanmak ise ba10 degil ba15 tercih etmelisiniz normal sistemlerle karıştırmayınızdediğim gibi çalışma sistemi farklı

son sualiniz ise zaten 5+1 + ilave center demek 6+1 demek oluyor yani ilk rakkam hop sayısı 2. rakkam ise sub sayısını anlatır yerleşim ise standart 5+1 de önler sag sol iki yan center orta sub tamamen oda ile alakalı yer secilebilir genelde önde tercih edilir 2. sub olursa arka olabilir sr hoplar oturum alanı sag ve sol 7+1 olusada ilave 2 hop arka sag sol olarak düşünün zaten googel üzerinde ufak bir araştırma yaparsanız şema bulursunuz

• Merhaba Arkadaslar;

Evde home cinema icin BOSE Acoustimass 15 hoparlor seti alacagim. Buna uygun AV receiver olarak Yamaha Pioneer ya da Onyko almak istiyorum. Acoustimass® 15 6.1 cikisli oldugu icin hangi AV receiver almaliyim. Gonlumden gecen Onyko dur.

Onyko receiver modelleri :http://www.eu.onkyo.com/en/a-v-receiver-306.html

Bosehttp://www.modern.com.tr/bose/ProductDetail.aspx?Id=0a67a5c0-8d3c-4412-969f-0f2ce27811b4

Tesekkurler;

• quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Merhaba Arkadaslar;

Evde home cinema icin BOSE Acoustimass 15 hoparlor seti alacagim. Buna uygun AV receiver olarak Yamaha Pioneer ya da Onyko almak istiyorum. Acoustimass® 15 6.1 cikisli oldugu icin hangi AV receiver almaliyim. Gonlumden gecen Onyko dur.

Onyko receiver modelleri :http://www.eu.onkyo.com/en/a-v-receiver-306.html

Bosehttp://www.modern.com.tr/bose/ProductDetail.aspx?Id=0a67a5c0-8d3c-4412-969f-0f2ce27811b4

Tesekkurler;

Ben BA 15 i sony H/K yamaha ve marantz la kullandım onkyo ve pio ile denemedim denk gelmedi hemen hemen hepsi ile güzel çalıyordu sadece cihazların karakterıstlık özelliklerine göre farklı ses renkleri çıktı özetle demek istediğim şudur nasıl bir tını aradıgınıza göre AVR markası seçmek lazım bu çok mühim

• Bose konusunda çok sual olmasına rağmen malesef sualler hem özelden veya yeni başlıklarla geliyor buda malesef forumda bir arşiv olumasına mani teşkil ediyor konuyu başlıkdan devam edersek çok daha faydalı olacakdır .
  • Ya bu konuyu okuyorum tamam diyorum aga, BOSE alacağım hoparlörü sonra H/K'da başlığında bikaç bişey okuyorum H/K AVR ile HKTS 30 alayım hem takım hemde sinemada süpermiş diyorum sonra dikkatimi SONY STR DH-520 dikkatimi çekiyor f/p'de süper cihazmış buna uygun hoparlör bulup, sürerim diyorum.

Yaklaşık bir haftadır bu haldeyim, henüz hiç birşey alamadım

Sizler tecrübelisiniz, bilgilerinizi paylaşıyorsunuz eyvallah ama işi bilmeyeni tokat yemişe çeviriyorsunuz tabiri caizse.
    Yaklaşık 2 haftamı bu işin terminolojisini çözmek ve biraz fikir sahibi olmakla geçirdim

Neyse, araştırmaya devam

• Eğer imkan varsa ve sinemada performans arayışı ağırlıklı ise kesinlikle bose derim hoparlör olarak. Amfide evet str 520 F/P ürünü ve bence bose ilede gayet güzel çalar
  • bende yaklaşık 6 aylık bose companion 5 kullanıcısıyım..

jamo i300 mü focal xs 2,1 mi derken bose c5 alıverdim..iyi de yapmışım gerçekten çok memnunum..

midler zayıf denmiş genelde ama ben aksine midleri çok başarılı buldum her şarkıda adam bana haykırıyor resmen

tizler için söylenecek bir şey yok zaten..

bass lar ise %85-90 dan sonra otomatik kısılması dışında muazzam..sistemin bana göre tek eksisi de bu

dizayn estetik az yer kaplaması ve ciddi anlamda 5+1 gibi ses verebilmesi diğer artıları..

sistemi aldıktan sonra bende untouched ve flac albumler edinmeye başladım ancak sistem kaliteli riplenmiş şarkılarda da gayet başarılı..

müzük türleri için de en az rock türü şarkıları beğendim..diğer türlerde her şey tam kıvamında..

edifier creative vs sistemlere bu sistemin yarı parasını dökenlere sesleniyorum biraz daha kıyın ve sesin hakkını verin(pc için)

kıssadan hisse bana göre pc için en iyi bir kaç sistemden biri..

• Sn kvadankpakal öncelikle sizin için önemli olanı belirleyin, Sinema ve oyun mu ? Müzikmi? Yoksa genel ortalamada bir sistemmi buna karar vermek lazım .
    Tabi aslen AVR kurmak isteyen zaten sinema ve oyun her anlamda ön planda tutmalı bence ama bunu Bose tarzı daha radikal bir tonda isteyebilir veya hkts gibi müzikalitesi olan sistemlere yönelebilrisiniz birazda kulak zevki ile alakalı bir durum .
    Dinleti yapmakda önemli tabi zaten Değerli dostum @sakgoz79 da belirtmiş

@eraser84 aslen c5 sinema agırlıklı bir sistem 2-3-5 kullanma şansım oldu müzik için tercihen 2 derim şimdi birde yeni 20 var oda gayet başarılıbu serilerde.
    Mid zaten sistem agırlıklı olarak bas ve mid mide laf eden sanırım taş olur
    Özetle bose genelde iyidir ve bir trazdır seven veya sevmeyen olur ortası pek yoktur ortada olanda deneyimlememiştir sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Sn kvadankpakal öncelikle sizin için önemli olanı belirleyin, Sinema ve oyun mu ? Müzikmi? Yoksa genel ortalamada bir sistemmi buna karar vermek lazım .
    Tabi aslen AVR kurmak isteyen zaten sinema ve oyun her anlamda ön planda tutmalı bence ama bunu Bose tarzı daha radikal bir tonda isteyebilir veya hkts gibi müzikalitesi olan sistemlere yönelebilrisiniz birazda kulak zevki ile alakalı bir durum .

@eraser84 aslen c5 sinema agırlıklı bir sistem 2-3-5 kullanma şansım oldu müzik için tercihen 2 derim şimdi birde yeni 20 var oda gayet başarılıbu serilerde.
    Özetle bose genelde iyidir ve bir trazdır seven veya sevmeyen olur ortası pek yoktur ortada olanda deneyimlememiştir sadece

size ve sakgoz79'a teşekkür ederim. ben sistemimi oyun ve sinema için kullanmayı düşünüyorum. 15 gün sonra Hong Kong'a gideceğim oradan ya amfiyi yada hop'ları alıp geleceğim. aşağıdaki site Bose Acoustimass 15'in fiyatını yaklaşık 1533 USD yani 2800 TL olarak veriyor. TR'de 4000 TL civarı yanılmıyorsam.. bence çok iyi..
    http://www.price.com.hk/search.php?g=&q=bose

Eğer bu hop'ları alırsamda SONY AVR hakkını tam verebilir mi muallaktayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

quote:

Sn kvadankpakal öncelikle sizin için önemli olanı belirleyin, Sinema ve oyun mu ? Müzikmi? Yoksa genel ortalamada bir sistemmi buna karar vermek lazım .

size ve sakgoz79'a teşekkür ederim. ben sistemimi oyun ve sinema için kullanmayı düşünüyorum. 15 gün sonra Hong Kong'a gideceğim oradan ya amfiyi yada hop'ları alıp geleceğim. aşağıdaki site Bose Acoustimass 15'in fiyatını yaklaşık 1533 USD yani 2800 TL olarak veriyor. TR'de 4000 TL civarı yanılmıyorsam.. bence çok iyi..

Üstadım nacizane önerim eğer bütçe varsa Bose Acoustimass 15 ile str 520 sürmeyin zira zayıf kalır hoparlörün hakkını tam anlamıyla veremez. Bne yukarıda F/P ürünü derken bütçe kısıtlı ise alınabilir olmasını kastettim aslında ama eğer Hong Kong a gidiyorsanız bence avr olarak daha üst seri birşeyler düşünün mesela onkyo 1009 gümüş renk olmak kaydı ile olabilir zira siyah rengi ile gümüş rengi arasında çok ciddi estetik farkı olduğunu düşünüyorum haksızmızıyım sevgili abim @keyman2 ? Sonuç olarak bence Bose Acoustimass 15 ve Onkyo 1009 ikilisi fazlasıyla tatminkar performans sunar size memnun kalırsınız kulaklarınızın pası gider

Dipnot: Bence kesinlikle Bose Acoustimass ları sıfır almayın sahibinden com veya benzeri sitelerde temiz ikinci elleri çok daha makul fiyatlara bulabilirsiniz ordan elde ediceğiniz fiyat farkını amfiye kullanın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakgoz79 -- 30 Mart 2012; 15:55:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

quote:

quote:

Üstadım nacizane önerim eğer bütçe varsa Bose Acoustimass 15 ile str 520 sürmeyin zira zayıf kalır hoparlörün hakkını tam anlamıyla veremez. Bne yukarıda F/P ürünü derken bütçe kısıtlı ise alınabilir olmasını kastettim aslında ama eğer Hong Kong a gidiyorsanız bence avr olarak daha üst seri birşeyler düşünün mesela onkyo 1009 gümüş renk olmak kaydı ile olabilir zira siyah rengi ile gümüş rengi arasında çok ciddi estetik farkı olduğunu düşünüyorum haksızmızıyım sevgili abim @keyman2 ? Sonuç olarak bence Bose Acoustimass 15 ve Onkyo 1009 ikilisi fazlasıyla tatminkar performans sunar size memnun kalırsınız kulaklarınızın pası gider

Dipnot: Bence kesinlikle Bose Acoustimass ları sıfır almayın sahibinden com veya benzeri sitelerde temiz ikinci elleri çok daha makul fiyatlara bulabilirsiniz ordan elde ediceğiniz fiyat farkını amfiye kullanın derim. Şuanda güncel döviz kurları ile Bose Acous 15 serisi 2.500-3.000 TL arası temizliğine göre alınabilir.

Sevgili dostum @Sakgoz79 a kesinlikle katılıyorum özellikle AVR yi oradan çok makul rakkamlara alma şansınız var iken gümüş bir 1009 veya muhadili bir cihaz BA 15 ler için mükemmel olur .

Boseler konusunda sıfır veya 2. el kararı tamamen kişiye kalsada cihazların agırlıgı ve boyutu sebebi ile TR daha mantıklı geliyor banada tabi taşımak sorun değil der ve en az 2 kişi iseniz olabilir malum hem AVR hem bose bir kişiyle asla gelmez bence ben bir kere iki takımı buradan terminale taşıdım tek başıma ömrüm bitti honkongdan asla getirilmez bence tecrübe ile sabit

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

quote:

quote:

Dipnot: Bence kesinlikle Bose Acoustimass ları sıfır almayın sahibinden com veya benzeri sitelerde temiz ikinci elleri çok daha makul fiyatlara bulabilirsiniz ordan elde ediceğiniz fiyat farkını amfiye kullanın derim. Şuanda güncel döviz kurları ile Bose Acous 15 serisi 2.500-3.000 TL arası temizliğine göre alınabilir.

Sevgili dostum @Sakgoz79 a kesinlikle katılıyorum özellikle AVR yi oradan çok makul rakkamlara alma şansınız var iken gümüş bir 1009 veya muhadili bir cihaz BA 15 ler için mükemmel olur .

Boseler konusunda sıfır veya 2. el kararı tamamen kişiye kalsada cihazların agırlıgı ve boyutu sebebi ile TR daha mantıklı geliyor banada tabi taşımak sorun değil der ve en az 2 kişi iseniz olabilir malum hem AVR hem bose bir kişiyle asla gelmez bence ben bir kere iki takımı buradan terminale taşıdım tek başıma ömrüm bitti honkongdan asla getirilmez bence tecrübe ile sabit

beyler yardımlarınız ve bilgilendirmeleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim.
    Bu bu platformda şu anda başlangıç seviyesinde olduğum ve hatırı sayılır araştırmaların ve sizin tecrübeleriniz ışığında AVR olarak Sony STR DH 520 almış bulunuyorum..
    Hong Kong'dan ya hop seti yada amfiden birini getirebilirim bavulla.. Satürn'den arabaya amfiyi taşıma bile eziyetti.. ben AVR'yi buradan almayı seçtim, satürn'den 599 TL'ye buldum aldım.
    Hoparlör seti için araştırmalarım devam etmektedir, elimde H/K 2010 katalogu var, ya HKTS 16 yada HKTS 9 gibi duruyor alacağım..
    Eğer bu olay bir tutkuya dönüşürse, ilerleyen zamanlarda setleri modifiye etme hakkımız gizli tutulur heralde

Neyse, bu arada Hong Kong'da bir satıcı ile mailleştim. Sony AVR fiyatları buyrun ;

hi~ kvadankpakal
    sony STR-DH520 hk$2780. ( Bu 358.5 $ ediyor oda yaklaşık 640 TL )
    sony STR-DH820 hk$4480. ( Bu da 577 $ ediyor oda yaklaşık 1031 TL )

--
    Best regards,
    China Club Audio & Video
    www.ccav.hk
    http://www.facebook.com/chinaclubav
    http://www.ccav.hk

Tel : 2787 7992 2398 3022
    Fax: 2399 0070

Shop :10/F Yau Shing Comm Centre, 51 Sai Yeung Choi Street, Mongkok.
    Shop: 401-401 Fa Yuen Commercial Building, 75-77 Fa Yuen Street, Mongkok, Kowloon

Oradaki satıcıya TR'den alışveriş yapmasını önerdim ahah.. Hop setleri biraz daha ucuz sanıyorum.
    bilginize.

• Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah en kısa zamanda gönlünüzden geçen sisteme kavuşursunuz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceset114

Bende beyaz BOSE Acoustimass 6 5.1 almayı düşünüyorum.

Kullanan var mı? Sinema da iyi, müzik te ise kötü diyorlar doğrumu?

Müzikte kötümü Haaa haaaa kim demiş onu

Muazzam bir kalitesi vardır
  • quote:

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah en kısa zamanda gönlünüzden geçen sisteme kavuşursunuz .

Konu için teşekkür ederim bende yaklaşık 5-6 ay önce BOSE 3.2.1 GS Sinema Sistemini test ederek almıştım

Bu kadar şahane bir performans başka 2 + 1 de yok kim sorarsa 2 + 1 görenler odada diğer kolonları arıyor

Üstelik kablo kirliliği de yok çok memnunum almak isteyen arkadaşlara tavsiye olur.

Bütün sayfaları okudum bazı arkadaşlar Müzik konusuna takılmışlar müsayit olan varsa buyursun gelsin

istediği tür müziklerde bi sesi duysunlar birde öyle konuşalım :)

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 23 Şubat 2012; 21:08:20 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.