WPA-PSK ile WPA2-PSK arasındaki fark nedir ?
32 Cevap27039 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

591 Mesaj
12 Temmuz 2011; 17:03:27 

Merhaba arkadaşlar;

Wireless ağımı şifrelerken bu 2 seçenek var ben WPA-PSK ile şifreledim fakat bu 2 si arasında ne fark vardır ?

Apple Iphone 4S 16 GB Black - Toshiba L855-14M Mavericks 10.9.2

Hackintosh User

24 - Black Sails - Breaking Bad - Chuck - Da Vinci's Demons - Dexter - Game of Thrones - Lost - Prison Break - South Park - Spartacus - True Detective - The Walking Dead - Vikings

Origin ID : Xandrodis Battle Tag : Xandrodis#2457 Steam ID : Xandrodis

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Temmuz 2011; 20:09:59 

wpa sadece tkıp denilen bir şifreleme kullanırken wpa2 tkıp ve aes denilen çift şifreleme sistemi kullnumaralara bağlı kalmaz bolca harfta kullanırsın

591 Mesaj
13 Temmuz 2011; 1:50:09 

Teşekkürler bilgilendirme için

Apple Iphone 4S 16 GB Black - Toshiba L855-14M Mavericks 10.9.2

Hackintosh User

24 - Black Sails - Breaking Bad - Chuck - Da Vinci's Demons - Dexter - Game of Thrones - Lost - Prison Break - South Park - Spartacus - True Detective - The Walking Dead - Vikings

Origin ID : Xandrodis Battle Tag : Xandrodis#2457 Steam ID : Xandrodis

969 Mesaj
13 Temmuz 2011; 9:32:36 

aradaki fark ;
wpa şifreyi çok kolay kırıyorum ; ama wpa2 şifre daha zor kırılıyor..... (yakalanmayan bir hackerın sözlerinden alınmıştır... ))
gerçektende ne kadar şifrelesenizde şifreleyin yine o vatandaşlar kablosuz ağ şifresini kırıyor...
mesela ben 25 karakterli wpa2 şifresini dünyada kullanılmayan bir yöntemle 2 dakikada kırabiliyorum.....
istesem çevremde bulunan bir ağdan (225000 m2 içindeki) internete girebilirim... sağa sola başkasının internetinden ihbar vs yapabilirim........
ama ben ALLAH tan korkarım.... bu yüzden asla kablosuz ağ kullanmayınız....
bu arada bu iki dakikada wpa2 şifre kırma (25 karakterli) işlemini dünyada ben buldum ; ama tabiki bunu asla kimseye söylemem.....
çünkü ben *** ALLAH *** tan korkarım...

siz siz olun başkasının internetini kullanmayınız ; kul hakkına girer...
ve kablosuz ağ kullanmayınız ; daima kablolu ağ kullanınız....

eğer kablosuz ağ kullanmak zorunda kalırsanız wpa2 şifrelemeyi tercih ediniz ; ve şifrenin içinde *% vb gibi karakterler olsun. 1 ayda bir şifre değiştiriniz ....
benim için iki dakikada bir şifre değiştiriniz....
bu şifre kırma yöntemini istihbarat teşkilatları bile bilmiyor....

zaten başkasının internetini kullanmak bilişim suçuna girer ; ama yakalanırsanız..... zayıf şifre kullanmaktan dolayı başınıza gelebilecek olaylardan kanunen sizler sorumlusunuz (eğer kıran kişi yakalanamazsa) yakalanırsa sorumlu tutulmazsınız......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 13 Temmuz 2011; 14:05:57 >

2588 Mesaj
13 Temmuz 2011; 12:41:51 

WEP Şifreleme sistemi kullanıyorum, internetimde problem yok giren varsada helal olsun..

13 Mesaj
13 Temmuz 2011; 14:18:17 

Daha nice dahiler var şifreleme konusunda kendine has geliştirmiş olduğu metodlar var.
dediğin gibi kırılması kolay ama insanlar bilinçli değil ama bizde bu alemde geliştiriyoruz kendimizi,pısırıklığı miskinliği atıyoruz üzerimizden yavaş yavaş ......

58 Mesaj
9 Ekim 2011; 9:57:10 

x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rosabaya de Colombia -- 9 Ekim 2011; 9:58:19 >

68 Mesaj
9 Ekim 2011; 15:40:46 

Sallamayın şimdi, wep kırmak kolay ama wpa, wpa2 kırmak zor. Dakikalar içinde kırabilen yok. Varsa paylaşın video öğrenelim tekniğini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lusi -- 9 Ekim 2011; 15:41:33 >

1739 Mesaj
10 Ekim 2011; 5:01:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Lusi

Sallamayın şimdi, wep kırmak kolay ama wpa, wpa2 kırmak zor. Dakikalar içinde kırabilen yok. Varsa paylaşın video öğrenelim tekniğini.

+1 .. sifreyi 11111 falan yaparsaniz tabi kirilir ama wpa2 yi kirmak o kadar kolay degil

969 Mesaj
10 Ekim 2011; 14:47:28 

wpa2de aes şifreleme kullanılsa bile çok zorda olsa şifreler kırılabilir....ve 2-3 dakikada wpa2 şifreleri kırılabilir ;hatta şifre kırmaya bile gerek yok... şifreyi öğrenmek çok basittir...
3 dakika bile sürmez.... polisin biri sorgu yaparken vatandaşın başına silahı dayasın o zaman hiç kırmaya bile gerek kalmaz.........
demekki şifre wpa2 aes bile olsa 25 karakter kullansanız bile 2-3 dakikada öğrenilebiliyormuş...

başka tekniklerde vardır ; ve bu tekniklerle isterseniz 100 karakterli wpa2 aes şifresi kullanın ; yine öğrenirler yine bulurlar.......

ama teknik açıdan 25 karakterli wpa2 aes şifresi ;
paket toplama işlemini saatlerce yaptıktan sonra 2 dakikada kırılabilir... ama bunun için güçlü bir sistem gerekli... vatandaş kamyonuna cray bilmem ne süper bilgisayarını yerleştirirse o zaman nasıl kırılabileceği ortaya çıkıyor...
bu gibi teknikler Mit kgb cia fbi vb kurumlarda vardır.. onlar devasa tırlara süper bilgisayar yerleştirebilirler........sizinde 5-6 milyar dolar bütçeniz olsaydı siz bile yapardınız...
ama bir insanın evdeki olanaklarla 25 karakterli wpa2 aes şifresini kırması çok çok zordur ; ama imkansız değildir.... alırsınız 4 tane hd 6990 ; kurarsınız pcnize elcomsoft wireless security auditor yazılımını (gpu hızlandırmalı wpa ve wpa2 şifresi kıran bir programdır) ; sizin i7 li sisteminizle 1000 senede kıracağınız şifre 1- 1000 günde kırılır... hemde 25 karakterli wpa2 aes şifresini ................
ama tabiki gpuyu direk adreslerseniz (gpu içindeki donanımı) elcomsoftun programından en az 1000 kat daha fazla şifre kırma performansı elde edersiniz .. saniyede 200000 şifre tarıyorsa saniyede 200 milyon şifre taraması elde edersiniz ... dakikada 12 milyar şifre demek ; saatte 720 milyar şifre ; günde en az 16 trilyon şifre taranması karşılaştırılması demek ; ayda en az 480 trilyon şifre taranması demek ; kısacası 15 karakterli bir şifre 1 ay içinde rahat kırılabilir...
wpa2 aes şifresi için durum böyle....ama 6990 ekran kartında 2 gpu olduğu için süre 15 güne inecektir.. 4 tane 6990 kullanırsanız süre 3.75 güne inecektir... 25 karakterli şifre ise birkaç ayda rahat kırılır....

gpunun gücünü hafife almayınız ;

ama özel bir teknikle evde oturan biri imkanı olmasa bile 25 karakterli wpa2 aes şifresini 2 dakikada kırabilir... bunun için saatlerce paket toplamasınada gerek yok....
tekniği kimseyede anlatmıyorum ; kimseylede paylaşmıyorum... sonra paylaşırsam kötü niyetli insanlar milletin kablosuz ağını kırsın....
bu yöntem için şifre kırmak için pcye bile gerek yok.....

işte bu gibi sebepten dolayı kablosuz ağı çok güvensiz buluyorum;
ve sizlere tavsiyem kablolu ağ kullanınız ;
eğer evinizde 1den fazla pc varsa yada laptop kullanıyorsanız alın şöyle bir modem ; kablosuz ağını modem ayarlarından kapatın ....
4 tane ethernet portundan evin değişik yerlerine ethernet kablosu çektirirsiniz olur biter...
mesela salona 1 kablo ; odaya 1 kablo ; diğer 2 portuda diğer odalara paylaştırabilirsiniz.....

http://www.exa.com.tr/a...es_rt212-358-14935.html

hepinize benden kıyak olsun bu modem..... bana bakın yanlız benimde bu modemde gözüm kaldı exa da 1 tane bana bırakmazsanız kapışırız

ama eğer illlaki kablosuz ağ kullanıcam derseniz ;

1- şifreniz wpa 2 aes olsun ve şifreniz 1df=?hg4&80jh%+^2 gibi olabilir ; asla sadece rakam yada harflerden oluşan şifre kullanmayın...
2- şifrenizi mümkünse ayda bir değiştirin.... merak etmeyin yukarda verdiğim şifre örneğini kırmaları senelerini alır vatandaşın.....(gpu tabanlı şifre kırma yöntemi kullansa bile)
ama yukardaki verdiğim 3.75 gün 15 gün gibi süreler 15-25 karakterli olupda sadece harf rakam kombinasyonu karışık şifreler içindir...

wpa 2 şifrelemede asc2 tanımlı tüm karakterler kullanılabilir.... yani klavyede gördüğünüz tüm semboller ; tanımlanmış return f1 tuşu gibi keyler hariç.....
256 bit asc2 kodunda 256 128 bit asc2 kodunda 128 karakter tanımlanabiliyor....
ama pc için gerekli rezervler hariç ; return gibi tuşlarıda çıkartırsak ; kullanabileceğimiz karakter sayısı harfler+rakamlar+alfa nümerik karakterler (=))/&++ vb ) ile sınırlı oluyor....

siz şifrede alfa nümerik karakter kullanırsanız şifrenizi kırmak evdeki tekniklerle çok çok zor bir hal alır.. adam şifrenizi kırmak için aylarca senelerce uğraşmak zorunda kalır...
eğer tabiki cray bilmem ne süper bilgisayar kullanmıyorsa .............

yada yan apartmana kurumun biri süper bilgisayarı yerleştirmiş olabilir ; habire sizin pcnizi izliyorlardır.......... kurumun adını söylemiyorum
yada evinizin önüne bir tır park etmiş olabilir ; yada bir kapalı kamyon ; kamyonun üstündede kapanabilen bir çanak olabilir ; zaten üstüne bakınca dinleme izleme kırma arabalarını hemen anlayabiliyorsunuz........
paranız varsa aynı sistemleri yurt içine sokmak mümkündür ; en az milyonlarca dolar baymak gerek.........zaten tv kanallarındada buna benzer yayın arabaları kullandıklarını görmüşsünüzdür...
parası olan her yeri dinleyebiliyor bu ülkede ;

ben bu telekulak çetesinin millet bunların yüzünden paranoyak oldu;
toplumun %95 i onların yüzünden aniti deprasan kullanıyor...
ben halkın yerinde olsam topluca dava açardım ; kişi sağlığını bozmaya teşebbüsten............
vatandaş pcsinde telefonlarında bile kendini güvende hissetmiyorsa bunun sorumlusu yasaları çiğneyen takmayan insanlardır.. nasılsa parası var ; kimse bana bir şey yapamaz ;
nasılsa savcı milletvekili vb tanıdığım var ya kimse bana bir şey yapamaz ;adamlar kadınlar mevkilerini parasını gücünü böyle kötüye kullanmaya devam ederlerse yakında anti deprasan kullanan halk patlarsa hiç şaşırmam........

burası eğlence bölümü değil ama forum yöneticisine sığınarak sizlere bir fıkra anlatayım ;

adamın biri evin telefonlarının dinlendiğine eminmiş ; bir gün telefon çalmış ; arayan kız arkadaşıymış ;
her neyse telefonda şifreli konuşmaya bir başlamışlar;
konuşmalar şöyle ;
adam ; hayatım bombayı bugün patlatalım
kız ; olmaz yakalanırız
adam ; beyaz tozu getirim eve .....
kız ; 1 kg getir
adam ; mermilerimi cilalamam lazım ;
kız ; getir cilalayalım

her neyse bu arada karşıda dinleyen polis yada kimse ;
amirim bir olay yakaladık ; birileri bir yere bomba yerleştirecek ; üstelik eroin satışı olacak ;üstelik sanırım yasadışı silah - mermi satışı olacak diye rapor edince...........

böylelikle adam kızın evinde basılır ; daha doğrusu kızın evi basılır ; sorguda şifreli konuşmalar delil olarak gösterilince ;
muzip adam kahkaha patlatır...
amirim yahu ne zamandan beri kız arkadaşımım evine 1 kg toz şeker getirmek suç oldu ;
üstelik sizin yüzünüzden yatakta fantezimizi ............................

her neyse amirin suratı kızarır ; ama bozuntuya vermemek için hemen bunları Tck nın bilmem ne maddesine aykırı davranmaktan ; yani fuhuştan nezarete atın ....
yani kısacası ülkemizde pc dinlemek izlemek telefon dinlemek için o kadar bahane üretilirki ; çoğuda çok komik bahaneler ;
hem savcıları hakimleri boşu boşuna yormuş olursunuz hemde onların zaten işleri başından aşkın birde gereksiz dinleme izleme emirleriyle uğraşıp dururlar......

ülkemizde yapılan dinlemelerin %95 inden fazlası gereksiz ; devlete zarar ve vakit kaybından ibarettir....polis hangisinin gerçek suçlu olduğunu anlayana kadar habire koşuşturur durur.............
tabiki bu durumda hem halk hem polis de deprasan kullanmaya başlayınca ;
işte bu yüzden Türk halkının %95 i (yetişkinlerin) deprasan kullanıyor dediğimde (savcılar hakimler polisler tüccarlar vb ) ne kadar haklı olduğumu herkes görüyor...

artık bu pc şifre kırma ; dinleme ; izleme olaylarına kesin olarak darbe vurmanın zamanı geldi....valinin aslında dinleme cihazlarının satışını alımını il sınırları içinde yasaklama yetkisi var... hatta satan kişileri firmaları tutuklama kapatma yetkisi var....
ben Tc valisinin yerinde olsam yasaklardım..............

yoksa bu gidişle insanlar kendini güvenliksiz hissettikçe akıl sağlığını kaybetmeye başladıklarında iş işten geçmiş olacak.....
kendini güvenliksiz hisseden biri eğer iradesi güçlü değilse akıl sağlığını kaybedebilir...ama benim gibi ALLAH a inanan biri ise evi bile götürseler umursamaz , istediği kadar dinleselerde çokta tın ; ben hayatıma devam ederdim ; ama annemin babamın üzülmesine üzülürdüm.. (evi götürseydiler şayet)

kısacası şifrelerinizi kırsalarda ; sizleri dinleselerde dinlemeselerde vb çokta tın ; hiç önemsemeyin bile ; zaten öyle bir şey yapan eninde sonunda belasını bulur....
ALLAH büyüktür.... bana ALLAH yeter ; ALLAH tüm alemlere yeter......... benim gibi yapın ; güvenliğinizi ALLAH a emanet edin.......... evi bile bir hırsız girdiğinde evdeki eşyaları başka zamana yollayan (vb başka durumlar) ALLAH herşeye kadirdir.... hırsız eve girdiğinde evde hiç eşya olmadığını görünce münafık olduğu için bu sihirdir diyecektir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 10 Ekim 2011; 14:49:13 >

1484 Mesaj
11 Ekim 2011; 8:12:27 

Ne kullanırsan kullan istersen hiç şifre girme kablosuz ağ görünümünü göstermeyi gizlersin olur biter

969 Mesaj
11 Ekim 2011; 20:50:47 

kablosuz ağı gizleme yani stealth olayı oda bir seçenektir... ama kablosuz ağı görünmez kıldığınızda o sizin kablosuz modeminiz yinede habire çevreye sinyal yaymaya devam eder..
ama tabiki kablosuz ağ adını sadece kullanıcı görebildiği için siz kendi internetinize girebilirsiniz... normal kablosuz usb dongle kırma araçları sizin ağınızı göremediği için bir sorun teşkil etmez....
ama sinyal kaynağı tespit cihazları sizin sinyallerinizi görebildiği için yinede bazı gelişmiş araçlarla sizin wireless ağınız kırılabilir....
mesela dinleme izleme kırma araçları (tvlerdeki yayın arabaları gibi tam donanımlı arabalar minibüsler vs ) sizin sinyallerinizden internetinizi izleyebilir....
zaten polisin mitin insanların wireless ağlarını kıranları nasıl bulduklarını sanıyordunuz ?
sinyali kaynağa kadar izliyorlar.....o araçlar en fazla 1-2 metre yanılabiliyor...
apartman vs tespit edildiğinde gerisi çorap söküğü gibi geliyor....

aynı araçlarla kablosuz ağı görünmez kılsanız bile yinede tespit edilebilir ; wirelessiniz kırılabilir....parası olan aynı tam donanımlı araçları gizlice ülkeye sokabilir.........
insanların nasıl kanunsuzca izlendiklerini dinlendiklerini wirelesslerine girilebildiğini sanıyordunuz ...............

bu araçlar size dışarda normal bir ülker reklamı olan minibüs gibi gelsede (ben şahsen gördüm) içine girdiğinizde ağzınızdan vay ........ lafı çıkar.......

paran varsa bu tür araçları yurt dışından getirebilir ; ülkeye sokabilirsiniz ; gümrüktede tanıdıklarınız varsa kimsenin ruhu duymaz... (koskoca dinleme izleme kırma arabasını vs yok muş gibi davranıyorlar abi sen bir şey gördün mü ne arabası yahu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 11 Ekim 2011; 20:55:28 >

1782 Mesaj
12 Ekim 2011; 20:18:01 

quote:

Orijinalden alıntı: turbocat1

kablosuz ağı gizleme yani stealth olayı oda bir seçenektir... ama kablosuz ağı görünmez kıldığınızda o sizin kablosuz modeminiz yinede habire çevreye sinyal yaymaya devam eder..
ama tabiki kablosuz ağ adını sadece kullanıcı görebildiği için siz kendi internetinize girebilirsiniz... normal kablosuz usb dongle kırma araçları sizin ağınızı göremediği için bir sorun teşkil etmez....
ama sinyal kaynağı tespit cihazları sizin sinyallerinizi görebildiği için yinede bazı gelişmiş araçlarla sizin wireless ağınız kırılabilir....
mesela dinleme izleme kırma araçları (tvlerdeki yayın arabaları gibi tam donanımlı arabalar minibüsler vs ) sizin sinyallerinizden internetinizi izleyebilir....
zaten polisin mitin insanların wireless ağlarını kıranları nasıl bulduklarını sanıyordunuz ?
sinyali kaynağa kadar izliyorlar.....o araçlar en fazla 1-2 metre yanılabiliyor...
apartman vs tespit edildiğinde gerisi çorap söküğü gibi geliyor....

aynı araçlarla kablosuz ağı görünmez kılsanız bile yinede tespit edilebilir ; wirelessiniz kırılabilir....parası olan aynı tam donanımlı araçları gizlice ülkeye sokabilir.........
insanların nasıl kanunsuzca izlendiklerini dinlendiklerini wirelesslerine girilebildiğini sanıyordunuz ...............

bu araçlar size dışarda normal bir ülker reklamı olan minibüs gibi gelsede (ben şahsen gördüm) içine girdiğinizde ağzınızdan vay ........ lafı çıkar.......

paran varsa bu tür araçları yurt dışından getirebilir ; ülkeye sokabilirsiniz ; gümrüktede tanıdıklarınız varsa kimsenin ruhu duymaz... (koskoca dinleme izleme kırma arabasını vs yok muş gibi davranıyorlar abi sen bir şey gördün mü ne arabası yahu )

mac filtreleme için ne düşünüyorsunuz. Herhalde 2 dakikada wpa2 şifreyi kırdığınıza göre. modem şifresini de 10 sn de kırarsınız?

2. sorum 63 karakterden oluşan şifreyi ne kadar zamanda kırabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 12 Ekim 2011; 20:18:52 >

1484 Mesaj
12 Ekim 2011; 20:44:53 

quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

mac filtreleme için ne düşünüyorsunuz. Herhalde 2 dakikada wpa2 şifreyi kırdığınıza göre. modem şifresini de 10 sn de kırarsınız?

2. sorum 63 karakterden oluşan şifreyi ne kadar zamanda kırabilirsiniz

wpa2 kırılmaz bilmem kaç saniyede bir şifre aralığı değişir dünyanın ultrasonic super bir bilgisayarı ile bile bu 8 haneli şifreyi bile kırması aylarca sürer tabii kullanıcı modemi resetler veya kapatıp açarsa işlemi en baştan başlatması gerek yanii bu durumda imkansız hale geliyor ..izlemeye gelince polis,mit falan izleyemez hatta izlemez yanii vakit harcamaz bu işlere gider telekom merkezden gerekli bilgileri alır olur biter.... ip,mac vs..numaralarını geçtim sonuçta senin sabit bir numaran var telefon hattında izlenmen için çok gelişmiş araçlara gerek yok....... özellikle bu ülkede milletin tüm bilgilerini 3 kuruşa firmalara satan olduğu için....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatonair -- 12 Ekim 2011; 20:56:00 >

4 Mesaj
6 Haziran 2012; 13:50:33 

selam turbocat1 valla seni okudugum zaman burası Türkiye mi diya sordum kendime. sen neymişsin birader. ahmedcaner@mynet.com

2234 Mesaj
6 Haziran 2012; 22:20:40 

turbocat in antenin teki olduğu belli de kaliteli antenmiş yani, 225000 m2 içindeki sinyali yakalıyor adam ama allahtan korkuyor ondan yani hep

17 Mesaj
30 Kasım 2012; 11:43:23 

Benim en büyük hobi alanım zaman zaman wpa 2 kırıyorum ama kesinlikle kullanmıyorum
Bana yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmam arkadaşlarımın kini kırdım ve uyardım
karışık metotlarda yani rakam isim vesaire çünkü çok değişik wordıskler var arkadaşlar wpa 2
zor gibi görünse bile benim gibi meraklı arkadaşlar çok 200 tl verip 58 db anten alanlar çok
ama yanılıyorlar
sadece bu işler kırmayla bitmez hiç ugraşmayın kendi internetinizi kullanın
bilmek iyidir ama kötü yerlerde kullanmıyalım
SAYGILARIMLA

3 Mesaj
27 Şubat 2013; 20:30:04 

yaa benle iletişime gecın wpa2-psk veya wpa-psk kırmak ıstıyorum yuzbası TURBOCAT1 BENLE İRTİBATA GEC YUNUS-20012010@HOTMAİL.COM LUTFEN

1833 Mesaj
28 Şubat 2013; 2:45:39 

quote:

Orijinalden alıntı: wificocuk

yaa benle iletişime gecın wpa2-psk veya wpa-psk kırmak ıstıyorum yuzbası TURBOCAT1 BENLE İRTİBATA GEC YUNUS-20012010@HOTMAİL.COM LUTFEN

adam bunun için üye olmuş milletin internetini sömürecek çakal

473 Mesaj
28 Şubat 2013; 11:35:18 

quote:

wpa2de aes şifreleme kullanılsa bile çok zorda olsa şifreler kırılabilir....ve 2-3 dakikada wpa2 şifreleri kırılabilir ;hatta şifre kırmaya bile gerek yok... şifreyi öğrenmek çok basittir...
[size=2]3 dakika bile sürmez.... polisin biri sorgu yaparken vatandaşın başına silahı dayasın o zaman hiç kırmaya bile gerek kalmaz......... demekki şifre wpa2 aes bile olsa 25 karakter kullansanız bile 2-3 dakikada öğrenilebiliyormuş...
başka tekniklerde vardır ; ve bu tekniklerle isterseniz 100 karakterli wpa2 aes şifresi kullanın ; yine öğrenirler yine bulurlar.......

ama teknik açıdan 25 karakterli wpa2 aes şifresi ;
paket toplama işlemini saatlerce yaptıktan sonra 2 dakikada kırılabilir... ama bunun için güçlü bir sistem gerekli... vatandaş kamyonuna cray bilmem ne süper bilgisayarını yerleştirirse o zaman nasıl kırılabileceği ortaya çıkıyor...
bu gibi teknikler Mit kgb cia fbi vb kurumlarda vardır.. onlar devasa tırlara süper bilgisayar yerleştirebilirler........sizinde 5-6 milyar dolar bütçeniz olsaydı siz bile yapardınız...
ama bir insanın evdeki olanaklarla 25 karakterli wpa2 aes şifresini kırması çok çok zordur ; ama imkansız değildir.... alırsınız 4 tane hd 6990 ; kurarsınız pcnize elcomsoft wireless security auditor yazılımını (gpu hızlandırmalı wpa ve wpa2 şifresi kıran bir programdır) ; sizin i7 li sisteminizle 1000 senede kıracağınız şifre 1- 1000 günde kırılır... hemde 25 karakterli wpa2 aes şifresini ................
ama tabiki gpuyu direk adreslerseniz (gpu içindeki donanımı) elcomsoftun programından en az 1000 kat daha fazla şifre kırma performansı elde edersiniz .. saniyede 200000 şifre tarıyorsa saniyede 200 milyon şifre taraması elde edersiniz ... dakikada 12 milyar şifre demek ; saatte 720 milyar şifre ; günde en az 16 trilyon şifre taranması karşılaştırılması demek ; ayda en az 480 trilyon şifre taranması demek ; kısacası 15 karakterli bir şifre 1 ay içinde rahat kırılabilir...
wpa2 aes şifresi için durum böyle....ama 6990 ekran kartında 2 gpu olduğu için süre 15 güne inecektir.. 4 tane 6990 kullanırsanız süre 3.75 güne inecektir... 25 karakterli şifre ise birkaç ayda rahat kırılır....

gpunun gücünü hafife almayınız ;

ama özel bir teknikle evde oturan biri imkanı olmasa bile 25 karakterli wpa2 aes şifresini 2 dakikada kırabilir... bunun için saatlerce paket toplamasınada gerek yok....
tekniği kimseyede anlatmıyorum ; kimseylede paylaşmıyorum... sonra paylaşırsam kötü niyetli insanlar milletin kablosuz ağını kırsın....
bu yöntem için şifre kırmak için pcye bile gerek yok.....

işte bu gibi sebepten dolayı kablosuz ağı çok güvensiz buluyorum;
ve sizlere tavsiyem kablolu ağ kullanınız ;
eğer evinizde 1den fazla pc varsa yada laptop kullanıyorsanız alın şöyle bir modem ; kablosuz ağını modem ayarlarından kapatın ....
4 tane ethernet portundan evin değişik yerlerine ethernet kablosu çektirirsiniz olur biter...
mesela salona 1 kablo ; odaya 1 kablo ; diğer 2 portuda diğer odalara paylaştırabilirsiniz.....

http://www.exa.com.tr/a...es_rt212-358-14935.html

hepinize benden kıyak olsun bu modem..... bana bakın yanlız benimde bu modemde gözüm kaldı exa da 1 tane bana bırakmazsanız kapışırız

ama eğer illlaki kablosuz ağ kullanıcam derseniz ;

1- şifreniz wpa 2 aes olsun ve şifreniz 1df=?hg4&80jh%+^2 gibi olabilir ; asla sadece rakam yada harflerden oluşan şifre kullanmayın...
2- şifrenizi mümkünse ayda bir değiştirin.... merak etmeyin yukarda verdiğim şifre örneğini kırmaları senelerini alır vatandaşın.....(gpu tabanlı şifre kırma yöntemi kullansa bile)
ama yukardaki verdiğim 3.75 gün 15 gün gibi süreler 15-25 karakterli olupda sadece harf rakam kombinasyonu karışık şifreler içindir...

wpa 2 şifrelemede asc2 tanımlı tüm karakterler kullanılabilir.... yani klavyede gördüğünüz tüm semboller ; tanımlanmış return f1 tuşu gibi keyler hariç.....
256 bit asc2 kodunda 256 128 bit asc2 kodunda 128 karakter tanımlanabiliyor....
ama pc için gerekli rezervler hariç ; return gibi tuşlarıda çıkartırsak ; kullanabileceğimiz karakter sayısı harfler+rakamlar+alfa nümerik karakterler (=))/&++ vb ) ile sınırlı oluyor....

siz şifrede alfa nümerik karakter kullanırsanız şifrenizi kırmak evdeki tekniklerle çok çok zor bir hal alır.. adam şifrenizi kırmak için aylarca senelerce uğraşmak zorunda kalır...
eğer tabiki cray bilmem ne süper bilgisayar kullanmıyorsa .............

yada yan apartmana kurumun biri süper bilgisayarı yerleştirmiş olabilir ; habire sizin pcnizi izliyorlardır.......... kurumun adını söylemiyorum
yada evinizin önüne bir tır park etmiş olabilir ; yada bir kapalı kamyon ; kamyonun üstündede kapanabilen bir çanak olabilir ; zaten üstüne bakınca dinleme izleme kırma arabalarını hemen anlayabiliyorsunuz........
paranız varsa aynı sistemleri yurt içine sokmak mümkündür ; en az milyonlarca dolar baymak gerek.........zaten tv kanallarındada buna benzer yayın arabaları kullandıklarını görmüşsünüzdür...
parası olan her yeri dinleyebiliyor bu ülkede ;

ben bu telekulak çetesinin millet bunların yüzünden paranoyak oldu;
toplumun %95 i onların yüzünden aniti deprasan kullanıyor...
ben halkın yerinde olsam topluca dava açardım ; kişi sağlığını bozmaya teşebbüsten............
vatandaş pcsinde telefonlarında bile kendini güvende hissetmiyorsa bunun sorumlusu yasaları çiğneyen takmayan insanlardır.. nasılsa parası var ; kimse bana bir şey yapamaz ;
nasılsa savcı milletvekili vb tanıdığım var ya kimse bana bir şey yapamaz ;adamlar kadınlar mevkilerini parasını gücünü böyle kötüye kullanmaya devam ederlerse yakında anti deprasan kullanan halk patlarsa hiç şaşırmam........

burası eğlence bölümü değil ama forum yöneticisine sığınarak sizlere bir fıkra anlatayım ;

adamın biri evin telefonlarının dinlendiğine eminmiş ; bir gün telefon çalmış ; arayan kız arkadaşıymış ;
her neyse telefonda şifreli konuşmaya bir başlamışlar;
konuşmalar şöyle ;
adam ; hayatım bombayı bugün patlatalım
kız ; olmaz yakalanırız
adam ; beyaz tozu getirim eve .....
kız ; 1 kg getir
adam ; mermilerimi cilalamam lazım ;
kız ; getir cilalayalım

her neyse bu arada karşıda dinleyen polis yada kimse ;
amirim bir olay yakaladık ; birileri bir yere bomba yerleştirecek ; üstelik eroin satışı olacak ;üstelik sanırım yasadışı silah - mermi satışı olacak diye rapor edince...........

böylelikle adam kızın evinde basılır ; daha doğrusu kızın evi basılır ; sorguda şifreli konuşmalar delil olarak gösterilince ;
muzip adam kahkaha patlatır...
amirim yahu ne zamandan beri kız arkadaşımım evine 1 kg toz şeker getirmek suç oldu ;
üstelik sizin yüzünüzden yatakta fantezimizi ............................

her neyse amirin suratı kızarır ; ama bozuntuya vermemek için hemen bunları Tck nın bilmem ne maddesine aykırı davranmaktan ; yani fuhuştan nezarete atın ....
yani kısacası ülkemizde pc dinlemek izlemek telefon dinlemek için o kadar bahane üretilirki ; çoğuda çok komik bahaneler ;
hem savcıları hakimleri boşu boşuna yormuş olursunuz hemde onların zaten işleri başından aşkın birde gereksiz dinleme izleme emirleriyle uğraşıp dururlar......

ülkemizde yapılan dinlemelerin %95 inden fazlası gereksiz ; devlete zarar ve vakit kaybından ibarettir....polis hangisinin gerçek suçlu olduğunu anlayana kadar habire koşuşturur durur.............
tabiki bu durumda hem halk hem polis de deprasan kullanmaya başlayınca ;
işte bu yüzden Türk halkının %95 i (yetişkinlerin) deprasan kullanıyor dediğimde (savcılar hakimler polisler tüccarlar vb ) ne kadar haklı olduğumu herkes görüyor...

artık bu pc şifre kırma ; dinleme ; izleme olaylarına kesin olarak darbe vurmanın zamanı geldi....valinin aslında dinleme cihazlarının satışını alımını il sınırları içinde yasaklama yetkisi var... hatta satan kişileri firmaları tutuklama kapatma yetkisi var....
ben Tc valisinin yerinde olsam yasaklardım..............

yoksa bu gidişle insanlar kendini güvenliksiz hissettikçe akıl sağlığını kaybetmeye başladıklarında iş işten geçmiş olacak.....
kendini güvenliksiz hisseden biri eğer iradesi güçlü değilse akıl sağlığını kaybedebilir...ama benim gibi ALLAH a inanan biri ise evi bile götürseler umursamaz , istediği kadar dinleselerde çokta tın ; ben hayatıma devam ederdim ; ama annemin babamın üzülmesine üzülürdüm.. (evi götürseydiler şayet)

kısacası şifrelerinizi kırsalarda ; sizleri dinleselerde dinlemeselerde vb çokta tın ; hiç önemsemeyin bile ; zaten öyle bir şey yapan eninde sonunda belasını bulur....
ALLAH büyüktür.... bana ALLAH yeter ; ALLAH tüm alemlere yeter......... benim gibi yapın ; güvenliğinizi ALLAH a emanet edin.......... evi bile bir hırsız girdiğinde evdeki eşyaları başka zamana yollayan (vb başka durumlar) ALLAH herşeye kadirdir.... hırsız eve girdiğinde evde hiç eşya olmadığını görünce münafık olduğu için bu sihirdir diyecektir....

Şu yazılandan sonra yazının gerisini okuma gereşi duymadım.

Ama bir anda kendi tekniğimi mi kullanıyor arkadaş dedim oturdum okudum...

Değilmiş :) kendi kullandığım sistemde 800Miliwattlık 3 adet Aceess point ile kurban sistemin SSID si ile yayın yaptığı Mac adresiyle bir clonlama işlemi gerçekleştiriliyor bulunduğu alana 1adet 24dbi Grid anten 1 adet 14dbi panel anten birde 9dbi omni ile Aynı MAC adresi ve Aynı SSID ile yayın basılıyor ve karşı tarafın kendi yayınını kapatması bekleniyor tabi tüm bunlar yapılıyorken belirtilen kanal mac ve ssid dinlemede kullanılıyor örneğin 1 gercek yayın 3 adet kendi sahte yayınım var yayın 3e düştüğü anda kendi yayınlarımıda anında kapatmam gerekiyor. Kişinin wifisi tekrar online olduğunda mutlak suretle şifresi kayıtlı olan sistem yayın geldiği için tekrar bağlantı girişiminde bulunacaktır. Buna handshaking denir. ve burada header paketler ile birlikte anlaşma sağlanan protokol geregi bir token verilir. bizim amacımız handshake ile birlikte token.

Bunları dinleme sırasında capture ettikten sonra gerisi aynı handshake ve tokenı replike etmek neresi için sizin kendi mac adresiniz için
Çünkü bu anlaşma sırasında mac ve ip adresi talebi bunuluyor çalışan katmanda.
Gerisi işin biraz daha teknik kısmı bu iş içiin kesinlikle 2dakika da 3 dakikada olur demiyorum kesin söyleyebileceğim karsı orjinal yayın ne zaman kapanıp acılırsa ve acıldıktan kısa süre sonra 1dk içinde şifresi kayıtlı olan kişinin token ve HS değerleri replike edilebilir.

Evet 2-3 dakika değil ama sürekli tetikte olduğunuz bir takip ile 1 saati geçmeyen bir sürede istediğiniz kişinin ağına girebilirsiniz. Tabi ordan sonrası yapmak istediğinize kalmış sadece internet ise gerisine gerek yok. Ama sisteme sızmak kişiden veri almak vs vs gibi düşünceleriniz var ise bu kadarını yaprıysanız gerisinide bir şekilde becerilebilir diye yorumluyorum.

Konuya geri dönüp şifrenin farklarında birisinde time İnterval yani belirli sürelerde bağlantının ve kullanıcının alive olup olmadığı tutulur bir diğerinde DHCP tarafından atanan lease süresine sadık kalınır. Temel fark aslında sürekli HS ve TOKEN yenilemedir. Bazı üst düzey modemlerde birden fazla şifre söz konusu olabilmektedir. Bunlar dönüşümlü süre sonunda değişerek devreye alınır. Onun dışında yanlış hatırlamıyorsam Whitespace yani boşluk karakteri web arayüzünden girildiğinde bazı sıkıntılar yaratmakta wpa-pskda bu kontrol edilmiyorken 2 de utf8 tipine göre '%20' olup olmadığı kontrolu yapılıyor. (birçok kişi web arayüzünden giriş yaptığından girilen boşluk karaktersi genelde uft8 olarak kayıtlı tutulur cihazlarda bundan doğan işletim sistem dili tarayıcı yorumlaması gibi bazı sıkıntıların wpa-psk2 ile aşıldığını vakti zamanında okumuş idim ve bu yorumları bu bilgiye göre sizinle paylaşıyorum arkadaşlar).

Wpa-psk kullanıyorsanız haftada bir ya da ayda bir şifre değiştirmeniz yeterki olacaktır.
Saygılarımla.

• COOLER MASTER RC 831 FULL TOWER,THERMALTAKE BIGTYPE 14 PRO, OCZ550FTY-EU FATAL1TY 550W, MSI Z68A-GD65 (G3), i7 2600K @4.2Ghz 30ºC, Zotac Gtx 670, 16GB - 4x Corsair Vengeance 1600Mhz(9-9-9-24) 4GB, Performance Mouse MX™, ASUS VW222S 22' LCD Wide + Samsung 26" LCD, Emu 0404 + Creative Audigy ZS2, Samsung Sata2 16MB Cache 320GB, Seagate Sata2 NCQ 16MB cache 320Gb, 2x 1tb Black Caviar, 500Gb black Caviar,1tb Seagate 7200.12, 2x 36Gb Velociraptor 15K Raid0, Corsair 90GB Sata3 SSD

969 Mesaj
28 Şubat 2013; 12:38:35 

millet wpa 2 şifrelemede güvenlik açığı çıktı. size tavsiyem karmaşık şifreleme ;

wpa2 32dsfghj#jasj#${4uuemf -- ve aes şifreleme kullanmanız.

şifrelemeyi 1 ayda bir değiştiriniz. genelde yukarda verdiğim kombinasyonu normal pcde en az 4 ayda kıramazlar; basamak arttıkça seneleri bulur.
mesela ;

6234891uqdjah712½£$$><kgy29823::%!'!é^é!'é!'21352341212162"162fhjfhsdjfwueagrfhswgyhju

gibi; alsana en az normal pc ile 100 lerce sene uğraşılacak kombinasyon ;

sıkıysa kırsınlar ;

ancak ;

bu şifre normalde 1-2 dakikada kırılabilir ; ama çok çok gelişmiş çok gpulu -cpulu kombine süper bilgisayar kullanmak gerekir ; cray 6 vs ; deper blue vs vs vs

evde kırmak ise evet mümkün ;

sebep güvenlik açığı ; sebep habire veri paketini teoride uzaya yolluyorsunuz ;ve aman dikkat komşunuz uzaylı olabilir ;

aman dikkat çatıda ufo olabilir..

şaka bir yana çok çok ciddiyim ; bu konuda hiç şaka yapmadım ; habire dalga yayan dışarı veri iletişimi yapan zayıf bir teknolojiyi (güvenliksiz bir teknolojiyi ) ben asla kullanmam;

ama gel gör ki cep telefonları ; cep mobil internet vs vs vs vs vs vs ben bile kullanıyorum.

işin acı gerçeği bu.

madem bir teknoloji icat ettiniz ; bari %99 güvenlikli yapın yahu ; %30 güvenlikli yapmayın yahu.%100 güvenlik sağlayan bir sistem ben henüz görmedim ; duymadım.

millet habire modem mi değiştirecek yahu ? habire cepten para mı bayacağız ?

bari wpa 3 teknolojisi düzgün olsun.çıkarsa tabiki.

473 Mesaj
28 Şubat 2013; 15:49:13 

quote:

millet wpa 2 şifrelemede güvenlik açığı çıktı. size tavsiyem karmaşık şifreleme ;

şifrelemeyi 1 ayda bir değiştiriniz. genelde yukarda verdiğim kombinasyonu normal pcde en az 4 ayda kıramazlar; basamak arttıkça seneleri bulur.
mesela ;

6234891uqdjah712½£$$><kgy29823::%!'!é^é!'é!'21352341212162"162fhjfhsdjfwueagrfhswgyhju

sıkıysa kırsınlar ;

ancak ;

bu şifre normalde 1-2 dakikada kırılabilir ; ama çok çok gelişmiş çok gpulu -cpulu kombine süper bilgisayar kullanmak gerekir ; cray 6 vs ; deper blue vs vs vs

sebep güvenlik açığı ; sebep habire veri paketini teoride uzaya yolluyorsunuz ;ve aman dikkat komşunuz uzaylı olabilir ;

şaka bir yana çok çok ciddiyim ; bu konuda hiç şaka yapmadım ; habire dalga yayan dışarı veri iletişimi yapan zayıf bir teknolojiyi (güvenliksiz bir teknolojiyi ) ben asla kullanmam;

ama gel gör ki cep telefonları ; cep mobil internet vs vs vs vs vs vs ben bile kullanıyorum.

işin acı gerçeği bu.

madem bir teknoloji icat ettiniz ; bari %99 güvenlikli yapın yahu ; %30 güvenlikli yapmayın yahu.%100 güvenlik sağlayan bir sistem ben henüz görmedim ; duymadım.

Arkadaşım neyin kafasındasın bilmyorum ama iyimiş. Hani o kadar farklı konuyu nasıl bir posta toplamayı başardın anlayabilmiş değilim. İçitiğin ne ise paylaşırsan sevinirim.
Not: Her zaman şifreyi kırman gerekmez yordamı değiştirmen yada yönetebilmende yeterlidir ;) Şifreyi kıracağım diye başka birşeyleri kırmayın bırakın bilenler yapsın bilmeyenlerde öğrenmeye çalışsın laf salatası yapmasın...
Saygılarımla

• COOLER MASTER RC 831 FULL TOWER,THERMALTAKE BIGTYPE 14 PRO, OCZ550FTY-EU FATAL1TY 550W, MSI Z68A-GD65 (G3), i7 2600K @4.2Ghz 30ºC, Zotac Gtx 670, 16GB - 4x Corsair Vengeance 1600Mhz(9-9-9-24) 4GB, Performance Mouse MX™, ASUS VW222S 22' LCD Wide + Samsung 26" LCD, Emu 0404 + Creative Audigy ZS2, Samsung Sata2 16MB Cache 320GB, Seagate Sata2 NCQ 16MB cache 320Gb, 2x 1tb Black Caviar, 500Gb black Caviar,1tb Seagate 7200.12, 2x 36Gb Velociraptor 15K Raid0, Corsair 90GB Sata3 SSD

3 Mesaj
28 Şubat 2013; 20:19:26 

yaa bana bırınız adam gıbı wap2-psk şifre kırma ogretsın

3 Mesaj
28 Şubat 2013; 20:20:57 

bana yardım edın wap2-psk şifre kırma ogretın

1375 Mesaj
2 Mart 2013; 14:09:47 

quote:

ne içtin sen

969 Mesaj
3 Mart 2013; 10:50:09 

scottch wiski üstünede kımız fransız şarabı üstünede senin kanını.
forumda saygıyı elden bırakmayınız ; usluba dikkat ediniz ;
yazılanı görmüyorsan eğer hiç okuma bilmeden de yorum yapma. forum kurallarınıda bir zahmet okuyuver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 4 Mart 2013; 20:48:02 >

473 Mesaj
3 Mart 2013; 22:43:54 

quote:

scottch wiski üstünede kımız fransız şarabı üstünede senin kanını.
forumda saygıyı elden bırakmayınız ; usluba dikkat ediniz ;
yazılanı görmüyorsan eğer hiç okuma bilmeden de yorum yapma. forum kurallarınıda bir zahmet okuyuver.

SCOTTCH viski?? Saygı ve üslub?? yazılanın görünmesi durumuna göre okunması?? yorum ve forum kuralları?? Sanırım herşeyin özetini bir araya toplamak isterken böyle saçma sapan birşey çıktı. hım birde saygıyı elden bırakmayın diyen birisinden Karşısındakinin KANI ifadesi sanırım pek bir SAYGILI oluyor. Yazılanlar ve konuların alakasızlığı ortada.
Aynen forum kurallarını dikkatlice okuyunuz. Sırf post etmek için post etmeyiniz. Ayrıca dediğiniz gibi Saygıyı elden bırakmayınız! Burası forum KAN CAN gerksiz konular...
Saygılarımla

969 Mesaj
4 Mart 2013; 20:46:26 

SCOTTCH viski?? Saygı ve üslub?? yazılanın görünmesi durumuna göre okunması?? yorum ve forum kuralları?? Sanırım herşeyin özetini bir araya toplamak isterken böyle saçma sapan birşey çıktı. hım birde saygıyı elden bırakmayın diyen birisinden Karşısındakinin KANI ifadesi sanırım pek bir SAYGILI oluyor. Yazılanlar ve konuların alakasızlığı ortada.
Aynen forum kurallarını dikkatlice okuyunuz. Sırf post etmek için post etmeyiniz. Ayrıca dediğiniz gibi Saygıyı elden bırakmayınız! Burası forum KAN CAN gerksiz konular...
Saygılarımla

quote:

mesela ;

sıkıysa kırsınlar ;

ancak ;

işin acı gerçeği bu.

lütfen yazımı tekrar okuyunuz ; üstteki yazıda sen ne içtin denilmesi üzerine alttaki bölümü yazdım ;
yahu benim yazımı okumadan sen ne içtin denilmesi ne kadar tuhaf durum ;

yazıyı okumadan böyle bir şey denilmesi ; benimde öyle tepki vermem normaldir ;

insanlık hali ; ama forum kurallarına bakınız lütfen ; yazıyı okumadan saçma sapan cevaplar vermek ;
alakasız tartışma ortamı oluşturmakla ilgili bir bölüm olması gerekir.
açıkçası ben forum kurallarını okumadım ; okumayıda düşünmüyorum.
bu maddenin olmadığı bir forum düşünemiyorum.yalanım varsa dükkan sizin.

bende ordaki emotion yerine yanlışlıkla dövme ibaresi koydumsa hata benim ; orda gülme sırıtma sembolü olması gerekirdi.yanlışlıkla dövme sembolü koymuşum içkiyi fazla kaçırmışım
hemen yanlış anlıyorsunuz yahu . şimdi sembolü değiştiriyorum.

şimdi anlam ifade değişir mi sizce ? ifade şekli değişir mi sizce ?

yazıyı yorumluyarak normal eleştiri yapmak normal durum ; ama yazıyı okumadan sen ne içtin denmesi tartışma ortamı oluşturmak için yapılıyor gibi geldi.
ondan sonra konuda habire gereksiz tartışma oluşur durur ; ama bir emotionu yanlış koymak oda tartışmaya neden olabiliyor.

akşam akşam ne içtimse ancak kendime geldim ; en son hatırladığım dolapta yoğurt vardı ; sonra bal ; sonra beyaz peynir ; gece dolunay dışarda kurt ulumaları ; sonra kendimi çatıda buldum.
standart mart ayı sendromu ; ne oluyor yahu bana mart ayında böyle.

473 Mesaj
5 Mart 2013; 15:00:23 

Biri yazıyı okumadan saçma sapan cevaplar vermek mi dedi??
quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

quote:

Orijinalden alıntı: hoschchakal

Tamam NTFS 'ye çevirdim, şimdi atabilirim o zaman teşekkürler.

şimdi atabilirsin artık

sizi gidi sizi ;zamane gençleri işte

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#64847637

Konu emotion değil yazdıklarınızdır. Sanırım kendi yazdıklarınızı pek idrak edemeyecek durumdasınız.
Neyse arkadaşım şansını fazla zorlama istersen...
Saygılarımla minik_esek

969 Mesaj
6 Mart 2013; 19:50:58 

quote:

Orijinalden alıntı: MiNiK_eSeK

Biri yazıyı okumadan saçma sapan cevaplar vermek mi dedi??

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#64847637

Konu emotion değil yazdıklarınızdır. Sanırım kendi yazdıklarınızı pek idrak edemeyecek durumdasınız.
Neyse arkadaşım şansını fazla zorlama istersen...
Saygılarımla minik_esek

mizah anlayışınız yok sanırım. ordaki espiriyi anlamıyorsanız yani.
gereksiz tartışmalar ilgili forum kuralları ; foruma alakasız şeyler yazıp tartışmayı uzatmak ;
burası güvenlik bölümü ; orası forumun başka bölümü ;

ne alaka

yukardaki güvenlik yazımı okuyunuz.ben bunda saçma sapan bir şey görmedim. eksik bir şeyler varsa lütfen ekleyiniz.

araya espri varsa katınız ;ama aşırı espri oluyorsa buyrun mizah-şaka bölümüne.

eğer ordaki bölümde flash diskle ilgili verdiğim cevabı kastediyorsanız diske xxx film atmakla ilgili şaka yolla takıldım ; espri yapim dedim ;

zamane gençleri işte

bu bölümle ilgili bir tane yapim ;

wep şifreleme kullanma ; hesabın gider.
wpa2 kullan ; hacker gider.
wpa3 kullan ; nerde o günler
wpa4 kullan ; eben güler (kimbilir kaç sene sonra -bu gidişle zor %99 güvenlikli wifi ağı. )

911 Mesaj
6 Mart 2013; 23:34:28 

modem şifrem : kutay0011 bedava 20mbit sınırsız internet.

Neden takıyorsunuz bunları?? wpa2 olsun kıran zaten kıracak. Modem şifresini FBI yaptığı için adamın internetine bağlanmayan insanlar var. Çok kasıyorsunuz kendinizi.

Bundan 2-3 yıl once yeni eve taşındım nakil felan 3-4 gün sürdü. O süre zarfında internet lazım oldu kırmaya vs. çalıştım olmadı. En son indim aşağı dedim komşu boyle boyle adam verdi şifreyi.

Milletin kıramadığı şifreyi ben 10sn de kırdım, artık iyi bir Hackerim.. Sizce??

230 Mesaj
7 Mart 2013; 14:50:51 

quote:

Orijinalden alıntı: MiNiK_eSeK

Arkadaşım neyin kafasındasın bilmyorum ama iyimiş. Hani o kadar farklı konuyu nasıl bir posta toplamayı başardın anlayabilmiş değilim. İçitiğin ne ise paylaşırsan sevinirim.
Not: Her zaman şifreyi kırman gerekmez yordamı değiştirmen yada yönetebilmende yeterlidir ;) Şifreyi kıracağım diye başka birşeyleri kırmayın bırakın bilenler yapsın bilmeyenlerde öğrenmeye çalışsın laf salatası yapmasın...
Saygılarımla

şu programlardan birini yazabilseydim parayı bulmştum

969 Mesaj
12 Mart 2013; 20:48:35 

ayıpsın iste 100 tane göndereyim ;

hangisini istersin ; zxter mi gertes yazılımını mı ; yoksa heperyek mi

milletin wirelessini kırmayı bırakın bence ; başınıza bela açabilirsiniz.
üstelik bunun öteki tarafıda var. ; üstelik başınız derdede girebilir.

ama şifreleme olarak son kez söylüyorum ; wpa2 aes yada tkip kullanın. ; tkpi bilemem ; ama aes revaçta sanırım.
şifre karışık kombinasyonlu olsun.

şifreyi 2 ayda bir değiştiriniz.

sonuçta habire dalga yayan bir teknoloji ; elektromanyetizma bir zaafiyettir. (radyo dalgaları)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 12 Mart 2013; 20:51:10 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Güvenlik Programları » WPA-PSK ile WPA2-PSK arasındaki fark nedir ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422