Şimdi Ara

Nokia, Windows Phone cihazlarının tanıtımı için 80 milyon pound bütçe ayırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia, Windows Phone cihazlarının tanıtımı için 80 milyon pound bütçe ayırdı

Microsoft ile Nokia arasında imzalanan ortaklık anlaşmasının ilk meyveleri bu yıl bitmeden alınmaya başlanacak. Bu ortaklık için ilk göz ağrısı Symbian’ı bile gözden çıkaran Nokia global piyasalarda yaşadığı düşüşü durdurma peşinde. Microsoft ise yeni güncellemesi Mango’yu ilk olarak Nokia telefonlarda kullanarak bir jest yapma peşinde. Her iki firma da bu ortaklıktan çok umutlu ve yeni yılda çıkışa geçmek istiyorlar.

Bu amaçla Nokia yeni Windows modellerinin tanıtımını yapmak için sağlam bir reklam desteği planlıyor.

Marketing Magazine sitesinin raporuna göre Nokia yeni Windows Phone telefonlarının reklamını yapmak için 80 milyon pound bütçe ayırdı ve Wieden&Kennedy, Fallon, R/GA gibi ünlü reklam firmalarıyla el sıkıştı.

Ekim ayında başlayacak reklam kampanyası 6 ay sürecek. Kampanyanın temel hedefi, Nokia markasının özdeşleştiği Symbian işletim sisteminden Windows Phone 7 platformuna kaydığını tüketiciye anlatabilmek. Özellike Kuzey Amerika ve Avrupa’da Nokia akıllı telefonları fazlaca kan kaybediyor.

Nokia yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmazken sadece henüz piyasaya çıkmamış ürünler hakkında yorum yapmalarının uygun olmayacağını belirtiyor.

• Paraya yazık!
  • Nokia Windowsu da batıracak , adamlar bu kadar paraya sıfırdan marka yaratırdı
  • allah akıl versın microsft sıstemını nokia ya harcatarak tanıtıcak
    bu nokia nıye bu kadar ılerı zekalı :3
  • o para bizde olsa..............)))))))))))[Kunye=]
  • bu haber iyi geldi hadi bakalım güveniyorum nokia ya, symbian dan beter yapamaz heralde
  • o kadar parayla forumdaki anti nokiacıları ihya etseydi keşke :D ben umutluyum wp7den.
  • Hey gidinin efesi heeeey
  • gerizekalı nokia
  • Şu günlerde aşık atacak adam akıllı bi telefonun yok,orta kesime hitapmış ha s.. kendi sitesinde pek yakında dediği cihazlarda belli,seneye gelecek olan modellerde belli,umudumuzu kırma alçak nokia
  • 80milyon pound ne demek ya 200 milyon TL demek

Edit: Ve o kadar parayla kaç tane reklam yapmayı planlıyorlar Standlar filan kurulacak herhalde bazı ülkelerin şehirlerine filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zmpprz -- 12 Temmuz 2011; 17:21:28 >
  • Su an Apple'in yaptigini yapacak. Actigimiz her sayfada Nokia reklamlari, haberleri gorucez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar yatırım yapıyorsa, Nokia'nın başarılı olacağını düşünüyorum, tanıtım ve reklam çok önemli bu sektörde. Belli bir popülerliğe de ulaşabilirse önünü almak zor olur Nokia'nın. O zaman buradaki anti Nokia'cıların surat ifadelerini de görmek lazım, Nokia başarılı olursa hepsi birden hedef değiştirmek zorunda kalacak çünkü Merakla bekliyoruz Nokia'nın adımlarını
  • Hala Nokia için Meego diyorum. Anlamadığım şey Hem açık kaynaklı hemde android uygulamalarını dahi çalıştırabilecek bir yapıya sahip, potansiyelin suyunu çıkarmış bir işletim sistemin varken neden hala windows phone gibi eksiklikler, kısırlamalarla dolu ve en önemlisi açık kaynaklı olmayan bir sisteme kendini adapte etmeye çalışırsın.

Birileride şimdi çıkıp " yahu sen adamlardan daha mı iyi bileceksin?" demesin çünkü adamların durumu ve pazar payları ortada. Kullanıcıların fikirlerini iplemedikleri şu hallerinden belli.
  • apple dan gelen parayı ortalığa sacıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

gerizekalı nokia

Şu yorumundaki amaç ne be güzel kardeşim.Bari yararlı birşeyler yazsaydın.
    Sonra millet size post kasıyorsunuz deyince karşı çıkarsınız.
  • Ah be Nokia.Akıllanmadılar gitti.
  • Nokia donanımı, Windows yazılımında verimli olmaz,Windows yazılımı, Nokia donanımında düzgün çalışmaz :D
  • Bu nokianın son şansı eğer bu kadar çok parayı harcıyıp da gene symbian gibi kalitesiz bir wp7 sunarsa artık batar 80 milyon pound nedir hocam adamlar neredeyse şirketi ortaya koyuyorlar
  • nokia nın symbiandaki gibi arm 11 işlemci kullanacağınımı düşünüyorsunuz yada microsoftun buna izin vereceğini felanmı sanıyorsunuz adamlar 4 çekirdekli işlemci kullanıcaklar (üretici samsung olcak)

(kaynak: nokia da çalışan abim var (findlandiyada)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.