Şimdi Ara

Toshiba'nın gözlüksüz 3D teknolojisi nasıl çalışıyor [video]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
6.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toshiba çok uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni dizüstü bilgisayarı F750'yi dünya ile aynı anda ülkemizde de tanıttı. Yeni dizüstü bilgisayarın en büyük farkı, Toshiba tarafından geliştirilen gözlük gerektirmeyen 3D teknolojisine sahip olması. Peki Toshiba'nın altına basa basa vurgu yaptığı bu teknoloji nasıl çalışıyor? İşte bu teknolojiye ışık tutan Türkçe seslendirmeli anlatım videosu.

15.6-inç boyutunda ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde 120Hz ekrana sahip olan dizüstü bilgisayar, Intel'in 2GHz'de çalışan ve Turbo Boost teknolojisiyle 2.9GHz'e çıkabilen dört çekirdekli Core i7 işlemcisinden güç alıyor. 6GB sistem belleğine ve 640GB kapasiteli sabit diske sahip olan Qosmio F750 3D, Nvidia'nın DirectX 11 desteği sunan 2GB bellekli GeForce GT 540M ekran kartıyla geliyor.  

• Çok beğendim ama bu ekran kartı Full HD 3D oyun oynatmaya izin verir mi orası meçhul
  • O ekran kartı hiç olmamış.Bir de 3 boyutluda performansın yarıya düştüğünü varsayarsak...
  • Toshiba harika bir teknolojiye imza atmış. En kısa sürede diğer ürünlerine de uygulayacaktır. Gelecek 3D üzerine şekillenecek gibi görünüyor.
  • Arkadaşlar haklısınızda laptop'un kullanım amacının oyun için yapıldığını düşünmüyorum.Zira monster,alienware gibi firmalar 2d ye bile sli,cf gibi ekran kartları eklerken , oyun amaçlı yapılsaydı tek kart bile olsa en azından gtx570m ve ya hd6950 m gibi bir grafik kartı olurdu bence
  • 3D teknolojisi aldatmaca olsa gözlüksüz olması güzel olmuş.
  • Qosmio gibi bir notebookta 540m gibi zayıf bir kart yakışmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebo

Arkadaşlar haklısınızda laptop'un kullanım amacının oyun için yapıldığını düşünmüyorum.Zira monster,alienware gibi firmalar 2d ye bile sli,cf gibi ekran kartları eklerken , oyun amaçlı yapılsaydı tek kart bile olsa en azından gtx570m ve ya hd6950 m gibi bir grafik kartı olurdu bence

Dostum 3D denilince akla ilk başta oyun ve film gelir.Tecrübelerime dayanarak 15.6"ekranda film izlemek pek keyifli olmuyor.Daha büyük ekran şart.Oyun konusuna gelirsek Qosmio serisi Toshiba'nın üst seviye modelleri olduğu için ekran kartını yakıştıramadım
  • ekran kartı ve kasa berbat...
  • gözlüklsüz 3 boyutunun temeli atılmış hayırlı olsun, zamanla led veya lcd tvlerde yaygınlaşır
  • Kaç kişi 3D izleyebiliyor onu söylememişler. Videodan anladığım kadarıyla 1 kişi.
  • bu ticaret politikasıdır her zaman en altdan başlarsın müşteriye vermeye ki çıkarmış duğun her yeni model satılsın bakın sizde görüceksiniz bundan sonra çıkacak modelde biraz daha iyi bir ekran kartı kulalnılacak sonra daha iyisi ama başka bir eksiği olanı bu böyle uzar gider bu zamana kadar hep böyle olmuştur
  • Yeni çıkan bir cihazın iyi veya kötü olduğunu anlamak için bir süre bekleyip kullınıcı yorumlarına bakmak lazım diye düşünüyorum. Artık ne kadar başarılı olur bunu zaman gösterir. Ayrıca ekran kartı konusunda arkadaşlara katılıyorum.
  • Gözlüksüz 3D mecburen tek kişilik zaten, 3D TV lere uyarlanamamasının en büyük sebebi maliyetle beraber bu.
  • ben lansmanına gittim ürün cok basarili...Balıklar klavyenin üzerinde yüzüyordu:) bu daha yeni bir konu ilk kez Toshiba yapmış eminim dahada geliştirirler...Kasasının kırmızı beyaz siyah gibi renkler de olmasıda iyi olmus. Ayris
  • Video iOS ta oynatilamiyor yetkililere duyrulur :-)
  • ses çıkışı sağlayan bir aletim yok şuan o yüzden bir sorum olacak izninizle. Neden sadece tek kişi 3D görebiliyor?
  • Gözlüksüz 3D televizyonda Oyun oynamak için Çok performanslı bir ekran kartınamı ihtiyaç varmış? Nvidia 3D Vision lamı karıştırdınız anlamadım.
  • iPhone'da oynatilmiyor.
  • Gözlüksüz 3Dmi olurmuş yalana bak :-D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.