Şimdi Ara

PlayStation sertifikalı Sony Ericsson Xperia Play'in satışları bekleneni veremiyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
5.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PlayStation sertifikalı Sony Ericsson Xperia Play'in satışları bekleneni veremiyor mu?

Sony Ericsson'un 14-17 Şubat tarihleri arasında Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde ''Dünyanın PlayStation sertifikalı ilk akıllı telefonu'' olarak lanse ettiği Xperia Play'in, nisan ayından itibaren aralarında İngiltere, Avusturya, Danimarka, Almanya, Hong Kong, Rusya, Hollanda, Norveç, İsviçre, İsveç ve Tayvan'ın bulunduğu 11 farklı ülkede satışa sunulacağı duyurulmuştu. İzleyen günlerde de Xperia Play'in Hindistan ve Portekiz dahil olmak üzere 6 farklı ülkenin teknoloji mağazalarının vitrinlerindeki yerini alacağı; akıllı telefon için 60'dan fazla oyunun bulunduğu dile getirilmişti.

Daha önce hakkında uzun süre boyunca konuşulan Xperia Play, İngiltere'de satışa sunulduktan haftalar sonra ülkedeki belli başlı satış noktalarından akıllı telefonun satış seviyesine dair olumsuz haberler gelmeye başladı. Bu konuda bilgi veren kişilerin ortak görüşleri benzer. Xperia Play'in fiyatının yüksek olduğu, firmanın yanlış yaş kitlesini hedef aldığı ve yeterince pazarlama faaliyetlerinde bulunulmadığı düşünülüyor.

İngiltere'deki belli başlı satış noktalarındaki görevliler genel olarak şu şekilde düşüncelerini paylaşmış;

Carphone Warehouse: ''Xperia Play satışlarımız iyi değil. Telefon, İngiltere pazarına giriş yaptığı günden bu yana haftada 1-2 tane satabiliyoruz. Sony Ericsson, pazar hakkında tamamıyla yanlış bir fikir edinmiş. Xperia Play, açık ara niş* bir ürün (Niş: Toplumun belli bir kitlesine hitap eden). Ürün, 12-16 yaş grubuna hitap ediyor.''

Carphone Warehouse'daki bir başka görevli ise ürüne satış konusunda duyulan güvensizlikten ötürü mağazalarında 3 tane Xperia Play bulunduğunu; buna karşılık ellerinde 100 tane iPhone bulunduğunu belirtiliyor.

Orange: ''20-30 yaşlarındaki tüketici grubu daha profesyonel görünmek adına Xperia Play'i ana telefonu olarak kullanmaz, Xperia Play ile dolaşmaz. İşte bu nedenden ötürü bu pazar için BlackBerry ya da iPhone daha uygun olur. Biz de tek tük satış gerçekleştirdik. 12-16 yaş kitlesinin hedef alınması daha akıllıca bir adım olurdu çünkü onlar telefonu sevecektir. Ancak Xperia Play'in yüksek fiyatından dolayı 12-16 yaş kitlesinin alım gücü yetmez.''

Phones4u: ''Xperia Play beklediğimiz kadar satmıyor. Telefon tanıtıldığı günden bu yana pazarlama faaliyetleri zayıf kaldı.''

T-Mobile: ''Mağazamızdaki Xperia Play'ler satıldı ancak daha fazla siparişte bulunmadık. Gerçekte Xperia Play çocuk telefonu ancak fiyatı onlar için pahalı.''

İngiltere'de genel durum bu şekilde olunca diğer ülkeleri de merak etmiyor değiliz.

PlayStation sertifikalı Sony Ericsson Xperia Play'in teknik detaylarını sizler için tekrar gündeme getirirsek olursak, 1 GHz saat hızında çalışan Qualcomm MSM8255 Snapdragon işlemciden, 512 MB RAM'den ve Adreno 205 grafik biriminden güç alan akıllı telefon, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 2.3 ''Gingerbread'' sürümünü kullanıyor; 4.0 inç boyutunda - 480 x 854 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekranı ile oyunlara özel geliştirilen tuş takımıyla dikkat çekiyor.

PlayStation sertifikalı Sony Ericsson Xperia Play'in satışları bekleneni veremiyor mu?

• Adamlar haklılar satılmaz tabi ki. Bu açıklama yeterli zaten

quote:

Orange: 20-30 yaşlarındaki tüketici grubu daha profesyonel görünmek adına Xperia Play'i ana telefonu olarak kullanmaz. İşte bu nedenden dolayı bu pazar için BlackBerry ya da iPhone daha uygun olur. Biz de tek tük satış gerçekleştirdik. 12-16 yaş kitlesinin hedef alınması daha akıllıca bir adım olurdu. Ancak Xperia Play'in yüksek fiyatından dolayı 12-16 yaş kitlesinin alım gücü yetmez.
  • Türkiye'ye gelse ben SGS2 yerine bunu alacaktım.Sen pazarlamayı bilmiyorsan tüketiciler ne yapsın.
  • "Adam haklı beyler" kalıbı cuk oturdu bu yazıya :))
  • Gereksiz bir model olduğu aşikar s.e yanlış yaptı.
  • Sony böyle bir telefon çıkarmakla zaten başlı başına bir hata yaptı,sadece kendi telefonuna özel kaç tane oyunun var, varsa bu oyunların kalitesi alıcı kesime bu telefonu alması için cezbeder mi,3d oyunlar oynatır mı? eyy sony aklına başına devşir,bir telefon çıkarırsın piyasaya aylar sonra gelir,sen o telefonu çıkarrıncaya kadar rakiplerin almış başını gitmiş olur,devir eski devir değil,80-90larda sony dedin mi millet saygı duyardı,rakipsizdi,şimdi her alanda rakibin var ve senden daha iyisini yapıyorlar ama bu eleştiriyi yaparkende japonun birisi deseki sizin neyiniz varki tüm dünyaya pazarlayabildiğiniz be adam bize laf atıyosun diyebilir :) bu da özeleştiri olsun
  • model biraz daha geliştirilmeli bence
  • Sony Ericsson kesinlikle iyi yönetilmiyor,yönetim,pazarlama üretim ve lansmanlarda tıkanmış damarlar var,acilen radikal önlemler almalılar...
  • Sony Ericsson bence de iyi yönetilmiyor. Çıkardığı ürünler ihtiyacı karşılamaya yönelik olmalı bence biraz daha.
  • Maziye bir bakıver, neler neler bıraktık;

• ngagenin üstüne tanımam bu türde
    ve bu xp'da yapabildiklerimin aynısını motorola milestonedede yapabiliyorum, hatta psx oyunları daha rahat oynanabiliyor diyebilirim milestonede :)
  • Sırf iOS un oyunlarını oynamak için İpod touch veya iphone alan kullanıcıları kendi tarafına çekmek için çıkarttılar bu telefonu. Yine de pspye rakip olacak kadar iyi değil bence iOS.
  • çok süper bence elnize alıp bakmadan boş boş yorum yapmayın kulandım ve gördüm süper yapmış adamlar
  • bu haberler super adamlar awrupadaki satamadklarini toplar getrrler bize bizde awrupadaki imaji yuzunden ucuz ucuz aliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

çok süper bence elnize alıp bakmadan boş boş yorum yapmayın kulandım ve gördüm süper yapmış adamlar

Süperdir mutlaka, kimse kötü demiyor ki. Olumsuz yorum yazdıran muhtemelen yüksek fiyatıdır, makul bir fiyattan çıksaydı daha objektif olunabilirdi belki.

Kaldı ki, başarısızlığını konu alan bir haberdeyiz, başarısız olduğunu biz söylemiyoruz zaten.
  • son derece gereksiz bir konsol o bence. daha çok güçlendirilmiş GPU lara önem verseydi bence daha fazla satış rakamına çok kısa bir zaman diliminde yaklaşabilirdi. konsol fazlasıyla gereksiz çünkü dokunmatik ekranlarda konsola ihtiyaç pek olmuyor.
  • bazıları
    bir cep telefonunda
    ps3 ve üzeri bir grafikte
    oyun oynuyacağını falan mı
    sanıyor !?

yani sizin ne gibi bir beklentiniz var ki !
    soni sizi bir türlü tatmin edemiyor !? :D
  • Satis politikasini oturtana kadar iphone dahada gelisiyor bakalim ne olacak
  • quote:

Carphone Warehouse: ''Xperia Play satışlarımız iyi değil. Telefon, İngiltere pazarına giriş yaptığı günden bu yana haftada 1-2 tane satabiliyoruz. Sony Ericsson, pazar hakkında tamamıyla yanlış bir fikir edinmiş. Xperia Play, açık ara niş* bir ürün (Niş: Toplumun belli bir kitlesine hitap eden). Ürün, 12-16 yaş grubuna hitap ediyor.''

Carphone Warehouse'daki bir başka görevli ise ürüne satış konusunda duyulan güvensizlikten ötürü mağazalarında 3 tane Xperia Play bulunduğunu; buna karşılık ellerinde 100 tane iPhone bulunduğunu belirtiliyor.

Orange: ''20-30 yaşlarındaki tüketici grubu daha profesyonel görünmek adına Xperia Play'i ana telefonu olarak kullanmaz, Xperia Play ile dolaşmaz. İşte bu nedenden ötürü bu pazar için BlackBerry ya da iPhone daha uygun olur. Biz de tek tük satış gerçekleştirdik. 12-16 yaş kitlesinin hedef alınması daha akıllıca bir adım olurdu çünkü onlar telefonu sevecektir. Ancak Xperia Play'in yüksek fiyatından dolayı 12-16 yaş kitlesinin alım gücü yetmez.''

Yukarıdaki yorumlar her şeyi açıklıyor. Bu cihazın fiyatı çocuklar için alınabilecek seviyede olmalıydı. Zaten yetişkinlerin ilgisini fazla çekmeyen bir cihaz olduğu için satışı çok da fazla olmayacaktı ama 12-16 yaş grubu için alınabilir seviyede olsaydı satışları gayet iyi olabilirdi. Yazık olmuş cihaza.

• veremez tabii ... telefon başka playstation başka.aynı makinaya girecek şeyler değil.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.