Şimdi Ara

Microsoft, ayrılabilir çift dokunmatik ekrana sahip telefon patentini üzerine alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Hızla gelişen teknolojiyle beraber cep telefonları cephesinde kuşkusuz büyük değişimler yaşandı. Daha güçlü donanımların (örn: çift çekirdekli işlemciler, daha yüksek depolama kapasitesi, yüksek çözünürlüğe sahip dijital kameralar) yanısıra tasarımsal, fonksiyonel farklılıklarla da karşılaştık. Çift dokunmatik ekrana sahip ve tablet formuna dönüşebilen Kyrocera Echo gibi...

Dünyanın yazılım devlerinden Microsoft, çift dokunmatik ekrana sahip cep telefonu patentini üzerine aldı. Ancak Microsoft'un üzerine aldığı patent, Kyocera Echo'dan çok daha farklı. Patentteki telefonun ekranları birbirinden ayrılabiliyor ve ekranları birbirinden ayırdığımızda farklı fonksiyonlar sunuyorlar. Örneğin videodaki kişi telefonun bir yarısıyla konuşma yaparken öbür ekranda iş arkadaşıyla görsel temas kurabiliyor. Ekranlar istendiği takdirde tekrar birleştirilebiliyor ve böylece mini tablet formuna geçiş yapılıyor. Ayrıca telefon videoda da görüldüğü üzere katlanabiliyor.

Bu tarz ürünlerin ne zaman teknoloji meraklılarıyla buluşacağı şimdiden merak konusu.

• Artık gider bi 10 dolar daha haraç keser milletten
  • Videodaki konsept çok uçuk olmuş :D Ama umarım şu hayatımda görürüm bu uçuk konsepti :P

Ekranda çerçeve yok, telefon incecik ve iki ekranı öyle bir birleştiriyorsun ki sanırsın tek bir ekran.. :P

Olursa vallahi olur bu sefer.. :D
  • bu patent olayları bazen aşırıya gidiyor ve saçmaladıklarını düşünüyorum..
  • Teknolojiden çok patent haberleri okumaya başladık. Bu hiç iyiye işaret değil...
  • Bence gereksiz bir tasarım.Patentde dolayısı ile gereksiz oluyor.Ben şayet çift ekrandan yana değilim.Yapacaklarsa bir ana ekran birde küçük 2.bir ekran olmasını isterdim.Ana ekran enerji tasarrufu açısından tamamen kapanacak 2.küçük ekran ise gelen mesajlar ajanda kayıtları bildirimler ve saat için aktif olacak.

Birde bu ayrılan ekranların kaybolma riski de mevcut.Sonuç olarak beğenmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Artık gider bi 10 dolar daha haraç keser milletten

haraç mı? teknoloji patenti almak ne zamandır haraç oldu? Güzel ülkem bu yüzden gelişmiyor işte herşeyi ama herşeyi eleştirip hiç iş üretmeyenler yüzünden.
  • Microsoft düşmanlığı zirve yapıyor maşallah. Keşke Microsoft dünya üstünden silinse de 5000$'dan başlayan fiyatlarla mac alsak :P
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.