Şimdi Ara

TURKCELL T20 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
2
Favori
90.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

quote:

Orijinalden alıntı: GlorkPixels

telefonumu alalı bir buçuk ay kadar oldu ve kulaklığın sol teki bozuldu bunun garantisi varmı ? yoksa aynısından nerede bulabilirim acaba ... izmirde...

kulaklığın bozulduysa garantiden değişirmi bilemem ama kullanım hatası deyip değişimi yapmazlar bence . piyasada microfonlu daha iyi kulaklıklar bulabilirsin .

acaba kaliteli bozulmayacak birşeyin linkini atarmısın bıktım artık zaten kulaklık almaktan bilgisayarınkide bozuldu telefonunkide :

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

@ piksel 1 sanırım İLK TELEFONUNUZ , T20 trkcell in getirdiği ve T10 dan sonraki EN KÖTÜ telefonlardan. şuanda saydığınız GERÇEK olumsuzluklarıda bildiğiniz üzere , hiç bir şekilde 250 TL üstü etmeyecek bir ürün , zaten geleceği de yok adı olsun , kampanya olsun DOKUNMATİK ve android olsun , telefon desinler niyetine

Turkcell kaç tane telefon getirmiş ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 25 Aralık 2011; 17:47:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: india_ipekyolu

Ya bak hala at gozluguyle bakmaya devam ediyosun ben x5le mi karsilastiriyorum. Sen kalkmissin bana x5 1.2 ye cikaranlar var diyosun. Ne alakasi var. x5in o cpu ya cikmasi t20 yi 5 para etmez telefon halinemi getirir.
    Ona bakarsan galaxyS in yanindada x5i yerebiliriz.

Ozet:Telefonu elestirmek senin yaptigin gibi sadece kotu olan yanlarini alip telefonu amacsizca yermek degildir.

elinde telefon olan siz , yorum yapanda ben , SİZ cihazın para ettiğini düşünüyorsanız ( ki DÜNKÜ yoruma ve bugünkü yoruma AYNI anda yazılmış gibi cvp vermişsin )ben SİZDEN BİR ÇOK KONUDA ÜSTÜNÜMDÜR ! yorum - eleştiri hkk bende dir , derdiniz bu ise !! T 20 yi ilk alan bir üyenin OLUMSUZ yorumlarını OKUDUĞUNUZ halde savunduğunuz GEREKSİZ , trkcell kampanyası ürünü .... EĞER Kİ ! trkcell olmasa bunuda bulamayacaktın ama neyse , o zamanda kral E250 derdin .ben senin gibisini MOBİL CİHAZ başlıklarında çok gördüm , para sizin - akıl sizin ister alın kullanın ister ALIN ama çok övmeyin , bırakın herkez okusun KENDİSİ karar versin. senin android bilgin / android ürün donanım bilgin ve İŞLEMCİNİN android için önemi bilmemen BENİM msj ım hakkımda , yorum yapmana hak tanımaz. Üslupsuz uslubunla hak ettiğini seve seve yazabilirim ama dediğim gibi SÖZ şahsa düşmez , ürün ortada ve SENİN BİLGİN eksik , bakamadığın şeyi görüyorum ayağıda yapma burda !! T20 için sadece TEK EKSİĞİ 600mhz demişsin sana 800MHz LİK x5 var adamlar 1.2/1.5 ghz e OC yapıyorda ne değişti dedim , lafı nereden anlıyorsun bilmiyorum !! önemli olan YAZILIM DESTEĞİ - İŞLEMCİNİN FABRİKA ÜRETİM MİMARİSİDİR. DH de İMESİ sıfırlanmış ve 350 TL masraf istenen X5 dolu bu mu ? senin ben biliyorumun ? !! ICS çıksın ben T20 hayranlarını görcem ... ( bknz : galaksy S ve Galaksy TAB haberlerine ) kimse samsung a akıl sır erdiremiyor , sen HUWAİE nin TR ye girmemiş cihazını savunuyorsun hemde 2 kat fiyatı ile..... eğer alırsan 200/300 TL ye korkma T20 yi kötülemez.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

@ piksel 1 sanırım İLK TELEFONUNUZ , T20 trkcell in getirdiği ve T10 dan sonraki EN KÖTÜ telefonlardan. şuanda saydığınız GERÇEK olumsuzluklarıda bildiğiniz üzere , hiç bir şekilde 250 TL üstü etmeyecek bir ürün , zaten geleceği de yok adı olsun , kampanya olsun DOKUNMATİK ve android olsun , telefon desinler niyetine

aktif android olarak T10 - T20 , VODAFONE de 845 - 945 getirdi , normal de TR da satılan cihazlar değil bu sebeple yazılım ve donanım destekleri çok çok az hatta yok bile. ( vdf 945 = servis sorunlarını - ıdeos X5 imei sıfırlanma sorunlarını takip edersiniz )

cihazı 480 TL ye alıpta , sırf övmek amaçlı kullanıcı olmakla da ayrı bir dert , allah yardım etsin....

cihaz alırken android - rom - teknik destek - aksesuar - üretici firma ( servis sağlayıcısının ilgisi ) gibi şeylere de bakarsınız. 256MB lık ram li cihazı savunuyorsunuz , 5MP si ile kendinizi avutuyorsunuz. o zaman VDF 945 halen piyasasının EN İYİSİ 200 TL ye alıcı bile bulmuyor..... bu iş psp 1 / 2 / 3 derken , PSP GO yu satıp sonrada ya ben hata yaptım en iyisi PS VİTA diyen sony e döndü şimdide 3G - HAFZ KARTI sorunları başladı daha AVRUPA da satılmadan...

• quote:

quote:

quote:

aktif android olarak T10 - T20 , VODAFONE de 845 - 945 getirdi , normal de TR da satılan cihazlar değil bu sebeple yazılım ve donanım destekleri çok çok az hatta yok bile. ( vdf 945 = servis sorunlarını - ıdeos X5 imei sıfırlanma sorunlarını takip edersiniz )

cihazı 480 TL ye alıpta , sırf övmek amaçlı kullanıcı olmakla da ayrı bir dert , allah yardım etsin....

cihaz alırken android - rom - teknik destek - aksesuar - üretici firma ( servis sağlayıcısının ilgisi ) gibi şeylere de bakarsınız. 256MB lık ram li cihazı savunuyorsunuz , 5MP si ile kendinizi avutuyorsunuz. o zaman VDF 945 halen piyasasının EN İYİSİ 200 TL ye alıcı bile bulmuyor..... bu iş psp 1 / 2 / 3 derken , PSP GO yu satıp sonrada ya ben hata yaptım en iyisi PS VİTA diyen sony e döndü şimdide 3G - HAFZ KARTI sorunları başladı daha AVRUPA da satılmadan...

Ram'i ve İşlemcisinin vaziyetini inkar eden yok zaten. Turkcell bu telefonu getirdiğinde piyasda 2.3'e sahip bir cihaz bulmak bile zordu ve hatta çok daha öncesinde piyasaya sürülen cihazlar bile versyon olarak gerideydi. Vodafone telefonların durumu malum zaten. Hangisine güncelleme yayınlamış ? Benim bildiğim hiçbirine.

Ben 460 TL'ye aldım. Alırken bütçemi ve ihtiyaçlarımı göz önünde bulundurdum öyle aldım. İstemez miyiz Galaxy SII olsun, iPhone olsun veya bir başka üst seviye cihaz. Takdir edersiniz ki; bardağın hep boş tarafından bakmak marifet değil maalesef.

Teknik servisini 3 farklı firma üstleniyor. KVK, Genpa ve C5. Kullandığım cihaz Genpa servisine sahip. Şuanda işim düşmedi, düşerse onu da değerlendiririz.

Üretici firma bilindiği gibi Huawei. Cihaz olarak değil, marka olarak bakarsan ICS'yi kendi cihazları için güncelleyen 1-2 markanın başında geliyor. Çalışmaya başlayan ve elle tutulur sonuçlar elde eden yani beta bile olsa yayınlayan markalar arasında Sony Ericsson ve HTC biliyorum. Diğerlerini takip etmedim.

Turkcell, bu telefonu piyasaya sürekli yaklaşık 6 ay oldu. İlk çıktığında 2.3.3, sonraki partilerde 2.3.4 olarak satıldı. Geçtiğimiz ay ise 2.3.5 sürümünü sitesinden yayınladı.

Kamerası ile kendisini avutan varsa yanlış yapıyor zaten. Aklı selim olan kişi bilir ki hiçbir kamerada MP'e bakılmaz. MP'e önem veren kişiyi yorumlamaya gerek yok zaten.

Ben bunu bilir, bunu söylerim. Başkada söyleyecek birşeyim yok zaten.

Edit : Düzenleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 25 Aralık 2011; 18:58:18 >

• Valla ben Turkcell ve Huaweinin telefona olan ilgisinden memnunum. Daha geçenlerde 2.3.5 sürümü çıktı.

Ha işlemci kalitesi falan derseniz okadar bilemem ancak sonuçta biz bu telefonla cpu testi yapmıyoruz. Birkaç oyun oynayalım, internette dolanalım, uygulamaları kullanalım,kullanımı rahat olsun. Tabi bunlar biraz da üst düzey olsun. Yetiyor.

Ha bunlara 450tl çokmu? Bence değil.
  • @ Nétwork

arkadaş BİR TEK işlemci 600 mhz demiş ! hemde biliyorum diyor , 256mb ram ve 5mp kamera sorunu önününde değğil ve görmüyor sanırım , TRKCELL bayisine girince HERKESE hemen T20 verelim diyorlar ama CİHAZ dan haberi olmayan mağaza personeli gibi MAŞALLAH !!

SS2 gerçekten büyük ekran - hafiflik ve incelik olarak 1 NUMARA diyebilirim , bu seferde yazın ne olacak çok ISINIYOR + foto çekimde SARARMA var diyecekler, geçen 900TL ye TR garantili + 32gb hfz kartlı ( HANİ ŞU 1.899 TL olup , 1.299 TL ye düşen hatta 1.150 TL linkleri verilen ) HTC EVO 3D cihazın onda donanıma rağmen HDMI çıkışı yoktu ve sanırsam ÖN KAMERA da yokmuş. MOTOROLA cihaz üretemiyorken şu aralar ANDROİD ile kanlandı ve 1,5 yıllık ATRİX 4g ye bile HDMI - ÖN CAMERA ekledi ( onunda yazılım sorunu var ) , SE ARC de HDMI var ön camera yok ( sony - ericsson un durumu ortada ) , bu sefer de ARC S ( 1.4 ghz tek fark ) çıkardı.

T20 yi 400 TL üstüne alırken nasıl bir durum gözetildi bilemem ama , cihazı alıp forum forum ROM - SORUNLU CİHAZLARI KURTARMA başlığı açıldığınıda takip edin biraz. dediğim gibi İMEİ sorunu ve servisin vermediği destek IDEOS X5 de hali hazırda büyük sıkıntı , HUWAİE nin o RAM le 450 TL etmez mi denmeside ayrı bir KURU GÜRÜLDÜ.

Android sürüm önemli ( T10 da 2.3.5 yükleyen var ) ancak İŞLEMCİNİZ ne ise ondan faydalanırsınız android cihazları çoğunda ÖN KAMERA ve buna bağlı bir çok ( market sorunlarıda önemli ) ROM eksikliği de gözden kaçmamalı. VODAFONE şuanda VDF SMART çıkarmış mesela , o zamn sormak gerek VDF 945 zaten bu cihazdan üstün madem elinde ANDROİD gibi bir nimet var neden sırf froyo 2.2 diye milleti yoluyorsunuz DEMİYORSUNUZ !!

oprt ler bir çok kampanya - avantaj paketi ile cihazı satabilir ama sizde ÇIPLAK OLARAK SADECE CİHAZI 450 TL eder - 500TL ye başka cihaz yok demeyin , piyasada ANDROİD - ama işlevsiz cihaz kaynıyor zaten.

@ india_ipekyolu
    Birkaç oyun oynayalım, internette dolanalım, uygulamaları kullanalım,kullanımı rahat olsun. DİYORSANIZ gidip 2 ci elde alıcısını bekleyen SAMSUNG GALAKSY WİFİ 5.0 sıfır alın, ( gerçi ben İOS5 - İPOD TOUCH 4 kullanıyorum bu amaç için ama olsun ) , şuanda vodafone cep net hariç zaten avanjlı 3g de artık pek kalmadı.

ne zaman 2012 olur , ICS tam oturur T20 içinde ( ideos x5 in imei sorunu biter ve yazılımı alır ) o zaman daha 6 aylık cihazlarınızı ayrıca tartışırız . aynen 5MP aldatmacısını içimize nasıl atıyorsak , cihazı da aldığınız için bundan iyisi yok demektense , savunurken DİĞER alacaklara sunduklarını DAHA İLK MSJ ını atan PİKSEL1 isimli üye gibi biraz tarafsız / gerçekçi olun !

http://forum.donanimhaber.com/m_55830187/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55830187 sizin olmadığınız yerde BEN varım çok merakta etmeye gerek yok , bizde hangi cihaz ne eder , ne etmez biliyoruz ve tavsiye ediyoruz. bir başlık ve bir fikir ile kimseye faydanız da olmaz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 25 Aralık 2011; 20:07:41 >

• Ne yazikki konuya ilk attigim mesaj silinmis. Hatirlarsaniz o mesajda telefonun kamerasi ve islemcisi kotu olabilir dedim ki kamerasi iyi demek zaten akilsizliktir.
    Yani simdiye kadar hep tarafsiz davrandim. Siz bana hala gelmis galaxy wifi alabilirdin diyosunuz. Bende diyorumki. Bu fiyata bu ihtiyaclarimin hepsini karsiliyorum. Ayrica simdiye kadar bu telefonu aldigima hic pisman olmadim. Verdigim parayi sonuna kadar hakettigini dusunuyorum.
    Ha soyle bisey vardir bazilari icin kamera okadar onemlidirki nokianin 5mp symbianlari bunlardan iyi der. Onunda kendince hakliligi vardir.
    Bu telefonlar hep kisisel tercihlerdir.
  • t 20 mi mi bisiklet sürerken yere düşürdüm dokunmuyordu ve ekranı açıldı pensa ile bastırdım bu sefer ise hiç açılmıyor sizce ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: techprofessional

t 20 mi mi bisiklet sürerken yere düşürdüm dokunmuyordu ve ekranı açıldı pensa ile bastırdım bu sefer ise hiç açılmıyor sizce ne yapmalıyım

Eğer Orijinal ROM yüklü Root yok ise servis yolu size göründü.
  • birbirini yiyen arkadaşlara önerim , boşu boşuna bir telefon için nu kadar tartışmaya hiç gerek yok ama bu telefona verilen parayla amerikadan HTC HD7 aldırdım :)

ne demek istediğimi anlamışsınızdır .
  • ihtiyaçlar doğrultusunda T20 de işinizi gayet iyi şekilde görebilir , X5i yüceltmenin bir anlamı yok .

X5 yapı farkıyla T20 ile birebir aynı telefon olmadığı gibi turkcellin özel isteğine göre verilmiş bir smartphone , yani iki telefonu kıyaslamak abesle iştigaldir .

ve bu her iki telefonda aynı üretici tarafından verilsede her iki telefonun piyasa değerleri mevcut etiket fiyatlarını haketmiyor , hepimiz biliyoruz ki türkiyedeki yüksek vergiyi yada eski adıyla ZAMları yeni adıyla GÜNCELLEMEleri huawei yapmıyor ...devlet yapıyor .

bu telefonlara verdiğini paraların yüksek olduğunu düşünüyorsanız yurtdışından aynı paraya bu telefonlardan iki tane aldırırsınız .
  • t 20 de AVEA hat çalışıyormu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kusmuyu

t 20 de AVEA hat çalışıyormu acaba ?

Tüm operatörlerin hatları çalışıyor. Avea kullanıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kusmuyu

t 20 de AVEA hat çalışıyormu acaba ?

Tüm operatörlerin hatları çalışıyor. Avea kullanıyorum.

işte buna sevindim . teşekkürler
  • Turkcell T20 Stok ROM+ROOT Atma Rehberi

Yukarıda bulunan adreste arkadaşımız çok detaylı açıklama yapmış. Fakat;
    Huawei sitesinde paylaşılan ROM'lar bağzı arkadaşlarımız indiremiyor.
    Buna bende dahilim.
    Başka bir yerde alternatif adres buldum; Paylaşmak isterim.
    Turkcell T20 Turkcell ROM : TIKLAYINIZ
    http://www.baristigli.com.tr/T20/T20%20turkcell%20rom.rar
    Turkcell T20 Huawei ROM : TIKLAYINIZ
    http://www.baristigli.com.tr/T20/T20%20orjinal%20rom.rar

LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ
    Huawei ROM yüklediğiniz zaman; MMS ve İnternet ayarları yapışmamış oluyor.

Turkcell İnternet carrier
    "Turkcell internet"
    mcc="286"
    mnc="01"
    apn="internet"
    user=""
    server=""
    password=""
    mmsc=""
    type="default"

Turkcell MMS ayarları
    Turkcell MMS carrier="Turkcell-MMS"
    mcc="286"
    mnc="01"
    apn="mms"
    user="mms"
    server="http://wap.turkcell-im.com.tr"
    password="mms"
    proxy="212.252.234.168"
    port="8080"
    mmsproxy="212.252.169.217"
    mmsport="8080"
    mmsc="http://mms.turkcell.com.tr/servlets/mms"
    type="mms"

bu ayarlara rağmen hala internete girmekte sorun yaşıyorsanız Turkcell internet için
    user="gprs"
    password="gprs"

• İlk defa android kullanan bir yeniye yardım lütfen :) normalde telefonun en sağ ekranında dikdörtgen bir widget vardı (koyu renk altplan üzerinde wifi/bluetooth/gps/otosenk/parlaklık ayarları yapabildiğiniz), onu yanlışlıkla sildim acaba nasıl geri getiririm? Ekrana ekle menüsü altındaki widgetlerde bulamadım :(
  • benim t20 ftm mode hatası verdi yoigo yüklü ıldugu için servisede veremiyorum tel acıldıgında yoigo ekranı geliyor daha sonra ftm mode yazısı kalıyor yardım edebilirmisiniz acaba
  • t20 cihazımda rehberdeki kişilerime resim eklememe rağmen beni aradıklarında arayan kişinin resimleri çıkmıyor yardımcı olurmusunuz.
  • Selamlar. Almayı düşündüğüm telefon dükkanın yanında Tim var. Bir çok kez hatta defalarca inceledim. Wifi yeterli geldi. Dokunmatik nerdeyse ayfone gibi. Kamerada başarılı geldi. 480tl civarında daha iyisi varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.