Şimdi Ara

iPhone 4 tasarımını ve Android işletim sistemini bir arada sunan Gooapple detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
36.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk detaylarını bir süre önce verdiğimiz Gooapple isimli telefon, üretici firma tarafından detaylandırıldı. Şimdiye kadar yapılmış en iyi iPhone 4 klonu olarak tanımlanan Gooapple, diğerlerinden ayrılan çok önemli bir farka sahip. Adından da anlaşılabileceği üzere Gooapple (Google + Apple), her iki dünyayı bir araya getiriyor ve iPhone 4 tasarımını Android işletim sistemiyle buluşturuyor. Buraya kadar her şey normal zira benzer çözümler Çin pazarında kolayca  bulunabiliyor. Bu telefonu farklı kılansa işletim sisteminin iOS görünümlü olması.

Özellikle Çin'in Shenzen bölgesinden çıkan iPhone 4 klonlarının pek çoğu ucuz malzeme kullanımı ve  düşük işçilik kalitesine sahip.  Gooapple ise bu noktada çıtayı yükseltiyor ve Foxconn tesislerinde üretilen iPhone 4 kadar olmasa da belli bir kalite seviyesini tutturmayı başarıyor. iPhone 4'ün karbon kağıdından çıkmış kopyası gibi görünen telefon, 9.3mm kalınlığa sahip. Tasarım ve yazılım anlamında Apple kopyası olan ürün, donanım tarafında ise aynı iddiasını sürdüremiyor. Qualcomm platformuna sahip olan telefon, 600MHz'de çalışan işlemciye ve aynı platform içerisinde yer alan 3D grafik hızlandırma birimine sahip.

3.5-inç boyutunda dokunmatik ekran (IPS panel ve yüksek çözünürlük beklemeyin!) ile gelen telefonda 5 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kameraya ek olarak görüntülü konuşma için 1.3MP çözünürlüğünde ön kamera da bulunuyor. GPS, WiFi ve 3G desteği sunan Gooapple aynı zamanda WiFi Hotspot özelliği ile kablosuz internet bağlantısını da paylaştırıyor. Google'ın Froyo kod adlı Android 2.2 işletim sistemiyle gelen telefon, bu bağlamda Google'ın mobil servisleriyle entegre olarak çalışabiliyor. Yazılım tarafındaki en dikkat çekici özellik ise, işletim sisteminin iOS görünümü kazanacak şekilde derinlemesine modifiye edilmesi.

Hem fiziksel görünümü hem de yazılım özellikleriyle Apple'ın Kaliforniya'daki tasarım takımına göz kırpan telefon, kutu tasarımı ve kutu içeriğiyle de dikkat çekiyor. Aynı Apple ürünlerindeki gibi beyaz renkli kulaklık, bağlantı kablosu ve adaptör ile gelen telefon, üretici firmadan yapılan açıklamaya bakılırsa, sahip olduğu 3D hızlandırma birimi sayesinde telefonlar için hazırlanan modern pek çok oyunu da oynatabiliyor. Burası önemli çünkü çoğu iPhone 4 klonunda üzerinde durulan temel detay tasarım olduğu için donanım tarafında üretimi durmuş, yıllar öncesinin işlemcilerine yer verildiği de biliniyor. 

Peki Gooapple'ın fiyatı nedir ? Açıkçası şimdiye kadar gördüğümüz en iyi iPhone 4 klonu olan telefon, hızlı bir işlemciye sahip olmasa da, yayınlanan ilk videolardan anlaşıldığı kadarı ile genel kullanım deneyimi açısından kendi fiyat segmentindeki pek çok telefondan daha iyi sonuçlara imza atabiliyor. Telefonun fiyatına gelecek olursak, ilk  çıktığında 150$ seviyesinden sunulurken, muhtemelen gördüğü ilgi sonrasında şu anda 232$ seviyesinden satılıyor. Peki bu telefon Çin dışına çıkabilir mi ? Resmi kanallar vasıtasıyla Çin sınırlarının ötesine geçmesi pek mümkün olmayan telefonun grey markete düşüp düşmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Gooapple; iPhone 4 tasarımı ve iOS görünümlü Android bir arada

• iPhone 4 tasarımını ve Android işletim sistemini bir arada sunan Gooapple detaylandı

adamlar ortaya karışık yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SellYourSoul -- 10 Temmuz 2011; 13:43:01 >
  • Ben anlamıyorum bu aralar siz editörleri. Piyasanın en hareketli olduğu zamanlar. Bir çok telefon hakkında elle tutulur bir incelemede dahi bulunmazken, bu "çakma" iphone için 2. kez haber yayınlıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Ben anlamıyorum bu aralar siz editörleri. Piyasanın en hareketli olduğu zamanlar. Bir çok telefon hakkında elle tutulur bir incelemede dahi bulunmazken, bu çakma iphone için 2. kez haber yayınlıyorsunuz.

Çünkü bu tür telefonlar daha fazla ilgi görüyor.İnsanlar Orjinallerine sahip olamadıkları telefonların çakmalarıyla daha fazla ilgileniyorlar.
  • @Cehennemden_Cennete, başka bir gezegende mi yaşıyorsunuz?. Bu sitede HTC Sensation incelemesi yayınlandı, Samsung Galaxy S II incelemesi yayınlandı, başka bir örneği olmayan akıllı telefonlar için 55 dakikalık bir video yayınlandı. Siz ya bu gezegenden değilsiniz ya da kötü niyetlisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Ben anlamıyorum bu aralar siz editörleri. Piyasanın en hareketli olduğu zamanlar. Bir çok telefon hakkında elle tutulur bir incelemede dahi bulunmazken, bu çakma iphone için 2. kez haber yayınlıyorsunuz.

Çünkü bu tür telefonlar daha fazla ilgi görüyor.İnsanlar Orjinallerine sahip olamadıkları telefonların çakmalarıyla daha fazla ilgileniyorlar.

Haberin içinde bile diyor ki ; "Resmi kanallar vasıtasıyla Çin sınırlarının ötesine geçmesi pek mümkün olmayan telefonun"
    ee bu ülkeye gelmesi bile hayal. Nasıl ilgi görsün?

Trident T55 incelemesi bekliyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cehennemden_Cennete -- 10 Temmuz 2011; 13:49:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

@Cehennemden_Cennete, başka bir gezegende mi yaşıyorsunuz?. Bu sitede HTC Sensation incelemesi yayınlandı, Samsung Galaxy S II incelemesi yayınlandı, başka bir örneği olmayan akıllı telefonlar için 55 dakikalık bir video yayınlandı. Siz ya bu gezegenden değilsiniz ya da kötü niyetlisiniz.

moderatörlerin de misafir hesabıyla yazarak cevap verdiğini de gördüm ya
  • ya nereden alıcam bunu ben ? çok begendim uzun zamandırda araştırıyorum oldukca iyi ve gayet güzel :) almak istiyorum ama türkiyede satan bulamadım yardımcı olursanız sevinirim :)
  • bu haberi kaçkere yayınlıcaksınız daha?
  • donanım haber artık apple ile sözleşmiş gibi hareket ediyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volumebak123 -- 10 Temmuz 2011; 14:10:24 >
  • Apple haberi görmekten gına geldi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Haberin içinde bile diyor ki ; "Resmi kanallar vasıtasıyla Çin sınırlarının ötesine geçmesi pek mümkün olmayan telefonun"
    ee bu ülkeye gelmesi bile hayal. Nasıl ilgi görsün?

Trident T55 incelemesi bekliyorum ben

Bugünkü Çin malı telefonların çoğu kaçak geliyor ülkemize.Hem resmi kanallar vasıtasıyla gelmesede illegal biçimde getirirler isteseler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Snaqe

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

@Cehennemden_Cennete, başka bir gezegende mi yaşıyorsunuz?. Bu sitede HTC Sensation incelemesi yayınlandı, Samsung Galaxy S II incelemesi yayınlandı, başka bir örneği olmayan akıllı telefonlar için 55 dakikalık bir video yayınlandı. Siz ya bu gezegenden değilsiniz ya da kötü niyetlisiniz.

moderatörlerin de misafir hesabıyla yazarak cevap verdiğini de gördüm ya

Ciddi güldüm

• quote:

Ben anlamıyorum bu aralar siz editörleri. Piyasanın en hareketli olduğu zamanlar. Bir çok telefon hakkında elle tutulur bir incelemede dahi bulunmazken, bu "çakma" iphone için 2. kez haber yayınlıyorsunuz.

Katılıyorum. Yani ürün zaten çakma ürün. Resmen fikir falan her şeyi çalmışlar. Bunun haberi niye yapılır ki? Zaten kim almak ister ki çakma bir telefon?
  • winapple'da yapar bunlar
  • @Cehennemden_Cennete

Çok haklısın 2 . kez yapılıyor bu haber.

Bu haber olmasaydı ya Apple'ın gelirleri haber yapılırdı ya da açtığı davalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoLdenBlog

quote:

Ben anlamıyorum bu aralar siz editörleri. Piyasanın en hareketli olduğu zamanlar. Bir çok telefon hakkında elle tutulur bir incelemede dahi bulunmazken, bu "çakma" iphone için 2. kez haber yayınlıyorsunuz.

Katılıyorum. Yani ürün zaten çakma ürün. Resmen fikir falan her şeyi çalmışlar. Bunun haberi niye yapılır ki? Zaten kim almak ister ki çakma bir telefon?

Böyle kolaylarına geliyor demek ki.. Merak ediyorum para alıyor mu bu sitenin editörleri? almıyorsa normal yani düzgün inceleme falan olmaması..

• quote:

Orijinalden alıntı: maghapas

Apple haberi görmekten gına geldi...

quote:

Orijinalden alıntı: volumebak123

donanım haber artık apple ile sözleşmiş gibi hareket ediyorlar artık

quote:

Orijinalden alıntı: Andulin266

@Cehennemden_Cennete

Çok haklısın 2 . kez yapılıyor bu haber.

Bu haber olmasaydı ya Apple'ın gelirleri haber yapılırdı ya da açtığı davalar.

Haklısınız. Aslında istenildiği kadar Apple haberi yapabilir editörler ama bunu Apple bölümü yerinde Ana sayfada yayınlamak ne kadar etik olur orası tartışılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: volumebak123

donanım haber artık apple ile sözleşmiş gibi hareket ediyorlar artık

mantıklı
  • Bunda haber yapılacak ne var hala anlamış değilim .
    Hem Android hem IOs istiyorsanız , android telefonunuza MIUI rom kurun olsun bitsin .
    Belli mi olur belki siz de donanımhaber'in 'haber' sayfasında yerinizi alabilirsiniz :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.