Şimdi Ara

CEHENNEMDEN GELEN SESLER(ALINTIDIR)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
53.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rusyada birkaç bilim adamı, yeraltı tabakalarındaki kırılma seslerini kaydetmek için yerin kilometrelerce altına inen bir kuyu kazıyorlar ve dinleme cihazlarını bu kuyunun dibine yerleştiriyorlar. Başlangıçta çok zayıf frekansta insan sesi duyuyorlar daha sonra daha yüksek frekansları algılayabilecek bir cihaz yerleştirdiklerinde ise dehşete düşüyorlar çünkü yerin dibinden çığlık seslerine benzer sesler geliyor. Bilim adamlarının çoğu işi bırakıyor...

http://www.amightywind.com/mp3/hellscreams.mp3

NOT: komu dışından alıntıdır.

• tekrar konu dışına göder bence
  • kaynak göster kardeşim kaynak.

Bunu ilk duyduğumdan beri 2 yıl oldu. Keşke ta o zamandan itibaren kim çıkarmış bu söylentiyi araştırmaya başlasaydım. Bitmek bilmedi, uzadı gitti yahu. Hatta bunun öyküsü bile var. Yer altında yaşamaya başlıyan bir ırk var, bunlar onların sesleri diye
  • bu sessin stüdyoda kaydedildiğine ait dedikodular vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peace.1453 -- 17 Aralık 2005, 18:33:45 >
  • cürretimi bağışlayın ama üç büyük dine göre kıyamet kopmadan önce ruhların cennet veya cehenneme gitmeyeceğini sanıyordum. hayır yani bunun uydurma olduğu apaçık ortada ama diğer uydurma haberlerin yayıldığı gibi yayılması ilgimi çekti açıkçası. sonuöta ülkenin büyük bir çoğunluğu bu üç büyük dinden birine mensup ve bunu bilmeleri gerekirdi. ben bile bildiğime göre...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _ShineOn_

cürretimi bağışlayın ama üç büyük dine göre kıyamet kopmadan önce ruhların cennet veya cehenneme gitmeyeceğini sanıyordum. hayır yani bunun uydurma olduğu apaçık ortada ama diğer uydurma haberlerin yayıldığı gibi yayılması ilgimi çekti açıkçası. sonuöta ülkenin büyük bir çoğunluğu bu üç büyük dinden birine mensup ve bunu bilmeleri gerekirdi. ben bile bildiğime göre...

Doğru. Cehennem yaratıldı ama kıyametten sonra sevaba günaha göre dolacak . Şimdi içinde insan yok ki. Ölenler kabir hayatını yaşıyorlar. Kaldı ki cehennem dünyanın merkezinde falan değil. Allah(c.c.) izni ile ibret olsun diye yerin altından böyle sesler gelmiş olabilir. Fakat bana göre stüdyodan kayıttır.
  • Mars'ta ki sıradan bir araştırma Laboratuarı olan Phobos'da da astral bir yırtık oluşur. Ve cehennem süvarileri bu yırtıktan Phobos laboratuarlarına girerek bilim adamlarını tek tek katlederler, katledilmekten kurtulmanın tek yolu ise başka bir cehennem süvarisine dönüşmek. Ve sıradan bir Marine bu kaostan kurtulmaya çalışır. Tanıdık di mi. DOOM3.

Yukardaki yazıyı zihninizi tazelemek için yazmadım. Hikaye anlatmanın ne kadar kolay bir şey olduğunu göstermek için yazdım.

Yok rus bilimadamları, dünyanın merkezine mikrofon uzatmış, vs vs. Hikaye.
  • arkadaş yanlış aktarmış cehennemden gelen ses olmayacak o. eğer doğruysa kabir azabı çekenlerin çığlıklarıymış..cehennem zaten kıyamet kopana kadar yok..
  • yeraltında yaşayan bir ırksa, çok yaygaracı bir ırkmış
    cehennemde, kabir hayatıda başka boyutlarda oldukları için sesler mikrofonla kaydedilemez. hatta bilim adamı kimliği taşıyan bazıları dahi, bunların gazaba uğrayan kavimlerin sesleri olabileceğini, seslerin yeraltında sıkışmış olabileceklerini söylemişler.

çoğu bunu gerçekmiş gibi sahiplenmişti. bu arkadaşlar bu işleri ne zannediyorlar. bu işler o kadar ucuzmu. daha önceleride Allah yazan ağaç, bal petekleri, kalp damarları, patates yumruları fakelemişlerdi. iman kavramını patates soğan tezgahına döndürdüler. biraz akıllı ve ciddi olalım. zannediyorlarki vatandaş " way be" diyerek imana gelecek. komik oluyorlar. Allah'ın böyle şeylere ihtiyacı olmaz
  • konuya açıklık getirmek istiyorum.evet bu sesler stüdyoda çekilmiş olabilir.ama bu sese inanmayanlar bunun fake'den ibaret olduğu üzerinde durmasınlar hep.bu ses gerçek de olabilir.şöyle ki sesi yok edemezsin.sizin,benim,herkesin konuştuğu sesler evrende dolaşıyor.bu ses azap çeken bir ırkın sesi olabilir.ad ırkı bunlara örnekmiş mesela.
  • uydurma bi kere bilim adamının kaydettiği ses bu kadar kalitesiz olmaz.
    gerçek olmadığı anlaşılmasın diye kalitesi düşürülmüş
  • quote:

Orjinalden alıntı: toliveistodie140

konuya açıklık getirmek istiyorum.evet bu sesler stüdyoda çekilmiş olabilir.ama bu sese inanmayanlar bunun fake'den ibaret olduğu üzerinde durmasınlar hep.bu ses gerçek de olabilir.şöyle ki sesi yok edemezsin.sizin,benim,herkesin konuştuğu sesler evrende dolaşıyor.bu ses azap çeken bir ırkın sesi olabilir.ad ırkı bunlara örnekmiş mesela.

Olabilir diyorsunuz.İspatla yükümlüsünüz,ben değilim çünki benim böyle bir iddiam yok!.
  • quote:

konuya açıklık getirmek istiyorum.evet bu sesler stüdyoda çekilmiş olabilir.ama bu sese inanmayanlar bunun fake'den ibaret olduğu üzerinde durmasınlar hep.bu ses gerçek de olabilir.şöyle ki sesi yok edemezsin.sizin,benim,herkesin konuştuğu sesler evrende dolaşıyor.bu ses azap çeken bir ırkın sesi olabilir.ad ırkı bunlara örnekmiş mesela.

nasıl sesi yok edemezsin. ses yok olur. ses hava titreşimleri ile iletilir ve hava olmayan ortamda yok olur. ışık desen anlarım. desenki ben ışıktan çok daha hızlı bir şekilde uzayda ilerleyip dünyadan yansıyan ışıkların önüne geçerek önceden olmuş olayları gözlemleyebilirim, tamam. ama bu ses için söz konusu değil
    ad kavminin hala yer altında azap gördüğüne dair bir kayıt yok.
    "o kavmi, ici bos hurma kütükleri gibi yere serilmis halde görürdün" bu ayet. demekki ad kavmi ölmüş. bulundukları aleminde seslerini kaydetme olanağımız yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

quote:

nasıl sesi yok edemezsin. ses yok olur. ses hava titreşimleri ile iletilir ve hava olmayan ortamda yok olur. ışık desen anlarım. desenki ben ışıktan çok daha hızlı bir şekilde uzayda ilerleyip dünyadan yansıyan ışıkların önüne geçerek önceden olmuş olayları gözlemleyebilirim, tamam. ama bu ses için söz konusu değil
    "o kavmi, ici bos hurma kütükleri gibi yere serilmis halde görürdün" bu ayet. demekki ad kavmi ölmüş. bulundukları aleminde seslerini kaydetme olanağımız yok.

@toliveistodie140 arkadaşın dediği gibi sesler hiçbir zaman yok olmuyor.yani atmosferin içinde her zaman..hatta bilim adamlarının bu konuda bir çalışması var..sesler yok olmadığı için ilk konuşulan zamanın seslerine ulaşıp bütün dünyaya aynı dili konuşturmak istiyorlar..
  • Herşeyi bir atarafa bırakın da bu olayın azıcık bile olsun inandırıcılığı varmı lütfen. Zaten böyle desteksiz bilimsel! araştırmalar hep ruslar tarafından yapılmış olur ve ortada ne bir belge ne bir kaynak hiç birşey bulunmaz. Yani tam asparagas. Bundan alacakaranlık kuşağına yakışır bir fantastik senaryo olur ancak.
  • daha öncede buna benzer bir sürü fake elden ele gezmişti. fareye dönüşen kız, ölenlerin azap görürken kaydedilen sesleri, ruhun bedeni terkederken çekilen resimleri gibi
    daha önceden yok edilen kavimler için Kur'anda " şimdi onlardan bir ses duyabiliyormusun" ayeti geliyor aklıma
    fakelerle oyalanmak yerine faydalı işlerle meşgul olalım
  • Geçenlerde şu dev insan iskeleti ile ilgili haberin bir başka versiyonunu gördüm. Bu haber ilk çıkalı kaç ay oluyor? Belki de bir sene, haberde diyor ki "bilimadamları harıl harıl bu iskeletlerin hangi devre ait olduğunu çözmeye çalışıyor". İskelet aylar öncesinden bulunacak ve bilimadamları hangi devre ait olduğunu bulamayacaklar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nejdeath

quote:

Orjinalden alıntı: C4

quote:

@toliveistodie140 arkadaşın dediği gibi sesler hiçbir zaman yok olmuyor.yani atmosferin içinde her zaman..hatta bilim adamlarının bu konuda bir çalışması var..sesler yok olmadığı için ilk konuşulan zamanın seslerine ulaşıp bütün dünyaya aynı dili konuşturmak istiyorlar..

yavaş konuştursunlar
    mümkün değil. alınan en küçük bir sonuç bile olmadı. kendilerine fon arıyorlar sanırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.