Trafikten çekme belgeli araç tescil ve plaka değişikliği
6 Cevap5858 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 10:49:52 

arkadaşlar merhaba

benim bir kaç sorum olacaktı.
forumlarda plaka değişikliği ve ruhrat işlemleri ile ilgili çok bilgi var ama
benim aracım 2006 model opel combo ve trafikten çekme belgeli.
aracı çekme belgeli aldım. şu an tamirde arac.
şimi bu araçın tamiri bittiğinde tescil için muayene olacak sonra tescil filan olacak bildiğim kadarıyla.

fakat aracımın plakası şehir dışı ben 34 olarak plakayı değiştireceğim.

bu durumda muayenede araç plakası değişeceği için nasıl bir işlem olacak.
bu aracın zorunlu sigortası hangi plakaya göre yapılacak
elimde eski plaka veya ruhsat yok plaka değişiminde sorun olurmu
bunların masrafı ve süresi nekadar sürer acaba.
teşekkür ederim.

1026 Mesaj
11 Temmuz 2011; 14:13:10 

Sırayla yapman gerekenleri yazıyorum;

1) Aracı yaptırıyorsun
2) TUV turk ün sitesine girip araç muayene ön testini aracına uygulayıp muayeneden geçebilecek durumda olduğunu kontrol ediyorsun
3) Muayene belgelerin tam mı kontrol ediyorsun (sigortanın da olması gerekiyor)
4) Ek-1 ve Plaka değişeceği için Ek-9 formu dolduruyorsun (bunun için sigortacıdan yardım al ve oraya doldurt)
5) Aracın eski plakasından bastırıyorsun (damgasız plaka hafif kusur, hiç plaka olmaması ağır kusur) ve aracını randevu alıp muayeneye sokuyorsun
6) Muayeneyi geçtikten sonra emniyete gidip Ek-1, Ek-9, geçici ruhsat (noter), tuv tuk raporunu teslim ediyorsun. yeni plakanı bastırıyor ve ruhsatını alıyorsun.

www.elektronikprojem.com - Ücreti karşılığı elektronik projeler yapabileceğiniz ya da yaptırabileceğiniz websitesi..

6 Mesaj
11 Temmuz 2011; 17:41:42 

cevabın için teşekkür ederim arkadaşım. yalnız bişey soracağım eski plakaları niye bastırıyoruz? onlar araç trafikten çekilirken trafiğe iade olmuyormuydu benmi yalnış biliyorum. birde tahminen kaça patlar bu işlemler?

1026 Mesaj
12 Temmuz 2011; 3:03:51 

önemli değil dostum. evet çekme belgeli araçlarda plaka teslim edilir fakat eski plakaları muayeneden geçebilmek için bastırıyorsun. Böyle saçma bir kuralları var. hiç plaka yoksa muayeneden geçemiyor fakat damgasız da olsa araç üzerinde plakası varsa hafif kusurla geçebiliyorsun. İnternette bulursun plaka basan yerleri çiftini 30TL ye basarlar.

Bu işin maliyeti 300-400tl yi bulacaktır. Trafiğe 4 yaprak ruhsat için, EK-1 ve EK-9 formları için, muayene için, plaka için, egzoz emilsiyon için...

bu arada egsoz emilsiyon ruhsatı almayı ve ölçüm yaptırmayı unutma muayeneden önce...

Kolay gelsin dostum, vaktin varsa sorun çekmezsin fakat vaktin yoksa sıkıntılı bir süreç maalesef.

www.elektronikprojem.com - Ücreti karşılığı elektronik projeler yapabileceğiniz ya da yaptırabileceğiniz websitesi..

140 Mesaj
24 Şubat 2014; 11:17:57 

quote:

Orijinalden alıntı: melihodaman

cevabın için teşekkür ederim arkadaşım. yalnız bişey soracağım eski plakaları niye bastırıyoruz? onlar araç trafikten çekilirken trafiğe iade olmuyormuydu benmi yalnış biliyorum. birde tahminen kaça patlar bu işlemler?

ihtiyacı olana çok değerli bilgi çok teşekurler.

Kia Cerato 1.6 Crdi 2007
Datron C2D
Samsung Galaxy S2
Web Tasarım

2090 Mesaj
24 Şubat 2014; 12:53:56 

quote:

Orijinalden alıntı: d_hamen

Sırayla yapman gerekenleri yazıyorum;

1) Aracı yaptırıyorsun
2) TUV turk ün sitesine girip araç muayene ön testini aracına uygulayıp muayeneden geçebilecek durumda olduğunu kontrol ediyorsun
3) Muayene belgelerin tam mı kontrol ediyorsun (sigortanın da olması gerekiyor)
4) Ek-1 ve Plaka değişeceği için Ek-9 formu dolduruyorsun (bunun için sigortacıdan yardım al ve oraya doldurt)
5) Aracın eski plakasından bastırıyorsun (damgasız plaka hafif kusur, hiç plaka olmaması ağır kusur) ve aracını randevu alıp muayeneye sokuyorsun
6) Muayeneyi geçtikten sonra emniyete gidip Ek-1, Ek-9, geçici ruhsat (noter), tuv tuk raporunu teslim ediyorsun. yeni plakanı bastırıyor ve ruhsatını alıyorsun.

Harikasınız, sayenizde bilmediğimiz bir çok konuda bizleri aydınlatıyorsunuz,teşekkürler.

En iyi araba galerinin vitrininde olan değil,anahtarı benim cebimde olandır.

24 Mesaj
21 Mart 2014; 16:40:00 

TEŞEKKURLER

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Trafikten çekme belgeli araç tescil ve plaka değişikliği
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375