Aracın PERT durumunu nasıl öğrenebilirim?
11 Cevap18093 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3144 Mesaj
9 Temmuz 2011; 0:27:00 

Bir aracın PERT kaydı olup olmadığını, netten PLAKA sı ile öğrenemezmiyim?

Kesin sonuç için herhangi kasko sigortası şirketine gidip plakadan öğrenebilirmiyim?

Teşekkürler..

xepfkli...

94 Mesaj
9 Temmuz 2011; 0:48:48 

quote:

Orijinalden alıntı: birolayd

Bir aracın PERT kaydı olup olmadığını, netten PLAKA sı ile öğrenemezmiyim?

Kesin sonuç için herhangi kasko sigortası şirketine gidip plakadan öğrenebilirmiyim?

Teşekkürler..

e-devlet şifresi ile öğrenilebilir mi acaba. sanırım , aracın kendi markasına ait yetkili servisten öğrenilir. benim aracı satarken öğrenmiştim ben de , satıcıya rezil olmuştum. ne zarar etmiştim.:( bu arada size sizden habersiz pert araba satıldığı takdirde , artık yasal olarak hakkınızı arama imkanınız var. kimse bilmiyor ben de çok geç öğrendim 6-7 milyarlık bi zarardan sonra :D

1999 //// Volkswagen Polo 1.6 HB

3144 Mesaj
9 Temmuz 2011; 15:43:48 

Teşekkürler, başka yorumları olan.

xepfkli...

1018 Mesaj
11 Temmuz 2011; 13:53:38 

Netten öğrenebileceğiniz şeyler;

1) tramerden trafik sigorta poliçe geçmişi ; motor veya şase nosunu bilmeniz gerekiyor. Aracın karıştığı kazalar burdan gözlemlenebilir. Hatta kaza detayları ile bilgi alınabilir. Fakat son 8 yıl falandı sanırım.

2) tramerden kasko poliçe geçmişi ; motor veya şase nosunu bilmeniz gerekiyor. Pert olup olmadığını burdan öğrenebilirsiniz. Poliçenin kasko tarafından iptal edilmiş olma durumunda pert olduğu anlaşılmaktadır.

3) Mesaj yöntemi ile ama soru netten olduğu için bunun detayına gerek yok.

4) e-devletten yapılacak sorgularda sadece araç hakkında temel bilgiler (renk, tescil tarihi, tescil yeri v.b.), rehinli veya hacizli olup olmadığı bilgilerine ulaşılır. kaza gibi durumlar verilmez.

www.kiralikyetenek.com - Yeteneklerinizden para ve arkadaş kazandıran websitesi..

2011 Mazda 3 Impressive Sedan

236 Mesaj
İlgili Kişi
Ayşegül Yıldız
İletişim Bilgileri
Adres: Altayçeşme mah. Bağdat Cad. Oba çıkmazı No:1 D:2 Maltepe / İstanbul Anadolu
Telefon: 0 (216) 441 09 09
Fax: 0 (216) 441 82 82
12 Temmuz 2011; 14:59:10 

Aracın plakası, sahibinin TC kimlik numarasıyla Tramer'de Kasko sorgulama yapın. Pert kaydı olan araçlarda "TAM HASAR" ifadesi olur.

www.tramer.org

Kasko Teklifi Alın Fiyatları Karşılaştırın
- Adınızı Soyadınızı - Tc Kimlik Numaranızı - Telefon Numaranızı - Aracınızın Plakasını - Aracınızın Belge Seri Numarasını (Ruhsatta tc kimlik numaranızın bulunduğu sayfada 2 harf 6 rakamdan oluşur)- umit@maltepesigorta.com.tr adresine mail göndererek, PM atarak veya 0543 678 38 68 numaralı telefondan bizi arayarak Kasko Teklifi isteyebilirsiniz.

3144 Mesaj
13 Temmuz 2011; 10:42:07 

quote:

Orijinalden alıntı: d_hamen

Güzel bilgiler, bende sahibindeni.comdan bazı plak ve şase nosu veren kişilerin tramer bilgilerine bakıyorum, hepsinde kayıt yoktur diyor, nerede hata yapıyorum anlamadım... Sitemi sorunlu acaba..

xepfkli...

236 Mesaj
İlgili Kişi
Ayşegül Yıldız
İletişim Bilgileri
Adres: Altayçeşme mah. Bağdat Cad. Oba çıkmazı No:1 D:2 Maltepe / İstanbul Anadolu
13 Temmuz 2011; 13:03:10 

Verilen plaka ve şase numaraları hatalı olabilir. İsterseniz bir tanesini verin bir inceleyeyim...

- Adınızı Soyadınızı - Tc Kimlik Numaranızı - Telefon Numaranızı - Aracınızın Plakasını - Aracınızın Belge Seri Numarasını (Ruhsatta tc kimlik numaranızın bulunduğu sayfada 2 harf 6 rakamdan oluşur)- umit@maltepesigorta.com.tr adresine mail göndererek, PM atarak veya 0543 678 38 68 numaralı telefondan bizi arayarak Kasko Teklifi isteyebilirsiniz.

3144 Mesaj
14 Temmuz 2011; 19:07:00 

Örneğin bu galerici ilanları plaka+ şaşe no ile veriyor.

http://ilhanautocenter.sahibinden.com/

xepfkli...

236 Mesaj
İlgili Kişi
Ayşegül Yıldız
İletişim Bilgileri
15 Temmuz 2011; 10:33:19 

quote:

Orijinalden alıntı: birolayd

Örneğin bu galerici ilanları plaka+ şaşe no ile veriyor.

http://ilhanautocenter.sahibinden.com/

1 - www.Tramer.org.tr adresine girin
2 - Solda ki Poliçe sorgulamaya ardından trafik sigortasına tıklayın
3 - Plakasını ilk kısma il kodunu ikinci kısmaboşluk bırakmadan kalanını (ZTR154) şeklinde yazın.
4 - Sonuç çıkacaktır.

Alacağınız araba hayırlı uğurlu olsun... Trafik Sigortası ve Kaskosu'nu Uygun bir fiyata yaptırmak isterseniz imzamda ki telefon numarasından benimle iletişime geçebilirsiniz !

Saygılarımla...

726 Mesaj
16 Temmuz 2011; 11:49:30 

Merhaba,

Doğru olan şase numarasından bakılmasıdır. Çünkü eğer araç birkaç el değiştirip plaka değişikliği de olmuşsa, önceki plaka ve sahibi ile yaşamış olduğu hasarları da görme şansı olacaktır.

Aracı almadan önce acentenize sorgulama yaptırmak en sağlam yöntemdir.

saygılarımla,

www.limonsigorta.com

3144 Mesaj
7 Ağustos 2011; 9:25:27 

Yapılması gerekn şuymuş; aracı almadan önce, plaka ve ruhsat ile bir SİGORTA ŞİRKETİNE gidip PERT kaydı olup olmadığına baktırmaktır, herhangi bir ücret almıyorlar.

xepfkli...

3142 Mesaj
25 Ağustos 2011; 22:04:28 

takip

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
Sinemaya Farklı Bir Bakış:Pause Tuşu - Screenshot & Paint Ele Ele Verirse? Kağıt, Kalem & Silgi...
GENÇLERBİRLİĞİ
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Aracın PERT durumunu nasıl öğrenebilirim?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281