Şimdi Ara

iPod Touch, 3G özelliğine mi kavuşuyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPod Touch, 3G özelliğine mi kavuşuyor?

Apple’ın tarihindeki dönüm noktalarından en önemlisi 2001 yılında piyasaya sürdüğü taşınabilir müzik oynatıcısı iPod’dur. Bugüne kadar farklı versiyonlar altında karşımıza çıkan iPod, iPhone ve iPad modellerine de ilham kaynağı oldu.

Son günlerde teknoloji gündemi yeni iPhone ve iPad modellerinin lansman dedikodularına yoğunlaşmışken iPod Touch hakkında çok fazla bilgi edinme imkanı olmamıştı. iOS 5’in çıkışıyla birlikte iPod Touch modelinin de emekliye ayrılacağı söylentileri internete yayılmıştı.

Ancak son dedikodular iPod Touch’un kullanıcılarına bir sürpriz yapacağı yönünde. Üstelik bu model iPod Touch 4G değil. Applespot.nl sitesinin iddiasına göre Apple, iPod Touch 3G modeline bir veri bağlantısı modülü eklemeyi planlıyor. 

3.5 inç 480 x 320 piksel dokunmatik ekran, WiFi, Bluetooth bağlantısı, 32GB / 64GB kapasite seçenekleriyle kendisine ait bir hayran kitlesi yaratan ve en çok sevilen iPod modeli olan iPod Touch 3G en büyük eksiği olan veri bağlantısı özelliğine kavuşuyor. 

Siteye göre sesli arama özelliğini iPhone’a çok benzeyeceği için istemeyen Apple sadece veri bağlantısı özellikli bir 3G modülü ekleyecek. Böylece hareket halindeyken de iPod Touch 3G ile online oyun oynamak, uygulama indirmek veya multimedya içeriği satın almak mümkün olacak.

Modülün iPod Touch 3G’ye eklenmesinin sebebi ise son iPod Touch modelinin kasasının fiziksel sınırlarının donanım açısından çok kısıtlayıcı olması. Ancak bu henüz doğrulanmış bir bilgi değil. Yeni nesil bir iPod Touch’ın daha uygun bir kasayla 3G bağlantısı hazır olarak gelmesi de mümkün. 

Eylül ayı yaklaştıkça artık tüm Apple modelleri dedikodu kazanına yavaş yavaş dahil olmaya başlıyor.

• ipod touch'ın en büyük eksiği olduğunu düşünürdüm hep 3g'nin ancak ekleneceğini sanmıyorum sonuçta eklenirse iphone'5 alacak insan sayısı hatırı sayılır derecede düşer.
  • Sanmıyorum önce retinayı gösterip sonra öbür ekrana döndereceklerini. Eğer olursa demektir ki düşük konfigürasyonlu iPhone'da o ekrana sahip olacak. Birde bu var:http://9to5mac.com/2011/07/08/rumor-next-ipod-touch-getting-3g-data-connectivity-this-fall/
  • zaten piyasada bi iphone a dürbün takmadıkları kalmıştı onu da yaptılar..bu ne ki..
  • Iyiki iPod touch 3G almisim :D

Su cumleler beni benden aldi :D

"kendisine ait Bir Hayran Kitlesi Yaratan ve En Cok Sevilen iPod Modeli"

))))))))
  • ucuz ayfon olarak söylentileri dolaşan ürün bu olmasın?
  • aldığıma pişman ettiricekler gibi görünüyor ama bakalım kesin bir bilgi gelmedi hala
  • Zor yahu
  • İnşallah gelir :))
  • gaçen yıl ipod touch 3g 8gb aldım 32 almadığıma çok pişmanım ios5 bile gelmiycek her oyunda kasıyo :S
  • ipod toucha 3g ve gps gelsin, iphone satışları azalır, ipod satışları uçuşa geçer. daha önce sahip olduğum 3g 32gb yi mecburiyetten satmıştım. Ancak dediğim gibi bir gps bir de 3g gelirse hiç düşünmeden yeni modeli alırım.
  • Olmaz.
  • Bence de olmaz ama olursa seneye cebimde ipod touch+3310 ikilisi ile gezerim heralde
  • hd2 ve ipod 2lisi oldukça keyifli ( 3g 32gb ve 4g 8gb )

iphone fazla basit bence..
  • olmaz iphone 5 alan kişi sayısı düşer
  • bence mantıklı sadece veri iletişimi olacak zaten ip5 in satışını engellemez ipad de varda ipod da neden olmasın
  • dev team kırar iphone olarak kullanırız
  • Olsa güzel olurda apple hayatta yapmaz
  • mini ipad olur o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: clax22

bence mantıklı sadece veri iletişimi olacak zaten ip5 in satışını engellemez ipad de varda ipod da neden olmasın

iPad boyut olarak iPhone'a ters ama iPod Touch boyut ve zariflik olarak iPhone yerine geçebilir, hele ki iPad'deki sistem kullanılırsa telefon ve SMS özelliği gelebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.