- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
KTÜ nasıl?
32 Cevap9741 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

263 Mesaj
8 Temmuz 2011; 14:47:48 

ktüyü çok sevende var nefret edende nasıl bir üni dir gidilirmi bölümelr sosyal yaşam fln ?

19 Mesaj
8 Temmuz 2011; 14:57:43 

ktü teknik üniversite bazı bölümleri çok köklü olduğu için iyi deniliyor. bazı bölümlerinede giden bin pişman sosyal yaşam dersen 40.000 öğrencisi var. İnşaat Müh/ElektrikElektronik/Bilgisayar Mühendisliği gibi bölümler çok iyi deniliyor 3arkadaşım orda okuyor bu sene belki bnde gidebilirim belli olmaz

1 Mesaj
8 Temmuz 2011; 15:02:19 

Sosyal yaşamdan kasıt cafe bar falansa çok seçenek yok kampüsün yanında forum var orada takılabilirsin bir tek.Trabzon tutucudur çok rahat hareket edemezsin.Kampüsü denize nazırdır.Ulaşım sıkıntısı çekmessim ama gelişmemiştir yöre insanı öğrenciyi sömürmeye çalıışır ben olsam yazmam çünkü üni okunacak birçok güzel şehir var İst,Eskişehir,İzmir vs..

263 Mesaj
8 Temmuz 2011; 15:48:31 

quote:

Orijinalden alıntı: cerrah09

Sosyal yaşamdan kasıt cafe bar falansa çok seçenek yok kampüsün yanında forum var orada takılabilirsin bir tek.Trabzon tutucudur çok rahat hareket edemezsin.Kampüsü denize nazırdır.Ulaşım sıkıntısı çekmessim ama gelişmemiştir yöre insanı öğrenciyi sömürmeye çalıışır ben olsam yazmam çünkü üni okunacak birçok güzel şehir var İst,Eskişehir,İzmir vs..

oralara puanım yetse zaten ktü yü düşünmem

17 Mesaj
8 Temmuz 2011; 17:07:13 

beyler gyte,sakarya,ktü ü karşılaştırırsak birbirlerine göre +sı -si nasıldır?

1022 Mesaj
8 Temmuz 2011; 17:26:23 

quote:

Orijinalden alıntı: alaca1923

beyler gyte,sakarya,ktü ü karşılaştırırsak birbirlerine göre +sı -si nasıldır?

1.GYTE
2.Kocaeli
3.Sakarya
4.KTÜ
5.xxx

KTÜ teknik üni sonuçta ooolllllmm laaan.

Yaşasın red kit,kahrolsun daltonlar.
Ben papatyaları şımartmadım diye oldu...

19 Mesaj
8 Temmuz 2011; 17:32:25 

quote:

Orijinalden alıntı: VoLken7

1.GYTE
2.Kocaeli
3.Sakarya
4.KTÜ
5.xxx

ögrncilerin aldığı puanlar ile sıralama bu şekilde çıkar ama unutma ki ktü türkiyedeki 3.köklü üniversitedir ayrıetten kocaeli sakarya fakültelerine 50şer kişi alırken ktü 200 kişi alır. o yüzden puanları biraz düşük gibi gözükür ayrıetten evet ktü teknik üniversitedir

17 Mesaj
8 Temmuz 2011; 17:38:33 

quote:

Orijinalden alıntı: VoLken7

1.GYTE
2.Kocaeli
3.Sakarya
4.KTÜ
5.xxx

ben şu şekilde sordum..

yani

ktü nün eğitimi çok güzel ama trabzonda olması kötü
sakarya'nın eğitimi orta ama şehir güzel öğrenci şehri

gibi yani..

3 Mesaj
8 Temmuz 2011; 18:08:31 

evet arkadaşlar bende inşaat yazmayı düşünüyorumda sakarya ile ktü arası gidip geliyorum :)

1022 Mesaj
8 Temmuz 2011; 18:22:47 

quote:

Orijinalden alıntı: alaca1923

ben şu şekilde sordum..

yani

ktü nün eğitimi çok güzel ama trabzonda olması kötü
sakarya'nın eğitimi orta ama şehir güzel öğrenci şehri

gibi yani..

ne ala la maceracı bir ruhun varsa trabzon süper bir yer benim öyle bir ihtimalim olsa trabzonu seçerdim düşünsene yaylalara gideceksin orman mis gibi hava gezersin tozarsın.Köyü sevdiğimden herhalde karadeniz e hayranım hele o manastıra gitmek gibisi yoktur herhalde.

Yaşasın red kit,kahrolsun daltonlar.
Ben papatyaları şımartmadım diye oldu...

5350 Mesaj
8 Temmuz 2011; 18:37:12 

quote:

Orijinalden alıntı: King_Leoric31

ögrncilerin aldığı puanlar ile sıralama bu şekilde çıkar ama unutma ki ktü türkiyedeki 3.köklü üniversitedir ayrıetten kocaeli sakarya fakültelerine 50şer kişi alırken ktü 200 kişi alır. o yüzden puanları biraz düşük gibi gözükür ayrıetten evet ktü teknik üniversitedir

"Köklü üniversite" kriterimiz kuruluş yılları ise...

İstanbul Üniversitesi: 1453
İstanbul Teknik Üniversitesi: 1773
Yıldız Teknik Üniversitesi: 1911

KTÜ bir teknik üniversite de... 18 fakültesinin 1 tanesi Fen Fakültesi, 1 tanesi Mühendislik Fakültesi, 1 tanesi de Mimarlık Fakültesi. Bunun kriteri nedir o zaman?

824 Mesaj
8 Temmuz 2011; 18:49:57 

@VoLken7 Arkadaşım şöyle diyim yazın gelmesini beklersinde o kadar hayal kurarsın ya sonra bütün yazı pc basında geçirirsin sıkılarak bu dediklerinde aynı onun gibi olur Trabzon öğrenci yeri için hiç güzel bir yer değil altını çiziyorum maceraydı öğrencilik yaşantısı falan burada hikaye olur.Ben 16 senedir trabzondayım ve üni için kesinlikle ktü yazmayacam ve şöyle diyim trabzonun apaçi gençliğiyle ugrasılmaz fazla büyük yer değildir canını sıkarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SroKO -- 8 Temmuz 2011; 18:51:36 >

19 Mesaj
8 Temmuz 2011; 18:54:11 

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

"Köklü üniversite" kriterimiz kuruluş yılları ise...

İstanbul Üniversitesi: 1453
İstanbul Teknik Üniversitesi: 1773
Yıldız Teknik Üniversitesi: 1911

KTÜ bir teknik üniversite de... 18 fakültesinin 1 tanesi Fen Fakültesi, 1 tanesi Mühendislik Fakültesi, 1 tanesi de Mimarlık Fakültesi. Bunun kriteri nedir o zaman?

http ://tr.wikipedia. org/wiki/Karadeniz_Teknik_%C3%9Cniversitesi

Kaynak wikipedia bende onun yalancısıyım.ayrıca teknik üniversite dediginde farklı fakülteler barındıramazmı?
Yurt dışında bir çok ülkede teknik üniversitelerinde dedigin fakülteler bulunmuyor bile bunun tek örneği türkiye olamaz

5350 Mesaj
8 Temmuz 2011; 19:06:03 

quote:

Orijinalden alıntı: King_Leoric31

http ://tr.wikipedia. org/wiki/Karadeniz_Teknik_%C3%9Cniversitesi

Kaynak wikipedia bende onun yalancısıyım.ayrıca teknik üniversite dediginde farklı fakülteler barındıramazmı?
Yurt dışında bir çok ülkede teknik üniversitelerinde dedigin fakülteler bulunmuyor bile bunun tek örneği türkiye olamaz

Orada 4 yazıyor.

Ben de o kriteri soruyorum işte.

Söylediğim fakültelerden biri mühendislik fakültesi. Bu ya bu hâlde bulunur ya da bu da alanlara bölünür. Dünyadaki birçok teknik üniversitede mühendislik fakültesi yoksa da dallanmıştır.

Dünyanın en iyi teknik üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesinin bölümleri: portal.mytum.de/fakultaeten/index_html_en , bu da RWTH Aachen'in: www.rwth-aachen.de/aw/z.../Themes/~brg/Faculties/

Teknik üniversite tabii ki de farklı fakülteler barındırabilir. ODTÜ'de İİBF var mesela, YTÜ'de de İngilizce Öğretmenliği var. Ancak bu okulların lisans programlarının çoğunluğunu teknik bölümler oluşturuyor.

KTÜ de ilk kurulduğunda durum böyleymiş. Ancak zamanla İİBF'nin, Tıp Fakültesinin ve diğerlerinin bağlanmasıyla adı "Karadeniz Üniversitesi" olarak değiştirilmiş. Sonra tekrar teknik üniversiteliğe dönülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 8 Temmuz 2011; 19:07:42 >

263 Mesaj
8 Temmuz 2011; 19:15:26 

bu okul puanlarıda nasl belirleniyor anlamış değilim şimdiki sakarya ktü den daha kaliteli bi üni mi yani bence batıya giddikce puanlar artıyo

19 Mesaj
8 Temmuz 2011; 19:19:38 

quote:

Orijinalden alıntı: m@TR@x

bu okul puanlarıda nasl belirleniyor anlamış değilim şimdiki sakarya ktü den daha kaliteli bi üni mi yani bence batıya giddikce puanlar artıyo

dedigim gibi tamamen kont. ve yaşanılabilirlik ilede alakalı bir üniversiteye sadece eğitimi için gidilmez.

Mühendislik fakültesi için bahsedeceksek ktü inşaat müh:185 kişi alıyor taban sıralama:65.000

Sakarya inşaat müh:95 kişi alyor taban sıralama 59.000 aradaki 90 kişilik fark için pek bir fark yok sayılır bence

9 Mesaj
15 Temmuz 2011; 21:24:33 

katü'nün 200 kişi alması dezavantajdır yıl olmuş 2011 hala katü de teknik yazıyor die üniv. tercihi yapılmaz mühendislikte sanayiye yakın yerlerde okuyun faydasını kesinlikle görürsünüz yazdıkların içinde en mantıklısı gyte

582 Mesaj
15 Temmuz 2011; 23:42:46 

KTÜ'nün teknikliği mi kalmış yapmayın etmeyin makinası, inşaatı çok köklü ama o bölümlere bile gitmeyin herhangi bir mühendislik bölümünü Ktü'den okumaktan ziyade Kocaeli, Sakarya'da okumak bin kat daha iyidir çünkü sanayi ile iç içesin.

My eyes seek reality

###SAMSUNSPOR###

775 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~natre
16 Temmuz 2011; 0:01:15 

Hoca kalitesi gerçekten iyi yani karakterlerini saymazsak eğitimliler yani belli. Kadroları da iyi diğer üniversitelerde bölümlerde 1,2 prof. bulunurken burada araştırma görevlisinden çok prof. var mesela. İnşaatı çok övülüyor hem içeride, hem dışarıda memnun olmayan tanımıyorum. Kadrosu da oldukça sağlammış. Onun dışında dediğiniz gibi pek bir avantajı yok. Kampüsü iyidir birde derli toplu ve büyük sayılır. Her bölümün ayrı ayrı binası vardır bu binalar da İstanbul'daki o özel üniversitelerden büyük hatta bazı devlet üniversitelerinden bile büyüktür.

775 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~natre
16 Temmuz 2011; 0:11:31 

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Orada 4 yazıyor.

Ben de o kriteri soruyorum işte.

Söylediğim fakültelerden biri mühendislik fakültesi. Bu ya bu hâlde bulunur ya da bu da alanlara bölünür. Dünyadaki birçok teknik üniversitede mühendislik fakültesi yoksa da dallanmıştır.

Dünyanın en iyi teknik üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesinin bölümleri: portal.mytum.de/fakultaeten/index_html_en , bu da RWTH Aachen'in: www.rwth-aachen.de/aw/z.../Themes/~brg/Faculties/

Teknik üniversite tabii ki de farklı fakülteler barındırabilir. ODTÜ'de İİBF var mesela, YTÜ'de de İngilizce Öğretmenliği var. Ancak bu okulların lisans programlarının çoğunluğunu teknik bölümler oluşturuyor.

KTÜ de ilk kurulduğunda durum böyleymiş. Ancak zamanla İİBF'nin, Tıp Fakültesinin ve diğerlerinin bağlanmasıyla adı "Karadeniz Üniversitesi" olarak değiştirilmiş. Sonra tekrar teknik üniversiteliğe dönülmüş.

Nerede çokluk orada b.kluk diye boşuna dememişler. Öğrenci çoğaldıkça kalite düşüyor. KTÜ aslında iyi kadrolara ve olanaklara sahip. Trabzon'da olmasına rağmen Yıldız ile yarışabiliyor halen. Keşke şu yeni bölümler hiç açılmasaymış. Kontenjanların yüksek olmasının sebebi her bölüme ayrı bina vermeleri. Bu çoğu üniversitede yok bir tane fakülte binası yapıyorlar bütün bölümleri oraya dolduruyorlar. Hatta bazı üniversiteler tek bina. Bütün bölümler aynı binada lise gibi. KTÜ'nün en hoşuma giden yanlarından bir tanesi şu bütün bölümlere ayrı bina vermeleri. Kampüsü de Yıldız'ın Davutpaşa'sından çok daha iyi bence...

Üniversiteyi sevmediğim halde bunları yazıyorum mesela ben hakkını yememek lazım.

95 Mesaj
16 Temmuz 2011; 11:28:16 

gemi inşaat mühendisliği sadece 3 üniversitede var bunlardan biride katü ve bu bölümünün çok iyi olduğunu duydum

0 Mesaj
27 Mayıs 2012; 17:32:22 

ben ktü ye bu sen geldm .hazırlık okuyorum gerçi bitti sayılır.ktü hakkında çok fazla şey söyleniyor ben bir sene gözlemlediğim kadaryla şunu anladım arkadaş ortamın varsa sorun olmaz yani canın sıkılmaz bence bir şehirde olması gereken herşey var fakaz az.alışveriş merkezi olması gerekiyor sa 1-2 tane cafe olması gerekiyosa yine aynı hani numunelik koyulmuş gibi burda herşey .ben istanbuldan geldiğim için ilk zmanlar biraz zorlansamda zmanla mekanlarıöğreniyorsun gezilere katılıyorsun zaman geçiyor .ünivrsitenin teknik kısmına da gelince hocalar çok iyimiş fakülteler çok iyimiş eğitim felan yalnızca hazırlık fakültesini pek beğenmiyorlar ..yinede atıyorum şehir dışına çkma planı yapıyorsanız ve mühendislik seçeceksenz ktü yü düşünün derim sonuçta teknik üniversite 300 km uzakta da ailenden uzaksın 1000 km uzakta da ailenden uzaksın en azından teknik okul okumuş olursunuz .

16 Mesaj
27 Mayıs 2012; 20:07:08 

quote:

Orijinalden alıntı: m@TR@x

ktüyü çok sevende var nefret edende nasıl bir üni dir gidilirmi bölümelr sosyal yaşam fln ?

ktü bir omü değil (mühendislik falan düşünmüyorsan tabi )

1006 Mesaj
14 Aralık 2012; 0:31:54 

K.T.Ü. lektrik elektronik mühendisliği 1. sınıf öğreniciyim
sizinle okul ve şehir hakkındaki izlenimlerimi aktarmaya çalışayım.
Trabzon şehri ne yazıkki takımının ve okulunun çok gerisinde kalmış bir şehir.
Şehirde sanayi tarım veya turizm yok şehrin en büyük gelir kaynağı kanaatimce K.T.Ü.
okulda şu an için 55000 öğrenci olduğu söyleniyor tüm bölümlerin kontenjanları çok yüksek bunun en önemli sebebide
sanırım son zamanlarda devlet ve hükümet politikası memleketin ekonomisi kötü şehirlerine fabrika yada yatırım yapmaktansa
üniversite açmak olması bu nedenle K.T.Ü.'de çok fazla kontenjan konulmuş bu durumda okulun puanlarının düşük görünmesine
sebeb oluyor bunu bir örnekle şöyle açıklayabilirim Çukurova Üniversitesi Elektrik Elekrtik Mühendisliğinin puanı K.T.Ü.'den yüksek
ama durum şöyleki Çukurovanın kontenjanı 80 K.T.Ü'nün 120 K.T.Ü.'ye 80. sırada giren öğrencinin puanı Çukurovadan çok daha yüksek
bu durum K.T.Ü.'nün puanının düşük olduğu bir çok üniversite için geçerli kısacası anlayacağınız K.T.Ü.'nün puanları sanıldığı gibi düşük değil
şehrin ekonomisi çanlı tutulabilsin diye kontenjanları çok olmasından kaynaklanan bir durum.
Şehir ve sosyal hayat konusunda pek birşey yazamıyorum ne yazıkki yok denecek kadar az bu da okunun sanırım tek eksi yönü
okula ve eğitim kalitesine gelince benim bölümümüm müfredatı İ.T.Ü. ile aynı ben istanbulda çalışıyorum okul için başlarda işyerimden izin alamadım bende bu yüzden
Yıldız Teknik üniversitesi gittim derslere girmek istedim ortaya ders müfredatı sorunu çıktı Yıldızın ders içeriği K.T.Ü.'ye göre daha hafif amacınız mühendis olmak sa
puanına göre K.T.Ü. en iyi tercih ama amaç gezip tozmak eğlenmekse tavsiye etmem.
Gelelim sanayiye yakın olmaya tabiki sanayi şehirlerinin avantajları var fakat kaç üniversite öğrencisi hem okuyup hem çalışıyor. sonuçta sizin ilk işinize girmenizi en çok staj yeriniz belirliyor.
stajınızı güzel bir yerde yapmayı başarırsanız bu çok daha faydalı olacaktır.
uzun lafın kısası donanımcı ağzı ile dersek fiyat performans için kesinlikle K.T.Ü. derim

330 Mesaj
27 Ocak 2013; 0:59:36 

ktü de yüksek lisansta son dönemim. eğitimden son derece memnun oldum hocalar kaliteli insanlar ve arkadaşların dediği gibi prof diğer üniversitelere göre daha fazla.haliyle bu eğitim sizede yansıyor. sevip sevmeme de kişilikle alâkalı bi durum içinde nasılsan öyle yaşarsın..şimdiki hedef doktora..iyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

-356. Ağustos 2014

acemi birliği:ALEMDAĞ J.KOMD.TB.K.LIĞI/İSTANBUL /İSTANbUL

Usta birliği:İL J.K.LIĞI/İSTANBUL / İSTANBUL / İSTANBul

-Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ABD 2012

1069 Mesaj
27 Ocak 2013; 1:44:49 

Bir Trabzon'lu ve şu anda İstanbul'da yaşayan, ve İstanbul'da bir üniversite okumuş birisi olarak diyorum ki, Yeminle ilk fırsatta pılımı pırtımı toplayıp bir daha dönmemek üzere Trabzon'a gideceğim.

Eğer çok uçan kaçan adamsan Trabzon seni tatmin etmez, canın sıkılır. Trabzon pek eğlenelim, biraz dağıtalım diyebileceğin bir mekan değil. Ama ben sakin adamım, ortama uyum sağlarım, kafa dinlemeyi severim, doğallığa hasretim dersen daha iyisi yok derim. O ikinci insan tipi benim.

185 Mesaj
27 Ocak 2013; 1:47:46 

Oyle tutucu ınsanların ıcınde okunur mu?
Böğğğ.

6 Mesaj
12 Haziran 2013; 15:48:03 

hepinize iyi günler
beyler size bir sorum olucak ktü de tef(teknik eğitim fakültesi) varmı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

YIKILMAK BU KADAR KOLAYKEN SANA TUTUNMAK TEK ÇAREM...

19 Mesaj
12 Haziran 2013; 18:21:18 

tamda bu sıra yani gyte>sakarya>ktü. Not: Omü ktü den iyidir ayrıca şehir olarak da çok daha gelişmiş ve çok daha sosyaldir. Karadenizin en büyük avmleside samsundadır, şehir içi ulaşım ço iyidir

Bu mesajda bahsedilenler: TİC

0 Mesaj
24 Haziran 2013; 13:49:56 

arkadaşlar yazılarınızı okudum ne yazıkki bazı arkadaşlara okul kalitesi ile eğlenceyi bir birine karıştırıyor.
karadeniz teknik üniversitesi kesinlikle sakarya ve ondokuz mayız üniversitelerinin çok çok üzerinde bir okuldur
ama ne yazık ki yapılan yorumlar şehre odaklanmış vaziyette sizlere sorum şu bu güne kadar yaşadığı şehirden
dışarıda okuyup da orada iş bulup yerleşen öğrencilerin yüzdesi nedir?(istanbul'u bunun dışında tutmak lazım)
bence %1 i geçmez yine sorum şu madem ktü den bahsediyoruz trabzon şehrini ele alalım bu şehirde öğrencilerin
gecireceği zaman yaklaşık 32-36 aylık bir zaman dilimi koca ömürde 31-36 ay geri kalan zamanda şehre gelmek
ve orada yaşamak zorunda değilsiniz arkadaşlar saçma sapan şehir efsanelerine bakıp da kaliteli okulları lekelemeyin
ve bir çok kişinin yanlış yönlendirilmesine vesile olmayın aynı durum fırat üniversitesi içinde geçerli çok değerli bir okul
olmasına rağmen sırf bulunduğu şehir yüzünden hak ettiği değeri alamayan bir okul ondokuz mayıs ve sakaryanın ktü den
iyi olduğunu düşünen arkadaşlar durmasın hemen yazsın bu okulları ama okul bittikten sonra aynı işe başvuru yaptıklarında
ktü mezununun kendilerinin önünde yer aldığını görürlerse üzülmesinler sonra
not yukarıda ki yorum teknik bölümler içindir işletme hukuk tıp vs bölümler hakkında yorum yapamam bilgi sahibi değilim.

35 Mesaj
20 Temmuz 2013; 12:17:37 

Arkadaskar iö de hazirlik yokmus galiba.Bu erasmusa engelmi.Yoksa kendi imkanimla yeterli duzeye getirmis bulundugum ingilizcem erasmusa gitme hakkmi kazandirtacakmi

185 Mesaj
1 Ağustos 2013; 22:21:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Déαđ

Oyle tutucu ınsanların ıcınde okunur mu?
Böğğğ.

Lysden rezil bir net yaptim ve oylesine yazdim geldi. Buyuk konusmayacaksin iste.

318 Mesaj
22 Ekim 2013; 0:12:02 

kampus olarak cok iyi olsada biraz sıkıcı sehir bulundum bi sure samsunluyuz biz ve samsun omu tercih etmek daha mantıklı bence ktu yerine..

Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.719