Şimdi Ara

HTC HD2, Android'in ardından Windows Phone Mango'ya kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    HTC'nin 2009 yılının ekim ayında tanıttığı ve hemen bir ay sonrasında yaygın satışına başladığı Windows Mobile 6.5 Professional işletim sistemini kullanan eski amiral gemisi HD2 (nam-ı diğer Leo) XDA Developers ekibi sayesinde o günden bu yana pek çok farklı mobil işletim sistemine ev sahipliği yaptı.

Google'ın mobil işletim sistemi Android'in ardından HTC HD2'ye, XDA Developers'dan bir üyenin hazırladığı custom ROM sayesinde Microsoft'un yeni nesil mobil işletim sistemi Windows Phone Mango yüklenebiliyor. Bunlara ek olarak Windows Phone Marketplace'in problemsiz olarak çalıştığı ve mağaza üzerinden uygulama indirilebildiği belirtiliyor. Elbette HTC HD2'ye uygulanan tüm işlemlerin tamamen kullanıcının sorumluluğunda olduğunu hatırlatalım.

1 GHz saat hızında çalışan Qualcomm QSD8250 Snapdragon işlemciden ve 448 MB RAM'den güç alan telefon 4.3-inç boyutunda ve 480 x 800 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekranla ve 1230 mAh bataryayla gelmekte.

• Telefon Araba Modifiyelemek Gibi Her Bi İşletim Sistemi Yüklenio :)
  • hd2 bu gidisle eskimez :D
  • geçen sene almıştım bir iki ay kullanıp satmıştım şimdi tekrardan aldım bütün işletim sistemlerini denemek için, malum hepsiyle çalışıyor. kolay kolay eskimez en azından 2013 ortalarına kadar böyle gider sonrası Allah kerim :) belki androidin yeni sürümlerinde verim vermez o da androidin hep en yüksek donanimi istemesi ve her sürümde biraz daha fazla kapasite istemesidir.
  • ONA (nam-ı değer Leo) DENMEZ!!!
    NAM-I DİĞER denir !!!

• Türk Dil Kurumu üyesi arkadaşlar görev başında :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

ONA (nam-ı değer Leo) DENMEZ!!!NAM-I DİĞER denir !!!

Aynştayn ın kayıp evladı seni
  • Ne telefon yaa...

WP7 güncellemesi çıkar, donanımı süper diyerek (1gb rom, 576mb ram) T-Mobile versiyonunu almıştım, güncelleme çıkmayacağı duyurulunca (5 tuşu varmışmış) hayal kırıklığı yaşamıştım.
    Tam satmaya karar verdiğim sıralarda Android çalıştırılmıştı da satmaktan vazgeçmiştim.

EVO 3D alana kadar HD2 kullanmaya devam :)
  • HTC HD 2 Telefonların Bukalemunu her türlü işletim sistemini kendine adapte edebiliyor...
  • joker telefon bu HD2 .. istediğiniz işletim sistemiyle kullanın. birtek ios yüklendiğini görmedim. onun haricinde sadece telefon işletim sistemleri değil adamlar ubuntu bile çalıştırdılar üzerinde. hatta hem wp7 hemde android aynı anda kurulabiliyor. açılışta istediğinizi çalıştırıyorsunuz. ama wp7 kurulmaya değmiyor orası ayrı..
  • telefon mu bu abi ya. ne güçlü şey böyle. tek eksiği standart windows 6.5 la gelmesi.
  • Büyük hevesle aldım günde en az iki kere kilitlenmesi- ki genelde tam foto çekeceğim zaman kilitleniyordu kipirdamayin reset attım az sonra çekeceğim rezilliği - yüzünden 4 ay sonra sattım.sayesinde iPhone 4 sahibi oldum.ama hiç unutmayacağım bir telefon wm 6.5 yerine android li çıksaydı iPhone un en büyük satış rakamında en büyük rakibi olurdu.
  • Keşke Freedos telefonlar çıksa da istediğimizi yüklesek
  • evet arkadaşlar keşke işletim sistemi kullanıcının tercihine bırakılsa...
    yakında olur inşallah
  • bu telefonun diğer telefonlardan farkı ne dh yönetimi veya dh kullanıcıları beni aydınlatabilir mi acaba?
    buna yakın özelliklere sahip telefonlara mesela sgs ye fln neden yüklenemiyor wp7 veya diğer işletim sistemleri?
    hd2'yi diğerlerinden ayıran fark ne?
    yüklenen romu kendi orjinal romu kadar stabil çalıştırmasını sağlayan şey ne?
  • yakinda ios da yuklenirse sasirmiyacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bu telefonun diğer telefonlardan farkı ne dh yönetimi veya dh kullanıcıları beni aydınlatabilir mi acaba?
    buna yakın özelliklere sahip telefonlara mesela sgs ye fln neden yüklenemiyor wp7 veya diğer işletim sistemleri?

bu telefon HTC hnin amiral gemisiydi avrupada akıllı telefon olarak en çok fanı bulunan marka HTC daha önceleri 2000 li yıllarda kendi markası yoktu sadece üreticiydi i-mate qtek xda sda gibi markalarla satılan telefonların üreticisi htc idi ve o zamanlarda açılan ve şuanda devasa büyüklüge ulaşan xda-developers sitesi htc nin arkasında ki hd2 nin birçok fun kullanacısı var bu kişiler bu romları uyarlayıp çalıştırabiliyorlar tamamen fantazi ürnü çogunu stabil kullanmak için çalıştırmak ve çalıştı demek için yapıyorlar ama NAND android başlı başına mühendislik harikasıdır ugraşınca oluyormuş işte

windows 98 bile çalıştırmışlardı ben 2002 yılından beridir htc kullanıyorum nedenide xda-deverlopers dır

hep çeşitli markalardan benzer telefonlar geldi ama en büyük destek xda developers dan htc ye oldu

hd2 mpx200 ün tahtını alacak bu gidişle :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bu telefonun diğer telefonlardan farkı ne dh yönetimi veya dh kullanıcıları beni aydınlatabilir mi acaba?

aynen. bunu ben de çok merak ediyorum.
  • Diğer güçlü akıllı telefonlardan çok daha önce çıktı bu. WinMo 6.5 ile gelmesi ve bu işletim sisteminin masaüstündeki Vista ve ME gibi olması nedeniyle bu telefonun gerçek potansiyeli kullanılamadı. O yüzden herkes bununla uğraştı.

Uzun süre eskimez. Şimdilik 2.2 android ile kullanıyorum win 7 mango iyice oturursa kesin geçiş yaparım. Hele ki marketi de düzgün çalışıyorsa değmeyin keyfimize.
  • Rahat Bırakın artık şu telefonu ya.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.