Şimdi Ara

PHILIPS 3D/FPR GÖZLÜK PFL7696/7666/7606 MODELLERİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.337
Cevap
6
Favori
188.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ucak965

Ben LG'nin 3D TV'sinde Fpr gözlükleri denedim, gayet güzeldi. parlaklık, görüntü kalitesi açısından. Philips'in nasıl olduğunu merak ediyorum.

Philips daha keskin ve stabil gibi ama Prof incelemesi şart..
  • Sharp hangi modeldi ve nerdeydi acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

7-8 AY ÖNCESİNE KADAR BENDE KOYU BİR PLAZMACIYDIM VE LCD LER İÇİN " mağazalardaki görüntüye aldanmayın , eve götürüp sd yayını çamur gibi seyretmek istemiyorsanız, fulbolcuların çevresinde bozulmaları , topun hareketindeki bozulmaları seyretmek istemiyorsanız, siyahı siyah, kırmızıyı kırmızı olarak görmek istiyorsanız LCD almayın" diyordum ama artık demiyorum

Eee yani siyahı siyah olarak görmeyelim mi o zaman? Led ışıklar gecemizi mi aydınlatsın. 3d fpr dışında led düşünmem bile. İstediği kadar parlak renkler versin. Ayrıca C1 de düşük bir model sanırım. Hd ready bir plazma, ne bekliyordunuz ki?

Artı kullanım ömrü konusu var. Aldığım tv'yi uzun süre kullanmak isterim tıpkı bir crt gibi. O seçenek de plazmada....

ben gördüğüme ve yaşadığıma inanırım kim ne derse desin :) HD ready bir plazmada malum SD yayınlar full hd bir cihaza göre daha iyi olması lazım ama full hd / hd ready tek başına olayı çözmüyor . Dediğim gibi gördüğüme inanırım o kadar :)

• kullanım ömrü dedikleri konuya pek inanmıyorum. taş çatlasın 3 senede TV değişiyor artık. plazma-lcd de kişisel tercih. plazmayı insanlar, görüntü kalitesinden çok fiyatı nedeniyle tercih ediyor bence. sarılıklı insan gözü gibi beyaz görmekten bıkmıştım son dönemlerinde. baklava baklava pikselleri, simsiyah 20 sene öncesinin kasa tasarımları, benim tarzım değil. isterse alemi cihan olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Peki bu Philips 'in sadece 42 ve 47 inch'lerimi var ? 50 yada 51 yada 55 inch varmi arkadaslar ?

bimekste bu gün indirimli olarak 52"modeli 4700 tl idi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BERSUM

quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Peki bu Philips 'in sadece 42 ve 47 inch'lerimi var ? 50 yada 51 yada 55 inch varmi arkadaslar ?

bimekste bu gün indirimli olarak 52"modeli 4700 tl idi

bahsettiğin model easy3d değil
  • Easy 3D - FPR gözlük teknolojisi - sadece 7xxx lerde var Philips'de sanıyorum.
  • Merhaba arkadaşlar,

76x6 serisinde 2D-3D çevirim özelliği var mı şeklinde bir soru sorulmuş, ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Internet'te kullanma kılavuzunu indirdim, içinde böyle bir bilgi yok. Ayrıca LG'nin 42 LW 4500-5500-6500 serisi ile bir karşılaştırma da pek yok gibi. Teknosa'da TV'yi gördüm, yarın almayı düşünüyorum ancak LG ile karşılaştırıldığında Ambilight dışında bir avantajı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasfer

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_71

Philips 2011 model serilerde Easy 3D(passive) and 3D Max(active) olarak iki tür seçenek sunuyor.
    7000 serileri Easy 3D(passive) kullanırken ,8000 ve 9000 serilerinde 3D Max(active) kullanıyor.
    Ayrıca 2D>3D dönüşümüde yapıyor tv ler.

Ayrıntılar burada

Açıklamalarınız için teşekkür ederim.2D>3D dönüşümle ilgili pek bilgilendirmeye rastlayamamıştım.LG'nin FPR gözlük teknolojisini çıkartmasıyla çok hoşuma gidem Ambligt ışıklı Philips serisinden uzaklaşmış;LG'ye dönmüştüm.Ama içimdeki uyuyan dev tekrar canlandı veişte dedim:Amblight + Easy 3D=PHİLİPS(Nede olsa o benim çocukluğumda siyah-beyaz tek kanallı,beyaz çerçeveli ilk tv markam)

Daha once cevaplanmisti.ozeklik var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasfer

quote:

Philips 2011 model serilerde Easy 3D(passive) and 3D Max(active) olarak iki tür seçenek sunuyor.
    7000 serileri Easy 3D(passive) kullanırken ,8000 ve 9000 serilerinde 3D Max(active) kullanıyor.
    Ayrıca 2D>3D dönüşümüde yapıyor tv ler.

Ayrıntılar burada

Açıklamalarınız için teşekkür ederim.2D>3D dönüşümle ilgili pek bilgilendirmeye rastlayamamıştım.LG'nin FPR gözlük teknolojisini çıkartmasıyla çok hoşuma gidem Ambligt ışıklı Philips serisinden uzaklaşmış;LG'ye dönmüştüm.Ama içimdeki uyuyan dev tekrar canlandı veişte dedim:Amblight + Easy 3D=PHİLİPS(Nede olsa o benim çocukluğumda siyah-beyaz tek kanallı,beyaz çerçeveli ilk tv markam)

Daha once cevaplanmisti.ozeklik var.

Verilen linkte bazı seçili modellerde 2D-3D çevirimi olduğu belirtilmiş ancak hangi modeller olduğu belirtilmemiş. Ayrıca kullanma klavuzunda 3D ile ilgili şu bölüm mevcut:

"3D izleyin
    İhtiyacınız olan bileşenler TV'niz bir 3D TV. 3D izlemek için, bu TV ile birlikte verilen Philips Easy 3D gözlüğünü kullanabilirsiniz. Yerel satıcınızdan ilave Philips 3D gözlük PTA416 satın alabilirsiniz (ayrı satılır).
    3D izlemeden önce, Başlangıç > Önemli > 3D Sağlık uyarısı (Sayfa 8) kısmındaki sağlık uyarı bilgisini okuyun.
    Not: Başka üreticilerden alınan pasif 3D gözlük çalışmayabilir veya daha vasat bir 3D görüntü verebilir.
    3D'ye başlayın
    3D film veya program keyfi yaşamak için, bu TV'deki HDMI konektörüne bağlı 3D Blu-ray disk oynatıcınıza 3D film diskini yerleştirin veya 3D içerik yayınlayan bir kanal ayarlayın.
    tuşuna basın ve 3D Blu-ray disk oynatıcısını seçin veya [TV İzleme] seçeneğini seçin ve TV kanalını ayarlayın. 3D kullanılabilir olduğunda TV bir mesaj gösterecektir. 3D izlemeye başlamak için,
    [3D Başlat] seçeneğini seçin ve OK tuşuna basın. 3D gözlüğünüzü takın. Bir 3D TV kanalı ayarladıysanız ve 3D'ye geçiş mesajını görmüyorsanız, 3D formatını manüel olarak seçmeniz gerekir.
    Uygun bir 3D formatı seçin TV çift resim gösteriyor fakat 3D gözlüğü ile 3D görüntü yakalanamıyorsa, uygun bir 3D görüntüleme formatı seçmeniz gerekir.
    TV'yi 3D'ye ayarlamak için, ADJUST tuşuna basın. [3D formatı] seçeneğini seçin ve OK tuşuna basın, sonra çift görüntü konumlarına göre [3D - Yan yana] veya [3D - Alt alta] seçeneğini seçin.
    Not: Bazı 3D formatları desteklenmemektedir. TV, USB bağlantısından ve Net TV'den 3D alımını desteklemiyor"

Görüldüğü gibi 2D-3D çevirimi ile ilgili bir bilgi yok. Ayrıca USB bağlantısı üzerinden 3D alımını desteklemediği şeklinde bir bilgi de verilmiş. Televizyonu satın alan arkadaşlar bu durumu kontrol etme şansına sahip olmuşlar mıdır acaba?

• Converting 2D to 3D
    This year, Philips is introducing real-time 2D-to-3D conversion in selected 3D TVs. This means that you can watch your entire movie collection – even old black-and-white classics – in vivid and flawless 3D. Philips uses sophisticated software to deliver the best high-quality conversion available. It ensures that subtitles are shown at a constant depth and that there are no errors such as parts of the background appearing in the foreground.

Bu bilgiye istinaden var demiştim ama ingilizcem pek iyi olmadığı için SEÇİLİ 3D TV lerde ibaresini kaçırmışım.
    ama bu üründen aldım(42PFL7696),şu an tatildeyim ve ancak kısmet olursa ay sonu izlenimlerimi sizlerle paylaşabilirim.
    Saygılar.
  • 40PFL8605 modeli aktif mi yoksa pasif gözlüklerden mi kullanıyor?Ayrıca 2D=>3D yapabiliyor mu?LG 42LW4500 ile bunun arasında kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

40PFL8605 modeli aktif mi yoksa pasif gözlüklerden mi kullanıyor?Ayrıca 2D=>3D yapabiliyor mu?LG 42LW4500 ile bunun arasında kaldım

Aktif
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer

Televizyonla ilgili özellikle oyuncuların çok hoşuna gidecek bir not daha ekleyelim; bu televizyonda iki kişilik oyunlar ekran bölünmeden aynı anda oynanabiliyor. Yani her gözlük sahibi ekranın tamamında kendi karakterini/aracını vs görüp oynayabiliyor, böylelikle iki kişilik oyunlarda ekranın enine veya boyuna ikiye bölünmesi ortadan kalkmış oluyor. Konuyla ilgili bu sene E3 konferansında Sony de aynı özelliğe değinmişti. Tabi bu özelliği kullanabilmek için bunu destekleyen oyunların çoğalmasını beklemek gerekecek sanırım.

İlgili özelliğin videosuhttp://www.youtube.com/watch?v=sT3OooO0aDo

• quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

40PFL8605 modeli aktif mi yoksa pasif gözlüklerden mi kullanıyor?Ayrıca 2D=>3D yapabiliyor mu?LG 42LW4500 ile bunun arasında kaldım

Philipste Üst seriler aktif,giris segmenti pasif gözlük..
  • @panelci

Eyvallah
  • Arkadaşlar, İB de 46pfl7606 nın fiyatı 2.999 TL yazıyor... gerçi stok sorun diyor ama, ellerinde varmı bilmiyorum... bu fiyat iyi sayılmazmı (tabiiki paralel ithalat konusu kafaya takılmazsa)?
  • quote:

Orijinalden alıntı: woyager

Arkadaşlar, İB de 46pfl7606 nın fiyatı 2.999 TL yazıyor... gerçi stok sorun diyor ama, ellerinde varmı bilmiyorum... bu fiyat iyi sayılmazmı (tabiiki paralel ithalat konusu kafaya takılmazsa)?

Az önce teknosada 2.700 tl idi ve stok da var dı, ben çıkarken indirim yazılarını kaldırıyorlardı, yarına ne olur bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: woyager

Arkadaşlar, İB de 46pfl7606 nın fiyatı 2.999 TL yazıyor... gerçi stok sorun diyor ama, ellerinde varmı bilmiyorum... bu fiyat iyi sayılmazmı (tabiiki paralel ithalat konusu kafaya takılmazsa)?

İ.B stok sorun ibareli ürünlerin fiyatına aldanmayın çünkü ellerinde ürün yok istediği fiyatı yazar oraya cazip gelen fiyattan stok sporduğunuzda sizi başka ürüne yönlendirirler
  • 46" olanlar pasif gözlük olanlar değildir çünkü LG 46" panel üretmiyor, 47" üretiyor. teknosadaki fpr olan model budur o da stokta yok görünüyor.

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011865&CS_Category=_SBA_1053_1662_1044_6234&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LED_TV1053

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.