Şimdi Ara

CHEVROLE CRUZE NASIL BİR ARAÇ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
64.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR 2009 VEYA 2010 CHEVROLE CRUZE LS LER SAĞLAMLIK VE KALİTE OLARAK NASIL ?? LÜTFEN KULLANANLAR VEYA DUYUM ALANLAR YAZSIN.( TAM BİR OPEL,FORD,TOYATA,HONDA GİBİ AVRUPA ARABAMI YOKSA TİPİ ÇOK GÜZEL SANAL GÖSTERİŞLİ BİR ARABAMI)

• Tipi güzel gösterişli araba.
    Ama fazlasını arama.
  • Bu araba hakkında bu forumda çok konu tartışıldı.Hatta geçenlerde de yazdım.Bir siyah renk cruze sahibi ile araba yıkarken sohbet ettim.Hiç memnun olmadığını çok hantal bir araba olduğunu ve çok fazla yaktığını söyledi..Bende zaten benimde duyduğum şikayetler bu yönde dedim kendiside doğruladı..

Başa dönersek forumda bu aracı kullanan-sahibi olan arkadaşların kimisi çok memnunum diyor kimisi yukarıda dediğim iki eksi yönünden dolayı memnun değilim diyor.

Birde duyduğumuz yine forumda konuşulan klima sistemlerinde arıza olduğu.Bu iş ne oldu bu arızalar giderildimi yada ne yapılıyor o konuda da net bir bilgi yok.Hatta bir arkadaş iş yerine aldıkları 4-5 araçtan 2-3 tanesinde klima arızası var gibi birşeyde demişti bir dönem..

Cruze hakkında forumda çok konu var yine aynı şeyler yazılacaktır kimisi memnunum diyecek kimisi değilim o yüzden buda sizin işinize yaramaz kafanız daha çok karışır,bence eski konularada biz göz gezdirin..
  • Geçenlerde bir akraba sıfır aldı, hantal falan diyorlar dedim, O eski modellerde bu 1,6 124 HP dedi. İstanbul trafiğinde 70-80 km kullandım, konforu fena değil yalnız ön konsolda niye kumaş kaplama kullanmışlar anlamadım en çok tozu orası tutuyor. Koltukların oturumu yolculuğu rahat, 34750'ye o özelliklerde başka araç olduğunu zannetmiyorum (full'ün bir alt modeli dedi) ama şehir içi 30-35 kr yakıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Geçenlerde bir akraba sıfır aldı, hantal falan diyorlar dedim, O eski modellerde bu 1,6 124 HP dedi. İstanbul trafiğinde 70-80 km kullandım, konforu fena değil yalnız ön konsolda niye kumaş kaplama kullanmışlar anlamadım en çok tozu orası tutuyor. Koltukların oturumu yolculuğu rahat, 34750'ye o özelliklerde başka araç olduğunu zannetmiyorum (full'ün bir alt modeli dedi) ama şehir içi 30-35 kr yakıyormuş

Yılda 10.000 km üstü yol yapılacaksa cruze en son tercih olmalı.
    Şu opel grubunu anlamıyorum koyamadılar adam gibi 1.6 dizel şu araçlara.
  • Chevrolet'nin gerek dizel gerekse benzinli de verimli motoru bulunmamakta...Dizel motoru şehir içi 10 lt yakar, 115 lik cruze'lar 11 lt yakıyordu.
  • 3 gün önce bir cruze ile 30km kadar yolculuk yaptım. Kullanan arkadaşa ne yakıyor dediğimde 80 liralık gazla 300-350 km gidiyorum dedi. Bir de benzinle binmeyi düşünüyorsanız Allah yar ve yardımcınız olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Chevrolet'nin gerek dizel gerekse benzinli de verimli motoru bulunmamakta...Dizel motoru şehir içi 10 lt yakar, 115 lik cruze'lar 11 lt yakıyordu.

Cruze'un dızelı geldımı?
  • cruzun dizeli gelmedi yanlış bilgilendirmeyin lütfen.
  • 2013 te gelcek diyorlardı. söylenti tabi. cruze güzel araç ama 10 litre yakıyor. 2010 modellere ve 124 hp olan modellere bakın. diğerleri 1-2 litre daha fazla yakar
  • 2009-2010 modellerinde motor yetersizdi.113 ps olan motor 124ps'ye çıkarıldı motor sorunuda giderildi.Satın alıcaksanız 2011-2012 modelini almalısınız şuan sorunsuz bir otomobil.1.4 ton ağırlığında oturaklı ve son derece konforlu bir araç.Tavsiye ederim.
  • yanlış;

*113lük cruze ile 124lük cruze arasında normal kullanıcının hissedebileceği bir değişiklik yok...
    *belki vardır ama aktif kullanıcı olarak, klima arızası hiç duymadım...
    *cruze dışdan görüldüğü gibi performans aracını anımsatabilir ama 1.6 atmosferik, sadan c sınıfı aile aracı..
    yanılıp çok basarsanız "çok yakar" ama aracın farkında olanlar normal sakin kullanımla "normal yakar"

ben 2 yıla yakın bu aracı kullanıyorum. gayette memnunum, hiç performans sorunu yaşamadım.
    aracın bana verebileceklerini anlamam 6 ayımı aldı, ilk zamanlar 11lt den aşağı yakmazdım.
    aracın farkına vardıktan sonra yavaş yavaş tüketimim düştü.

araç; 2010 CRUZE 1.6 LS AT/6 PLUS - antalya sürekli şehir içi 8-9 aydır sabit 100/8.8lt.............

yeni kullanıcılardan taze alıntı; (manuel vites)
    quote:

şehir içi tüketimim ilk km lerde 10lt civarıydı ancak 150-200km de sonra gözle görülür biçimde düştü.
    şu anda şehir içi 7,8lt ile 8,5lt arası değişiyor.(dur-kalk artınca tüketime yansıyor)şehir dışı ise 5,6lt yaktım ve dahada düşecek belli.

taze taze lpg kullanıcı yorumu;
    quote:

59,68 TL lpg / 295KM= 20 Kuruş bu şehir içi kullanım değerim
  • bildigim kadarıyla parcaları cok pahalıymıs. gecen gün aracıma pasta cila için sanayiye gitmiştim. kazalı cruze vardı yaklasık 6 gündür far bekliyorlarmıs ve cok pahalı bir rakam söylemişlerdi adamlar bile şaşırmış
  • Yakıtı icin 10 litrenin altinda diyeni hic duymadim. Alani az, satani cok duydum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sander0

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Chevrolet'nin gerek dizel gerekse benzinli de verimli motoru bulunmamakta...Dizel motoru şehir içi 10 lt yakar, 115 lik cruze'lar 11 lt yakıyordu.

Cruze'un dızelı geldımı?

arkadaşımız dikkat ederseniz cruze değil, "chevrolet" demiş. yanlış bilgilendirme yok.
    sadece dizel-benzinli verimli motoru yok demiş. epica ve captivada dizel 2.0 motor var...
    açıkçası bana göre, cruze a opelin 1.4T motoru yakışırdı..........
  • 1,5 sene kullandık benzınlı otomatıgını sehırıcı 10.5 lıtre yakıyodu.....performans olarak cok bıseyler beklemeyın ,mümkünse düz vites alın ve tup taktırın..... uzun lafın kısası fıyat performans olarak basarılı bır arac ayrıca yol tutusu fren mesafesı vs... oldukça basarılı direksyon hissiyatı mükemmel en zorlu makaslarda bile aracın dengesi bozulmuyordu........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amercan

Yakıtı icin 10 litrenin altinda diyeni hic duymadim. Alani az, satani cok duydum.

3-4 mesaj önce yazmıştım, forumdan taze alıntıda var...
    10lt altında yakıt tüketen çok kullanıcı tanıyorum.

başka bir taze alıntı;
    quote:

aracı eşimde kullanıyor. Sadece ben kullanmış olsaydım 9.3 lere kadar inerdi bu veri.
    Hiç kasmadan kasılmadan gerçek değeri 9.6 yada 9.5 tur bu aracın. (İstanbul için ort yakıt değeri)
  • neyse almayı düşünüpte alana "hayırlısı olsun"

tüm araç firmaları zam yaptı, 0 araç fiyatları aldı başını gitti.
    araç alırken çok düşünmek lazımdı...artık çok çok çok düşünmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crysisis

2009-2010 modellerinde motor yetersizdi.113 ps olan motor 124ps'ye çıkarıldı motor sorunuda giderildi.Satın alıcaksanız 2011-2012 modelini almalısınız şuan sorunsuz bir otomobil.1.4 ton ağırlığında oturaklı ve son derece konforlu bir araç.Tavsiye ederim.

Üstadım 115 bg'lik aracın torku 153 124 bg'lik aracın torku 154. Kim bu çekmeme olayını söylüyorsa yalan söylüyor.Arabayı hareket ettiren torkdur.sadece 1 tork bir araba iiçin öncekinden daha iyi gidihor dmek doğru olmaz.Aynı beygir 115 aynı tork 153 ve aynı kiloya sahip 1350-1390 kg arası başka otomiller de bulunmakta ancak bunların sahipleri hiçte arabam gitmiyor demiyorlar.Bunlar Chevrolet markasına ve Cruze'a çamur atmak isteyenler.Aynı motor opellerde de var ama hiçbir Vectra'cı yada Astra'cı bunları söylemiyorlar.Birde benim Cruze'um var diyenlerin yüzde doksanında Cruze falan yok inanın bana.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.